Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 0:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 Protestantyzm i sakramenty 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Cytat
Cytuj:
atem Biblia milczy na ten tamat??Więc nie jest źródłem,co w tedy jest ??Nie możemy na podstawie Pisma tego rozsądzić,jeśli jest ochrzczony zgodnie z nauką Kościoła

Zapytać by można jakiego kościoła ..???
Biblia w a w zasadzie pokazuje jasno kto udzielał chrztu i komu..
Pozostaje pytanie poco miałby ateista udzielać chrztu. ??
Chrystus mówi wyraźnie Kto uwierzy przyjmie chrzest zbawienie mieć będzie Czyż by Chrystus bajki opowiadał ..?? Tak sądzisz..??
To w kościele katolickim cos takiego wymyślona , że chrztu może udzielić nawet ateista .. Pytanie pozostaje tylko poco ..??I Dlaczego..??
Sam chrzest do zbawienia nie wystarczy !!
Cytat
Cytuj:
Pismo wszystko mówi i każdy Apostoł miał ten sam dar to dlaczego się zbierali?


w celu ustanowienia praw kościelnych (kanonów soborowych) i uregulowania spraw doktryny wiary i moralności.. Jako że Sobór był najwyższym organem ustawodawczym.. chrześcijan . Dlatego .
Piszesz
Cytuj:
Pierwsze Sobory były bez uczestnictwa,ale byli posłani legaci.
Zazwyczaj legaci biskupa Rzymu ( historycznie ) i nikt by biskupa Rzymu nie nazywał papieżem w tamtym czasie Zresztą Pierwsze Sobory wyznaczają 5 stolic Apostolskich równych jednakowo rangą .. Sobór w Nicei przykładowo określa dokładnie prerogatywy biskupa Rzymu..


Wt sty 16, 2007 16:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 01, 2006 13:29
Posty: 233
Post 
Więc moje pytanie:dlaczego nie wierzysz w doktryny,które Sobory ustalały?Papeż-inaczej papa,ojciec.Np. w prawosławiu określenie:papa rimski.Bilbia pokazuje jasno,ale niczego nie zabrania.
Pismo mówi jak Maryja bierze małego Jezusa i poświęca Go w świątyni-bez Jego wiedzy!Uznajesz,że Jezus nie był poświęcony,ponieważ o tym nie wiedział?Ona wraz z Józefem oddali Dziecko w opiekę Boga,jak z resztą jest w Piśmie Świętym,żadnemu żydowi to nie przeszkadzało,że dziecko było małe.Żadnemu też nie przeszkadzało obrzezać dziecko w 8 dniu,aby było oddane Panu.Też nikt nie pytał dziecka o zgodę.Uznajesz to wszytko za nieważne?Przecież to właśnie Pismo mówi o oddaniu już za młodu dziecka w Jego ręce.Analogicznie z chrztem-jeśli dzieci żydowskie,zgodnie z Pismem były obrzezane,to dlaczego chrzest ma być nieważny?
Tak Jezus zniósł obrezanie,ale tym znakiem jest teraz chrzest.Ja zgadzam się na Jezusa,na wiarę a byłem ochrzczony,czy uważasz,że jest to nieważne,bo przecież spełniłem warunki: zostałem poczęty z Ducha Świętego i wody,oraz wierzę w Jezusa.

_________________
FIDES ET RATIO
"inquietum est cor nostrum, donec requiescat in te."-św.Augustyn,Doktor Łaski
Obrazek


Wt sty 16, 2007 16:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Cytat
Cytuj:
Pismo mówi jak Maryja bierze małego Jezusa etc
( etc moje) Nie słyszałem aby Maryja i Józef byli ateistami.. Według mojej wiedzy wychowywali Jezusa w religii żydowskiej zgodnie z Nauką Ojców .. Abrahama Mojżesza Dawida.. jeszcze chrześcijaństwo nie istniało...
Dopiero chrztu udziela Jan .. Chrystus na kartach NT dość dokładnie opisuje komu i kto ma udzielać chrztu . I jakie ma znaczenie chrzest .. Moim zdaniem udzielnie chrztu prze ateistów byłoby profanacją sakramentu a co za ty idzie Jezusa Chrystusa. A według Ewangelii tak jak pisałem wcześniej chrzest nie jest koniecznie wymagany do zbawienia..
Cytat
Cytuj:
Bilbia pokazuje jasno,ale niczego nie zabrania.

posłuże sie tu cytatem Listu Pawła Gdy by nawet my sami lub anioł z nieba przekazał inną Dobrą Nowinę od tej którą Wam przekazaliśmy . Niechaj będzie przeklęty na wieki
Czyli Biblia zabrania dokładanie to wciąż Nowych i nowych dogmatów I tu masz odpowiedź na tema soborów
A Chrzest w żadnym wypadku nie jest za obrzezanie To tak na marginesie


Wt sty 16, 2007 19:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 01, 2006 13:29
Posty: 233
Post 
Przed chwilą mówiłeś,że uznajesz część Soborów a teraz,że nie?
A kto powiedział o wymyślaniu nowych dogmatów??Wszystko jest na bazie Pisma i Tradycji.Odkrywanie to nie wymyślanie,sam Jezus mówił,że nie przekazał wszystkiego,bo uczniowie jeszcze nie są gotowi.

_________________
FIDES ET RATIO
"inquietum est cor nostrum, donec requiescat in te."-św.Augustyn,Doktor Łaski
Obrazek


Śr sty 17, 2007 15:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 01, 2006 13:29
Posty: 233
Post 
A gdy przyjdzie Pocieszyciel objawi wszystko.Chrześcijaństwo nie skończyło się rozwijać na Dziejach Apostolskich,ciągle trwa i idzie do przodu;)

_________________
FIDES ET RATIO
"inquietum est cor nostrum, donec requiescat in te."-św.Augustyn,Doktor Łaski
Obrazek


Śr sty 17, 2007 15:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Cytat
Cytuj:
A kto powiedział o wymyślaniu nowych dogmatów??Wszystko jest na bazie Pisma i Tradycji.Odkrywanie to nie wymyślanie,sam Jezus mówił,że nie przekazał wszystkiego,bo uczniowie jeszcze nie są gotowi.
Pewnie , ze na bazie Pisma można tworzyć różne dogmaty ( czytaj j teorie. Przykładowo , ze to ateiści mogą chrztu udzielać , żaden katolik sensownie nie umie odpowiedzieć poco mieliby to czynić..

W Pismie jest napisane Judasz sie powiesił idąc twoją dedukcją można wnioskować ( stworzyć teorię ) typu idź i czyń podobnie..
A dogmaty od dogmatu nieomylności papieża ( chociaż ten ostatni pomylił sie na oczach całego świata.. ) Po dogmat o Maryi zawsze dziewicy .( dogmat ma coś ponad 50 lat) Czy o to chodziło Chrystusowi ???
Gdy przekazywał ludziom Dobrą Nowine..??
. Przytoczony list Pawła jednoznacznie daje nam do zrozumienia , ze objawienia na NT zostały zakończone.. i nie podlegają żadnym zmianom..


Cz sty 18, 2007 9:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 01, 2006 13:29
Posty: 233
Post 
Nie występował ex cathedra i prosze pokazać,gdzie to się pomylił.->z resztą kto powiedział,że papieże się nie mylą??Prosze poczytać o tym dogmacie,zajrzeć do SW I,bo te opinie nie raz bardzo ranią.
Tak, o to chodziło Chrystusowi.I Kościół tak uczy,wiara podana jest w Credo,reszta to objawienia prywatne niekonieczne do zbawienia.Dogmaty to nie teorie Godunov.Kościół nie naucza innej dobrej nowiny,ale właściwej.
Tak myśle,że tylko w 2 rozmawiamy i zdarza nam się schodzić z tematu,więc może przerwiemy na tym poziomie skoro nikt się nie chce przyłączyć?

_________________
FIDES ET RATIO
"inquietum est cor nostrum, donec requiescat in te."-św.Augustyn,Doktor Łaski
Obrazek


Cz sty 18, 2007 11:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Cytat
Cytuj:
Nie występował ex cathedra i prosze pokazać,gdzie to się pomylił.-
Nawet wielu katolików nie wie co to znaczy ex cathedra ewidentnie sie pomylili cofając swoją decyzję. Inaczej tego nie sposób określić..
cytat
Cytuj:

z resztą kto powiedział,że papieże się nie mylą?
Papież jest nie omylny w sprawach wiary.. Czy mianowanie biskupów ni e należy do wiary katolickiej ..??
Cytat
Cytuj:
ak, o to chodziło Chrystusowi.I Kościół tak uczy,wiara podana jest w Credo,r

Które..?? W historii było ich kilka ... i różniły się dosyć zasadniczo..
Cytat
Cytuj:
Godunov.Kościół nie naucza innej dobrej nowiny,ale właściwej.
Według mojej oceny gdy by Kościół Rzymsko-katolicki rzeczywiście tak czynił jak piszesz byłbym do dnia dzisiejszego jego członkiem. Mając inne zdanie i na ten temat od niego odszedłem
Pozdrawiam


Cz sty 18, 2007 11:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 01, 2006 13:29
Posty: 233
Post 
A czy biskup nie może upaść i być zły??To,że szatan został złym aniołem to wina Boga,przez to jest nie jest nieomylny??
Ex cathedra-jako pasterz i nauczyciel Kościoła wypowiada się nieomylnie w sprawie wiary i moralności.Są to poszczególne wypowiedzi,jak i pewna całość nauczania.Pamiętajmy,że także papieże byli jacy byli i Kościół to nie jeden papież,ale cały lud a na jego czele są biskupi
Credo sie zmieniało,w sensie było rozbudowywane i ujednolicane,zgodze się,że było kilka,ale w końcu zostałe podane oficjalne,ma je KK i prawosławie-poza sprawą filioque.
Możliwe,że byś był.Prawdą jest,że widocznie się zgorszyłeś,nie będe tego negował,to sprawa twojego sumienia.
Jeśli chcesz odpowiedz i skończmy na tym poście temat.
Dobrego dnia.

_________________
FIDES ET RATIO
"inquietum est cor nostrum, donec requiescat in te."-św.Augustyn,Doktor Łaski
Obrazek


Cz sty 18, 2007 15:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
cytat
Cytuj:
Credo sie zmieniało,w sensie było rozbudowywane i
Zmieniał sie i sens Credo
Brak np. O obcowaniu świętych
Teraz may tydzień modlitw za jedność chrześcijan.. I módlmy sie aby ta jedność kiedyś nastała
Jest największy grzech ojców naszych .. że doszło do wielu rozdarć denominacji kościoła chrystusowego ]
Wielu katolików uważa podobnie jak ja , że tej jedności nie należy upatrywać instytucjonalnie..
Jedność w różnorodności Pisałem i ja też tu na forum kiedyś o tym . Innej drogi ku jedności nie ma jak ku jedności w różnorodności. Bogu Dzięki , że wielu zaczyna sobie z tego zdawać sprawę..
Pozdrawiam


N sty 21, 2007 8:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL