Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 10:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Protestantyzm i sakramenty 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr gru 13, 2006 12:25
Posty: 225
Post 
filippiarz napisał(a):
Leszek, Jan napisał(a):
W Listach do Tymoteusza masz podstawowy schemat sukcesji apostolskiej: Paweł -> Tymoteusz -> inni...

"Nie zaniedbuj w sobie charyzmatu, który został ci dany za sprawą proroctwa i przez włożenie rąk kolegium prezbiterów." (BT) 1Tm 4:14
"Z tej właśnie przyczyny przypominam ci, abyś rozpalił na nowo charyzmat Boży, który jest w tobie przez nałożenie moich rąk" (BT) 2Tm 1:6

No i mamy klasyczną "sprzeczność Biblijną"...


Dziwne, ja widze dwa komplementarne, i potwierdzajace sie cytaty.


Wt gru 19, 2006 16:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
Ludzie sięgnijcie po Historii Kościoła Euzebieusza, czy Adversus Haereses sw Ieneusza czy HK Schlastyka, wszędzie pojawia się sukcesja ktora pełni rolę gwarancji ortodoksji i zapewnienia o pochodzeniu wiary od samych apostołów. Ja nie wiem czemu wyważa się odwarte dzwi, we wszystkich kosciolach ortodoksyjnych SA to warunek sine qua non istnienia kosciola, pamietacie co było po reformach Tichona w Rosji? Jak starowiercy starali się o SA aby moc święcic ksiezy? Do dzis są bezpopowcy. SA to niewidzialna nic łącząca obecnie Kosciol z tym z przeszłości. To ze protstanci ją utracili i dziś bagatelizują jj sens nic nie zmienia, bo dla mnie argumentem jest funkcjonowanie Kosciola przez wieki a nie od Lutra!!

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Wt gru 19, 2006 18:06
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr sty 18, 2006 20:18
Posty: 175
Post 
Marcin, palenie na stosie krucjaty i mordowanie innowierców albo np synod trupi to też przykłady poparcia tego, że kościół, który trwa najdłużej musi być tym Chrystusowym? :D W życiu mnie nikt nie przekona, że w kościele jako instytucji jest zbawienie, ja uważam, że to ludzie stanowią Kościół Chrystusowy i to Jezus jest Głową Kościoła a nie człowiek... No ale jeśli dla Ciebie argumentem jest długość trwania jakiejkolwiek religii no to proponuję na jakąś starszą religię przejść :lol:


Wt gru 19, 2006 20:13
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
cytat
Cytuj:
posługę apostołów lub ich następców – biskupów.

Używajac Twojej terminologiii jest to ewidentne klamstwo co piszesz .. !!
W Dziejach Apostolskich nieraz można przeczytać , że Apostołowie przybyli założyli kościół Chrystusowy . Z tego lokalnego kościło wybrano biskupów ( zazwyczaj kilku ) aby kierowali tym nowo powstałym kościołem .A Apostołowie udawali się w dalszą drogę zakładać kolejne kościoły .. Czyżby Nowy Testament kłamał.. To katolicy wymyślili cos takiego że biskupi to następcy apostołów.!! Apostołów zawsze powoływał powołuje i bedzie powoływał sam Chrystus !! Nie żaden papież jak to jest w przypadku kościoła katolickiego . Który to papież powołuje biskupów czy taj wyświeca..
Cytat
Cytuj:
Doczytaj sobie jeszcze o radach, jakie daje św. Paweł
Ja byś to sam dokradnie doczytała to byś takich bzdur ja k w ostatnim poicie nigdy nie napisał.!!
Cytat
Cytuj:
Listach do Tymoteusza masz podstawowy schemat sukcesji apostolskiej: Paweł -> Tymoteusz -> inni...[/qquote] Gdy byś zrozumiał co znaczy apostoł i to nakładanie rąk . Byś pewnie takich bzdur nie wypisywał
Cytat
Cytuj:
A tak wiadomo, że oderwali się od pnia Kościoła i usychają podobnie jak latorośl oderwana od winorośli.
W Polsce w ostatnich latach w zastraszającym tempie ubywa katolików .. Tak podają dane staystyczne . To nie wiem jak z tym usychaniem jest..??
Cytat
Cytuj:
To ze protstanci ją utracili i dziś bagatelizują jj sens nic nie zmienia, bo dla mnie argumentem jest funkcjonowanie Kosciola przez wieki a nie od Lutra!!
Przecie Luter był biskupem katolickim czyż nie??? .. To miał tak zwaną sukcesję czyli o co Ci chodzi.. Chociaż dzisiejszym ewangelikom ta sukcesja nie jest do szczęścia potrzebna,
A przytaczasz nazwiska deczko wylej,, to przytocz co Ci panowie dokładniej pisali o tej niby sukcesji..??
Pisali np. Ż e to papież mianuje biskupów..??
Mnie się cos zdaje , że też nie ..


Wt gru 19, 2006 20:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
cytat
Cytuj:
jakiejkolwiek religii no to proponuję na jakąś starszą religię przejść
Panu Marcinowi Judaizm by trza zaproponować..
Ileś razy ( chyba z 10 ) starsza od protestantyzmu )


Wt gru 19, 2006 20:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Niech odpowiedzią na protestanckie przekręty będzie poniższy tekst:

http://www.kuria.gliwice.pl/~wojciech/kaplanstwo.html


Wt gru 19, 2006 21:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
Cytuj:
Marcin, palenie na stosie krucjaty i mordowanie innowierców albo np synod trupi to też przykłady poparcia tego, że kościół, który trwa najdłużej musi być tym Chrystusowym? Suszę zęby W życiu mnie nikt nie przekona, że w kościele jako instytucji jest zbawienie, ja uważam, że to ludzie stanowią Kościół Chrystusowy i to Jezus jest Głową Kościoła a nie człowiek... No ale jeśli dla Ciebie argumentem jest długość trwania jakiejkolwiek religii no to proponuję na jakąś starszą religię przejść

ad.1
co do palenia na stosie do Godunow powie wiecej, protestanci są do dziś liderami w ilości spalonych czarownic!
ad2
krucjaty, brak mi słów, polecam jedynie lekturę historyczna. Jak się poczyta co muzułmanie robili na początku 11 wieku i 12 to się zmieni zdanie, krucjaty to mit! Na dobrą sprawe była to spóxniona obrona przez islamem! Gdyby była 3 wieki wczesniej dziś by inaczej to wyglądało.
ad3
mordowanie innowierców? no tak ci przeklęci katolicy! Szkoda gadać, prawosłąwni, protestanci nie mordowali??
ad4
wierz nawet w Miszkę Mikki, ja nie wybieram sobie dogmatów, ja wierzę w Objawienie!
Cytuj:
To katolicy wymyślili cos takiego że biskupi to następcy apostołów

a może Żydzi i masoni, czemu funkcja biskupa jest wszędzie prócz protestantów?
Cytuj:
Przecie Luter był biskupem katolickim czyż nie?

nie, był tylko księdzem
Cytuj:
Pisali np. Ż e to papież mianuje biskupów..

to kto i jak mianuje biskupów mówi Sobór Nicejski z 325!

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Wt gru 19, 2006 23:57
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Cytat
Cytuj:
co do palenia na stosie do Godunow powie wiecej, protestanci są do dziś liderami w ilości spalonych czarownic!
Zapewne są liderami w wiedzy na temat ofiar katolicyzmu i innych wyznań .
Konkwistaw Ameryce Południowej to jakieś kilkanaście milionów Indian .. Nie bardzo sobie przypominam aby konkwistę prowadzili protestanci .. Oni dopiero zaczynali kariere w Europie.. Inkwizycja znowu ładnych parę milionów . Można by tak wymienić.. Nie wim czy protestanci pokonaliby wliczbie ofiar katolików. Smutne jest to z eto co najgorsze zaraz na początku istnienia protestantyzmu przejęli od katolików.. Ale pozycja niechlubnego wicelidera w tej neivhlunej konkurencji zapewmne przypadnie protestantom jako całość . Jedynym smutnym pocieszeniem jest fakt , ze protestanci nie mordowali jako instytucja , bo nie było i nie ma coś tak centralnego jak jest to w kRK..

cytat
Cytuj:
mordowanie innowierców? no tak ci przeklęci katolicy! Szkoda gadać, prawosłąwni, protestanci nie mordowali??
Skoro jeden z waszych zastępców Chrystusa ( Waszym zdaniem ) wołał per morti gloryfikator Christos To się nie dziw że inne wyznania chrześcijańskie przejęły niecne praktyki od katolików
cytat
Cytuj:
a może Żydzi i masoni, czemu funkcja biskupa jest wszędzie prócz protestantów?
Nie ma.. ?? Ciekawe stwierdzenia stawiasz..!!

Cytat
Cytuj:
Niech odpowiedzią na protestanckie przekręty będzie poniższy tekst:

To jest wizja papieza.. To przeciez nie napisze tego co protestanci .. To jest jasne


Ale tak na marginesie to temat o sakramentach nie o inkwizycji etc.


Śr gru 20, 2006 8:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
indian? rece opadają, widzi się jedną strone a tej drugiej. Modowanie indian było sposobem na bogacenie się ludzi i z katolicyzmem miało tyle wspólnego co mordowanie tych z północy przez protestanckich farmerów
Kosciol dał indianom z ameryki południowej dużo dobrego, temu nie da się zaprzeczyć, oni padali jak muchy od chorób etc
Co do biskupow to u protestantow jest ich parodia!

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Śr gru 20, 2006 17:47
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
cytat
Cytuj:
Kosciol dał indianom z ameryki południowej dużo dobrego, temu nie da się zaprzeczyć, oni padali jak muchy od chorób etc
Zapomniałeś dodać od chorób które przywlekli Hiszpanie . Wraz z zakonnikami którzy się udali na kolonizacje Ameryki .. . A kolejne dobra to alkohol . Nawracanie ogniem i mieczem .. O czym zapomniałem..??

cytat
Cytuj:
Co do biskupow to u protestantow jest ich parodia!
Chyba mniejsza jak u katolików. Nikt protestanckich biskupów nie całuje po rękach . Nie kłania się im Wy bardziej się kłaniacie swoim biskupom czy papieżom niż samemu Chrystusowi !!
To jest dopiero parodia.. Ba to jest bluźnierstwo !!


Śr gru 20, 2006 20:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
specyfika protestantów, w imię opluwania kościola zapisywać na jego konto wszystkie grzechy "katolików".
Po pierwsze czy to protestanci wybili indian ameryki północnej?
Czy to protestanci praktykowali niewolnictwo do drugiej połowy XIX wieku?
Czy to protestanci palili na stosach czaronice
Czy to protestanci stworzyli fundamentalizm religijny?

licytujemy się dalej?

Bilans jest taki że indian w ameryce pd jest bardzo dużo a w północnej?

Jak Kalwin zakazał wieszania firanek aby nikt nie mogł praktykować katolicyzmu to było ok.

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Śr gru 20, 2006 21:05
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Cytat
Cytuj:
po pierwsze czy to protestanci wybili indian ameryki północnej?

Przy wydatnym współudziale braci katolików !! Czyż wśród farmerów amerykańskich byli sami protestanci.. ?? Irlandczycy Niemcy Francuzi Polacy .. W tych nacjach które osiedlały sie na terenie Ameryki byli katolicy. Nie przypominam sobie aby instytucjonalnie jako całość istniał kościół protestanci w USA.
Cytat
Cytuj:
specyfika protestantów, w imię opluwania kościola zapisywać na jego konto wszystkie grzechy "katolików".

Ze smutkiem muszę stwierdzić, ze te niedobre praktyki protestanci przejmują od co bardziej „wierzących „ katolików ..

cytat
Cytuj:
Po pierwsze czy to protestanci wybili indian ameryki północnej?
Czy to protestanci praktykowali niewolnictwo do drugiej połowy XIX wieku?
Czy to protestanci palili na stosach czaronice

Wszystkie te czynności co wymieniasz powielali niejako przejęte od braci katolików .

Cytat
Cytuj:
Jak Kalwin zakazał wieszania firanek aby nikt nie mógł praktykować katolicyzmu to było ok.
było to chyba lepszym rozwiązaniem niż zakaz posiadania Biblii na ubytek własny przez katolików . Wydany przez niektóre instytucje katolickie ..
Na konie c piszesz o licytacji. Ja już wcześniej pisałem , z e jest to temat o sakramentach.. No ale skoro Ci brakuje argumentach przeskoczyłeś na tema zastępczy..


Cz gru 21, 2006 8:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 01, 2006 13:29
Posty: 233
Post 
Widze,ze najwiecej do powiedzenia na forum katolikow maja lefebrysci i protestanci.Nie ciekawi was,ze to juz trwa tyle lat??
Chyba zaden z was nie liczy,ze rozmowca nagle sie nawroci??
Mozna to wziac na spokojnie,wszyscy dajecie pokaz wierze,obrzucajac sie itd.
EKUMENIZM-jest juz w Kościele czy to tradycjonalisci chca czy nie.Takze i protestanci biora w nich udzial.To prosze odlozyc stosy :) i sprobowac posluchac.
Katolicy uznaja Tradycje-wiec prosze sie nie dziwic co do cytatow nie z Biblii :)


Śr sty 03, 2007 16:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
a kto jest lefebvrystą? Luteranie też mają tradycję, nie ma wyznania bez tradycji, pytanie jest która jest prawdziwa.

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Śr sty 03, 2007 18:35
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Cytat
Cytuj:
EKUMENIZM-jest juz w Kościele czy to tradycjonalisci chca czy nie.Takze i protestanci biora w nich udzial.To prosze odlozyc stosy
Nie ma odwrotu od ekumenizmu.. Ale ekumenizm Ekumenizm (z gr. οικουμένη - oikumene), ruch na rzecz jedności Kościoła, zwany też ruchem ekumenicznym. Odbywa się to poprzez prowadzenie dialogu, przy zachowaniu tożsamości religijnej. Czyli ma on doprowadzić do uznania siebie nawzajem a nie do przydacznia czytaj podporządkowania jednego kościoła do drugiego . Nastanie jedność w Chrystusie w co bardzo wierzę.
Pan Jarzębski pisze
Cytuj:
a kto jest lefebvrystą? Luteranie też mają tradycję, nie ma wyznania bez tradycji, pytanie jest która jest prawdziwa.
Luterańska tradycja chyba jest bliższa tradycji wczesnochrześcijańskiej niż tradycja katolicka. Luter odrzucił pewne księgo Biblii jako kanoniczne w czym nawiązał do rzeczywistej tradycji
Część Ojców Kościoła działających na Wschodzie odrzucała księgi deuterokanoniczne jako natchnione. Orygenes w swej analizie wskazywał na różnicę pomiędzy księgami wtórnokanonicznymi, a kanonem. Atanazy, Cyryl z Jeruzalem i Grzegorz z Nazjanzu, którzy przygotowując katalog pism albo pomijali w ogóle te księgi, albo je włączali jako dodatki
A co niektórzy to Lutrowi przypisywali fałszowanie Biblii On Tylko nawiązał do tradycji Ojców Kościoła.


Cz sty 04, 2007 9:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL