Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 0:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Objawienie i cuda w protestantyzmie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 22:33
Posty: 470
Post 
lereeeek napisał(a):
Wiele osób na całym swiece doznaje cudów i dzis jest juz to codzienność ...sam czesto prosze o wiele rzeczy Boga i co tu duzo mowić dostaje to. Dziekuje mu zawsze za te opieke ...dwa razy mogłem zginąć a jednak ktoś czuwał ktoś opóźnił moje wyjście itd...

Pytanie było do protestantów i o protestantyzm. :?

_________________
"I nie masz w żadnym innym zbawienia; albowiem nie masz żadnego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które byśmy mogli być zbawieni." (Dzieje Apostolskie 4, 12)

Pomóż naszej Elizce! - http://www.baptist.gniezno.pl/aktual/Elizy2


Cz sty 03, 2008 21:48
Zobacz profil
Post 
a czy ja napisałem że wielu katolików doznaje cudów uzdrowien ? chodzi mi o wszystkich chrzescijan !


Pt sty 04, 2008 9:54

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 23:54
Posty: 96
Post 
elka napisał(a):
bardzo bym chciala poznac przesłanie tych objawien, które kosciol protestancki uznal za zgodne z Biblią :)


A co to takiego "kościół protestancki"?


Śr mar 12, 2008 22:37
Zobacz profil
Post 
Kościoły protestanckie to potoczna nazwa której nie lubie . Napewno chodziło o koscioły np luterańskie , baptystyczne, zielonoświątkowe , adwentystyczne i wiele innych których nie wymienie nie znam.


Śr mar 12, 2008 23:09

Dołączył(a): Wt sty 29, 2008 14:52
Posty: 14
Post Re: Objawienie i cuda w protestantyzmie
elka napisał(a):
ponieważ nie znam w życiu codziennym prostestantów, wiec nie bardzo mam kogo o to spytać :)

czy możecie , motku i godunowie, powiedziec mi, jak ta sprawa wygląda u protestantów?
czy są wśród protestantów osoby, którym objawił sie Jezus? i jak kościół protestancki traktuje kwestię cudownych uzdrowień, cudów?

zastrzegam, ze nie są to pytania podpuszczające :) po prostu jestem tego ciekawa :) będe wdzieczna za linki :)


A skąd wzięło się to pytanie?
Dlaczego je postawiłaś?
Ciekawe pytanie...
czy są wśród protestantów osoby, którym objawił sie Jezus?
O jaką formę objawień Tobie chodzi...sprecyzuj proszę...pewnie coś bym mógł opowiedzieć....




A+


Pn mar 31, 2008 18:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
Cytuj:
czy są wśród protestantów osoby, którym objawił sie Jezus? i jak kościół protestancki traktuje kwestię cudownych uzdrowień, cudów?


Motek chyba powiedział co i jak. Kościoły raczej nie wypowiadaja się na temat natury objawień itd, bo niby po co. jezeli ktoś twierdzi że "doznał objawienia" to raczej istotne jest jakie to pociaga za sobą skutki. jesli głosi jakąś naukę to oceia się ja tak samo jak kazda inną - obojetnie czy wynika ona z jakiegoś objawienia, studium w bibliotece, usłyszenia kazania, czy własnych przemysleń podczas golenia....

Co do uzdrowień - dziękujemy Bogu tak samo za każde uzdrowienie, raczej nie zajmując się kwestią medycznych implikacji. To pozostawiamy medykom. Każde wyzdrowienia, niezleznie od tego, co mówi medycyna, czy wyjaśnia je czy nie, jest tak samo 'cudem" Boga. To kontekst wiary sprawia, iz wydarzenie jest "cudem". Modlimy się za chorych, polecając ich Bogu.


Pn mar 31, 2008 18:44
Zobacz profil
Post 
JA jeszcze dodam że cudwone uzdrowienie pewnie kościoły protestanckie traktują tak jak wszyscy chrześcijanie !! JEśli ktoś sie modlil to modlitwy zostały wysłuchane i tyle.


Pn mar 31, 2008 18:45

Dołączył(a): Cz lis 05, 2009 16:35
Posty: 1
Post 
No a co na przykład z tymi,co nie wierzą w boga, a może im się objawił? Ktoś przede mną napisał ,że to dzięki niemu dwa razy nie zginął. Ja na przykład uważam że to zbieg okoliczności i tyle. Chociaż dwa razy uratowałem życie a jak byłem mały to śniło mi się,że z kimś rozmawiam i ,że to Bóg. Teraz po przeczytaniu paru mądrych książek zacząłem w ogóle wątpić czy Bóg istnieje a czy wszystkim nie rządzą przypadkowe sytuacje oraz zbiegi okoliczności. Skoro w każdej religii Bóg się objawia ludziom to czemu nie stworzymy jednego boga?

_________________
"bóg to ktoś, kogo nie widzisz, modlisz się do niego a on trzyma w ręku 10 przykazań i jak złamiesz jedno z nich idziesz do piekła gdzie jest pełno tortur,ognia,zła,szatan.....ale bóg cię olewa"
:pewien człowiek o bogu.


Cz lis 05, 2009 17:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 19, 2006 20:56
Posty: 64
Post Re: Objawienie i cuda w protestantyzmie
Przez lata kręciłam się w różnych kościołach protestanckich, najdłużej wśród zielonoświątkowców.Ci to mają cuda na co dzień. Jezus czy Duch Święty prawie jedzą z nimi śniadanie i kolację,ale nie mnie oceniać, co przeżywają inni ludzie.
Problem jest w czym innym - czy głos, który nimi kieruje, coś im objawia,ostrzega, nakazuje, jest głosem Boga czy ich wewnętrznej jaźni czy też innego bytu..Sama usłyszałam taki głos i dopiero po latach zrozumiałam, że to przemówiła moja subosobowość, która ostrzegła mnie przed palnięciem piramidalnego głupstwa.
Kościół Katolicki ma doświadczenie wielowiekowe w tej materii i łatwo "rozeznaje duchy",a protestanci nie, zwłaszcza młode wspólnoty, łatwo u nich o pomyłkę.Protestanci nie mają instytucji oceniającej cuda czy świętość osobistą swoich członków.Wieści o cudach wędrują pocztą pantoflową i za pomocą wydawanej literatury.Konkurencja między poszczególnymi wspólnotami sprawia, że cud w jednej nie jest ogłaszany i uznawany w innej.
Jednak cuda zdarzają się na całym świecie we wszystkich religiach i kulturach.Jedne sa bardziej na nie nastawione, wręcz je wymuszają na niebiosach inne są bardzo sceptyczne albo nawet im zaprzeczają.


Cz gru 31, 2009 19:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 02, 2009 19:55
Posty: 170
Post Re: Objawienie i cuda w protestantyzmie
Jezus Chrystus nie mieszka w budynkach, czy założonych przez ludzi organizacjach biurokratycznych. Mieszka w sercach tych, którzy go słuchają i podążają za nim. Moi drodzy, zapewniam Was, legitymacje członkowskie jednej lub drugiej kongregacji, u Boga są warte mniej więcej tyle, co Paszport Polsatu.

"Instytucja oceniająca cuda" - trochę powagi.. nie wiem czy mam się śmiać, czy płakać. Arogancja niektórych ludzi nie zna granic. Na którym uniwersytecie wydają uprawnienia rzeczoznawcy cudów? Ile kosztuje semestr?


N sty 31, 2010 16:21
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Objawienie i cuda w protestantyzmie
Arogancja to przebija z Twojego postu...

A poważnie: Duch św. nie kłamie, prawda? Nie mówi rzeczy sprzecznych. Zatem wszystko, co sprzeczne z Objawieniem należy odrzucić. A drugi argument podano w Piśmie Świętym. Drzewo poznaje się po owocach. a jakie są owoce Ducha?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N sty 31, 2010 20:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2011 16:33
Posty: 107
Post Re: Objawienie i cuda w protestantyzmie
Sprawa cudów jest jak najbardziej powszechna w kościołach protestanckich. Zanoszone są modlitwy za chorych czy osoby w trudnych sytuacjach i Bóg jak najbardziej, często odpowiada. Nikt jednak cudów odgórnie nie sprawdza. Znane są mi historie objawień Jezusa jednak nie znam tej historii na tyle, aby móc więcej powiedzieć. Bóg tak jak w czasach apostolskich jest obecny w życiu każdego chrześcijanina a więc również przez cuda.
Tak jak napisała jot_ka jeżeli ktoś potrzymał proroctwo lub obraz musi być rozsądzone czy jest zgodny ze Słowem Bożym. Jeżeli tak nie jest, z góry odrzuca się to jako fałszywe.

_________________
Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was - mówi Pan - myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją. Jer 29:11


Pn sty 03, 2011 16:47
Zobacz profil
Post Re: Objawienie i cuda w protestantyzmie
Nie ma co pytać , każdy protestant narodził się na nowo i to już jest cudem - nieważne czy był katolikiem , czy kimś innym - ważne że to Duch do niego przemówił podczas czytania biblii (przeważnie ).
Dlatego cudaki zdarzają się wszędzie . :3majsie:


Pt maja 20, 2011 10:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Objawienie i cuda w protestantyzmie
tajfun napisał(a):
Nie ma co pytać , każdy protestant narodził się na nowo i to już jest cudem
Nie, nie każdy.
tajfun napisał(a):
Dlatego cudaki zdarzają się wszędzie . :3majsie:
Ale mu tu o cudach, a nie o cudakach.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pt maja 20, 2011 10:09
Zobacz profil
Post Re: Objawienie i cuda w protestantyzmie
Czyli że jeszcze się nie narodziłeś na nowo , z tego co mi wiadomo to jednak każdy narodził się na nowo - inaczej nie był by protestantem .
Chyba że nowe pokolenie protestantów doszło wreszcie do zrozumienia i nie stwierdza tego tak kategorycznie (co już uznałbym za cud ). Wniosek cuda jedna się zdarzają nawet wśród protestasntów. :brawo:


Pt maja 20, 2011 10:14
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL