Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 3:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 [z katechezy] ekumenizm poza wielkim miastem? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Monika75 napisał(a):
Żeby dalej nie ciągnąć (bo to nie temat wątku) - takie pisanie że zawswze wszędzie nie-atolicy są dyskryminowani mija się z prawdą. Nie można jednostkowych przypadków rozciągać na całą polską szkołę.

Jak myślisz, ile szkół by się zgodziło aby w szkolnej gazetce obok np. Jezusa lub Maryi wywiesić wizerunek Buddhy, a pod nim tekst ślubowania Bodhisattwy? Bo mi się wydaje, że w takim przypadku w całym kraju byłaby reakcja taka sama, z nielicznymi wyjątkami.


Wt lip 03, 2007 13:11
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 15, 2005 16:29
Posty: 448
Post 
Kamala- ależ Ty odkręcasz kota ogonem.
Cytuj:
Ja tez mialam rozne doswiadczenia z kosciolami ewangelicznymi i z moich doswiadczen wynika, ze KK tkwi w nich jak zadra

W każdym razie mnie to nie dotyczy. Jaka zadra? Nie mój kośćiół i już. Denerwuje mnie tylkoe wtedy, kiedy urzędnicy tegoż kosćioła i podlegli mu bliźni próbują mieć na mnie wpływ oraz oceniają moją moralność z punktu widzenia swego katoliczymu. A to się w szkole, w które pracuję, zdarza ...dość często.
Cytuj:
Znowu idziesz na skroty: gdyby nie pewna ,od pewnego czasu z koniecznosci "instytucja", ktora zajmowala sie min. rozeznawaniem "co jest od dobrego, a co od zlego ducha", to najprawdopodobniej nikt by nie wiedzial co tam na tych odnalezionych papirusach z Qumran za madrosci wypisano, bo nikt by przez 2000 lat juz nic nie pamietal.

Przeceniasz zasługi KRK. Tym bardziej , że teologowie katoliccy więćej szkody wyrzadzili niż pożytku z ich "nauczań" i wniosków. Poradzilibyśmy sobie bez nich.
Cytuj:
Reformacja jest dla mnie kolejnym smutnym przykladem, ze ludziom chodzilo o ich racje, a nie o dobro Kosciola-wspolnoty
.
Taaa..jasne. Kupczenie odpustami to był świetny interes, z którego KRK w żaden sposób zreyzgnować nie chciało. Tudzież parę innych rzeczy. Ale oczywiscie reformatorom chodziło jedneynie o swoją rację...Powinni pokornie się pogodzić ze stanowiskiem KRK i kupczyć razem z nim, ciągnąc zysku także i dla siebie w zamian za "pokorę". Wtedy byliby radosnym przykładem dbających o swoją wspólnotę.
Cytuj:
Nie napisalam, ze nie masz Ducha Sw. Tylko, ze pogarda i poczucie wyzszosci nie sa owocami Ducha sw (a moze sa?).

Nie są. A Twoja aluzja jest nadto czytelna. Proszę konkretniej: gdzie w mojej postawie widzisz wywyższanie się i pogardę dla bliźnich?
Cytuj:
ale ja tez uwazam, ze mam Ducha sw., narodzilam sie na nowo w Chrystusie i na pewno wiem dokad ide

Wcale mnie to nie dziwi. Zadam pytania pomocnicze:
Czy jesteś zbawiona? Czy gdybyś umarła tu i teraz( czego Boże broń Ci nie życzę) poszłabyś na spotkanie z Panem?
Kiedy narodziłaś się na nowo?
Dokąd idziesz?
Cytuj:
ze Jego celem jest to o co prosil Jezus "zeby byli jedno" i nie zdziw sie, jezeli On zaprowadzi ciebie (i mnie) kiedys tam, dokad teraz nie chcesz isc...

"Jedno" możemy być tylko w jednym Duchu. Wynajac tego samego Pana. Co do reszty: być może...


Wt lip 03, 2007 15:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
Poza dużymi miastami nie ma żadnego ekumeizmu, szlachetne wyjątki potwierdzaja regułę. Fiasko nauczania religii w szkołach powoduje, iż usiłuje się siegać po administracyjne metody i pomoc państwa czy orgaów publicznych w chronieniu "czystości" wyznawców.
O tyle nas protestantów czy ewangelicznych to przejmuje, iż kompromituje to niestety wobec świata wiarę w Chrystusa jako taką. Lepiej by było, aby Krk zastanowił się nad jakościa swoich lekcji religii, duszpasterstwa, katechezy itd., a ie utrzymywał się administracyjnie dyskryminujac wszystkich wierzących (wierzący katolicy też bywają przez wiekszość katolików dyskryminowani).


Wt lip 03, 2007 16:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL