Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 5:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Papież przypomina podstawy - Kościół Chrystusowy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
odpowiedz mi na poniższe pytania tylko bez lania wody!

1. skąd wiesz że 27 ksiąg NT jest natchniona?
2. skąd wiesz jak ma wyglądać nabożeństwo skoro w PŚ nie ma żadnego opisu
3. jak żyli chrześcijanie kiedy nie było spisanych Ewangelii i listów
4. czy kościół Chrystusa trwa nieprzerwanie od dnia 50-tnicy?
5. Jakie jest zalecenie Pana, głosić Ewangelię czy Sola Scriptura
6. Jaką Ewangelię głosili apostołowie? Spisaną czy ustną?

czekam a odpowiedz

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


N lip 15, 2007 1:19
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So lip 14, 2007 12:01
Posty: 38
Post 
Berea napisał(a):
Czyż nie objawił nam w Chrystusie wszystkiego, co jest potrzebne do zbawienia?


Jeżeli już to Jezusie, który jest postacią historyczną. Natomiast Chrystus został wymyślony i wykreowany przez Pawła, który prawdziwego Jezusa nigdy nie spotkał.


N lip 15, 2007 14:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
XPICTOC = POMAZANIEC = MESJASZ :) to jest tytuł i przeczytaj Ewangelię wg Mateusza 16 rozdział.

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


N lip 15, 2007 15:28
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So paź 15, 2005 16:29
Posty: 448
Post 
Cytuj:
skąd wiesz że 27 ksiąg NT jest natchniona?

Bo teksty w Pismie sa spojne, NT wynika ze ST, Pisma ST skladaja swiadectwo o Jezusie.
Cytuj:
2. skąd wiesz jak ma wyglądać nabożeństwo skoro w PŚ nie ma żadnego opisu

<Wyglad nabozenstwa>, czyli forma spotkania wiernych nie jest taka istotna. W Pismie jest napisane, jak mamy sie zachowywac( spokojnie, trzezwi, stosownie ubrani- Tym., jak mamy uslugiwac: jeden psalmem, inny proroctwem, inny jezykami itd. - a wszystko godnie i w porzadku-Kor.). Jest tez napisane , jak mamy spozywac Wieczerze Panska( przy czym nie jest okreslone, jak czesto to robic).
A czy najpierw bedzie psalm, potem piesn, potem Wieczerza lub na odwrot, to juz nie ma takiego znaczenia.

Cytuj:
3. jak żyli chrześcijanie kiedy nie było spisanych Ewangelii i listów

Kosciol wtedy sie tworzyl, zyli naoczni swiadkowie wydarzen na Golgocie, dzialali apostolowie.
Jak zyli? Sluchali apostolow, badali Pisma, zbierali sie po domach, aby sie modli. Po smierci krzyzowej Jeuzsa tez sie zebrali w domu na modlitwie(wtedy, kiedy pojawil sie posrod nich).
Cytuj:
4. czy kościół Chrystusa trwa nieprzerwanie od dnia 50-tnicy?

Tak.
Cytuj:
5. Jakie jest zalecenie Pana, głosić Ewangelię czy Sola Scriptura

A ewangelia nie jest przpadkiem zapisana w Biblii :-D
A jesli kots by glosil inna ewangelie, nawet aniol z nieba, niech bedzie przeklety...
6.
Cytuj:
Jaką Ewangelię głosili apostołowie? Spisaną czy ustną?

A co za roznica? Glosili, co widzieli, spisano, co widzieli...
My mozemy glosic tylko to, co spisano, bo nie widzielismy tego na wlasne oczy.


Pn lip 16, 2007 9:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 22, 2007 12:48
Posty: 27
Post 
Berea napisał(a):
Bo teksty w Pismie sa spojne, NT wynika ze ST, Pisma ST skladaja swiadectwo o Jezusie.

Skąd wiesz że są spójne? Na jakiej podstawie możesz to udowodnić? Skąd wiesz że to są księgi właściwie a może nie są, może inne a może czegoś brakuje? Jaką dasz nam pewność że są spisane pod natchnieniem Bożym?
Cytuj:
A jesli kots by glosil inna ewangelie, nawet aniol z nieba, niech bedzie przeklety...

Którą ewangelię, którego zboru, którego kościoła?

Gdy czytam twój wykład na temat kościoła Bożego, Bereo twierdzę że Bóg jest Bogiem zamętu i chaosu a nie stałości i prawdy, tym bardziej że rzucasz wersetami, prawdopodobnie nie rozumiejąc ich do końca.

_________________
http://forum.krzyz.diw.pl/
http://www.sanctus.pl


Pn lip 16, 2007 10:37
Zobacz profil
Post 
"wynika ze ST"....
- Hebrajskie Pismo św składa się 24 ksiąg
- Protestancki ST - 39 ksiąg
- Katolicki ST - 46 ksiąg.


Pn lip 16, 2007 20:16

Dołączył(a): So paź 15, 2005 16:29
Posty: 448
Post 
Cytuj:
custos.fidei napisał(a):
Berea napisał(a):
Bo teksty w Pismie sa spojne, NT wynika ze ST, Pisma ST skladaja swiadectwo o Jezusie.

Skąd wiesz że są spójne? Na jakiej podstawie możesz to udowodnić? Skąd wiesz że to są księgi właściwie a może nie są, może inne a może czegoś brakuje? Jaką dasz nam pewność że są spisane pod natchnieniem Bożym?

Bo je czytam i układają się w piękną całość. Swiadczą o Synu Bożym, składają o Nim świadectwo, proroctwa ST wypełniają się w NT.
Poza tym mieszka we mnie Duch Boży, który objawia mi prawdę( ja wiem, że dla typowego katolika to żaden argument, a szkoda, bo "Duch wprowadza nas we wszelką prawdę...").
Co ciekawe, kiedy nawróćiłam się do Boga i byłam bardzo młodą wierzącą, miałam w domu tylko Tysiąclatkę z katolickimi przypisami. Nic jeszcze nie wiedziałam o innym kanonie ksiąg u protestantów. I zaczęłam czytac jakąś historię o Judycie...I czułam, że coś jest nie tak. Nie pasowało. Zapytałam, co z tąksiegą jest nie tak i wtedy powiedziano mi dopiero, ze ta księga nie jest przez protestantów uwazana za natchnioną przez Boga...
Cytuj:
Cytuj:
A jesli ktoś by glosil inna ewangelie, nawet aniol z nieba, niech bedzie przeklety...

Którą ewangelię, którego zboru, którego kościoła?

A co za różnica, jak się nazywa kościół, czy zbór...Wszędzie, gdzie są ludzie gloszący Jezusa jako Boga wcielonego, który przyszedł w ciele, aby pójść na krzyż za nasze grzechy jako ofiara przebłagalna, Baranek Boży jest kościołem, w którym człowiek może dostąpić zbawienia. Każdy chrzescijański kościół, który naucza o zbawieniu z łaski, przez wiarę głosi Dobrą Nowinę. KAżdy zbór, w którym się naucza o tym, że Jezus z ciałem został wzięty do nieba, a nam zesłał swego Ducha , aby mieszkał w wierzących, jest dobrym zborem. I każdy kościół, w którym się naucza o Trójjedynym Boga, do którego można się modlić , a jedynym posrednikiem do Ojca jest Jezus Chrystus.
To tak w dużym skrócie, ale ujęłam chyba meritum sprawy.


Cytuj:
Gdy czytam twój wykład na temat kościoła Bożego, Bereo twierdzę że Bóg jest Bogiem zamętu i chaosu a nie stałości i prawdy

A niby na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Bóg jest Bogiem porządku i pokoju. Jego myśli o nas nie są o niedoli, ale o pokoju. Ludzie wierzacy, któzy chodzą z Bogiem na co dzień winni wydawać w swoim życiu dobre owoce, być świadectwem dla innych: uczciwie pracować, dobrze wychowywać dzieci, troszczyć się o nie, mężowie powinni kochać swe żony, a żony poważać mężów. Nabożenstwa powinny mieć spokojny przebieg, wszystko "godnie i w porządku". Gdzie tu zamęt? :) Chaos?
Droga z Panem jest prosta, choć wymaga zaparcia się siebie , czasem wyrzeczeń, czasem trzeba przejść przez próbę wiary. Ale z tego wszystkiego wyprowadza nas Pan. Uczę się całe życie, jak iść drogą Chrystusa. I nie mam żadnego zamętu...
Cytuj:
tym bardziej że rzucasz wersetami, prawdopodobnie nie rozumiejąc ich do końca.

Których nie rozumiem i dlaczego?


Śr lip 18, 2007 14:25
Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 14, 2007 12:01
Posty: 38
Post 
Berea napisał(a):
Cytuj:
skąd wiesz że 27 ksiąg NT jest natchniona?

Bo teksty w Pismie sa spojne, NT wynika ze ST, Pisma ST skladaja swiadectwo o Jezusie.


Jest mnóstwo spójnych pism i wypowiedzi. To nie powód aby uważać je za natchnione.


Pt lip 20, 2007 17:06
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 15, 2005 16:29
Posty: 448
Post 
To znajdź mi taki kanon pism, który powstawał przez całe tysiąclecia, był pisany przez wielu różnych autorów, a jednak zachował spójność...


Pt lip 20, 2007 18:20
Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 14, 2007 12:01
Posty: 38
Post 
Berea napisał(a):
To znajdź mi taki kanon pism, który powstawał przez całe tysiąclecia, był pisany przez wielu różnych autorów, a jednak zachował spójność...


Jest wiele książek niekoniecznie o tematyce religijnej, które są spójne.
Jeśli spójność świadczy o natchnieniu to one również są natchnione.

Poza tym Biblia jest wyjątkowo niespójna. W NT są fragmenty w których Jezus przeczy sam sobie.


Pt lip 20, 2007 20:30
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 15, 2005 16:29
Posty: 448
Post 
Cytuj:
Jest wiele książek niekoniecznie o tematyce religijnej, które są spójne.

Które mają kilkuset autorów na przestrzeni kilku tysiącleci? :-D


Cytuj:
Poza tym Biblia jest wyjątkowo niespójna. W NT są fragmenty w których Jezus przeczy sam sobie.

Podaj te "niespójne fragmenty".


So lip 21, 2007 8:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
datex576 napisał(a):
Berea napisał(a):
To znajdź mi taki kanon pism, który powstawał przez całe tysiąclecia, był pisany przez wielu różnych autorów, a jednak zachował spójność...


Jest wiele książek niekoniecznie o tematyce religijnej, które są spójne.
Jeśli spójność świadczy o natchnieniu to one również są natchnione.

Poza tym Biblia jest wyjątkowo niespójna. W NT są fragmenty w których Jezus przeczy sam sobie.


Owszem, książki "niekoniecznie o tematyce religijnej" mogą być natchnione, ale nie jest to Boże Natchnienie.


So lip 21, 2007 9:04
Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 14, 2007 12:01
Posty: 38
Post 
Berea napisał(a):
Które mają kilkuset autorów na przestrzeni kilku tysiącleci? :-D


Ilość autorów świadczy o natchnieniu?

Berea napisał(a):
Podaj te "niespójne fragmenty".


Drobny przykład z NT. Sprzeczności w całej Biblii jest mnóstwo.

Według Marka i Mateusza aposotołem był jakiś Tedeusz. Łukasz wymienia Judasza. Jan nigdy nie wymienia całej Dwunastki, wspomina za to o Natanaelu i Tomaszu jednak ci dwaj nieznani są pozostałym ewangelistom.

Według Marka i Mateusza Jezus powiedział, że nadejście jego Królestwo poprzedzone będzie wieloma znakami, natomiast według Łukasza nie będzie żadnych zapowiedzi i ostrzeżeń.

Według Jana Jezus przegonił handlarzy ze świątyni na początku swojej działalności, Mateusz, Marek i Łukasz utrzymują, że miało to miejsce parę dni przed śmiercią.

Według synoptyków Jezus w Jerozolimie przebywał tylko raz, natomiast według Jana Jezus był tam trzykrotnie.

Jedni apostołowie twierdzą, że publiczne nauczanie Jezusa trwało rok, a według innych 3 lata.

Gdy Jezus objawił się Pawłowi. Według jednej wersji gdy miało to miejsce towarzysze Pawła coś słyszeli, ale nic nie widzieli, według innej widzieli, ale nie słyszeli.

W Starym Testamencie poważna niespójność jest już w Genesis. Są tam dwie niezgodne z sobą wersje stworzenia świata.


N lip 22, 2007 12:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Podałeś tezy bez wskazania referencji. Dobra praktyka nakazuje, aby wskazać, gdzie jest mowa w Piśmie świętym o tym, czego chcesz dowieść.


N lip 22, 2007 12:39
Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 14, 2007 12:01
Posty: 38
Post 
To nie śa tezy tylko twarde fakty :)


N lip 22, 2007 12:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL