Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 2:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 PRAWDZIWY OBRAZ PROTESTANTÓW 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
Robi to samo co kazdy inny człowiek, który otrzymuje wynagrodzenia za swoja prace. Nie wiem dlaczego miałoby mi spedzac sen z powiek zajmowanie sie tym, co robi z zarobionymni przez siebie pieniedzmi ksiądz katolicki, tak jak nie intersuje sie jak wydaje swoją pensję mój pastor. Nie jestem jego zona :). Równie dobrze mógłbym sie zastanawiac co robi z pieniedzmi piekarz u którego kupuje chleb, mechanik, u którego naprawiam samochód czy aktor na przedstawienie którego nabywam drogą kupna bilet... Nie widze takiej potrzeby. A sam nie chciałbym żeby mój pracowdawca zajmował się tym, jak i na co wydaje pieniadze, które otrzymuje za pracę.


N lis 09, 2008 17:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 8:19
Posty: 290
Post 
Piotr 1 napisał
Cytuj:
Nie jestem katolikiem, ale jesli dobrze rozumiem, to pieniądze ofiarowane z okazji rozmaitych posług religijnych, sa składane na utrzymnanie duchownego lub kościoła, nie zaś na "wykupywanie zmarłych". Takze te składane z okazji 'wypominków".


Piotr1 napisał
Cytuj:
Robi to samo co kazdy inny człowiek, który otrzymuje wynagrodzenia za swoja prace.

Sam sobie odpowiedziałeś na zadane mi pytanie
Ja tylko twierdzę że dawanie pieniędzy za zmarłych jest bez sensu gdyż żaden ksiądz nikogo nie wykupi z czyścca gdyż czyśćca nie ma :-D

Piotr 1 napisał
Cytuj:
tak jak nie intersuje sie jak wydaje swoją pensję mój pastor

Mnie też nie interesuje co robi z moimi pieniędzmi mój pastor ,tak samo nie interesuje mnie co robi ksiądz z otrzymanymi pieniędzmi :D

_________________
Wszystkiego doświadczajcie, co dobre, tego się trzymajcie.1Tes.5.21


N lis 09, 2008 18:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
romulus napisał(a):
Ja tylko twierdzę że dawanie pieniędzy za zmarłych jest bez sensu gdyż żaden ksiądz nikogo nie wykupi


a ksiadz zajmuje sie wykupywaniem dusz z czysća?

Cytuj:
z czyścca gdyż czyśćca nie ma :-D


A to już jest kwestia wiary, a nie tego czy czysciec "jest" czy go "nie ma".


Pn lis 10, 2008 9:37
Zobacz profil
Post 
Górna mapka pokazuje rozkład wyznaniowy przedwojennych Niemiec (im ciemniejsza czerwień, tym więcej katolików), dolna - głosowanie w 1933 roku (im ciemniejszy kolor, tym więcej głosów na Hitlera)
Nie będę komentował - kto chce niech wyciągnie wnioski:




Obrazek


Wt gru 23, 2008 12:32

Dołączył(a): Wt gru 16, 2008 18:18
Posty: 6
Post 
Zoltan napisał(a):
Górna mapka pokazuje rozkład wyznaniowy przedwojennych Niemiec (im ciemniejsza czerwień, tym więcej katolików), dolna - głosowanie w 1933 roku (im ciemniejszy kolor, tym więcej głosów na Hitlera)
Nie będę komentował - kto chce niech wyciągnie wnioski


To w zasadzie o co ci chodzi?
Coś sugerujesz?


N mar 01, 2009 18:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
viewtopic.php?p=416032&highlight=#416032

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


N mar 01, 2009 21:43
Zobacz profil
Post 
PomPom napisał(a):
Zoltan napisał(a):
Górna mapka pokazuje rozkład wyznaniowy przedwojennych Niemiec (im ciemniejsza czerwień, tym więcej katolików), dolna - głosowanie w 1933 roku (im ciemniejszy kolor, tym więcej głosów na Hitlera)
Nie będę komentował - kto chce niech wyciągnie wnioski


To w zasadzie o co ci chodzi?
Coś sugerujesz?


Luter był prekursorem nazizmu i antysemityzmu:

Cytaty z Lutra

Cytuj:
"Gdybym mógł, to powaliłbym go na ziemię (żydowskiego współobywatela) i ze złości przeszyłbym go mieczem. "

[...] żeby ich synagogi albo i szkoły podpalano, a co nie chce się palić, to zasypać ziemią, żeby nie został kamień na kamieniu i żeby oko ludzkie tego już nigdy nie widziało. A to powinno się czynić na cześć naszego Pana i chrześcijaństwa, aby Bóg widział, że jesteśmy chrześcijanami.

[...] żeby też ich domy podobnie spustoszono i zniszczono.

[...] te nicponie i rabusie nie są warci ani łaski, ani litości.

[...] Trzeba takoż zniszczyć i zburzyć ich domy. Bo tam czynią oni to samo, co w swoich szkołach. Niechby za to umieszczono ich wszystkich pod jednym dachem, w jakiejś stajni, niczym Cyganów... trzeba im odebrać wszystkie modlitewniki i objaśnienia Talmudu, w których jest tyle bałwochwalstwa, kłamstw, przekleństw i bluźnierczych nauk... Trzeba ich rabinom zagrozić śmiercią, jeśli by dalej nauczali... Trzeba im pod groźbą pozbawienia życia zakazać, by wśród nas jawnie chwalili Boga, dziękowali mu, modlili się do niego, i by nauczali".

[...] żeby im zabroniono chwalić oficjalnie [...] u nas Boga, dziękować, modlić się i nauczać pod karą utraty życia [...]. (Marcin Luter "O Żydach i ich kłamstwach", Wittenberga 1543 r.)
"Ci Żydzi, którzy od 1400 lat są naszą plagą, zarazą, sprawcami wszelkich nieszczęść, to ludzie przywodzący do rozpaczy, przesiąknięci złem, pełni jadu, ludzie, którzy pozostają pod wpływem szatana. W sumie mamy w nich najprawdziwsze diabły". (Karlheinz Deschner. I znowu zapiał kur. str. 126, Wyd. Uraeus, Gdynia)

"Diabeł zesrał się w majtki i wypróżnił ponownie brzuch. To jest prawdziwy święty przybytek, który Żydzi i każdy kto chce być Żydem, mają całować, żreć, chlać i omadlać, a znowu diabeł ma żreć i chlać, co tacy uczniowie wypluwają i z góry i z dołu z siebie wyrzucają [...]. Teraz diabeł żre swoim angielskim ryjem i żre z rozkoszą co dolna i górna morda Żydów wypluwa i wytryskuje. "(Pisma Lutra, Erlangen, rozdz. XXXII str. 282, wyd. piąte)

"Tutaj w naszym kościele parafialnym w Wittemberdze wyryta jest w kamieniu maciora: pod nią leżą młode prosięta i Żydzi, którzy ssą, za maciorą stoi rabin, który podnosi prawą nogę maciory i swoją lewą ręką przeciąga jej ogon ponad siebie, schyla się i z wielką pracowitością zerka świni pod ogon w Talmud, jak gdyby chciał przeczytać i ujrzeć coś ostrego i szczególnego [...]. Gdyż tak u Niemców mówi się o kimś, kto wykazuje się bez przyczyny wielką mądrością: Gdzie on to czytał? U świni, po grubiańsku, w tyłku. " (tamże, str. 298)

w roku 1543 opublikował słynny pamflet pt. "O Żydach i ich kłamstwach" nazywany później arsenałem antysemityzmu. Czytamy w nim między innymi zalecenia, aby "wszystkie synagogi czy szkoły podpalano, a co się będzie źle palić, trzeba posypać ziemią, iżby żaden człowiek nie zobaczył już nigdy choćby jednego kamienia, ani popiołu po nich. I niech to się dzieje na chwałę naszego Pana, na chwałę chrześcijaństwa, aby Bóg wiedział, że jesteśmy chrześcijanami i że nie ścierpimy i nie pozwoliliśmy, aby otwarcie wypowiadano kłamstwa o jego Synu i chrześcijanach, aby Jego i nas przeklinano i obsypywano bluźnierstwami...


Śr maja 27, 2009 7:24
Post 
Zoltan - Nie wiem jaki ma to związek z tematem. Prawdziwy obraz protestantów. Chyba mamy mówić o współczesnym protestantyzmie. Czy w tym temacie mamy wyszukiwać grzechy Kościołów. Chyba należy szukać i patrzeć na dobro nie na grzechy. Spójrz sobie na papiestwo czasów reformacji (prostytucja, nepotyzm - tu nie chodzi tylko o te sławne odpusty - nie będę przytaczał książek, bo nie pamiętam - napewno są znane wam historyczne publikacje w tej sprawie-mówię tu o historycznych publikacjach, które Kiedyś czytałem - "Papiestwo" nie pamiętam autorów niestety a nie o artykułach Faktów i Mitów które nie podają źródeł). Sam bym nie chciał w takim kościele uczestniczyć. To że Luter zasługuje na naganę to jest oczywiste. Tak samo na naganę zasługuje Maksymilian Kolbe, który był antysemitą ( jednak w obliczu śmierci poświęcił życie za nieznanego człowieka, może Luter zachowałby się podobnie, gdyby go spotkała podobna sytuacja, jakoś nie znam fragmentów, kiedy Luter wzywa do zabijania Żydów zresztą u Kolbego podobnie, ale obaj zasługują na naganę)
Zresztą jezeli mam być szczery mogę przytoczyć grzechy ludzi duchownych współczesnego Kościoła. Ale czy cały Kościół jest taki, z pewnością nie.
"Kto jest z was bez winy nich rzuci kamieniem.
To prawda , ale nic nie usprawiedliwia milczenia i obojętności.
Mamy kolejny skandal w kościele i przy takiej polityce hierarchów nie ostatni.
Nie mogę tego zrozumieć ,że Kościół w Polsce strzela sobie kolejną samobójczą bramkę.
Trzymanie w tajemnicy pedofilskich skłonności jednego z księży w Szczecinie jest oczywistym skandalem. Cierpią na tym ofiary , cierpią normalni księża , cierpią wierni , którym po prostu jest wstyd.
Mnie jest wstyd.
Jestem związany z kościołem katolickim , jest tam wielu wspaniałych szlachetnych ludzi.
Natomiast organizowanie w kościołach anty-żydowskich spotkań prof Nowaka ,sprawa Radio Maryja ,sprawa ks. Isakowicza -Zalewskiego , współpraca duchowieństw z służbami bezpieczeństwa w PRL , zamiatanie pod dywan wielu innych spraw przez Episkopat , hierarchów , biskupów i samych księży rzuca cień na całą "wartościową " resztę."
Piotr Osowicz

Można grzechy wymieniać bez końca, ale czy to ma sens - w ten sposób upodabniamy się do faktów i Mitów. Gdzie chodzi tylko o wyśmianie i poniżenie


Śr cze 03, 2009 2:20

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 22:33
Posty: 470
Post 
Sorry, ale dyskusja zeszłą na poziom rynsztoku...
Luter był antysemitą odkąd okazało się, że nie potrafi przekonać żydów do swych nauk, ale trzeba jasno stwierdzić, że ten antysemityzm miał korzenie w katolicyzmie! Tak właśnie nauczali ówcześni katolicy i Luter nie odbiegał od tego w swoich przekonaniach. Dlaczego więc to Lutra oskarżać o antysemityzm?

Stwierdzenie, że był on prekursorem nazizmu jest po prostu łgarstwem, oszczerstwem! Zoltan najwyraźniej nie zna znaczenia słów, których używa. Nazizm bowiem narodził się w wieku XX, a więc dość długo po Lutrze i nikt rozsądny nie będzie go z Lutrem spinał!
http://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowy_socjalizm
Oskarżenie, jakie Zoltan tu umieścił jest wręcz obraźliwe, a z pewnością skandaliczne.

_________________
"I nie masz w żadnym innym zbawienia; albowiem nie masz żadnego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które byśmy mogli być zbawieni." (Dzieje Apostolskie 4, 12)

Pomóż naszej Elizce! - http://www.baptist.gniezno.pl/aktual/Elizy2


Pn cze 15, 2009 3:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
Triplex napisał(a):
ale trzeba jasno stwierdzić, że ten antysemityzm miał korzenie w katolicyzmie! Tak właśnie nauczali ówcześni katolicy i Luter nie odbiegał od tego w swoich przekonaniach. Dlaczego więc to Lutra oskarżać o antysemityzm?



to jest uogolnienie nie prowadzace do niczego, antysemityzm powinien byc tak samo postrzegany jak zabijanie Indian w Ameryce Pn., czy niewolnictwo Ciemnoskórych mieszkanców Afryki etc., a mowienie o tym w ten sposob to tylko powielanie chorych stereotypów które zamiast problem rozwiazywac jeszcze bardziej go utwierdzaja...

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Pn cze 15, 2009 10:29
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 22:33
Posty: 470
Post 
Nie rozumiem o co ci chodzi. Przecież w tym, co napisałem wszystko jest OK. Po prostu prawda historyczna. Poruszono pewien problem, więc ja idę dalej, wskazując na jego korzenie, bo Lutra oskarżono tu niezbyt słusznie o niewiadomoco - chyba tylko po to, by oczernić. Osoba ta najwyraźniej słabo zna historię, bardziej urywki niż całość - więc ja uzupełniam tą wiedzę. :PPP

_________________
"I nie masz w żadnym innym zbawienia; albowiem nie masz żadnego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które byśmy mogli być zbawieni." (Dzieje Apostolskie 4, 12)

Pomóż naszej Elizce! - http://www.baptist.gniezno.pl/aktual/Elizy2


Pn cze 15, 2009 11:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 09, 2009 10:00
Posty: 8
Post Nieumiejętnych pouczać
soferim napisał(a):
Cytuj:
czyli Kościół nie daje tu żadnej gwarancji, a jedynie wstawiennictwo".
Brał kasę (teraz też bierze) a nie dawał gwarancji (teraz też nie daje).
W prawie karnym nazywa się to wyłudzenie.
Gdybym ten wywód nazwał tak, jak na to zasługuje, też bym mógł obudzić zainteresowanie prawa karnego...
Wyłudzenie toby było, gdyby dawał gwarancję wiedząc, że to, co robi, nie spowoduje efektu.
Gdyby brał kasę sądząc, że nastąpi efekt, który jednak nie następuje, toby było niewykonanie zobowiązań, obojętne dla prawa karnego, natomiast interesujące dla prawa cywilnego.
Skoro zaś z góry stwierdza, że efektu nie gwarantuje, sprawa jest prawnie obojętna. Zresztą i tak można by ją rozstrzygnąć dopiero po tamtej stronie tęczy.
soferim napisał(a):
lereeeek napisał(a):
Jeśli uważasz że KK wyłudza pieniądze musisz koniecznie zgłosić sprawe w prokuraturze inaczej zatajasz przestępstwo o którym wiesz !! To też przestępstwo za które grozi kara ;)
Mylisz się, to jest rodzaj przestępstwa, którego nie muszę zgłaszać organom ścigania pod karą sankcji, jeśli zaniecham. W przeciwieństwie do pedofilii i molestowania nieletnich. Ciekawe, czy biskupi, którzy nie zgłosili tego prokuraturze, choć wiedzieli, odpowiedzą za to?
Oczywiście, że nie, ponieważ nie ma prawnego obowiązku zgłaszania takich czynów. Art. 240 par. 1 kk nakazuje zawiadamiać trzeba o dokonaniu, usiłowaniu, a jeśli przygotowanie jest karalne - także przygotowaniu do:
- ludobójstwa
- pozbawienia RP niepodległości lub oderwania części terytorium
- zamachu stanu
- szpiegostwa
- zamachu na życie Prezydenta RP
- dywersji przeciwko Siłom Zbrojnym RP
- zabójstwa
- sprowadzenia pożaru w wielkich rozmiarach, eksplozji w wielkich rozmiarach, zawalenia budynku i kilku jeszcze podobnych zjawisk
- porwania statku wodnego lub powietrznego
- brania zakładników.
Kto by mając wiarygodną wiadomość o takowym nie zawiadomił niezwłocznie organów ścigania, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech.
Zoltan napisał(a):
Pierwszym państwem całkowicie protestanckim były Prusy.
I co z tego wyniknęło dla świata sami widzicie.
Widzimy.
Widzimy też, że katolicka Austria, skądinąd ojczyzna Hitlera, dostarczyła procentowo więcej ochotników do SS niż by się należało spodziewać z jej procentowego udziału w ludności zjednoczonych Niemiec.
Cytuj:
Górna mapka pokazuje rozkład wyznaniowy przedwojennych Niemiec (im ciemniejsza czerwień, tym więcej katolików), dolna - głosowanie w 1933 roku (im ciemniejszy kolor, tym więcej głosów na Hitlera)
Nie będę komentował - kto chce niech wyciągnie wnioski:
Uwzględniwszy fakt, że wśród katolików miały duże poparcie centroprawicowe partie katolickie, a nie było takich partyj protestanckich.
Piotr1 napisał(a):
Nie jestem katolikiem, ale jesli dobrze rozumiem, to pieniądze ofiarowane z okazji rozmaitych posług religijnych, sa składane na utrzymnanie duchownego lub kościoła,
Ja też nie jestem, ale sprawę znam. Pieniądze dawane na tacę są obracane na potrzeby parafii (lub wyższych jednostek organizacyjnych), natomiast tzw. stułowe (czyli to, co się daje za chrzest, pogrzeb, ślub, przy zamawianiu mszy) - na utrzymanie księdza. W czym nie ma nic niebiblijnego, godzien jest bowiem robotnik zapłaty swojej (1 Tm 5:18).

_________________
Chrześcijanie za dobro uważają to, co jest w Słowie Bożym bezpośrednio lub pośrednio nakazane,
za zło uważają to, co w Słowie Bożym bezpośrednio lub pośrednio JEST zakazane,
za kwestię obojętną to, czego Pismo Święte nie zakazuje i nie nakazuje.


Cz lip 09, 2009 12:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 10:58
Posty: 468
Post 
http://soplandia.cba.pl/

O protestanckiej spekulacji na temat natury Jezusa

_________________
Smok Eustachy
http://smocze.opary.salon24.pl/
http://blog.wiara.pl/SmoczeOpary


N wrz 20, 2009 22:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL