Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 12:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 PRAWDZIWY OBRAZ PROTESTANTÓW 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
Wiesz, w tym stylu to można by i tak:

Cytuj:
Napisałem jedne sakramenty, jedna[/i] wiara itp. A nie że jeden mówi:"Stań przodem i módl się po polsku" a drugi katolik: to sztańska herezja modernizmu
Czyli mówię o jednym Chrystusie, a nie o karykaturze.


Tylko co to da? Meryterorycznie nic...... Jesli masz coś do powiedzenia, zapytania, podzielenia się, chetnie porozmawiam, jeśli szukasz zaczepki, albo chesz sobie na kims pofolgować jakies niepowodzenia, to z mojej strony EOT.

Najwyzej niech moderatorzy otworza watek "Ktoś mi nadepnął na odcisk i chcę sobie to od odkuć na protestantach" i tam niech się tam zainteresowani wyzywają.


Śr paź 10, 2007 14:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 10:58
Posty: 468
Post 
Piotr1 napisał(a):
Wiesz, w tym stylu to można by i tak:

Cytuj:
Napisałem jedne sakramenty, jedna[/i] wiara itp. A nie że jeden mówi:"Stań przodem i módl się po polsku" a drugi katolik: to sztańska herezja modernizmu
Czyli mówię o jednym Chrystusie, a nie o karykaturze.


Tym sposobem stają w jednym szeregu z protestantami.
Cytuj:
Tylko co to da? Meryterorycznie nic...... Jesli masz coś do powiedzenia, zapytania, podzielenia się, chetnie porozmawiam, jeśli szukasz zaczepki, albo chesz sobie na kims pofolgować jakies niepowodzenia, to z mojej strony EOT.

Najwyzej niech moderatorzy otworza watek "Ktoś mi nadepnął na odcisk i chcę sobie to od odkuć na protestantach" i tam niech się tam zainteresowani wyzywają.


Biedactwo. Roztkliwiłem się. /2 linijka/

_________________
Smok Eustachy
http://smocze.opary.salon24.pl/
http://blog.wiara.pl/SmoczeOpary


Śr paź 10, 2007 20:45
Zobacz profil
Post 
Wyznanie Wiary dla heretyków przechodzących
na łono Kościoła katolickiego



KONGREGACJA ŚW. INKWIZYCJI





Ja, N. N., mając przed oczyma św. Ewangelię, której się dotykam własnymi rękoma, i wiedząc, że nikt nie może się zbawić poza tą Wiarą, której się trzyma, wierzy, głosi i naucza święty, katolicki i apostolski Kościół rzymski, żałuję, że przeciwko niemu ciężko błądziłem, ponieważ poza tym Kościołem urodzony, przyjmowałem i wierzyłem w nauki, przeciwne jego nauczaniu.



Oświecony obecnie łaską Bożą wierzę, że święty Kościół katolicki, apostolski i rzymski jest jedynym i prawdziwym Ko­ściołem, ustanowionym przez Jezusa Chrystusa na ziemi, któremu się poddaję z całego serca. Wierzę we wszystkie artykuły, które mi podaje do wierzenia; odrzucam i potępiam wszystko, co on odrzuca i potępia, i jestem gotów do zachowania wszyst­kiego, co on mi nakazuje, a mianowicie: wierzę:



W Boga jednego w trzech Osobach oddzielnych i równych, to jest Ojca, Syna i Ducha Świętego;



W naukę katolicką o Wcieleniu, Męce, Śmierci i Zmar­twychwstaniu Pana naszego Jezusa Chrystusa i połączenie hipostatyczne dwóch natur Boskiej i ludzkiej; w Boskie Macierzyń­stwo Najświętszej Panny Maryi, Jej nienaruszone Dziewictwo i Nie­pokalane Poczęcie;



W obecność prawdziwą, rzeczywistą i istotną Ciała Pana na­szego Jezusa Chrystusa z duszą i Bóstwem w Najświętszym Sakra­mencie Eucharystii;



W siedem Sakramentów, ustanowionych przez Jezusa Chry­stusa dla zbawienia rodzaju ludzkiego, to jest: Chrzest, Bierz­mowanie, Eucharystię, Pokutę, Ostatnie Namaszczenie, Kapłań­stwo i Małżeństwo;



W czyściec, zmartwychwstanie ciała, żywot wieczny;



W zwierzchnictwo nie tylko honoru, ale i władzy Bisku­pa Rzymskiego, następcy świętego Piotra, księcia Apostołów, i za­stępcy Jezusa Chrystusa;



W cześć Świętych i ich obrazów;



W powagę Podania apostolskiego i kościelnego i Pisma świętego, które można tłumaczyć i przyjmować tylko w rozu­mieniu, jakie przyjął i przyjmuje święty Kościół katolicki, Ma­tka nasza;



We wszystko, co określiły i ogłosiły święte kanony, świę­te Sobory powszechne, a szczególniej Święty Sobór Trydencki i Sobór Watykański.



Więc sercem szczerym i wiarą nieobłudną brzydzę się i wy­rzekam wszelkiego błędu kacerstwa i sekty, przeciwnej temu świętemu, katolickiemu i apostolskiemu Kościołowi rzymskiemu. (Hic manu dextera tangit librum Evangeliorum). Tak niech mi Bóg dopomoże i ta święta Ewangelia, której się dotykam własnymi rękoma!



–––––––––––





Cyt. za: Formularium legale practicum in Parochorum, Vicariorum Foraneorum nec non Curiarum Episcopalium usum compositum cui binae documentorum appendices accedunt. Edidit Marianus Nassalski, M. S. Th. Ephemeridum "Homiletyka" Director. Editio altera, aucta et emendata. Wladislaviae 1905, ss. 211-213.





Przypisy:

(*) S. Off. 20 iulii 1859 et 24 febr. 1884. Inter collectanea S. Propag. n. 1689, p. 649).


Pn gru 10, 2007 9:43

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 10:58
Posty: 468
Post 
Zoltan napisał(a):
Wyznanie Wiary dla heretyków przechodzących
na łono Kościoła katolickiego


I związek z tematem tego wyznania jest?

_________________
Smok Eustachy
http://smocze.opary.salon24.pl/
http://blog.wiara.pl/SmoczeOpary


N gru 16, 2007 22:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 23:54
Posty: 96
Post Re: PRAWDZIWY OBRAZ PROTESTANTÓW
Zoltan napisał(a):
Saluto cristeros!
Co sądzicie na ten temat?

http://konserwatyzm.pl/content/view/1428/118/


Ave Maria!

Zoltan


Bardzo podoba mi się ten fragment" z zalinkowanego tekstu:
"Po trzecie, Lutrowi udało się przekonać ludzi, i to na całe stulecia, że Kościół w XVI wieku sprzedawał odpusty, czyli pewność zbawienia po śmierci. Tymczasem nigdy Kościół czegoś takiego nie sprzedawał. Odpust nie jest bowiem automatycznym prawem wstępu do Nieba, dla tego, kto go zakupi, a jedynie ofiarą na rzecz Kościoła, w zamian za którą Kościół modli się do Boga o zbawienie ofiarodawcy – czyli Kościół nie daje tu żadnej gwarancji, a jedynie wstawiennictwo".

Brał kasę (teraz też bierze) a nie dawał gwarancji (teraz też nie daje).
W prawie karnym nazywa się to wyłudzenie. :-D

Ave Caesar!


Śr mar 12, 2008 22:47
Zobacz profil
Post 
Ehh ile nienawiści w ludziach ... jak dla mnie każdy kościoł bierze kase np kościół Adwentystów bierze dziesięcine ( czy jakoś tak ). Nie przypomina sobie ktoś kiedys kazał mi dać na kościół. Co wiecej Luterowi trzeba by chyba podziękować bo dzieki niemu KK opamietał się bo w swoim wystąpieniu miał wiele racji ale raczej nie chciał rozłamu. Jeśli uważasz że KK wyłudza pieniądze musisz koniecznie zgłosić sprawe w prokuraturze inaczej zatajasz przestępstwo o którym wiesz !! To też przestępstwo za które grozi kara ;)


a Tekst jest serweru konserwatystów a tam brakuje lefrebystów którzy słyną z bardzo ostrych opini na temat kościołów reformowanych


Śr mar 12, 2008 23:14
Post 
miało być "a tam NIE brakuje" ;p


Śr mar 12, 2008 23:15

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 23:54
Posty: 96
Post 
lereeeek napisał(a):
Jeśli uważasz że KK wyłudza pieniądze musisz koniecznie zgłosić sprawe w prokuraturze inaczej zatajasz przestępstwo o którym wiesz !! To też przestępstwo za które grozi kara ;)


Mylisz się, to jest rodzaj przestępstwa, którego nie muszę zgłaszać organom ścigania pod karą sankcji, jeśli zaniecham. W przeciwieństwie do pedofilii i molestowania nieletnich. Ciekawe, czy biskupi, którzy nie zgłosili tego prokuraturze, choć wiedzieli, odpowiedzą za to? Teraz nawet zakonnik, który to wyjawił, jest ganiony przez biskupa. Czy to nie są metody wręcz mafijne? A na pewno sekciarskie...


Pt mar 14, 2008 7:04
Zobacz profil
Post 
Nie skąd masz takie rewelacje ale tym zajmie się prokuratura i tyle !!


Pt mar 14, 2008 12:44

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 8:19
Posty: 290
Post 
sorerium napisał.
Cytuj:
Tymczasem nigdy Kościół czegoś takiego nie sprzedawał.





A msza za zmarłych nie jest to wykupienie z czyśćca i niektórzy kśięża mają stawkę :-D


Pn mar 17, 2008 10:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
A co ciebie tak eksytują stawki katolickich księży? Katolika "Smoka Eustachego" ekscytują zaś dziesięciny pastorów. Jacyś zafiksowani jestescie? Niech każdy swojego "kleru" pilnuje a nie cudzego....


Pn mar 17, 2008 22:08
Zobacz profil
Post 
Popieram Piotra !!


Wt mar 18, 2008 0:17

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 8:19
Posty: 290
Post 
Piotr1 widzę że jesteś nerwowy bo nie potrafisz Biblią to wytłumaczyć. Na temat dziesięciny w Piśmie możemy wyczytać a na temat czyśćca i odpustów nie znajdziemy nic. Nauki ludzkiej się trzymacie a przykazań Bożych zaniedbujecie :o


Wt mar 18, 2008 15:31
Zobacz profil
Post 
w KK jest "co łaska" czyli nie musisz nic dawać ! Nie wiem co ma dziesięcina do czyścia albo odpustów. Nie wiem tez które to przykazanie że trzeba dać dziesięcine.


Wt mar 18, 2008 19:20

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 8:19
Posty: 290
Post 
Tu nie chodzi o przykazanie co do dziesięciny tylko tylko o inne opisy dziesięcina z płodów ziemi, czy to z plonów polnych, czy z owoców drzew, należy do Pana. Jest ona poświęcona Panu. Kpł;27.30
Melchisedek zaś, król Salemu, wyniósł chleb i wino. A był on kapłanem Boga Najwyższego. (19) I błogosławił mu, mówiąc: Niech będzie błogosławiony Abram przez Boga Najwyższego, stworzyciela nieba i ziemi! (20) I niech będzie błogosławiony Bóg Najwyższy, który wydał nieprzyjaciół twoich w ręce twoje! A Abram dał mu dziesięcinę ze wszystkiego Rodz.14.18-20
I złożył tam Jakub ślub, i powiedział: Jeżeli Bóg będzie ze mną i będzie mnie strzegł w drodze, w którą się udaję, i da mi chleb na pokarm i szatę na odzienie, (21) i powrócę w pokoju do domu ojca mego, to Pan będzie Bogiem moim, (22) a kamień, który postawiłem jako pomnik, będzie domem Bożym, i ze wszystkiego, co mi dasz, będę ci dawał dokładnie dziesięcinę. Rodz.28;20-22
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że dajecie dziesięcinę z mięty i z kopru, i z kminku, a zaniedbaliście tego, co ważniejsze w zakonie: sprawiedliwości, miłosierdzia i wierności; te rzeczy należało czynić, a tamtych nie zaniedbywać.Mat23,23
Oraz obiecał czyniącym tak swoje błogosławieństwo Nie troszczcie się więc i nie mówcie: Co będziemy jeść? albo: Co będziemy pić? albo: Czym się będziemy przyodziewać? (32) Bo tego wszystkiego poganie szukają; albowiem Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. (33) Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane. (34) Nie troszczcie się więc o dzień jutrzejszy, gdyż dzień jutrzejszy będzie miał własne troski. Dosyć ma dzień swego utrapienia. Mat6;31,34 sa jeszcze inne teksty odnośnie dzieśięciny :-D


Śr mar 19, 2008 9:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL