Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 20:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 WSPÓLNOTA CHEFSIBA 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lut 03, 2006 23:46
Posty: 4
Post WSPÓLNOTA CHEFSIBA
Nie znam tej wspólnoty, ale z tego co piszecie, to chyba dobrze się tam dzieje. Nie rozumiem dlaczego niektórzy atakują tą wspólnotę za to że naucza na podstawie Biblii i głosi takie rzeczy jak: Nikt nie jest zbawiony jesli nie uczyni Jezusa swoim Panem. Chyba dobrze, że tyle nawiązują do nauczania pierwszych chrześcijan (???)


Pt lut 10, 2006 21:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
O tej wspólnocie jest na http://openforum.tezeusz.pl/openforum/b ... scasc=DESC :)

Na https://podprad.pl/mod.php?dz=180&mod=N ... &mleft=nie napisano tak:
Cytuj:
Wspólnota Chefsiba ma charakter modlitewno-ewangelizacyjny i gromadzi na swoich spotkaniach dużo młodzieży, ale też jest wśród nas też wiele osób dorosłych. Można więc powiedzieć, że jesteśmy wspólnota międzypokoleniową :)
Zapraszamy Ciebie na nasze spotkania w środy o godz. 19.00 w dolnym kościele parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie Północnym (Al. KEN 101).

Jest to już 22 rok od naszego powstania, ale ciągle staramy się wykorzystywać naszą wspólną twórczość wprowadzając nowe, radosne pieśni, doskonaląc program spotkań w małych grupach i spotkań środowych oraz proponując wyjazdy na różne rekolekcje, lub kursy chrześcijańskie w wakacje i nie tylko.

Jeżeli chciałbyś razem z nami poznawać Boga i modlić się, lub po prostu porozmawiać to zapraszamy Ciebie na nasze spotkania.
Kontakt: jacekweigl@wp.pl;
606-884-602 (Jacek Weigl)


Ale tak w ogóle ich własna strona to bodajże http://chefsiba.pl/ :biggrin:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pt lut 10, 2006 22:43
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
Są nowe fakty w sprawie tej 'wspólnoty'

1.
Cytuj:
Guru z Ursynowa, czyli jak skutecznie manipulować katolikami
(Interwencje Tezeusza)
napisany przez Andrzej , Dubiln, 13.03.2006, 22:41
(zmieniony przez admin dnia 21.04.2006 o godz. 15:12)


Cel jezuickiej interwencji w sprawie Chefsiby i p. Weigla

Celem interwencji jezuitów jest doprowadzenie do zbadania przez biskupów warszawskich działalności wspólnoty Chefsiba działającej w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na warszawkim Ursynowie oraz aktywności jej lidera Jacka Weigla - dyrektora neoprotestanckich szkół Samuel i Dawid - i jego powiązań z fundamentalistycznymi organizacjami ewangelikalnymi z zagranicy ASCI. Mamy nadzieję, że ta pogłębiona wizytacja umożliwi dokonanie zmian uzdrawiających głęboko nieprawidłową teologicznie i duszpastersko sytuację dla dobra uczestników wspólnoty, parafii i całego Kościoła lokalnego.

Przyczyny

Zgromadzony bogaty materiał wskazuje jednoznacznie, że w katolickiej parafii na Ursynowie jest prowadzona niejawna działalność inspirowana przez fundamentalistyczne grupy neoprotestanckie, których celem jest manipulacyjne "nawracanie" katolików - w większości nieświadomych manipulacji - w duchu neoprotestanckim. Działalność ta od lat nie napotyka właściwej odpowiedzi lokalnych duszpasterzy i proboszcza, a biskupi warszawscy najprawdopodobniej nie dysponują pełną informacją o tym, co dzieje się na Ursynowie.

Historia

Niniejszy wątek jest częścią interwencji jezuitów w sprawie wspólnoty Chefsiba, jej lidera Jacka Weigla, szkół chrześcijańskich Samuel i Dawid oraz organizacji fundamentalistów ewangelikalnych ASCI. Interwencja jezuitów została zainicjowana 13 marca br. po trwającej w Tezeuszu 4 miesiące debacie między zwolennikami i krytykami wspólnoty Chefsiby, na prośbę pani Małgorzaty Jelińskiej-Kazimierczuk, matki jednej z osób uczestniczących we wspólnocie. Pani Małgorzata od 2 lat bezskutecznie interweniowała w sprawie Chefsiby u jej duszpasterza, lidera wspólnoty i biskupów warszawskich. W gromadzeniu materiału wielką pomoc okazali świeccy, którzy w różny sposób zetknęli się z Chefsibą.


Obecny etap

Na początku kwietnia br. interwencja jezuitów z Tezeusza stała się oficjalną interwencją zakonu jezuickiego w Polsce. Zgromadzoną i opracowaną przez jezuitów z Tezeusza: Dariusza Piórkowskiego i Andrzeja Miszk dokumentację autoryzował prowincjał warszawski o. Dariusz Kowalczyk SJ. Przed świętami wielkanocnymi Prowincjał Prowincji Warszawskiej o. Kowalczyk SJ - z poparciem Prowincjała Prowincji Krakowskiej o. Dyrka SJ i biskupa Siemieniewskiego - wystosował obszerny list z bogatym aneksem do Prymasa Polski arcybiskupa Józefa Glempa, kanonicznie odpwiedzialnego za parafię na Ursynowie. Oczekujemy na rychłe spotkanie biskupów warszawskich z prowincjałem jezuickim. O działalności ASCI - międzynarodowej organizacji ewangelikalnej - z którą związany jest lider Chefsiby, p. Weigl oraz jego najbliższe otoczenie, zostanie również poinformowany Nuncjusz Apostolski w Polsce arcybiskup Józef Kowalczyk. Będziemy informować czytelników Tezeusza oraz szerszą opinię publiczną o skutkach interwencji.

Poniższy post był początkiem interwencji Tezeusza: zawiera on pierwsze intuicje, które w ciągu miesiąca interwencji zostały szczegółowo przepracowane i udokumentowane.

Więcej tam: http://openforum.tezeusz.pl/openforum/forum_entry.php?id=2438&page=0&category=all&order=time
2.
Cytuj:
W sprawie wątku o poście
(Ogłoszenia)
napisany przez Andrzej , Dubiln, 25.04.2006, 16:38
(zmieniony przez Andrzej dnia 25.04.2006 o godz. 16:47)

Drodzy Forumowicze!

w związku z zapowiedzią rozmów w Kurii biskupiej w Warszawie w sprawie Chefsiby, p. Weigla, ASCI między prowincjałem jezuitów o. Dariuszem Kowalczykiem a biskupami warszawskimi zdecydowałem - na prośbę o. Prowincjała - dla dobra tych rozmów zawiesić wątek związany z postem. Myślę, że autorzy postów na tym wątku zrozumieją nadrzędność dobra sprawy i moją decyzję. Zawieszam cały wątek, bo bez tego kluczowego postu nie jest on czytelny. Zawieszenie odnosi się też do tego samego postu na wątku Guru z Ursynowa i kilku postów odnoszących się do niego.

Źródło: http://openforum.tezeusz.pl/openforum/forum_entry.php?id=3559&page=0&category=all&order=time&PHPSESSID=903fcf1bb9d02518199dca10b21baeb2
3.
Cytuj:
Pierwsza reakcja biskupa Jareckiego w sprawie Chefsiby
(Interwencje Tezeusza)
napisany przez Andrzej , Dubiln, 25.04.2006, 17:22
(zmieniony przez Andrzej dnia 25.04.2006 o godz. 19:33)


Obrazek
Witajcie!

Znamy już pierwszą reakcję biskupa Jareckiego na naszą interwencję w sprawie Chefsiby i działalności p. Weigla. Biskup Jarecki ucieszył się, że jezuici zajęli się tą sprawą. Przy okazji bp Jarecki stał się też czytelnikiem Tezeusza

Od pewnego czasu dochodziły do kurii biskupiej niepokojące wieści o działalności Chefsiby, ale bp Jarecki miał za mało danych, by wiedzieć dokładnie o co chodzi, zwłaszcza, że proboszcz parafii Wniebowstąpienia Pańskiego nie informował go o niczym szczególnie niepokojącym.

Biskup Jarecki zapowiedział powołanie specjalnej komisji do zbadania sprawy Chefsiby. Zamierza do tej komisji powołać również jezuitę, jako jednego z jej członków. Komisja biskupa zbada wszystkie okoliczności związane z działalnością wspólnoty Chefsiba i jej powiązań.

Będziemy Was informować na bieżąco o dalszych działaniach i z pierwszej ręki

Obiecujemy też, że gdy już cała sprawa pomyślnie zakończy się, podzielimy się z Wami kulisami interwencji.

W imieniu redakcji Tezeusza i jezuitów chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy dotąd wspierali nas swoją modlitwą i działalnością. Prosimy o Waszą dalszą pomoc w tej sprawie. Nastąpił przełom w interwencji i trzeba dziękować dobremu Bogu.

Pozdrawiamy serdecznie,

Obrazek
Andrzej Miszk SJ

Obrazek
Darek Piórkowski SJ

Źródło: http://openforum.tezeusz.pl/openforum/forum_entry.php?id=3560&page=0&category=all&order=time&PHPSESSID=903fcf1bb9d02518199dca10b21baeb2


Myślę, że warto się tej sprawie przyjrzeć, bo ona pokazuje jedną z metod 'rozmywania' chrześcijaństwa przez - może sekty ?

Pod maskującym płaszczykiem ekumenizmu 'wyrywa się' wiernych (tu katolików, ale równie dobrze protestantów czy prawosławnych) z ich wspólnot.

Temat Chefsiby był już na tym Forum wcześniej tam:
Ekumenizm->wpólnota "Chefsiba" na Ursynowie Nie Cze 26, 2005 18:38
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=4241&highlight=chefsiba
Biblia->kłopotliwe wykopaliska Sob Lip 03, 2004 18:06
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=1055&highlight=chefsiba

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Wt kwi 25, 2006 20:11
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 27, 2006 7:23
Posty: 20
Post "styl tezeusza"
A mnie sie nie podoba styl działania jezuitów. Kto widział ich forum w ostatnich dniach i ilośc usuwanych postów (ich własnych przeciw biskupom z Warszawy, ich oponentów itd.) ten może przestać wierzyc w to co się tam pisze.

W ogóle nie podoba mi się branie w cudzysłów "wspólnoty" i wymyślanie im od heretyków w sytuacji kiedy sprawa jest w trakcie badania przez kurię biskupią. A tam na portalu grożono strajkiem głodowym przez siedziba biskupa w wykonaniu osób zakonnych. To szantaż. Chrześcijanon nie wypada szntażowac biskupa - choć historia zna takie przypadki. Styl w jakim opisano Chefsibę ktos nawet nazwał: "styl tezeusza", niegodny katolika.


Cz kwi 27, 2006 11:37
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post Re: "styl tezeusza"
[quote="grix"][/quote]
Jestem najmniej kompetentną osobą do wypowiadania się czy to już jest czy jeszcze nie - sekta. Poprzednie informacje zamieściłem dlatego, że spotkałem je w internecie, wydały mi się interesujące i wiedziałem że tu na Forum istnieje taki temat.

Dla mnie podejrzany wydaje sam sposób tworzenia takiej wspólnoty, wewnątrz wspólnoty jaką jest Kościół. Inicjatorzy, pomysłodawcy najpierw, czyli przed rozpoczęciem działalności, powinni zasięgnąć opinii (niekoniecznie pozwolenia) właściwego biskupa. Uzgodnić to co wymagało uzgodnienia.
Mnie nie dziwi przesadna reakcja jezuitów na bierność biskupa. Jeśli faktycznie bierność wynikała z zaniechania. Bo trzeba też rozumieć, że biskup choć 'władza' to nie ma armii donosicieli i wie tylko tyle co przekażą mu wierni lub duchowni. Warszawa to duże miasto. Łatwo prowadzić różne działalności nie rzucając się w oczy lub na zewnątrz pokazując atrakcyjną maskującą witrynę.

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Cz kwi 27, 2006 13:32
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 27, 2006 7:23
Posty: 20
Post 
Toteż wystarczyłoby 'donieść' o swoich podejrzeniach biskupowi. O ile mi wiadomo, tak uczyniono i sprawa była 'badana' już od jakiegos czasu. Oburzający jest dla mnie fakt wymuszania speedu na tych biskupich komisjach przez grożenie strajkiem głodowym - i fakt wydawania wyroku i publikowania tego wyroku. Czym innym jest informowanie o swoich podejrzeniach - a czym innym krzyczenie "sekciarzeeee!!!! a biskup nic nie robi!!!! a proboszcz i księża jacys leeewiii!!! A my przesladowani za prawdę jezuici!!!!"

Plus język. Pełen... hm - no, jadu i nienawiści, delikatnie mówiąc.


Co do grup - wydaje mi się, że grupa spotykając się na modlitwę nie potrzebuje żadnych zezwoleń od biskupa?

No, przynajmniej dopóki nie przyjdzie jakis zakonnik i nie uzna że skoro nie ma np. koronki do Miłosierdzia - to... sekciarzeeeee!!!! a proboszcz to... Itd.

Pozdrawiam
:))


Cz kwi 27, 2006 14:13
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post 
grix napisał(a):
A my przesladowani za prawdę jezuici!!!!"
Plus język. Pełen... hm - no, jadu i nienawiści, delikatnie mówiąc.
Co do grup - wydaje mi się, że grupa spotykając się na modlitwę nie potrzebuje żadnych zezwoleń od biskupa?
No, przynajmniej dopóki nie przyjdzie jakis zakonnik i nie uzna że skoro nie ma np. koronki do Miłosierdzia - to... sekciarzeeeee!!!! a proboszcz to... Itd.
Pozdrawiam
:))

Nie znajdziesz we mnie partnera do krytykowania jezuitów w ogóle, a w szczególności zaangażowanych w tę sprawę.
Jak również partnera do krytykowania biskupa właściwego dla tej wspólnoty, czy księży z parafii w której się objawiła.

Z trzech powodów. Sprawa jest już wyjaśniana. Sprawa mnie nie interesuje, bo są dla mnie sprawy ciekawsze i szkoda mi czasu i wysiłku na zgłębianie podstaw chefsibzimu. Nie wydaje mi się właściwe jątrzenie tego zespołu 'sporów'.

Myślę, że jednak problem nie polega na braku Koronki do Miłosierdzia.
Wszystko zależy gdzie ta grupa chce się spotykać na modlitwy. W prywatnym domu ? Ok. Niech się modlą jak chcą i do czego chcą. Ale kościół - świątynia katolicka ma określone przeznaczenie. Nie wyobrażam sobie by zbierali się w nim na swoje modlitwy np. sataniści.

Wniosek, kto i po co spotyka się w świątyni - wymaga zgody jej opiekuna: proboszcza, biskupa.
Jeśli taka zgoda np. była. Ale nadużyto zaufania i wykroczono poza zakres uzgodnienia, wtedy protest jest jak najbardziej na miejscu.
Tym bardziej jeśli takiej zgody nie było lub nawet nie usiłowano jej uzyskać

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


Cz kwi 27, 2006 14:45
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 27, 2006 7:23
Posty: 20
Post 
Stanisław Adam napisał(a):
Nie znajdziesz we mnie partnera do krytykowania jezuitów w ogóle, a w szczególności zaangażowanych w tę sprawę.
Jak również partnera do krytykowania biskupa właściwego dla tej wspólnoty, czy księży z parafii w której się objawiła.

Z trzech powodów. Sprawa jest już wyjaśniana. Sprawa mnie nie interesuje, bo są dla mnie sprawy ciekawsze i szkoda mi czasu i wysiłku na zgłębianie podstaw chefsibzimu. Nie wydaje mi się właściwe jątrzenie tego zespołu 'sporów'.


Amen. W pełni sie z tym zgadzam.

Dlatego głupotą wydaje mi się jezuicka akcja jątrzenia w internecie - choc doceniam to, że sprawnie i szybko usunieto z ich strony wszystko co podważało kompetencje biskupa w tej sprawie (nie ma juz tych zdjęć biskupa itd. - pojawiły sie na chwilę przed spodziewana wizytą specjalistów z kurii na ich stronie:) - i zaangazowanie w to osób postronnych.

Nie chodzi mi o to, że wolę nie wiedzieć o takich podejrzeniach, ale o to, że miesza sie podejrzenie i oskarżenie z juz wydanym przez nich wyrokiem. Uważam to za niepotrzebne i przedwczesne.

Zgadzam się też, że warto nagłośnić taki sposób "atakowania" - sądzę, że stoją za nim osobiste animozje i urazy, bo tylko one są w stanie spowodować taka pychę, żeby dawać światu uciechę z obserwowania akcji szantażowania biskupów głodówką i montowaniem "nacisku opinii publicznej".


Cz kwi 27, 2006 15:56
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Poczekajmy spokojnie, aż wypowie się biskup i podejmie decyzję. Stanisław ma rację. Za wcześnie jeszcze na sądy i wydawanie wyroków.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz kwi 27, 2006 17:29
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz kwi 27, 2006 15:28
Posty: 6
Post Re: "styl tezeusza"
grix napisał(a):
A mnie sie nie podoba styl działania jezuitów. Kto widział ich forum w ostatnich dniach i ilośc usuwanych postów (ich własnych przeciw biskupom z Warszawy, ich oponentów itd.) ten może przestać wierzyc w to co się tam pisze.

W ogóle nie podoba mi się branie w cudzysłów "wspólnoty" i wymyślanie im od heretyków w sytuacji kiedy sprawa jest w trakcie badania przez kurię biskupią. A tam na portalu grożono strajkiem głodowym przez siedziba biskupa w wykonaniu osób zakonnych. To szantaż. Chrześcijanon nie wypada szntażowac biskupa - choć historia zna takie przypadki. Styl w jakim opisano Chefsibę ktos nawet nazwał: "styl tezeusza", niegodny katolika.


Zdecydowanie się zgadzam. Jezuici prowadzący stronę tezusza (z tego co przeczytalem w życiorysach nie są jeszcze księżmi, jakimi beda księźmi????) przynosza wedlug mnie wstyd swojemu zakonowi, Kościołowi, każdemu kto jest cząstką Kościoła. Czasem ktoś odsyla do tej strony z innych miejsc w internecie, ale tam niemal zawsze "krwawa jatka" na forum pod zasloną uczonosci. Wiele tam prowokacji i te nieskonczone wywody, jakis slowotok prowadzacego forum, potrzeba bycia zauważonym, docenionym, ważnym czy co?
"Styl Tezeusza" - dobre! Np: Zalatwić sprawe w "stylu tezeusza" - to znaczy: przewrocić osobe z ktora rozmawiasz i jeszcze odchodząc z uśmiechem i modlitwa na ustach kopnąć go na "wszelki wypadek".
I ten pomysl z postem przed kuria - dziwne, dziwne.... :o


Cz kwi 27, 2006 18:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
a mnie się ten "styl" podoba - nie pieszczenie się ze złem, grzechem [oszukiwanie katolików co do katolickości wspólnoty Chefsiba], nazywanie zła po imieniu, gotowość do ponoszenia ofiary [post przed kurią]...

śledziłam uważnie ten wątek - z tego, co zauważyłam, matka jednej z uczestniczek Chefsiby próbowała zainteresować problemem wiele osób, bez skutku - dopiero upublicznienie w necie na Tezeuszu spowodowało reakcję - uważniejsza kontrolę ze strony biskupa...


a ocenianie kogoś, że jest pyszny, że chce być zauważony, doceniony itp po słowach, jakie pisze w necie, jest sporym nadużyciem... może jakaś projekcja? ;)

nie wiem, jakimi będą księżmi, jednak ja sporo pychy widzę w takim ocenianiu ich:
Cytuj:
przynosza wedlug mnie wstyd swojemu zakonowi, Kościołowi, każdemu kto jest cząstką Kościoła.

- myślicie, że przełożeni ich nie znają, skoro pozwolili złożyć im śluby zakonne? macie w ogóle jakieś pojęcie o formacji, jaką jezuici przechodzą?


gdyby większa ilość katolików była tak obeznana z nauką Kościoła jak oni, gdyby większość katolików zamiast lać wodę na forum żyła taką duchowością, jak ich [codzienny rachunek sumienia, rozeznawanie duchowe, kierownictwo, rekolekcje ignacjańskie, Msza św.], gdyby większa ilość katolików tak jak oni kochała Kościół i starala się być posłuszna papieżowi i jego nauce - byłoby to z ogromnym pożytkiem przede wszystkim dla nich samych, dla Kościoła i dla całego świata...

Jezus nie głaskał po głowie grzeszników, Paweł nie liczył się ze słowami, piętnując grzechy - i każdy człowiek wie, że żeby cokolwiek zmieniło się w grzeszniku - ten musi uznać swój grzech, swoją winę - to dopiero jest początek nawrócenia... a że nikt nie lubi, jak mu sie przed oczy stawia zło, które popełnia? cóz, w takim razie lider i członkowie chefsiby mają słuszny żal do jezuitów...

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Cz kwi 27, 2006 18:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 27, 2006 7:23
Posty: 20
Post 
elka - ja myślę że prawdziwa pobożność nie polega na jakiejś uduchowionej na maksa formacji, Jezus powiedział 'po miłości poznaja żeście moi'.

Moim zdaniem najlepszą formacją chrześcijańska jestr chrześcijański dom - reszta to protezy wynikające z jego braku!

Tez śledziłem tamten wątek - posty zwłaszcza diakona Andrzeja wydaja mi się kosmicznie śmieszne i napuszone, cała ta historia z zagrożeniem biednych jezuitów i protestancką mafią siegającą mackami Bóg wie gdzie jest zupełnie chora :)) Nie chce oceniac zakonu jezuickiego na podstawie tych dwóch ludzi, bo musiałbym uznać że jest to zakon intrygantów nie szanujacych prawowitej kościelnej władzy równy w swojej bezczelności co najmniej redemptorystom...

A skazywanie kogoś na podstawie oskarżeń jakiejs mamusi która nie zna ani historii Kościoła ani teologii ale wydaje jej się że grupa jest nie halo - to powazne naduzycie. Jeśli moim Rodzicom nie podoba sie to co robię i gdzie chodzę to wiesz co? Gdyby zaczynali publiczne awantury przeciw ludziom z którymi sie przyjaźnię uznałbym ich za pomylonych. W każdym razie przyznali by sie do porazki wychowawczej.
Na szczęście mam ogromny kredyt zaufania - bo mam normalny dom. I starych z autorytetem.

Pozdrawiam
:))


Cz kwi 27, 2006 21:56
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz kwi 27, 2006 15:28
Posty: 6
Post 
"Tylko miłość jest tym, co nadaje wartość wszystkim rzeczom, rzeczą więc najbardziej konieczną jest, by była tak wielka, by nikomu nie przeszkadzała miłować. [Wołania, św. Teresa od Jezusa]"

Ten fragment z Teresy dość dobrze obrazuje to o co mi chodzi.
Zawsze można spróbować postawić się na miejscu tego kto jest "dociskany do ściany"...
Czy ktoś zglasza się na ochotnika by stać się obiektem kamienowania na forum Tez? czy to co zostało zrobione (sposób) w Tez nie jest forma kamienowania? Warto rozróżnić, że czym innym jest blad i grzech a kim innym błądzący i grzesznik. Nie pieścić się z grzechem - to jedno, a uderzać w osoby - to chyba wyraźnie cos innego.
"Kto jest bez grzechu niech pierwszy..." itd.

Nie wiem jak wyglada formacja konkretnie tych osób (choć duchowość jezuicka jest mi bliska). Postrzegam tylko owoce i zauważyłem sprawy podobnie mnie niepokojące w postawie tych osób, jak być może dla nich sprawa Chefs. Na tamtym forum także czytający są wprowadzani w bląd, myśląc że bracia jezuici dzialają w imieniu Kościola, w cieniu autorytetu zakonu. A jeśli nie dzialają w imieniu Kościola to w czyim? W swoim wlasnym? w moim jako wierzącego katolika? biskupów? Czy ktoryś z przełożonych zakonu "firmuje" tę stronę? czy ich przelożeni podpisaliby sie pod metodami stosowanymi przez swoich braci? często można było tam znaleźć słowo "my" - czyli kto? Bo napewno nie ja :)
Co wiedzą przełożeni o swoich podwladnych można przeciez sprawdzić jesli ktos chce. Zakladanie z góry, ze wiedzą wszystko może być mylne. Czy myslisz ze ktorych z przelozonych sprawdza co nowego napisal dzis jeden z jego braci na forum? Raczej wątpię. Zresztą po czasie nie mialby już czego czytać, bo już nie ma wielu ich wlasnych wypowiedzi.
Ale też myśle że przelozeni - jeśli wiedza - dzialają rownie roztropnie wobec tych osob, jak biskupi wobec chefs. Więc i dosc powoli i przygladajac sie. Na pewno nie wytykając bledy swoich braci na jakimkolwiek forum przez upublicznianie ich. Nie wydaje mi sie też prawdopodobne by jakikolwiek przelozony mogl wyrazic zgode na publiczy glodowy post protestacyjny swojego zakonnika pod jakakolwiek kuria!!! Być może nawet dlatego caly wątek został skasowany z forum. Gotowośc do ponoszenia ofiary? na czym ta ofiara w tym przypadku polega? Nie widzę tutaj ofiary, która przypomina ewangeliczną. Czy ktoś walczy aż po oddanie życia o każdą z tych osób, które oskarża?

Starania o większą milośc o której mowi św. Teresa moim zdaniem zabrakło.
"Milosc" ktora przeszkadza milować - przestaje być miłoscią i nie dosiega swego celu. Czy przymnożyla się miłość? Bóg zapewne i z tych spraw moze wyprowadzic dobro, ale cel nie uświęca środkow.
Pytasz czy znamy formacje jezuitow - nie wiem jak inni, ale troche znam, nie tylko zakonnnicy żyją codziennym rachunkiem sumienia, codzienna eucharystią, modlitwą i rozeznaniem duchowym :).
A jeśli chodzi o pychę - to podobno opuszcza czlowieka kilkanaście minut po śmierci...no i ja księdzem już raczej zostać nie mogę (chyba że zaczną wyświęcać żonatych) :-D


Cz kwi 27, 2006 21:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
no cóz, mając tyle pytań na pewno starałabym się je rozwiązać, pisząc choćby do prowincjała zakonu z prośbą o odpowiedź na nie :) Inaczej pozostaje to wyłącznie w sferze zastanawiania się i niczego nie wyjaśnia, zwłaszcza Tobie :)

Ja obu jezuitów znam i nie miałam do tej pory podstaw, by im nie ufać :)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Pt kwi 28, 2006 10:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 27, 2006 15:28
Posty: 6
Post 
elka napisał(a):
no cóz, mając tyle pytań na pewno starałabym się je rozwiązać, pisząc choćby do prowincjała zakonu z prośbą o odpowiedź na nie :) Inaczej pozostaje to wyłącznie w sferze zastanawiania się i niczego nie wyjaśnia, zwłaszcza Tobie :)

Ja obu jezuitów znam i nie miałam do tej pory podstaw, by im nie ufać :)


Także to czy to już się nie dokonało niech pozostanie poza forum.
Być może dla "dobra sprawy" ;-) nie należy sie o tym rozpisywać, a sprawę pozostawić kompetentnym osobom.

_________________
"Prawda weryfikuje się w zbawieniu. Żywą prawdą staje się wtedy, kiedy prawdziwie uzdrawia." ks. Józef Tischner


Pt kwi 28, 2006 15:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL