Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 14:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 kościół akceptujący homoseksualizm 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 14, 2005 8:30
Posty: 964
Post 
Piotr1 napisał(a):
Jezeli pod terminem "protestantyzm" rozumiesz Reformację, to nie jest to żaden "odłam katolicyzmu", tym bardziej "klasyczny".
Tak, najprościej jest powiedzieć o luteranizmie jako doktrynalnym odłamie katolicyzmu.
Cytuj:
To najwyżej Twoja inteepretacja, z którą - pozwól - nie zmierzam się zgodzić. Luter wystapił przeciw naduzyciom sredniowiecznego Kościoła i wprowadzanym nowosciom, w obroie tego "co zawsze, wszedzie o od wszystkich było zachowywane".
I dlatego zaproponował pewne zmiany, które z kolei spowodowały ukształtowanie nowej konfesji. Wyznaniem rodzimym jest tutaj łaciński katolicyzm, z którego część doktryny zostaje odrzucona, a na jej miejsce pojawia się nowa. Być może określenie "odłam" ma charakter pejoratywny, ale nie wiem jakie słowo lepiej odda to co przedstawiłem.

Na podobnej zasadzie można mówić o odłamie staroobrzędowców, którzy również nie zgadzali się na nadużycia XVII prawosławia i stanęli w obronie tradycji. Doktrynalnie jest to jednak odłam, ponieważ bazuje na konkretnej religii. Jednym z odłamów judaizmu jest na tej samej zasadzie chrześcijaństwo i karaimizm.

_________________
www.cerkiew.pl
http://didymos-pogranicza.blogspot.com/


Wt lis 11, 2008 15:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
To jest Didymosie jedynie Twoja opinia, do ktorej masz prawo, podobnie jak ja moge się z nia nie zgadzać.

Ostatecznie to Sobór Trydencki (a nie ks dr Luter) zdogmatyzował wiele ze "zmian" czy "nowosci" wprowadzanych w średniowiecznym kościele Zachodu, po zerwaniu wspólnoty ze Wschodem, dając początek Kościołowi rzymskokatolickiemu w jego wspólczesnym organizacyjnym, dogmatycznym, kanonicznym i duchowym kształcie. Te Kościoły na zachodzie, które tych zmian nie uznawały, jako Kościoły Reformacji kontynuują dziedzictwo starego Kościoła. "Oto niemal cała nasza nauka, z której widać, że nie ma w niej nic, co by się nie zgadzało z Pismem lub z Kościołem powszechnym, albo z Kościołem rzymskim, jak dalece jest nam znana z pisarzy- stwierdza Konsfesja augsburska, i nieco dalej kontynuuje - "nasze Kościoły nie różnią od Kościoła powszechnego w żadnym artykule wiary, lecz tylko pomijają pewne nadużycia, które są nowe i zostały wskutek zepsucia czasów przyjęte wbrew intencjom norm kanonicznych. Oczywiście można takiego przekonania nie podzielać, ale zdanie przeciwne pozostaje zawsze wyrazeniem opinii, przekonania, sądu czy wiary, a nie przedstawieniem rzeczywistosci.

Rzeczywistosc najprosciej można przedtsawic tak, że Kościól rzymskokatolicki i Koscioły Reformacji (równie wszak uwazajace się za katolickie) są różnymi nurtami zachodniego Kościoła, spadkobiercami starego Kościoła.


Śr lis 12, 2008 11:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 04, 2008 11:44
Posty: 1
Post kościół akceptujacy homoseksualizm
W Polsce jest juz Reformowany Kościół Katolicki akceptujacy gejów i lesbijki

http://apostolski.wordpress.com/


Cz gru 04, 2008 13:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
Fajne ;)

http://www.youtube.com/watch?v=aPSfjRee ... r_embedded


Cz gru 04, 2008 20:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post 

Naprawdę słodkie.

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Cz gru 04, 2008 21:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 22:33
Posty: 470
Post Re: kościół akceptujący homoseksualizm
buzor napisał(a):
Czy ktoś może mi opowiedzieć na pytanie

czy isteniej kościół/kościoły chrześcijańskie, które akceptują zachowania homoseksualne wśród swoich wiernych?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Na to pytanie, tak postawione, można odpowiedzieć i "tak" i "nie". Tak - istnieją takie wspólnoty, które akceptują takie zachowania, przygarniają takich ludzi, głoszą, że to nie jest grzechem. Jednak to tylko oni używają nazwy "Kościół", co jest bardzo mylące, gdyż w istocie trudno ich nazwać Kościołem, gdyż porzucili w istocie Biblię na rzecz własnych fantazji. Nie można ich nazwać Kościołem, bo nie można takich poglądów nazwać chrześcijaństwem. Mi osobiście bardzo podobają się określenia: "tęczowa herezja", "homoseksualna herezja". Uważam, że najlepiej odpowiadają temu, w co wierzą i co głoszą takie grupy.

Na pytanie należy odpowiedzieć "TAK" - jeśli pod pojęciem Kościół rozumiemy wspólnotę, organizację używającą tej nazwy. Natomiast należy odpowiedzieć "NIE", jeśli przyjmie się, że Kościół to wspólnota wierzących, trzymajacych się Boga i Biblii.

_________________
"I nie masz w żadnym innym zbawienia; albowiem nie masz żadnego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które byśmy mogli być zbawieni." (Dzieje Apostolskie 4, 12)

Pomóż naszej Elizce! - http://www.baptist.gniezno.pl/aktual/Elizy2


Cz gru 18, 2008 19:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 22:33
Posty: 470
Post 
WIST napisał(a):
Zdaje się że zmiana stosunku do homoseksulizmu nastąpiło we wspólnotach protestnackich w Skandynawii, podobnie zdaje się że tak kwestia była powodem rozłamu u Anglikanów.

A u katolików to nie? Ciekawe bo pewien "Kościół" homoseksualistów w Polsce wyrósł na gruncie czysto katolickim, choć próbuje pozować na "protestantów"... Nie wmawiajcie, że u was nie ma z tym problemu!

_________________
"I nie masz w żadnym innym zbawienia; albowiem nie masz żadnego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które byśmy mogli być zbawieni." (Dzieje Apostolskie 4, 12)

Pomóż naszej Elizce! - http://www.baptist.gniezno.pl/aktual/Elizy2


Cz gru 18, 2008 19:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
Cytuj:
Na to pytanie, tak postawione, można odpowiedzieć i "tak" i "nie". Tak - istnieją takie wspólnoty...


Protestanckie Koscioły Reformacji nie czynia róznicy miedzy ludźmi ze względu na ich orientacje seksualną. Cóz, mamy inne rozumienie Kościoła i Biblii. Nie wszyscy Triplex sa katolikami i wg nas nikt nie ma monopolu na bycie Kościołem. Dkla nas Koscioły nie sa od "akceptowaania" lub "nieakceptowania" zachowań swoich wiernych bo wieni sa dorosłymi ludźmi którzy w spotkaniu z Ewangelia łaski kształtują swoje zycie w odpowiedzialny sposób. Kościołom, pastorom, biskupom nic do tego.


Cz gru 18, 2008 21:55
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Cz paź 02, 2008 11:06
Posty: 561
Post 
Jakikolwiek Kościół powołujący się na Chrystusa (chrześcijański), musi głosić Jego naukę. Kościół akceptujący homoseksualne czyny stoi w sprzeczności z nauką Chrystusa, staje się więc automatycznie sekstą i nie warto w niego "inwestować".
Możecie mnie nazwać homofobem, mało mnie to obchodzi. Dla mnie osobiście grzechem, a nawet "obrzydliwością w oczach Boga" jest zarówno zdrada żony ( z inną kobietą), jak też homoseksualny czyn. Stawiam te sprawy na tym samym poziomie.


Jestem homofobem i do końca życia będe przeciwny pseudomałżeństwom homoseksualistów. To czego domaga się w obecnych czasach homoseksualne lobby, jest obrzydliwością i wołaniem o pomstę z nieba.
Koniec i kropka!


Cz gru 18, 2008 23:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 14, 2008 7:41
Posty: 378
Post 
Cytuj:
Jakikolwiek Kościół powołujący się na Chrystusa (chrześcijański), musi głosić Jego naukę. Kościół akceptujący homoseksualne czyny stoi w sprzeczności z nauką Chrystusa, staje się więc automatycznie sekstą i nie warto w niego "inwestować".


Dopóki się nie poda słów CHRYSTUSA, jako argumentu dla tej tezy, będzie ona pustosłowiem.


Cz gru 18, 2008 23:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
eu_geniusz napisał(a):
Jakikolwiek Kościół powołujący się na Chrystusa (chrześcijański), musi głosić Jego naukę.


A czy ja pisze że nie musi?

Cytuj:
Kościół akceptujący homoseksualne czyny stoi w sprzeczności z nauką Chrystusa, staje się więc automatycznie sekstą i nie warto w niego "inwestować".


Kościół nie jest kółkiem młodych etyków zajmujących sie "akceptowaniem' lub "nieakceptowaniem". Chrystus nie głosił etyki, lecz Królestwo Boże.


Cytuj:
Możecie mnie nazwać homofobem, mało mnie to obchodzi. Dla mnie osobiście grzechem, a nawet "obrzydliwością w oczach Boga" jest zarówno zdrada żony ( z inną kobietą), jak też homoseksualny czyn. Stawiam te sprawy na tym samym poziomie.

Jestem homofobem i do końca życia będe przeciwny pseudomałżeństwom homoseksualistów. To czego domaga się w obecnych czasach homoseksualne lobby, jest obrzydliwością i wołaniem o pomstę z nieba.
Koniec i kropka!


To twoje osobiste stanowsiko, do którego masz prawo, tak samo jak inni mają prawo do innego stanowiska. Dopóki kazdy ma "stanowsiko" dla siebie, nie ma problemu, gorzej jesli chce narzucac innym, cos nakazując albo zakazując, albo kosztem innych swe 'stanowsiko" przeprowadzając.


Pt gru 19, 2008 1:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
Piotr1 napisał(a):
Protestanckie Koscioły Reformacji nie czynia róznicy miedzy ludźmi ze względu na ich orientacje seksualną. Cóz, mamy inne rozumienie Kościoła i Biblii. Nie wszyscy Triplex sa katolikami i wg nas nikt nie ma monopolu na bycie Kościołem.


Triplex też deklaruje, że nie jest katolikiem, a potem pisze o zdrowych przekonaniach protestanckich.


Pt gru 19, 2008 9:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
Dlatego pisze wyraźnie o protestanckiej Reformacji; dla rzymskich katolików kazdy kto coś tam w Krk "protestuje", niewazne co, jest protestantem, promuje 'protestantyzację" itd. To takie 'słowo - wytrych". Dlatego jasno pisze o Reformacji i Kosciołach Reformacji; a nie o wszystkim w co się Krk mnoży. Rzymski katolik a rebours to nie Reformacja.


Pt gru 19, 2008 13:40
Zobacz profil
Post Re:
mikolaj9 napisał(a):
Cytuj:
Jakikolwiek Kościół powołujący się na Chrystusa (chrześcijański), musi głosić Jego naukę. Kościół akceptujący homoseksualne czyny stoi w sprzeczności z nauką Chrystusa, staje się więc automatycznie sekstą i nie warto w niego "inwestować".


Dopóki się nie poda słów CHRYSTUSA, jako argumentu dla tej tezy, będzie ona pustosłowiem.


Chrześcijaństwo nie opiera się jedynie na słowach Chrystusa- w takim wypadku trzeba odrzucić ST i wszystko z NT poza czterema Ewangeliami...

Homoseksualista nie może ani być wyświęcony na kapłana ani wstąpić do zakonu...mówię o Kościele katolickim...


N gru 13, 2009 11:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: Re:
teresse napisał(a):

Chrześcijaństwo nie opiera się jedynie na słowach Chrystusa- w takim wypadku trzeba odrzucić ST i wszystko z NT poza czterema Ewangeliami...


Całe Pismo: tak samo Zakon, Prorocy, Pisma czy apostolskie zwiastowanie głoszą nic innego jak tylko Chrystusa, dlatego nazwane są bez wyjątku Słowem Bożym. Nie ma innego słowa jak Chrystus, Jedyne Słowo Niepodzielnej Trójcy. Nie ma innego słowa, na którym mógłby opierać się Kościół i nie ma innego słowa, innej ewangelii, zwiastowanej przez cztery ewangelie NT i innej przez ST czy listy apostolskie. Jest tylko jedna Ewangelia, jeden Chrystus, jedno Słowo, które odnajdujemy na każdej bez wyjątku stronicy Pisma wcielone w ludzkie słowa zadziwiającej opowieści.


Cytuj:
Homoseksualista nie może ani być wyświęcony na kapłana ani wstąpić do zakonu...mówię o Kościele katolickim...


Kogo się w rzymskim Kościele ordynuje to są wewnętrzne sprawy Krk, nie chciałbym tego komentować, nie będąc rzymskim katolikiem; tu lepiej już spuścić zasłonę miłosierdzia....

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


Pn gru 14, 2009 0:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL