Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 0:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 22  Następna strona
 Ekumenizm potępiony 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: ekumenizm potępiony
Endek napisał(a):
Nauka KK ewoluowała od religii mojżeszowej wiec zmiany były z początku konieczne. Później, gdy już okrzepła, jej zmiany nie są konieczne


A skąd wiadomo, że już okrzepła, w którym konkretnie momencie okrzepła, dlaczego właśnie w tym, a nie w innym, i dlaczego nie np. na SV2?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr cze 20, 2012 12:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: ekumenizm potępiony
Johnny99 napisał(a):
Endek napisał(a):
Nauka KK ewoluowała od religii mojżeszowej wiec zmiany były z początku konieczne. Później, gdy już okrzepła, jej zmiany nie są konieczne


A skąd wiadomo, że już okrzepła, w którym konkretnie momencie okrzepła, dlaczego właśnie w tym, a nie w innym, i dlaczego nie np. na SV2?

SV2 wyszedł naprzeciw żądaniom masonerii, wroga chrystusowego.Jako katolik mam prawo i obowiązek wierzyć w te prawidła wiary, w które wierzyli moi ojcowie i dziadowie bez waszych ,,upiększeń''.

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Śr cze 20, 2012 12:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: ekumenizm potępiony
Czyli dla katolika najważniejsze jest wierzyć w to, w co wierzyli jego ojcowie i dziadowie? A dla żyda np. też?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr cze 20, 2012 12:22
Zobacz profil
Post Re: ekumenizm potępiony
Endek potrafisz nie obrażać? Potrafisz uznać, że nie masz monopolu na prawdę i wiedzę?
Jeżeli dla Ciebie prawosławie i protestantyzm (chociaż tutaj różnie bywa) to sekty, które wielbią bożka, to rzeczywiście nie mamy o czym rozmawiać.


Śr cze 20, 2012 14:05

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: ekumenizm potępiony
Johnny99 napisał(a):
Czyli dla katolika najważniejsze jest wierzyć w to, w co wierzyli jego ojcowie i dziadowie? A dla żyda np. też?

Wiara to rzecz ponadczasowa która dla wszystkich pokoleń powinna być jednakowa. Gdyby podpadała pod ludzkie oczekiwania zgodnie z ich widzimisię, nie była by kultem Boga ale ich próżności. Byłaby fałszywą wiarą i bez sensu.
Duch Święty nie może zaprzeczać sam sobie.

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Śr cze 20, 2012 14:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: ekumenizm potępiony
kacperek29 napisał(a):
Endek potrafisz nie obrażać? Potrafisz uznać, że nie masz monopolu na prawdę i wiedzę?
Jeżeli dla Ciebie prawosławie i protestantyzm (chociaż tutaj różnie bywa) to sekty, które wielbią bożka, to rzeczywiście nie mamy o czym rozmawiać.


Herezje potępione przez KK
Papież Pius IX
Syllabus Błędów
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP ... 21864.html

Cytuj:
III. INDYFERENTYZM I SZEROKIE POGLĄDY

15. Każdy człowiek ma swobodę wyboru i wyznawania religii, którą przy pomocy światła rozumu uzna za prawdziwą.

16. Ludzie mogą znaleźć drogę do wiecznego zbawienia i osiągnąć to wieczne zbawienie przez praktykowanie jakiejkolwiek religii.

17. Należy mieć przynajmniej zasadną nadzieję co do zbawienia wiecznego tych wszystkich, którzy w żaden sposób nie przynależą do prawdziwego Kościoła Chrystusowego.

18. Protestantyzm nie jest niczym innym, jak tylko jedną z różnych form tej samej prawdziwie chrześcijańskiej religii, w której tak samo można się podobać Bogu, jak i w Kościele katolickim.

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Śr cze 20, 2012 14:13
Zobacz profil
Post Re: ekumenizm potępiony
Widać Endek wie lepiej niż papież.
Wszystkie uznał Pius IX za błędne, nie wskazując jednak, które formalnie stanowiłyby herezję.
pkt 15 - człowiek zgodnie z wolą Boga ma swobodę w wyznawaniu religii, ale powinien być świadomy konsekwencji tej decyzji.
pkt 16 - nikt nie mówi o jakiejkolwiek religii, ale religii jak chociażby prawosławiu wierzącego w Jedynego Boga.
pkt 17 - poproszę o definicję prawdziwego Kościoła Chrystusowego
pkt 18 - protestanci wielbią Boga co nie znaczy, że są na równi z KK i nikt tak nie uważa.


Śr cze 20, 2012 14:32

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: ekumenizm potępiony
kacperek29 napisał(a):
Wszystkie uznał Pius IX za błędne, nie wskazując jednak, które formalnie stanowiłyby herezję.

Herezja to nic innego jak błąd co do wiary(patrz definicja herezji)
Herezja / (gr.) αἵρεσις (hairesis), łac. haeresis – pierwotne znaczenie: wybór, podział / – błędna interpretacja twierdzeń wiary chrześcijańskiej, polegająca na wyodrębnieniu jakiegoś zagadnienia i przedstawieniu go w sposób, który przeciwstawia się całości nauczania wiary

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Śr cze 20, 2012 14:40
Zobacz profil
Post Re: ekumenizm potępiony
kacperek29 napisał(a):
pkt 18 - protestanci wielbią Boga co nie znaczy, że są na równi z KK i nikt tak nie uważa.

Mów za siebie @kacperek29. Ja was uważam za chrześcijan tak samo równych wobec Boga jak ja (choć egzotyczne macie zwyczaje). Czy ty uważasz, że jest jakaś hierarchia do nieba ?


Śr cze 20, 2012 15:11
Post Re: ekumenizm potępiony
Kozioł napisał(a):
kacperek29 napisał(a):
pkt 18 - protestanci wielbią Boga co nie znaczy, że są na równi z KK i nikt tak nie uważa.

Mów za siebie @kacperek29. Ja was uważam za chrześcijan tak samo równych wobec Boga jak ja (choć egzotyczne macie zwyczaje). Czy ty uważasz, że jest jakaś hierarchia do nieba ?


Nie chodziło mi o równość wobec Boga, bo oczywiście Bóg nie traktuje ludzi jako gorszych i lepszych. Bardziej mi chodziło o to, że różnimy się w szczegółach dotyczących Boga, interpretacji Biblii, podejścia do wstawiennictwa u świętych itp.


Śr cze 20, 2012 15:22
Post Re: ekumenizm potępiony
Kozioł napisał(a):
Widzę, że bardzo potrzebny był SW2 skoro Kościół z natury swej inkluzywny stał się dla niektórych tak ekskluzywny.


Widząc jakie postawy prezentuje sedewakantyzm postawiłam
sobie nawet pytanie, czy urodziwszy się pół wieku wcześniej
byłabym w stanie wytrwać w Kościele, ale doszłam do wniosku
że zło zawsze bardziej rzuca się w oczy, a Kościół przedsoborowy
też wydawał dobre owoce.


Śr cze 20, 2012 15:28
Post Re: ekumenizm potępiony
kacperek29 napisał(a):
Nie chodziło mi o równość wobec Boga, bo oczywiście Bóg nie traktuje ludzi jako gorszych i lepszych. Bardziej mi chodziło o to, że różnimy się w szczegółach dotyczących Boga, interpretacji Biblii, podejścia do wstawiennictwa u świętych itp.

Być może ... wręcz na pewno są ludzie dla których te różnice są znaczące lub zasadnicze (tak u katolików jak u prawosławnych czy ewangelików, ewangelicznych) ale z perspektywy majestatu Boga, Boga przed którym zginamy kolano są to wg mnie sprawie drugo-, trzeciorzędne.


Śr cze 20, 2012 15:37

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: ekumenizm potępiony
kacperek29 napisał(a):
Endek potrafisz nie obrażać? Potrafisz uznać, że nie masz monopolu na prawdę i wiedzę?
Jeżeli dla Ciebie prawosławie i protestantyzm (chociaż tutaj różnie bywa) to sekty, które wielbią bożka, to rzeczywiście nie mamy o czym rozmawiać.

Cały czas przedstawiam naukę KK, której autorstwo na silę chcecie mi przypisać.Nie ja jestem jej autorem, choć bardzo mi się ona podoba wbrew opinii większości. Kościół pod natchnieniem Ducha Świętego jest jej autorem. Oto kolejny fragment nauk KK dotyczący heretyków i schizmatyków.

Cytuj:
Jak najmocniej się tego trzymaj i bynajmniej nie wątp, iż nie tylko wszyscy poganie, lecz również wszyscy Żydzi i wszyscy heretycy i schizmatycy, którzy poza Kościołem katolickim teraźniejsze kończą życie, pójdą w ogień wieczny, zgotowany szatanowi i aniołom jego (Mt. XXV, 41).
(Św. Fulgencjusz z Ruspe Biskup († 533), O wierze do Piotra. Rozdział XXXVIII, 35 reguła: Skazani na potępienie).

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Śr cze 20, 2012 21:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: ekumenizm potępiony
Endek napisał(a):
Gdyby podpadała pod ludzkie oczekiwania zgodnie z ich widzimisię, nie była by kultem Boga ale ich próżności. Byłaby fałszywą wiarą i bez sensu.


Czy to, że wierzysz w to, w co "wierzyli twoi ojcowie i dziadowie" jest zgodne z twoimi oczekiwaniami, czy może nie?

Cytuj:
Cały czas przedstawiam naukę KK, której autorstwo na silę chcecie mi przypisać.Nie ja jestem jej autorem, choć bardzo mi się ona podoba wbrew opinii większości.


A gdyby ci się nie podobała, to co byś zrobił?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz cze 21, 2012 7:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: ekumenizm potępiony
Johnny99 napisał(a):

Czy to, że wierzysz w to, w co "wierzyli twoi ojcowie i dziadowie" jest zgodne z twoimi oczekiwaniami, czy może nie?

Co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Duch Święty przyobiecany Kościołowi przez Zbawiciela, nie mógł od Trydentu do SV2 Go opuścić i dopiero po V przypomnieć sobie o asystencji dla Niego.



Johnny99 napisał(a):
Cytuj:
Cały czas przedstawiam naukę KK, której autorstwo na silę chcecie mi przypisać.Nie ja jestem jej autorem, choć bardzo mi się ona podoba wbrew opinii większości.


A gdyby ci się nie podobała, to co byś zrobił?

Nie ma takiej potrzeby, abym się nad tym zastanawiał.
Komu się Kościół Katolicki nie podoba to ma problem i jasnym jest że taki będzie potępiony.
Poza Kościołem nie ma zbawienia.

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Cz cze 21, 2012 16:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL