Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  Następna strona
 Ekumenizm potępiony 
Autor Wiadomość
Post Re: ekumenizm potępiony
humalog napisał(a):
Alus podawałem i nawet we wcześniejszym poście napisałem, ze x Olewiński jest katolikiem w pełni tego słowa znaczeniu..... Ty natomiast idziesz w zaparte jakbyś miała klapki na oczach.

Jest suspendowanym księdzem.

Cytuj:
Nie wysilaj sie szukaniem, gdyz te Twoje linki sa stare, a po drugie nie ma w nich żadnego dowodu na istnienie zezwolenia poza pustymi deklaracjami kłamliwych duchownych.

My natomiast mamy dokumenty twierdzące cos przeciwnego.....ale DOKUMENTY, a nie fantazje.

Co nie znaczy, że nie istnieją wyjątki i Kościół polski nie otrzymał zezwolenia.
Fakt, ze takowego nie widziałeś niczego nie dowodzi.
Prosiłam abyś podał protesty innych katolików sprzed 10 stycznia 2013r czyli przed napisaniem blogu przez ks. Olewińskiego o Tygodniu Herezji.
http://breviarium.blogspot.com/2013/01/ ... 1-kpk.html
Umykasz - podobnie jak umknąłeś od pytania o beatyfikacje Jana Pawła II.
Skoro uważasz duchowieństwo polskie za kłamców, to czemu tak Cie poruszyły niedociągnięcia w trakcie Mszy pogrzebowej największego "kłamcy" - wszak wedle Ciebie kłamał przez cały okres posługi prymasowskiej.

Kael napisał(a):
Alus, niestety, jest mozliwe. Ale przeciez nie bedziemy sie spierac o episkopat.

Jezeli ow dokument istnieje, to gdzie jest problem, zeby go ujawnic?

Kaele na każde bzdurne oskarżenie należy przedstawiać dokumenty?


Pn lut 04, 2013 12:03
Post Re: ekumenizm potępiony
humolog - nie tylko Ty doceniasz ks Lemańskiego, jest bohaterem dla apostatów Cieszy fakt istnienia w Polsce duchownych, którzy termin "wolna wola" rozumieją w pełni, a nie tylko jako uzasadnienie wolności wyboru jedynie słusznej religii katolickiej.
Ze strony apostazja, tytuł: "Terlikowski ws Lemański na temat apostazji".


Pn lut 04, 2013 12:56
Post Re: ekumenizm potępiony
Cytuj:
Jest suspendowanym księdzem.


Bzdura!

Cytuj:
Co nie znaczy, że nie istnieją wyjątki i Kościół polski nie otrzymał zezwolenia.


Kolejna bzdura!
"Należy pamiętać, iż w myśl zapisu kan. 767 § 1 wszelkie wcześniejsze przepisy, które dopuszczały wiernych nie wyświęconych do wygłaszania homilii w czasie celebracji eucharystycznej uznaje się za zniesione . Owo dopuszczenie zostaje cofnięte, tak że nie może być przywrócone mocą żadnego zwyczaju.

Przeczytaj i pomyśl.
Nie wiem czym sie kierują ci księża (ze znakiem zapytania), że przeczą jasnym faktom. Tym samy robią z Jana Pawła II kogoś kto postradał całkowicie rozum i sam nie wiedział co podpisuje.....

Ja to jednak tłumacze inaczej. Dali po prostu ciała dopuszczając świeckiego do ambony wbrew prawu.....a gdy świeccy zwrócili im uwage na niestosownośc i bezprawnośc tego czynu, zamiast przeprosić i przyznac się do błędu woleli popaśc w pychę i dalej brnąć w bezczelne kłamstwa.
Niestety taki jest obraz co poniektórych biskupów i księży i to nie tylko w Polsce. Zadufanie w sobie, pycha, arogancja, chamstwo i traktowanie wiernych jak stado ciemnych baranów. Czasem nawet by ratować swoje zadufane i pyszne tyłki posuwaja sie do bezczelnych kłamstw.

Cytuj:
Umykasz - podobnie jak umknąłeś od pytania o beatyfikacje Jana Pawła II.


O czym ty gadasz? Nie pomyliłas tematów lub osób? :shock:

Cytuj:
Skoro uważasz duchowieństwo polskie za kłamców, to czemu tak Cie poruszyły niedociągnięcia w trakcie Mszy pogrzebowej największego "kłamcy" - wszak wedle Ciebie kłamał przez cały okres posługi prymasowskiej.



Prymas w tym względzie nie kłamał. takie zezwolenie kiedys istniało, ale obecnie jest ono juz nieważne. Tak więc nie manipuluj wypowiedziami.
Natomiast ci którzy twierdzą, że taki ważny dokument nadal istnieje zwyczajnie kłamią w żywe oczy. Do nich zaliczyc nalezy x Matuszewskiego, oraz pracowników Kurii warszawsko-praskiej. Niestety dołożyc też trzeba abp Hosnera, oraz bp Solarczyka.....gdyz to oni w tej Kurii rzadzą.
Cytuj:
Kaele na każde bzdurne oskarżenie należy przedstawiać dokumenty?


Jeżeli oskarżenie jest bzdurne to należało to uzasadnić w sposób bezdyskusyjny. Niestety tego nie zrobiono i nie zrobi się, gdyż oskarżenie jest zasadne, natomiast tłumaczenia duchownych sa bzdurne i kłamliwe.

Cytuj:
Prosiłam abyś podał protesty innych katolików sprzed 10 stycznia 2013r czyli przed napisaniem blogu przez ks. Olewińskiego o Tygodniu Herezji.


Proszę
http://www.liturgia.pl/blogi/woland/Jes ... zwoli.html

Niestety na profilach bp Solarczyka i abo Hosnera cenzura wszelkie krytyczne wpisy usuneła. Pewnie liczyli na to, że jak kłamstwo zamiotą pod dywan to "ciemny lud" to kupi.
Szkoda, bo to maja byc pasterze, a nie pastuchy.

Alus

Kim jest x Lemański, którego niby ja doceniam? Co ty tworzysz?


Pn lut 04, 2013 13:17

Dołączył(a): Pt mar 30, 2012 21:11
Posty: 127
Post Re: ekumenizm potępiony
Czytała pani mój post(jeden wyżej?) o inicjatywie na FB? Z 8 stycznia. Ks. Olewiński był jednym z wielu głosów w tej sprawie. Czy mogę prosić o źródło informacji o aktualnym statusie kanonicznym ks. Olewińskiego? Nie ślędzę na bieżąco jego życiorysu, a o suspensie nigdy nie słyszałam. Proszę wyjaśnić, związek logiczny między "jest suspendowanym księdzem" a "duchownym, który nie należy do Kościoła katolickiego". I chyba myli pani ks. Olewińskiego z Lemańskim, który z tego co mi wiadomo w sprawie tu wałkowanej się nie wypowiadał(jeśli się wypowiadał, prosze o link).

A domaganie się przestrzegania prawa Kościoła nie jest "bzdurnym oskarżeniem".

Nie wiem, co ma do tego wszystkiego beatyfikacja Jana Pawła II.


Pn lut 04, 2013 13:19
Zobacz profil
Post Re: ekumenizm potępiony
Alus, jezeli takowe dokumenty istnieja, a sprawa jest publiczna, to ja naprawde nie widze powodu, dla ktorego nie mozna by oswiecic ogolu wiernych i pokazac ow dokument.
Kosciol jest naszym Kosciolem i malo ktory dokument muis byc tak tajny, zeby nie mozna go bylo pokazac. Szczegolnie dokument w sprawie tak kontrowersyjnej, kiedy nasz episkopat dziala wbrew ogolnym zasadom z Rzymu (o dziwo powszechnie dostepnym).

Sam autorytet biskupow dzis juz nie wystarczy. Pozaplanowa (czyli listowa) komunikacja z wiernymi raczej nie nalezy do mocnych stron naszych biskupow.


Pn lut 04, 2013 13:28
Post Re: ekumenizm potępiony
Cytuj:
Bzdura!

Nie jest księdzem katolickim
http://zapytaj.wiara.pl/pytanie/pokaz/86487
http://zapytaj.wiara.pl/pytanie/pokaz/84455

Cytuj:
Kolejna bzdura!
"Należy pamiętać, iż w myśl zapisu kan. 767 § 1 wszelkie wcześniejsze przepisy, które dopuszczały wiernych nie wyświęconych do wygłaszania homilii w czasie celebracji eucharystycznej uznaje się za zniesione . Owo dopuszczenie zostaje cofnięte, tak że nie może być przywrócone mocą żadnego zwyczaju.

Przeczytaj i pomyśl.
Nie wiem czym sie kierują ci księża (ze znakiem zapytania), że przeczą jasnym faktom. Tym samy robią z Jana Pawła II kogoś kto postradał całkowicie rozum i sam nie wiedział co podpisuje.....

Ja to jednak tłumacze inaczej. Dali po prostu ciała dopuszczając świeckiego do ambony wbrew prawu.....a gdy świeccy zwrócili im uwage na niestosownośc i bezprawnośc tego czynu, zamiast przeprosić i przyznac się do błędu woleli popaśc w pychę i dalej brnąć w bezczelne kłamstwa.
Niestety taki jest obraz co poniektórych biskupów i księży i to nie tylko w Polsce. Zadufanie w sobie, pycha, arogancja, chamstwo i traktowanie wiernych jak stado ciemnych baranów. Czasem nawet by ratować swoje zadufane i pyszne tyłki posuwaja sie do bezczelnych kłamstw.

Czyli kłamał bł Jan Paweł II, kłamał śp prymas J. Glemp, kłamie prymas Kowalczyk, kłamie nuncjusz watykański C. Migliore i wielu biskupów różnych diecezji na terenie których sprawowane są Msze św podczas których homilie głoszą duchowni protestanccy.

Cytuj:
O czym ty gadasz? Nie pomyliłas tematów lub osób? :shock:

Uciekasz - krytyka homilii przez protestantów jest dla Ciebie podstawą do atakowania katolickiego duchowieństwa z oszczerstwem o kłamstwa włącznie, a od oszczerstw lefebrystów wobec beatyfikacji już uciekasz, klasycznie wymigując sie pomyleniem tematów.

Cytuj:
Prymas w tym względzie nie kłamał. takie zezwolenie kiedys istniało, ale obecnie jest ono juz nieważne. Tak więc nie manipuluj wypowiedziami.
Natomiast ci którzy twierdzą, że taki ważny dokument nadal istnieje zwyczajnie kłamią w żywe oczy. Do nich zaliczyc nalezy x Matuszewskiego, oraz pracowników Kurii warszawsko-praskiej. Niestety dołożyc też trzeba abp Hosnera, oraz bp Solarczyka.....gdyz to oni w tej Kurii rzadzą.
Cytuj:
Kaele na każde bzdurne oskarżenie należy przedstawiać dokumenty?


Jeżeli oskarżenie jest bzdurne to należało to uzasadnić w sposób bezdyskusyjny. Niestety tego nie zrobiono i nie zrobi się, gdyż oskarżenie jest zasadne, natomiast tłumaczenia duchownych sa bzdurne i kłamliwe.

ŚP J. Glemp był prymasem do 2009r i to głownie on odpowiadał za ewentualne nadużycia.
Zgodnie w Twoją oceną - kłamał przez 5 lat.
Czepiłeś się dwu biskupów, bo ks Lefebrysta jeździ po tych dwu,a takie Msze odprawiane są w innych diecezjach.

Cytuj:
Proszę
http://www.liturgia.pl/blogi/woland/Jes ... zwoli.html

Niestety na profilach bp Solarczyka i abo Hosnera cenzura wszelkie krytyczne wpisy usuneła. Pewnie liczyli na to, że jak kłamstwo zamiotą pod dywan to "ciemny lud" to kupi.
Szkoda, bo to maja byc pasterze, a nie pastuchy.

Ta wypowiedź jest datowana na 10.01.2013r, czyli 2 dni po wypowiedzi ks Olewińskiego.
I oczywiście wypowiedzi ze stron tradycjonalistów.

Cytuj:
Alus

Kim jest x Lemański, którego niby ja doceniam? Co ty tworzysz?

Pomyliłam księzy, bo podobna dysputę Terlikowski prowadzi z ks Olewińskim.

Cytuj:
Nie wiem, co ma do tego wszystkiego beatyfikacja Jana Pawła II.

Ano to ma, że lefebryści podobnie protestowali.

Kael - dla mnie nie jest kontrowersyjna, choćby poprzez to, że bł. Jan Paweł II jako biskup/kardynał uczestniczył w takich Mszach.
Jako papież też nie ukrócił tego zwyczaju, ani przed 2004r, ani po.


Pn lut 04, 2013 14:28
Post Re: ekumenizm potępiony
Cytuj:
Nie jest księdzem katolickim
http://zapytaj.wiara.pl/pytanie/pokaz/86487


Kolejny bezsensowny link.
Ks. Olewiński jest członkiem Bractwa św Piotra.....jeżeli nie znasz róznic pomiedzy tymi bractwami to nie zabieraj głosu i nie kompromituj się.

Cytuj:
Czyli kłamał bł Jan Paweł II, kłamał śp prymas J. Glemp, kłamie prymas Kowalczyk, kłamie nuncjusz watykański C. Migliore i wielu biskupów różnych diecezji na terenie których sprawowane są Msze św podczas których homilie głoszą duchowni protestanccy.


Myślenie ci sie chyba zatkało.
Przeczytaj jeszcze raz co wszyscy tutaj ci piszą. Przeczytaj i postaraj sie zrozumieć. jeżeli nie zdołasz to nie zabieraj głosu....

Cytuj:
Uciekasz - krytyka homilii przez protestantów jest dla Ciebie podstawą do atakowania katolickiego duchowieństwa z oszczerstwem o kłamstwa włącznie, a od oszczerstw lefebrystów wobec beatyfikacji już uciekasz, klasycznie wymigując sie pomyleniem tematów.


Kolejna bzdurna kompromitacja. Masz jakis uraz do lefebvrystów to sobie z nimi to wyjasniaj. Tutaj takowych nie ma, a x Olewiński też nim nie jest.

Cytuj:
ŚP J. Glemp był prymasem do 2009r i to głownie on odpowiadał za ewentualne nadużycia.
Zgodnie w Twoją oceną - kłamał przez 5 lat.
Czepiłeś się dwu biskupów, bo ks Lefebrysta jeździ po tych dwu,a takie Msze odprawiane są w innych diecezjach.



Najwyraźniej Prymas Glemp sie mylił lub nie doczytał cofnięcia zezwolenia.
Natomiast pozostali, których wymieniłem kłamią w żywe oczy.

Cytuj:
Ta wypowiedź jest datowana na 10.01.2013r, czyli 2 dni po wypowiedzi ks Olewińskiego


To nieistotne. Ważne jest to, że to wypowiedź katolika znającego się na liturgii. Poczytaj również komentarze wśród których nie ma żadnego lefebvrysty. Coś mi się jednak wydaje, że poza data niczego z tego linku nie czytałaś. Tak więc dyskusja traci sens
Ty masz fobie na punkcie lefebvrystów i to przypadek wyjatkowo ciężki.

Cytuj:
Kael - dla mnie nie jest kontrowersyjna, choćby poprzez to, że bł. Jan Paweł II jako biskup/kardynał uczestniczył w takich Mszach.
Jako papież też nie ukrócił tego zwyczaju, ani przed 2004r, ani po.


Przed 2004 rokiem mógł uczestniczyc, po 2004 roku nie mógł, ponieważ sam tego zabronił.

Aha....czyli zaprzeczasz oficjalnemu dokumentowi "Redemptionis Sacramentum", który takich procedrów zakazuje i cofa wszystkie zezwolenia, a który został podpisany przez bł Jana Pawła II....bo masz takie widzimisie.

Alus dyskusja z Toba w tym temacie traci jakikolwiek sens. Jestes jedyna osoba zabierajaca tutaj głos, która wbrew wszelkim dowodom a tylko na podstawie swoich wymysłów i kłam liwych orzeczeń płynących z Kurii warszawsko-praskiej, zaprzecza bezsprzecznej prawdzie.
Zastanawiam sie czy ktoś z Twojej rodziny tam nie pracuje :D


Pn lut 04, 2013 14:49
Post Re: ekumenizm potępiony
Cytuj:
Kolejny bezsensowny link.
Ks. Olewiński jest członkiem Bractwa św Piotra.....jeżeli nie znasz róznic pomiedzy tymi bractwami to nie zabieraj głosu i nie kompromituj się.

Poglądy ma zbliżone do lefebrystów, skoro Tydzień Ekumeniczny nazywa Tygodniem Herezji.
Skoro obecność duchownych innych Kościołów Chrześcijańskich profanuje ołtarz czynią z niego atrapę, to czym różni się pogląd członka Bractwa św Piotra od Bractw Piusa X?
http://breviarium.blogspot.com/2013/01/ ... trapy.html

Cytuj:
Myślenie ci sie chyba zatkało.
Przeczytaj jeszcze raz co wszyscy tutaj ci piszą. Przeczytaj i postaraj sie zrozumieć. jeżeli nie zdołasz to nie zabieraj głosu....


Cytuj:
Najwyraźniej Prymas Glemp sie mylił lub nie doczytał cofnięcia zezwolenia.
Natomiast pozostali, których wymieniłem kłamią w żywe oczy.

No tak nie potrafię myśleć, i wyłączyć z bandy kłamczuchów prymasów, nunciuszy, biskupów błądzącego śp. Glempa.


Cytuj:
To nieistotne. Ważne jest to, że to wypowiedź katolika znającego się na liturgii. Poczytaj również komentarze wśród których nie ma żadnego lefebvrysty. Coś mi się jednak wydaje, że poza data niczego z tego linku nie czytałaś. Tak więc dyskusja traci sens
Ty masz fobie na punkcie lefebvrystów i to przypadek wyjatkowo ciężki.

No tak....pośród bandy kłamliwych polskich biskypów tradycjonaliści są jedynymi znawcami w kwestiach liturgii

Cytuj:
Przed 2004 rokiem mógł uczestniczyc, po 2004 roku nie mógł, ponieważ sam tego zabronił.

Aha....czyli zaprzeczasz oficjalnemu dokumentowi "Redemptionis Sacramentum", który takich procedrów zakazuje i cofa wszystkie zezwolenia, a który został podpisany przez bł Jana Pawła II....bo masz takie widzimisie.

Alus dyskusja z Toba w tym temacie traci jakikolwiek sens. Jestes jedyna osoba zabierajaca tutaj głos, która wbrew wszelkim dowodom a tylko na podstawie swoich wymysłów i kłam liwych orzeczeń płynących z Kurii warszawsko-praskiej, zaprzecza bezsprzecznej prawdzie.
Zastanawiam sie czy ktoś z Twojej rodziny tam nie pracuje :D

Już jeden też zastanawiał się jakie mam powiązania z kurią katowicką.

Ja po prostu bardziej wierzę słowom polskich duchownych niż jednostkom usiłujących deprecjonować polskie duchowieństwo.


Pn lut 04, 2013 15:28

Dołączył(a): Pt mar 30, 2012 21:11
Posty: 127
Post Re: ekumenizm potępiony
Kyrie eleison! Panie, obdarz tę niewiastę darem rozumienia tekstu pisanego!

Linkowana Kronika Novus Ordo NIE jest prowadzone przez ks. Olewińskiego. Nie widzi pani dopisku "Prezentujemy e-mail otrzymany od ks. dr Dariusza J. Olewińskiego:" poprzedzającego treść tegoż maila? http://breviarium.blogspot.com/2013/01/ ... przez.html
Papież jednostką usiłującą deprecjonować polskie duchowieństwo, dobry tekst, dobry! Wierzy pani słowom bez pokrycia (jak te ks. Matuszewskiego) a olewa pani dokumenty podpisane przez papieża Jana Pawła II, których autentyczność nie pozostawia żadnej wątpliwości?

I proszę nie mylić Bractwa Św. Piotra z Bractwem Św. Piusa X. Wie pani, że za aprobatą Benedykta XVI utworzono Instytut Dobrego Pasterza - to tacy "lefebryści" z papieską pieczątką. Mają w statutach zapisane prawo do krytyki ostatniego Soboru. Zgroza!


Pn lut 04, 2013 16:17
Zobacz profil
Post Re: ekumenizm potępiony
Ajja napisał(a):
Kyrie eleison! Panie, obdarz tę niewiastę darem rozumienia tekstu pisanego!

Linkowana Kronika Novus Ordo NIE jest prowadzone przez ks. Olewińskiego. Nie widzi pani dopisku "Prezentujemy e-mail otrzymany od ks. dr Dariusza J. Olewińskiego:" poprzedzającego treść tegoż maila? http://breviarium.blogspot.com/2013/01/ ... przez.html
Stolica Apostolska jednostką usiłującą deprecjonować polskie duchowieństwo, dobry tekst, dobry!Wierzy pani słowom bez pokrycia (jak te ks. Matuszewskiego) a olewa pani dokumenty podpisane przez papieża Jana Pawła II, których autentyczność nie pozostawia żadnej wątpliwości?

I proszę nie mylić Bractwa Św. Piotra z Bractwem Św. Piusa X. Wie pani, że za aprobatą Benedykta XVI utworzono Instytut Dobrego Pasterza - to tacy "lefebryści" z papieską pieczątką. Mają w statutach zapisane prawo do krytyki ostatniego Soboru. Zgroza!

Podobnie "olewam" dokumenty watykańskie jak pomówiony o to polski episkopat.


Pn lut 04, 2013 16:22

Dołączył(a): Pt mar 30, 2012 21:11
Posty: 127
Post Re: ekumenizm potępiony
Alus napisał(a):
Podobnie "olewam" dokumenty watykańskie jak pomówiony o to polski episkopat.

Jesli chodzi o episkopat to nie pomówienie - to fakt(jak wykazano w tym i pobocznych wątkach). Do czasu gdy ktoś dociekliwy i obeznany w prawie kościelnym nie zakłóci kultu św. Spokoja "wszystko jest w porządku, bo my tak mówimy". Zdarzają się chlubne wyjątki.


Pn lut 04, 2013 16:32
Zobacz profil
Post Re: ekumenizm potępiony
Ajja napisał(a):
Alus napisał(a):
Podobnie "olewam" dokumenty watykańskie jak pomówiony o to polski episkopat.

Jesli chodzi o episkopat to nie pomówienie - to fakt(jak wykazano w tym i pobocznych wątkach). Do czasu gdy ktoś dociekliwy i obeznany w prawie kościelnym nie zakłóci kultu św. Spokoja "wszystko jest w porządku, bo my tak mówimy". Zdarzają się chlubne wyjątki.

Chlubne dla tych, którzy swą przynależność - najczęściej z racji urodzenia - do Kościoła katolickiego poczytują sobie jako osobistą zasługę, a wiernych innych Kościołów chrześcijańskich traktują jako gorszych.
Stąd np. takie uporczywe, wbrew faktom przypisywanie bratu Rogerowi przejścia na katolicyzm.


Pn lut 04, 2013 16:50

Dołączył(a): Pt mar 30, 2012 21:11
Posty: 127
Post Re: ekumenizm potępiony
Alus napisał(a):
Chlubne dla tych, którzy swą przynależność - najczęściej z racji urodzenia - do Kościoła katolickiego poczytują sobie jako osobistą zasługę, a wiernych innych Kościołów chrześcijańskich traktują jako gorszych.
Stąd np. takie uporczywe, wbrew faktom przypisywanie bratu Rogerowi przejścia na katolicyzm.

Ulega pani fałszywemu przekonaniu, że jak ktoś urodził się katolikiem, to fakt ten wpędza go w pychę. Może tak być, ale na ogół owa "pycha" nie jest ukierunkowana na samego wiernego. On nie uważa siebie za lepszego. On uważa swoją religię za lepszą. Przecież to normalna postawa naprawdę wierzącego człowieka. Nie rozumiem, dlaczego mamy w imię fałszywie rozumianej skromności udawać, że nasza religia jest jak wszystkie inne.
Skoro pełnia prawdy jest w Kościele Katolickim, to po co utwierdzać protestantów w błędzie, jakoby równie prawdziwe były ich nauki? Działania ekumeniczne powinny mieć na celu pokazanie błądzącym, gdzie jest prawda, a nie ustępstwa a imię "dialogu" i udawanie, że wszystkie wyznania są równe. Skoro wiemy, że 2+2=4, a ktoś twierdzi, że 2+2=5 to mamy uznać w imię jedności, że 2+2=4,5? Czy rozmawiamy o różnicach i staramy je komuś uzasadnić, czy stwierdzimy: "ja mam rację i ty masz rację, a teraz poudajemy, że takie podejście ma sens".
I wie pani, że jest sporo osób które szukają prawdy. Szukają jej nie oglądając się na ekumenizm rozumiany de facto jako irenizm. I odnajdują ją w Kościele katolickim, porzucając wyznanie, w którym się wychowali - znam osobiście wiernych, którzy przeszli na katolicyzm z anglikanizmu, kapłanów, którzy przeszli na katolicyzm z luteranizmu czy prezbiterianizmu. Pewnie, znam też 2 byłych katolików, którzy odjechali w pentakostalizm, "dzięki" Odnowie w Duchu Św., co jest dla mnie kolejnym dowodem, że wprowadzanie elementów obcych do katolicyzmu źle się kończy.
Co do brata Rogera, to jest kilka sprzecznych relacji. Podobno brat nie przeszedł na katolicyzm, jednak przyjął Komunię Św. Czy wierzył, że przyjął prawdziwe Ciało Chrystusa, czy tylko jego symbol? Nie wiem, w co wierzył, nie znam jego wypowiedzi na ten temat.


Pn lut 04, 2013 20:30
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 28, 2003 12:04
Posty: 12
Post Re: ekumenizm potępiony
Czy dobrze zrozumiałem logikę p. Alus: Ks. Olewiński nazywa tzw. Tydzień Ekumeniczny - Tygodniem Herezji ergo ma poglądy zbliżone do Bractwa św. Piusa X-ego ergo nie jest ksiedzem katolickim? Pomimo tego, że jest prawidłowo wyświeconym duchownym w stopniu prezbitera we wspólncie będącej w tzw. pełnej wspólnocie z Papieżem (cokolowiek to okreslenie "pełna wspólnota" oznacza), na którym nie ciążą żadne kary kanoniczne, inkardynowanym do katolickiej diecezji - wiec wg. p. Alus nie jest to ksiądz katolicki? Jeśli tak to p. Alus tworzy sobie własne magisterium, które nie jest niestey dla niej Magisterium Katolickim.

Nb. ks. Olewiński nie należy obecnie do Bractwa kapłańskiego św. PIotra, a inkardynowany jest do jakiejś austryjackiej diecezji - bodajże archidiecezji Wiedeń.


Pn lut 04, 2013 20:37
Zobacz profil
Post Re: ekumenizm potępiony
Cytuj:
Stąd np. takie uporczywe, wbrew faktom przypisywanie bratu Rogerowi przejścia na katolicyzm.



Skoro przyszły papież (wtedy drugi co do ważności po papieżu człowiek. Prefekt Kongregacji Nauki i Wiary) udzielił Komunii św br. Rogerowi.....to nie ma o czym dyskutować.
To nie jakis prowincjonalny biskupek z wybujałym ego.


Dziwi mnie jednak całkiem inna sprawa.
Otóz tak lefebvryści jak i tradycjonaliści pozostający w pełnej łączności z Kosciołem są tutaj wyzywani od "heretyków". Chociaz cała ich herezja polega w przypadku tych pierwszych na odrzucaniu kwestii wolności religijnej i odrzuceniu ekumenizmu jaki sie teraz uprawia, natomiast tych drugich jedynie niezbyt przychylnym stosunku do tzw. ekumenizmu postepowego (to tak skrótowo by się nie rozpisywać).
Natomiast ludzi głoszących herezje w świetle Nauki KrK (czyli protestantów wszelkich denominacji) nie wolno nazwac heretykami bo.....bo moga sie obrazić, zabrac swoje klocki i pojśc do innej piaskownicy po drodze kolejny raz sie denominując.

Chciałbym także dodac, że Bractwo św Piusa X to nie sedewakantyści. Oni celebrując Mszę św modla sie za papieża, chociaz nie sa z nim w pełnej łączności. Natomiast Bractwo św Piotra jest w czystej postaci katolickie i nie sa na nie wydane żadne kary kościelne..

Natomiast tzw "bracia odłączeni" nie tylko że odrzucaja zwierzchnośc papieża, to jeszcze negują transsubstancjacje, negują wszystko co Kościół naucza o Maryi, świętych, odrzucaja czyściec.....praktycznie większośc dogmatów jest dla nich nie do przyjęcia.
Ale takim ludziom należy wg niektórych duchownych udzielać ambony by podczas Mszy św głosili swoje teorie, które sa rozbieżne w wielu punktach z Nauka KrK.

Nie wiem jak to dokładnie tłumaczyć, ale domyślam sie gdzie leży pies pogrzebany.
Otóż nie tylko lefebvryści (tych na razie pomińmy), ale wszyscy tzw "tradycjonaliści", którzy przez tyle lat byli spychani na ubocze, wyspecjalizowali sie w wytykaniu rażących nadużyć liturgicznych często gęsto popełnianych przez tzw "nowoczesne" duchowieństwo.
Jak wszyscy wiemy najlepszą obroną jest zawsze atak. Tak wiec kierując się ta starą zasadą wielu duchownych gdzie tylko może i jak tylko może postponuje publicznie "tradsów". Zamiast naprawiac własne błędy lepiej zgnoić przeciwnika....to jest ten ekumenizm?
Owszem niektórzy tradycjonaliści wytykaja owe błedy w sposób dosyc bezkopromisowy, a nawet chamski....ale sa tacy którzy tylko zwracają uwagę w sposób grzeczny. Nic to! Zadufane w sobie duchowieństwo wszelkich rang (czesto niedouczone) nigdy nie ścierpi by ktokolwiek go pouczał. Dalej odwalaja "babole" i dalej postponują tych co im na to zwracaja uwagę....ale tzw. "braciom odłączonym" właża w d... bez mydła w imie ekumenizmu, który ja nazywam akukumenizmem.
Baaaa we Francji to nawet muzułmanom udostepniaja katolickie świątynie do prezentacji swoich guseł - to to już nie akukumenizm, ale debilogizm religijny.

Rażacym przykładem takiego postepowania w Polsce jest właśnie ostatnie wydarzenie z "gościnnościa ambony" dla świeckich tzw. "braci odłaczonych" podczas celebracji Mszy św.
Kiedy tylko zwrócono uwagę na niestosownośc takiego procederu i co za tym idzie łamanie prawa kanonicznego. Zamiast przeprosić, przyznać sie do błędu i wytłumaczyć, że staraja się to uprawomocnić......Posypały sie gromy na głowy "tradsów", zwyzywano ich od chamów, nieuków i na dodatek "niepotrzebnie podniecajacych się" oszczerców (najwyraźniej w Kurii warszawsko-praskiej wszystko kojarzy sie z seksem i podnietami).
Jakby tego było mało bajdurzy sie cos o jakowymś dokumencie, którego nigdzie nie można znaleźć...nawet KEP go nie posiada i nie wie gdzie cuś takiego sie znajduje i czy w ogóle sie gdziekolwiek znajduje.

Ot i zadufane w sobie duchowieństwo dostało niezłego kopa od swieckich i teraz wiją sie jak piskorze i gryza wokół kogo popadnie.....bo wyjścia z tej sytuacji nie widać. Bo ich duma i wybujałe ego zostało naruszone, gdyz "ciemny" swiecki ma racje, a oni sie mylą.

Cóz od dumy do pychy droga niedaleka, a więc pycha pchneła ich nawet do publicznego kłamstwa.

Nie wiem czy tutaj można jeszcze cos dodać (pewnie można), ale ja tylko radze zrobic tak jak to slicznie lubia opisywać w listach pasterskich nasi biskupi.....czyli "pochylić sie z troska" nad pycha i bezmyslnościa niektórych duchownych. Bo to jest nie tyle tragiczne co ....bardzo smutne.

I na koniec:
"Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie( Łk 16, 10 )


Pn lut 04, 2013 21:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL