Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Następna strona
 Ekumenizm potępiony 
Autor Wiadomość
Post Re: ekumenizm potępiony
Bardzo dziękuję za przytoczenie postanowień Soboru Trydenckiego (wystarczyłby link).

Trochę to jednak nie na temat, bo poprzednio stwierdziłeś, że:

Cytuj:
Wieczerza czy też Synaksa to protestanckie terminy i nie wyczerpują tego, co jest naprawdę istotą wiary Kościoła Katolickiego.

Pokazałem jak bardzo się pomyliłeś (określenie "Wieczerza" używał już Apostoł Paweł, a określenie "Synaxis" jest używane w prawosławiu i katolickich Kościołach Wschodnich).

Próbowałeś też wykazać, że wspólna modlitwa katolików z innymi chrześcijanami wyklucza tych pierwszych z KK. To tez nie potrafiłeś uzasadnić (bo nic takiego nie zachodzi).
Prywatne zdanie jednego 19-to wiecznego biskupa Konrada Martina nie jest żadnym argumentem. Jest on zdaje się idolem sedewakantystów. Też jesteś sedewakantystą?

p.s. Nie jestem luteraninem.


Pn cze 18, 2012 22:22

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: ekumenizm potępiony
Kozioł napisał(a):
Bardzo dziękuję za przytoczenie postanowień Soboru Trydenckiego (wystarczyłby link).

Trochę to jednak nie na temat, bo poprzednio stwierdziłeś, że:

Cytuj:
Wieczerza czy też Synaksa to protestanckie terminy i nie wyczerpują tego, co jest naprawdę istotą wiary Kościoła Katolickiego.

Pokazałem jak bardzo się pomyliłeś (określenie "Wieczerza" używał już Apostoł Paweł, a określenie "Synaxis" jest używane w prawosławiu i katolickich Kościołach Wschodnich).


Msza Św. w KK jest przede wszystkim Najświętszą Ofiarą i dopiero później Wieczerzą Pańską a w sektach protestanckich zdegradowano nią tylko do wspólnej uczty. Moment łamania Hostii przez Kaplana symbolizuje śmierć na Krzyżu Zbawiciela.
Obrazek
Kozioł napisał(a):
Próbowałeś też wykazać, że wspólna modlitwa katolików z innymi chrześcijanami wyklucza tych pierwszych z KK. To tez nie potrafiłeś uzasadnić (bo nic takiego nie zachodzi).


Ależ owszem wyklucza.



Kozioł napisał(a):
Prywatne zdanie jednego 19-to wiecznego biskupa Konrada Martina nie jest żadnym argumentem. Jest on zdaje się idolem sedewakantystów. Też jesteś sedewakantystą?


Biskup Martin nie wykazywał prywatnej opinii, tylko powszechną w tej materii naukę KK zawartą w Katechizmie i orzeczeniach KK.
Cytuj:
Wyklinamy wszystkich odstępców od wiary chrześcijańskiej i wszystkich heretyków razem i każdego z osobna, jakiegokolwiek są imienia i do jakiejkolwiek sekty należą, i tych, co im wiarę dawają, co ich u siebie przyjmują, co ich popierają i ogółem wszystkich, co ich biorą w obronę.
(Papież Pius IX, Konstytucja Apostolicae Sedis z dnia 12 października 1869).

Kozioł napisał(a):
p.s. Nie jestem luteraninem.

Ja też.

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Wt cze 19, 2012 4:43
Zobacz profil
Post Re: ekumenizm potępiony
Msza św jest równolegle Wieczerzą, Ofiarą, zgromadzeniem, rozmową z Bogiem.

Endek - A te wyklinania są żałosne i uzurpatorskie wobec Boga.


Wt cze 19, 2012 6:30

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: ekumenizm potępiony
Alus napisał(a):
Msza św jest równolegle Wieczerzą, Ofiarą, zgromadzeniem, rozmową z Bogiem.


Herezja.Sobór Trydencki wyraźnie stwierdza, że jest przede wszystkim Najświętszą Ofiarą.
Alus napisał(a):
Endek - A te wyklinania są żałosne i uzurpatorskie wobec Boga.

Nauka KK jest żałosna?
To co jeszcze robisz w Kościele?
Kościół klątwę stosował i stosuje jako element dyscyplinujący. Lepiej heretyka wykluczyć, niż pozwolić mu by siał zgorszenie i odwodził od wiary innych.
Masz problem z wiarą katolicką?

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Wt cze 19, 2012 7:06
Zobacz profil
Post Re: ekumenizm potępiony
Endek napisał(a):
Msza Św. w KK jest przede wszystkim Najświętszą Ofiarą i dopiero później Wieczerzą Pańską ...

Wieczerza Pańska to inne, równoznaczne w KK określenie. Wskazałem ci juz, że było ono używane od samego zarania chrześcijaństwa.
Endek napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Próbowałeś też wykazać, że wspólna modlitwa katolików z innymi chrześcijanami wyklucza tych pierwszych z KK. To tez nie potrafiłeś uzasadnić (bo nic takiego nie zachodzi).

Ależ owszem wyklucza.

Ale tylko w twoim mniemaniu, bo KK tego nie nauczał i nie naucza.

Endek napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Prywatne zdanie jednego 19-to wiecznego biskupa Konrada Martina nie jest żadnym argumentem. Jest on zdaje się idolem sedewakantystów. Też jesteś sedewakantystą?

Biskup Martin nie wykazywał prywatnej opinii, tylko powszechną w tej materii naukę KK zawartą w Katechizmie i orzeczeniach KK.
Cytuj:
Wyklinamy wszystkich odstępców od wiary chrześcijańskiej i wszystkich heretyków razem i każdego z osobna, jakiegokolwiek są imienia i do jakiejkolwiek sekty należą, i tych, co im wiarę dawają, co ich u siebie przyjmują, co ich popierają i ogółem wszystkich, co ich biorą w obronę.
(Papież Pius IX, Konstytucja Apostolicae Sedis z dnia 12 października 1869).

I co to ma wspólnego ze wspólną modlitwą?
KK popiera wspólne spotkania i modlitwy. I Dają temu przykład biskupi wraz z B16 na czele (np. pielgrzymka B16 do Polski i wspólna modlitwa w kościele św. Trójcy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, uczestniczyli w niech duchowni i nie tylko z wielu wyznań chrześcijańskich)
Kozioł napisał(a):
p.s. Nie jestem luteraninem.

Ja też.
A jesteś katolikiem?


Wt cze 19, 2012 10:39

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: ekumenizm potępiony
Kozioł napisał(a):
KK popiera wspólne spotkania i modlitwy. I Dają temu przykład biskupi wraz z B16 na czele (np. pielgrzymka B16 do Polski i wspólna modlitwa w kościele św. Trójcy Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, uczestniczyli w niech duchowni i nie tylko z wielu wyznań chrześcijańskich)

Nie mi sądzić papieża, natomiast ja jako katolik tego czynić nie będę choćby nakazywał sam papież, gdyż popełniłbym grzech bałwochwalstwa największy grzech przeciw wierze czyli przeciw I Przykazaniu Dekalogu.Wiem że po V2 dla najwyższych hierarchów Kościoła posoborowego tego typu praktyki stały się normą, ale KK nigdy nie może odstąpić od swojej nauki która tego zakazuje. Jeden i ten sam Kościół nie może nauczać sprzeczności.

Kozioł napisał(a):
A jesteś katolikiem?

Jestem rzymskim katolikiem.

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Wt cze 19, 2012 14:21
Zobacz profil
Post Re: ekumenizm potępiony
Endek napisał(a):
Jestem rzymskim katolikiem.
A jest jakaś różnica pomiędzy tobą a powiedzmy grekokatolikiem czy katolickimi Koptami lub Maronitami?
Endek napisał(a):
Nie mi sądzić papieża, natomiast ja jako katolik tego czynić nie będę choćby nakazywał sam papież, gdyż popełniłbym grzech bałwochwalstwa największy grzech przeciw wierze czyli przeciw I Przykazaniu Dekalogu.
Nie wiem jak można popełnić bałwochwalstwo odmawiając Modlitwę Pańską i klęcząc przed majestatem trójjedynago Boga.
Endek napisał(a):
Wiem że po V2 dla najwyższych hierarchów Kościoła posoborowego tego typu praktyki stały się normą, ale KK nigdy nie może odstąpić od swojej nauki która tego zakazuje. Jeden i ten sam Kościół nie może nauczać sprzeczności.
Dogmaty nie zostały zmienione, a nauczanie KK w wielu sprawach na przestrzeni tysięcy lat ulegało zmianie.

Wedle twojej nauki B16 nie jest już Papierzem, bo nie jest katolikiem. Czy to prawda?


Wt cze 19, 2012 19:08

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: ekumenizm potępiony
Kozioł napisał(a):

Wedle twojej nauki B16 nie jest już Papierzem


Słusznie, bo jest papieżem
Kozioł napisał(a):
, bo nie jest katolikiem. Czy to prawda?


Nie wiem

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Wt cze 19, 2012 19:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: ekumenizm potępiony
Kozioł napisał(a):
Dogmaty nie zostały zmienione, a nauczanie KK w wielu sprawach na przestrzeni tysięcy lat ulegało zmianie.


Nauka KK ewoluowała od religii mojżeszowej wiec zmiany były z początku konieczne. Później, gdy już okrzepła, jej zmiany nie są konieczne,a nawet szkodliwe jak się stało po V2.To wierni muszą się dostosować do jej wymogów a nie odwrotnie.

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Wt cze 19, 2012 20:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: ekumenizm potępiony
Kozioł napisał(a):
Nie wiem jak można popełnić bałwochwalstwo odmawiając Modlitwę Pańską i klęcząc przed majestatem trójjedynago Boga.


Cytuj:
Sam jeden tylko Kościół Rzymsko-Katolicki jest prawdziwym Kościołem Chrystusa; wszystkie Sekty heretyków prawdziwie są Synagogami Szatana.
(O. Thyrsus Gonzalez de Santalla, Przełożony Generalny całego Towarzystwa Jezusowego, Wykazanie prawdy Religii Katolickiej przeciwko heretykom, czyli Przewodnik do nawrócenia heretyków..., Dylinga 1691, Wstęp).

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Wt cze 19, 2012 20:15
Zobacz profil
Post Re: ekumenizm potępiony
Krótko mówiąc nie uważasz SW2 za natchnionego Duchem Świętym jak inne sobory, a rozwój KK zakończył się na 19 wieku?

Wg O. Thyrsus Gonzalez de Santalla Katolickie Kościoły Wschodnie, mające inny ryt niz rzymski, "prawdziwie są Synagogami Szatana". :puknij:
Prawosławni to zapewne też "Synagoga Szatana" :|


Wt cze 19, 2012 20:23
Post Re: ekumenizm potępiony
Endek napisał(a):
Alus napisał(a):
Msza św jest równolegle Wieczerzą, Ofiarą, zgromadzeniem, rozmową z Bogiem.


Herezja.Sobór Trydencki wyraźnie stwierdza, że jest przede wszystkim Najświętszą Ofiarą.

Kościół Chrystusa żyje i nie zakończył się na soborze trydenckim.
Cytuj:
Nauka KK jest żałosna?
To co jeszcze robisz w Kościele?
Kościół klątwę stosował i stosuje jako element dyscyplinujący. Lepiej heretyka wykluczyć, niż pozwolić mu by siał zgorszenie i odwodził od wiary innych.
Masz problem z wiarą katolicką?

Kosciół rzucający klątwy to przeżytek - jedynie chyba tylko ks Natanek stosuje klątwy.... może jeszcze lefebrzyści.
Ekskomunikę (potocznie: klątwę) zaciąga osobiście wierny z powodu ciężkiego przestępstwa wobec nauki Kościoła.


Wt cze 19, 2012 20:37
Post Re: ekumenizm potępiony
Ekhm Alus....Endek "zatrzymał" się przed Soborami Watykańskimi, to tradycjonalista, czy jak się to określa ludzi, którzy nie uznają późniejszych Soborów.

Chyba mu bliżej do poglądów ludzi pokroju Marcela François Lefebvre :roll: , niż "modernistów" :roll:

Zapewne z powodu takich różnych katolików niejeden ateista się gubi jak to w końcu z tą doktryną katolicką w końcu jest :D


Wt cze 19, 2012 21:30

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: ekumenizm potępiony
Alus napisał(a):
Kosciół rzucający klątwy to przeżytek

Klątwy są nadal w mocy i wielu mądrali pod nie podpada. Zaciągają wtedy ekskomunikę ,,ipso facto''.

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Śr cze 20, 2012 7:25
Zobacz profil
Post Re: ekumenizm potępiony
Endek napisał(a):
Alus napisał(a):
Kosciół rzucający klątwy to przeżytek

Klątwy są nadal w mocy i wielu mądrali pod nie podpada. Zaciągają wtedy ekskomunikę ,,ipso facto''.


Ilu już obrzuciłeś klątwą? W tym Twoim Kościele i Niebie to jest jeszcze miejsca dla kogoś poza Tobą?
Niektórzy zamiast głosić Chrystusa to wolą obrzucać klątwami, potępiać.
Pisanie, że modlitwa do Boga Wszechmogącego w Trójcy Jedynego jest złamaniem 1 przykazania jest wyrazem głupoty i niezrozumienia niczego.
Siedź sobie dalej i żyj w swoim własnym wyimaginowanym świecie.


Śr cze 20, 2012 7:32
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL