Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 11:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Ekumenizm a Biblia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 8:19
Posty: 290
Post 
Marek Mrb
Cytuj:
Ja nie piszę e Bóg nie mógł zrobić Potopu. Ja tylko piszę że go nie zrobił.

To według ciebie nie było potopu .A co z wersetami które mówią o potopie.
Choćby tym.

2Piotra 2;5Nie darował również dawnemu światu zsyłając na bezbożnych groźny potop, z którego uratował jedynie Noego, głosiciela sprawiedliwości, i jego siedmioro towarzyszy.
Cytuj:
Bóg "nie potrzebował" ewolucji. Ale zrobił to tak jak chciał.
Tak samo jak nie potrzebował śliny by uzdrowić ślepego.

Zgadza się ,to dlaczego KK nie zaprzeczy teorii ewolucji a wręcz ją popiera,a księgę rodzaju traktuje jak zbiór powieści.
Przecież wyraźnie pisze że bug stworzył człowieka w 6 dniu

I tak stworzył Bóg człowieka na obraz swój, stworzył go na swoje własne podobieństwo – stworzył mężczyznę i niewiastę.
I widział Bóg, że wszystko, co stworzył, było bardzo dobre. I tak upłynął wieczór i poranek dnia szóstego.

_________________
Wszystkiego doświadczajcie, co dobre, tego się trzymajcie.1Tes.5.21


Pn cze 22, 2009 18:43
Zobacz profil
Post 
Romulusie, tłumaczyłem Ci już kilkukrotnie - zajrzyj do wątku.
Ew, możesz zajrzeć do artykułu "Czy Biblia zawiera błędy ?" który znajdziesz tu http://analizy.biz/marek1962/czybledy.htm


Pn cze 22, 2009 18:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
romulus,

Cytuj:
Biblia zawiera prawdy naukowe, choć fatky w niej podane nie są opisane językiem naukowym. Język jest wehikułem mysli, służącym do porozumiewania się każdej przemijającej generacji. Język dzisiejszej nauki jest o tyle współczesny, o ile nauka jest nowa, świeża. Użycie takiego języka w księdze liczacej od 2 do 4 tysięcy lat sprawiłoby, że stałaby sie ona zbiorem naiwnych anachronizmów, pozbawionych wszelkiej komunikatywności. Gdybyśmy wzięli do ręki książkę na przykład z XV wieku i w spisie rzeczy znaleźli rozdziały poświęcone współczesnej mechanice (gaźnik, dynamo, transmisje itp.), odczucilibyśmy taki tom, pewni, że nie mógł być on napisany w XV wieku, ponieważ tych rzeczy wówczas nie znano. (...)Biblia naszczęście zawiera naukowe fakty. Brak technicznych sformuowań nie podważa jej prawidłowości.(...) Zaskakujące może być dla niektórych opis trzeciego dnia tworzenia. Czytamy: "I rzekł Bóg: niechaj wszystkie wody będące pod niebem zgromadzą się na jedno miejsce i niechaj okażą się miejsca suche". Użyte tu hebrajskie słowo 'maqom' oznacza dosłownie 'jedno łoże'. Powyższe zdanie oznacza więc, że Bóg w akcie stwarzania zgromadził wszystkie ocenay w jedno 'łoże'. Jeżeli czytelnik popatrzy na globus i powędruje wyobraźnią od morza do morza, zauważy, że Mojżesz w swoim stweirdzeniu był naukowo dokładny: wszystkie wody pod niebem zostały zgromadzone w jedno miejsce. Odrębność oceanów zaznaczona została użyciem liczby mnogiej: "I nazwał Bóg suche miejsce ziemią, a zgromadzenie wód morzami". W czasach Mojżesza, jedynym znanym morzem było Morze Śródziemne i byc może region pobliskiego Atlantyku. Tymczasem Mojżesz już tysiące lat przedtem dokonał "podróży oceanograficznej", zanim zbudowano statki, dając opis oceanograficzny absolutnie poprawny, gdyż siedem mórz zajmuje rzeczywiście"łoże". Czy ten fakt Mojżesz ustalił swoim umysłem, dzięki przeprowadzonym badaniom? Przekorny człowiek może powiedzieć, że był to przypadek.

Cytat z, Zgodność nauki z Pismem Świętym, Harry Rimmer:
Sławny kalifornijski uczony, dr Rober Millikan (fizyk, opracował metodę pomiaru ładunku elementarnego, badał zjawisko fotoelektryczne promieniowania kosmicznego i promieniowanie ultrafioletowe, otrzymał nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki za wyizolowanie atomu) nie odkrył atomu ani nie stworzył teorii towarzyszącej temu odkryciu. teoria uzasadniająca istnienie atomu znana była wile lat przed dokonaniami dr Millikana. Przed dwudziestu laty uczył mnie w gimanazjum pewien profesor, który maniacko lubił rozprawaiać o atomie. Kiedy ktoś z nasz nie umiał lekcj, zawsze wyszedł zwycięsko z odpytywania, jeżli potrafił wszystkiego o atomie, choć nie w pełni zgodnie z rzeczywistością. Szkolne uczenie się jest dziwne; uczysz się przez 4 lata, by zdać egzaminy, a wciągu następnych 24 lat życia dowiadujesz się, że, to czego się nauczyłeś, nie w pełni odpowiada prawdzie. Nasz profesor wpoił nam dogmatyczne przekonanie, że atom jest najmniejszą, niepodzielną cząstką materii, jaką umysł ludzki może sobie wyobrazić. Zapewniał nas, że ludzkie oko nigdy nie będzie mogło zobaczyć atomu. Przedstawił nam atom jako zwartą kuleczkę, jakby z marmuru lub gumy. Tymczsem atom, będąc rzeczywiście bardzo mały, nie ma, jak wiemy, ograniczeń podzelności. Za ilustrację może posłużyć przedstawienie atomu jako naczynia,m w którym jest próżnia, z satelitami "próżni" wokół. Gyby usunąć próżną przestrzen z atomu, niejako go sprawsowując to ze stukilogramowego człowieka otrzymalibyśmy tyle zwartej masy, ile by wystarczyło zaledwie do pomalowania główki szpilki. Dziś wiemy, że komponenty atomu: proton, neutron, elektron znajdują się w ciągłym ruchu po ściśle wytyczonych trasach, podobnie jak planety w systemie słonecznym. to co stwierdzamy, jest dziś dobrze znane nieomal już w przedszkolu. Ale mało kto wie, że pierwszym "odkrywcą teorii atomu" był apostoł Paweł. Jego stwierdzenie na ten temat znajdujemy w 11 rozdziale Listu do Hebrajczyków, wiersz 3. W tym wspaniałym zapisie o bohaterach wiary znajdujemy następującą wypowiedź. "Przez wiarę poznajemy, że Słowem Boga śwaty zostały tak stworzone, iż to, co widzimy, powstało z rzeczy niewidzialnych". Tłumaczenie dokonane jest z oryginału greckiego. Szczególnym słowem w tym wierszu jest greckie "aiones", co oznacza świat ze wszystkim, co sie w nim znajduje. Zwrot "hoi aiones" zawiera wszystko, co istnieje w czasie i przestrzeni. Wszystkie te rzeczy łącznie z czasem i przestrzenią istnieją w ścisłej zależności od Boga. Jeżeli Będziemy chcieli sparafrazować sens tego stwierdzenia w formie współczesnego zwrotu, będzie miał on następujące brzmienie: "Przez wiarę rozumiemy, że światy zostały zbudowane Słowem Bożym, tak, że rzeczy widzialne powstały z istoty rzeczy niewidzialnych". Otroste ujęcie teorii atomu. Dr Millikan otrzymał nagrodę Nobla w postaci kilkudziesięcy tysięcy dolarów za udowodnienie tej teorii. Apostoł Paweł nie otrzymał ani centa za wyprzedzenie dr Millikana o 19 wieków.

W czasch proroka Hioba ludzie wierzyli, że ziemia spoczywa na masywnych fundamentach. Wiele dawnych, niesamowitych opowieści dotrwało do naszych czasów. Dowiadujemy się z nich na przykład, że ziemia w wierzeniach Egipcjan jest oparta na pięciu słupach, po jednym w każdym rogu i jednym pośrodku. Lektura mitów wywierała na nas w młodości niesamowite wrażenie. Wyobrażaliśmy sobie Ziemię jako płaski kwadrat. Jeśli ktoś by doszedł do jej krawędzi, mógłby zobaczyć słupy na których jest oparta. Poznaliśmy także legendę grecką o Atlasie dźwigającym ziemię na ramieniu. trudno tylo było pojąć, naczym stoi Atlas. Jednym mitem, który mógł nas zadowolić, była hinduska legenda, według której, ziemia spoczywa n ogromnym słoniu, ten zaś stoi na wilekim żółwiu pływającym po kosmicznym morzu! Była to najbardziej sensowna z tych teorii! Ale oto w odległej przeszłości, gdy człowiekowi majaczyły się brednie o ziemi, prorok hiob opisał wielkość i wspaniałość Bożą. "Rozciąga horyzont nad miejscem próżnym, a ziemię zawiesił na niczym." (Hiob 26:7). Dla określenia "nicości" użył słowa "belimah", które nie jest wyrażeniem hebrajskim. Językoznawcy nie są zgodni co do jego pochodzenia. Przypuszcza się, że jest to wyraz pochodzenia sumeryjskiego, o niesprecyzowanym znaczeniu, przy czym nasze "nic" jest najbardziej do niego zbliżone.
Swego czasu uczestniczyłem w konferencji Amerykańskiego Towarzystwa Postępu i Nauki. Na bankiecie siedziałem obok członka tego Towarzystwa, znanego fizyka i geografa. Wczasie rozmowy spytałem go:
- Doktorze, co utrzymuje ziemię na właściwym jej miejscu w kosmosie?
- Grawitacja - powiedział.
- Ale co to jest grawitacja?
Mrugając dziwnie oczami odrzekł:
-Grawitacja jest właśnie tym, co utrzymuje ziemię na właściwym miejscu.
Ten uczony udzielił takiej odpowiedzi jak Hiob, z tą różnicą, że użył wielu słów. Zastąpmy wyraz "belimah" mglistym słowem "grawitacja", a otrzymamy wypowiedź z przed 4 tysięcy lat w następującym brzmieniu: "Bóg rozciągnął horyzont na próżnym miejscu i zawiesił ziemię przy pomocy grawitacji". Skąd Hiob się o tym dowiedział? Otóż, on to tylko napisał.


Jeden z najstarszych zarzutów pod adresem Genesis (...) jest stwierdzenie, że życie pojawiło się na ziemi zanim oświetliły ją promienie słoneczne. Oponenci wytykają rzekomy błąd w tym opisie. (...) Otóż światło oświecało ziemię już w pierwszym "dniu" stworzenia. Drugiego "dnia" ustalone zostały prawa meteorologiczne rządzące pogodą. Trzeciego dnia dokonał Bóg wielkich dzieł: oceany zostały zgromadzone w jedno "łoże", zrodził się świat botaniczny oraz biologiczny (flora i fauna). W tym czsie światło sączyło się poprzez mgły otaczające ziemię. Czwartego dnia atmosfera została oczyszczona tak, że promienie słoneczne mogły bezpośrednio padać na ziemi. Ukazało się typowe światło dzienne. Cały kontrargument oponentów opiera się na błędnym założeniu, że bez światła nie ma życia. Nauka tego nie dowiodła. Przeciwnie, stwierdzono, że są formy życia nie mogące egzystować przy świetle.

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Śr cze 24, 2009 20:31
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 8:19
Posty: 290
Post 
Mark Mrb Napisał
Cytuj:
Romulusie, tłumaczyłem Ci już kilkukrotnie - zajrzyj do wątku.

W wątku tym piszesz
Cytuj:
Niechaj powstanie sklepienie w środku wód i niechaj ono oddzieli jedne wody od drugich! Uczyniwszy to sklepienie, Bóg oddzielił wody pod sklepieniem od wód ponad sklepieniem; a gdy tak się stało, Bóg nazwał to sklepienie niebem."/Rdz 1,6b-7/ nawiązuje do współczesnej autorowi natchnionemu koncepcji kosmologicznej, w której Ziemia jest zamknięta pod sklepieniem "wód górnych" (które czasem przeciekają tworząc deszcz).

Można to wyjaśnić nap tak jak ci napisała Joannag
Cytuj:
Wody pod sklepieniem to morza ,a wody nad sklepieniem to wody które podczas potopu zalały ziemię.Znajdowały się one nad przestworzem ,czyli nad atmosferą ziemi.Zatem klimat przed potopem był inny niż po potopie.
tylko trzeba uwierzyć w \Boga i w słowo Boże.
Skoro jak twierdzisz potop to bajka to dlaczego tyle jest wersetów Bibli na temat potopu.

bwp- Ja zaś sprowadzę na ziemię wody potopu i wytracę wszystko, co żyje pod niebem; wyginie wszystko, co się rusza na ziemi.
Kiedy Noe ukończył sześćset lat, rozpoczął się potop.

bwp- Schronił się tedy Noe do arki z synami, z żoną i żonami swoich synów, aby się w ten sposób uratować przed wodami potopu.

bwp- Po siedmiu dniach [od wejścia Noego do arki] wody potopu zaczęły zalewać ziemię.

bwp- Ci, co przed czasem zginęli, a ziemię ich potop pochłonął.

104:6
bwp- Jak szatą okryły ją wody potopu, wody znalazły się aż na samych górach.

24:38
bwp- jak przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do momentu wejścia Noego do arki

24:39
bwp- i nawet nie spostrzegli, że przyszedł potop i pochłonął wszystkich – tak też będzie i z przyjściem Syna Człowieczego.

bwp- nie darował również dawnemu światu zsyłając na bezbożnych groźny potop, z którego uratował jedynie Noego, głosiciela sprawiedliwości, i jego

3:6
bwp- Woda również, wskutek wielkiego potopu, stała się przyczyną zagłady dla ówczesnego świata.
To nie wszystkie sam znalazłem 29 wersetów w starym i nowym Testamencie.
To nie nie jest jeden werset.
Marek MRB napisał
Cytuj:
Dz.Ap. 1,18-19: "Za pieniądze, niegodziwie zdobyte, nabył ziemię i spadłszy głową na dół, pękł na pół i wypłynęły wszystkie jego wnętrzności. Rozniosło się to wśród wszystkich mieszkańców Jerozolimy, tak że nazwano ową rolę w ich języku Hakeldamach, to znaczy: Pole Krwi."
Mt 27,6-8: "Rzuciwszy srebrniki ku przybytkowi, oddalił się, potem poszedł i powiesił się. Arcykapłani zaś wzięli srebrniki i orzekli: Nie wolno kłaść ich do skarbca świątyni, bo są zapłatą za krew. Po odbyciu narady kupili za nie Pole Garncarza, na grzebanie cudzoziemców. Dlatego pole to aż po dziś dzień nosi nazwę Pole Krwi."
Kto nabył ziemię ; Judasz czy arcykapłani ?
Jak zginął Judasz ; powiesił się czy rzucił się z jakiegoś wysokiego miejsca ?

Oczywiście opisane tu przykłady to wierzchołek góry lodowej - jest tego znacznie więcej, zwłaszcza jeżeli dodać iż w Starym Testamencie nie było pełnego Objawienia - i można napotkać niepełności NT (np. sprawa Piekła i Szeolu


Można to wyjaśnić tak.
Mateusz faktycznie relacjonuje powyżej opisany bieg wydarzeń. Jednak Łukasz przytacza słowa Piotra, w którego usta wkłada z kolei opowieść krążącą wśród mieszkańców Jerozolimy: "Rozniosło się to wśród wszystkich mieszkańców Jerozolimy" (Dzieje 1:19). Piotr pierwotnie zaakceptował wersję, według której Judasz sam kupił to pole. Skąd więc apostołowie dowiedzieli się później, że Judasz zwrócił pieniądze arcykapłanom oraz starszym i że to oni sami kupili owo nieszczęsne pole? Dalej w Dziejach Apostolskich (6:7) jest mowa o tym, iż "bardzo wielu kapłanów przyjmowało wiarę" - wówczas apostołowie mogli się dowiedzieć co tak naprawdę się wydarzyło i ta skorygowana wersja trafiła do ewangelii według Mateusza. Nie było potrzeby poprawiania wypowiedzi Piotra z Dziejów Apostolskich, gdyż Piotr pierwotnie naprawdę wierzył w opowieść krążącą po Jerozolimie odnośnie ostatnich chwil Judasza. To samo mogło dotyczyć faktu samego sposobu śmierci Judasza: opowieść mówiła, iż spadł głową w dół, gdyż być może arcykapłani chcieli ukryć fakt, iż Judasz miał wyrzuty sumienia i nie dość, że zwrócił im pieniądze za zdradę to jeszcze na dodatek poszedł i popełnił samobójstwo. Mogło też być tak, iż gałąź lub sznur, na których Judasz chciał zawisnąć nie wytrzymały jego ciężaru, więc Judasz spadł w dół urwiska - niedoszli wisielcy często doświadczają podobnych sytuacji.
Tak samo jet ze stworzeniem świata w sześć dni .

_________________
Wszystkiego doświadczajcie, co dobre, tego się trzymajcie.1Tes.5.21


Śr cze 24, 2009 20:44
Zobacz profil
Post 
Nie będę powtarzał - przypomnę tylko cel Biblii. Nie jest to książka mająca na celu opis historii, fizyki czy biologii lecz opis rzeczywistości duchowej.
Po resztę odsyłam http://analizy.biz/marek1962/czybledy.htm


Śr cze 24, 2009 21:59

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 8:19
Posty: 290
Post 
Marek MRB napiał
Cytuj:
Nie będę powtarzał - przypomnę tylko cel Biblii. Nie jest to książka mająca na celu opis historii, fizyki czy biologii lecz opis rzeczywistości duchowej.

Jak narazie to unikasz odpowiedzi i kierujesz mnie do wątku który nie wyjaśnia 29 wersetów które znajdują zie na kartach całej Biblii i świadczą o Potopie .
Ty twierdzisz że potopu nie było .
Wniosek Biblia jest mitem.
Dziwne że wierzysz że Jezus zatrzymał burzę na jeziorze ,
A nie wierzysz co powiedział tutaj
Mat.24:38
bwp- jak przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do momentu wejścia Noego do arki

Czyżby Jezus Był kłamcą mówiąc o potopie.
A jeśli chodzi o stworzenie czyż Jezus w Mat 19-4


bwp- A On odpowiedział: Czyż nie czytaliście, że Stwórca stworzył na początku mężczyznę i kobietę,


Czyż jasno się nie wyraził że na początku Bóg stworzył Mężczyznę i kobietę
Cz znowu kłamie.


Tak samo dlaczego nie wierzyć że świat został stworzony w sześć dni.
Czy gdybym powiedział że byłem w kinie i minął wieczór i poranek dzień pierwszy .
Następnie że byłem w pracy i minął wieczór i poranek dzień drugi ??
Cz ktoś dzisia miał by z tym problem z przetłumaczeniem tego ,myślę ze
nie .To dlaczego tak ciężko wierzącemu człowiekowi przyjąć z wiarą to co jest jasno napisane


Słowem Pana uczynione zostały niebiosa, a tchnieniem ust jego całe wojsko ich. (...) Bo on rzekł — i stało się, on rozkazał — i stanęło” PS. 33,6.9. On „ugruntował ziemię na stałych podstawach, by się nie zachwiała na wieki wieczne” PS. 104,5.

_________________
Wszystkiego doświadczajcie, co dobre, tego się trzymajcie.1Tes.5.21


Cz cze 25, 2009 17:49
Zobacz profil
Post 
romulus napisał(a):
Ty twierdzisz że potopu nie było .
Wniosek Biblia jest mitem.


Biblia nie jest mitem, ale nie jest tez ksiega dokumentalno-historyczna.
Celem Biblii jest opowiadanie o historii Boga z ludzmi, ale nie w sensie faktow naukowych, lecz duchowych. W zwiazku z tym sa w niej rozne gatunkowo utwory literackie, ktore chca opowiedziec "przypowiesc" o Bogu. Czy celem przypowiesci Jezusa sa historie, ktore zdazyly sie "naprawde", czy sluzyly one glownie do przekazania glebszych znaczen? czy Jezus "klamalby" mowiac o zgubionej drachmie, badz synu marnotrawnym, jezeli nie zdazyloby sie tak naprawde?
Mentalnosc semicka zywi sie opowiesciami, ktore przekazuja jakas wiedze, nie fakty. Fakty sa sluzebne dla historii, ktora chce sie opowiedziec.
Kiedys czytalam takie porownanie, jak komus powiedziec, co to jest woda. Chemik powiedzialby wzor chemiczny, wlasciwosci wody, topnienie, parowanie, lepkosc itp. Ktos inny powiedzialby jak sie czuje, kiedy jest spragniony i moze sie napic wody, albo zmeczony i brudny i moze sie wykapac. Jak sie czuje przyroda, kiedy pada deszcz...
Z czyjej opowiesci wiedzialbys wiecej istotych rzeczy o wodzie?
Jezusa nie interesowaly fakty dotyczace stworzenia, potopu itd. Byly one dla kazdego Zyda zrozumiale i oczywiste, prawdopodobnie przyjmowal je bez dyskusji, jak i Kosciol przez stulecia wierzyl, ze Slonce kreci sie dookola centrum swiata - Ziemi, bo ktos tak gdzies powiedzial.
Jezus korzystal z tych "informacji" i pojec biblijnych, bo byly one powszechnie zrozumiale i przede wszystkim niosly przeslanie duchowe, ktore jest niezmienne.


Cz cze 25, 2009 18:22
Post 
Odsyłam Romulusie do linku - nie chce mi się polemizować (zwłaszcza że uparłeś się polemizować nie ze mną tylko z przedstawionym przez Ciebie w krzywym zwierciadle moim stanowiskiem, co świadczy o złej woli).


Cz cze 25, 2009 19:12

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 8:19
Posty: 290
Post 
Marek MRB napisał
Cytuj:
Odsyłam Romulusie do linku - nie chce mi się polemizować (zwłaszcza że uparłeś się polemizować nie ze mną tylko z przedstawionym przez Ciebie w krzywym zwierciadle moim stanowiskiem, co świadczy o złej woli).

Piszsz że przedstawiłem w krzywym zwierciadle twoje stanowisko.
Nie wierzysz w potop
Nie wierzysz w stworzenie w 6 dni.
Nie wierzysz że człowiek powstał bez ewolucji ,a bynajmniej sugerujesz że coś takiego mogło być.
Więc chciałem porozmawiać w oparci o teksty Biblijne ,ale skoro nie chcesz.
Odsyłam do linku
http://potop-exodus.w.interia.pl/inne/sprzecznosci.html

_________________
Wszystkiego doświadczajcie, co dobre, tego się trzymajcie.1Tes.5.21


Cz cze 25, 2009 20:14
Zobacz profil
Post 
No nie wierzę.
Podobnie jak nie układam planu podróży na podstawie podręcznika do matematyki, mimo że znalazłem tam zadanie mówiące że "Pociąg A wyjeżdża z Gdańska do Warszawy o 20.15..."
I wiesz ? Mimo ze takiego pociągu nie ma, nie uważam by był to "błędny" podręcznik...


Cz cze 25, 2009 20:51

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 19:31
Posty: 267
Post Re: Ekumenizm a Biblia
Triplex napisał(a):
http://dlajezusa.pl/dj/content/view/1238/99/

W artykule tym, pastor odnosi wersety biblijne traktujące o jedności, do wszystkich wyznać i społeczności chrześcijańskich.
Jednak, gdy Jezus modli się do Boga, by jego uczniowie "byli jedno", czyli jednomyślni, ma na myśli swoich PRAWDZIWYCH naśladowców, zgrupowanych w JEDNEJ społeczności.

Jezus przewiduje, że po jego odejściu nastąpi odstępstwo, czyli pojawią się pseudochrześcijanie, którzy będą wprowadzać zamieszanie.
Wynika to chociażby z przypowieści Jezusa o pszenicy i chwastach.
Mateusza 13:24-30
24 Podał im inny przykład, mówiąc: „Królestwo niebios stało się podobne do człowieka, który na swym polu zasiał wyborne nasienie. 25 Kiedy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel i między pszenicę nasiał chwastów, i odszedł. 26 Gdy źdźbło wyrosło i wydało plon, wtedy ukazały się też chwasty. 27 Podeszli więc niewolnicy gospodarza i rzekli do niego: ‚Panie, czyż nie posiałeś na swym polu wybornego nasienia? Skąd się zatem wzięły chwasty?’ 28 On powiedział do nich: ‚Jakiś nieprzyjaciel, jakiś człowiek, to uczynił’. Rzekli do niego: ‚Czy więc chcesz, żebyśmy poszli i je zebrali?’ 29 On powiedział: ‚Nie, żebyście przypadkiem, zbierając chwasty, nie wykorzenili wraz z nimi pszenicy. 30 Pozwólcie obu rosnąć razem aż do żniwa, a w porze żniwa powiem żniwiarzom: Najpierw zbierzcie chwasty i powiążcie je w wiązki na spalenie, potem idźcie zgromadzić pszenicę do mojego spichrza’”

A oto wyjaśnienie podane przez samego Jezusa.
Wersety 36-43
36 Potem, rozpuściwszy tłumy, przyszedł do domu. A jego uczniowie podeszli do niego i powiedzieli: „Wyjaśnij nam przykład o chwastach w polu”. 37 On, odpowiadając, rzekł: „Siewcą wybornego nasienia jest Syn Człowieczy, 38 polem jest świat, a wybornym nasieniem są synowie królestwa, chwastami zaś są synowie niegodziwca, 39 a nieprzyjacielem, który je zasiał, jest Diabeł. Żniwem jest zakończenie systemu rzeczy, a żniwiarzami są aniołowie. 40 Dlatego jak zbiera się chwasty i pali ogniem, tak będzie podczas zakończenia systemu rzeczy. 41 Syn Człowieczy pośle swych aniołów i zbiorą z jego królestwa wszystko, co powoduje zgorszenie, oraz tych, którzy czynią bezprawie, 42 i wrzucą ich do ognistego pieca. Tam będą płakać i zgrzytać zębami. 43 W owym czasie prawi będą świecić jasno jak słońce w królestwie ich Ojca. Kto ma uszy, niech słucha.

Z tej przypowieści wynika, że PRAWDZIWI chrześcijanie i FAŁSZYWI mieli współistnieć jakiś czas ze sobą. Czy Jezus modlił się o jedność między nimi? Stanowczo nie.

Jezus powiedział, że ci fałszywi będą mówić, że uznają go za swojego pana i w jego imieniu dokonywać wielu dzieł.
Ale Jezus na koniec potraktuje ich jednoznacznie.
Mateusza 7:21-23
21 „Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach. 22 Wielu mi powie w owym dniu: ‚Panie, Panie, czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali wielu potężnych dzieł?’ 23 Ale ja wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem! Odstąpcie ode mnie, czyniciele bezprawia.


Wt mar 15, 2011 15:45
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): So kwi 09, 2011 19:47
Posty: 156
Post Re:
Joannag napisał(a):
Piotr 1
O ile się nie mylę papież Jan Paweł II zwołał przywódców nie tyle różnych wyznań co różnych religii do wspólnej modlitwy.

1986rok Papież Jan Paweł II organizuje ekumeniczny „Dzień modlitwy o pokój światowy”.
Do Asyżu przybywają duchowi przywódcy głównych religii świata, by modlić się o pokój — każdy według własnego obrządku.

Nie wprzęgajcie się w jarzmo z niewiernymi. Cóż bowiem za uczestnictwo sprawiedliwości z nieprawością? Albo co za łączność światła z ciemnością? Lub co za ugoda Chrystusa z Belialem? Albo co za udział wiernego z niewiernymi? I co za zgoda Kościoła Bożego z bałwanami?
(Św. Paweł Apostoł, 2 Kor. VI, 14-16).


N kwi 10, 2011 7:57
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2010 21:39
Posty: 918
Post Re: Ekumenizm a Biblia
Abraham jest dla nas tym samym wzorem wiary w Boga, poddania Jego woli i zawierzenia Jego dobroci. Wierzymy w tego samego Boga, Boga jedynego, Boga żywego, Boga, który stwarza świat i prowadzi swoje stworzenie do doskonałości.
- Jan Paweł II (do muzułmanów, Casablanca 1985r.)



Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (Biblia J 8,32)

My nie mamy żadnej wiedzy; Ty bowiem jedynie znasz najlepiej rzeczy ukryte! (Koran 5:109)

_________________
http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=42&t=30168 :spoko: http://pajacyk.pl/


Wt kwi 26, 2011 12:56
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): So kwi 09, 2011 19:47
Posty: 156
Post Re: Ekumenizm a Biblia
gargamel napisał(a):
Abraham jest dla nas tym samym wzorem wiary w Boga, poddania Jego woli i zawierzenia Jego dobroci. Wierzymy w tego samego Boga, Boga jedynego, Boga żywego, Boga, który stwarza świat i prowadzi swoje stworzenie do doskonałości.
- Jan Paweł II (do muzułmanów, Casablanca 1985r.)



Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (Biblia J 8,32)

My nie mamy żadnej wiedzy; Ty bowiem jedynie znasz najlepiej rzeczy ukryte! (Koran 5:109)


Można się zaprzeć wiary wprost i niewprost. Wprost zapiera się człowiek wiary, gdy się bez ogródki wypiera wiary słowami; niewprost zaś zapiera jej się, gdy pełni takie uczynki, które albo ze swej natury albo ze zwyczaju są wyrazem fałszywej religii np. klękanie przed bałwanem, udział w religijnych obrzędach heretyków (communio in sacris cum haereticis vel infidelibus) itp.
(Bp Konrad Martin, Katolicka nauka obyczajów, Wyznanie wiary – professio fidei).


Śr kwi 27, 2011 14:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 21, 2007 19:31
Posty: 267
Post Re: Ekumenizm a Biblia
gargamel napisał(a):
Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (Biblia J 8,32)

My nie mamy żadnej wiedzy; Ty bowiem jedynie znasz najlepiej rzeczy ukryte! (Koran 5:109)
Ale jest też...
Kaznodziei 3:11 (Biblia)
Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce, żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca.


Cz kwi 28, 2011 9:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL