Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 16:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 biblijni/ewangeliczni chrześcijanie - kilka słów wyjasnienia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 05, 2009 23:37
Posty: 385
Post Re: biblijni/ewangeliczni chrześcijanie - kilka słów wyjasnienia
davebream napisał(a):
Wiele Biblijnych prawda nie trzeba interpretować, bo są wyłożone kawa na ławę. Ale jest wiele trudnych do interpretacji, albo wydających się łatwymi do interpretacji, które zrozumiane mogą być tylko poprzez Ducha. I np.
"I dam ci klucze Królestwa Niebios; i cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane i w niebie, a cokolwiek rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane i w niebie." /Mt 16,19/

jest wg mnie takim słowem, które bez Ducha nie może być dobrze zrozumiane. Tzn. że to słowo objawić musi nam Duch i wszelkie próby intepretacji logicznej, polegajacej na rozumie są zbędne i do niczego nie prowadzą Dlatego nie ma co interpretowac tego rozumem i domyślać się, że chodziło tu pewnie o nieomylnosc papiezy. Bo tak np. pasuje nam pod jakis schemat itp.

To słowo było do Piotra i prawdopodobnie Duch Św. ożywił to w jego sercu i nadał temu osobiste znaczenie dla Piotra. Objawił mu co to znaczy.

Przepraszam ze sie wtrace ale czy najpierw nie powinniscie sobie odpowiedziec na nastepujace pytanie ? "Po co zostala napisana Biblia ?" Czy dla Wybranych czy dla wszystkich zeby zostali Wybrani ? Juz sie zamykam w sobie - jak wy .


Pt lut 26, 2010 11:54
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 21, 2009 5:16
Posty: 637
Lokalizacja: Toruń
Post Re: biblijni/ewangeliczni chrześcijanie - kilka słów wyjasnienia
Barnaba napisał(a):
Warto zauważyć, że Jezus – zgodnie z ówczesnymi zwyczajami – przekazując pełnomocnictwo przekazuje Piotrowi (podobnie jak wcześniej patriarchom Ludu Starego Przymierza) określenia odnoszące się do samego siebie. Dotyczy to nie tylko terminu „Skała”, ale także symbolu kluczy.

I jak to się ma do wzajemnego obmywania sobie stóp?
Czy rozumiecie, co wam uczyniłem? (13) Wy Mnie nazywacie Nauczycielem i Panem i dobrze mówicie, bo nim jestem. (14) Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi. (15) Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem. (16) Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Sługa nie jest większy od swego pana ani wysłannik od tego, który go posłał. (17) Wiedząc to będziecie błogosławieni, gdy według tego będziecie postępować. Jan 13

Posłańcem jest każdy który ma Ducha. I jest równy wśród innych posłańców.

_________________
Nicea 325, początek końca...


So lut 27, 2010 20:55
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 29, 2009 19:33
Posty: 569
Post Re: biblijni/ewangeliczni chrześcijanie - kilka słów wyjasnienia
maraskin napisał(a):
I jak to się ma do wzajemnego obmywania sobie stóp?
Nie widzę związku
maraskin napisał(a):
Posłańcem jest każdy który ma Ducha. I jest równy wśród innych posłańców.
Podobnie jak papież - jest równy. Ale ma inne powołanie.
Stąd nawet o niższych przełożonych Pismo mówi:
"Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać sprawę z tego."/Hbr 13,17a/
Myślisz o władzy nie-po-biblijnemu. W NT podległość nie oznacza niższości.
I o tym mówi fragment jaki przytoczyłeś.
Stąd Paweł może napisać "Żony niechaj będą poddane swym mężom"(Ef 5,22) mimo że w innym miejscu pisze "nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie"(Gal 3,28b)

Tak więc w Biblii przełożeństwo to przede wszystkim zadanie i odpowiedzialność.

_________________
pozdrawiam
Barnaba (dawniej Marek MRB)
www.analizy.biz


N lut 28, 2010 0:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL