Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 19:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Taize 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 20:11
Posty: 145
Post Taize
Czy wizja ekumenizmu wspólnoty z Taizé jest wizją katolicką?

_________________
"Panie połóż mi ręce na głowę, inaczej nie wiadomo, co Ci dziś mogę wykombinować" - św. Filip Nereusz


So sty 02, 2010 21:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post Re: Taize
langusta napisał(a):
Czy wizja ekumenizmu wspólnoty z Taizé jest wizją katolicką?
To zależy w jakim sensie.
Jeżeli chodzi o katolicyzm rozumiany jako powszechność, Taizé jest jego ucieleśnieniem. Jeżeli zaś chodzi Ci o partykularyzm Kościoła Rzymskokatolickiego (a zwłaszcza jego drapieżnie - żeby nie powiedzieć: sekciarsko - nastawionych tradycjonałów), to oczywiście - nie.

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


So sty 02, 2010 23:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Taize
Kancermeister
Tak, wrogość i złe nastawienie na pewno nie sprzyja ekumenizmowi. Ale co za problem, skoro to my jesteśmy źle nastawieni do niech wszyscy inni dadzą dobry przykład - na poczatek Protestanci niech porzucą swoje błędy i wrócą do Kościoła. My jesteśmy źli bo nie chcemy porzucić tego co uważamy za zdrowe, ale do innych mamy się dopasować. A jednak, nie tylko na poziomie hierarchii, ale na samym dole, to ludzie powinni realizować nawet nie ekumenizm, ale miłość między sobą. Kłótnie teologiczne niewiele niestety dają, ale niezawodna i zawsze skuteczna pozostaje miłość. I ja nie sądzę aby trwanie przy zdrowej wierze było czymś złym. Kochać należny, ale nie oznacza to wyzbywania się swojej wiary.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N sty 03, 2010 0:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 19, 2007 20:52
Posty: 90
Post Re: Taize
Niektórzy już wrócili do Kościoła. Ekumenizm, to ustępstwa ze strony Kościoła w kwestii doktryny. To przede wszystkim modlitwa - którą Taize pięknie realizuje i przystępowanie wspólnot do Kościoła - wtedy Kościół, jak pokazał Papież, jest w stanie iść na ustępstwa w kwestii dyscypliny, liturgii, prawa.. I to w dwóch przypadkach - anglikanie i FSSPX (z nimi się dyskutuje. Ale z drugiej strony, to nie jest odrębne wyznanie, z grupą wiernych itd. tylko zbuntowani księża).

Niestety Taize zapomina że nie ma między wyznaniami interkomunii... I tu może powstać problem, na przykład tego typu, ze uczestnicy spotkania w Poznaniu, w Nowy Rok mogli nie uczestniczyć w Mszy Świętej.. Bo nie wiem czy Taize organizuje Msze na tych spotkaniach, szczerze w to wątpię.

_________________
http://papa.jun.pl/index.php forum o papieżach i papiestwie.


Pn sty 04, 2010 17:44
Zobacz profil
Post Re: Taize
Na spotkaniach Taize o niczym się nie zapomina. W Poznaniu nie byłam, ale kilkanaście lat temu byłam w Wiedniu, a następnie w Paryżu. W Nowy Rok uczestniczyliśmy w zwyczajnych Mszach celebrowanych w kościołach parafialnych w miejscach gdzie mieszkaliśmy (razem z mieszkańcami tych parafii). Nie było sytuacji, żeby ktoś nie mógł pójść na Mszę.
Taize to nie tylko wspólne modlitwy w wielkich halach, ale w dużej części spotkania w mniejszych grupach na terenach parafii gdzie się mieszka (uczestników nie zamyka się w jakimś kołchozie i nie odcina od otaczającego świata).


Pn sty 04, 2010 18:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 20:11
Posty: 145
Post Re: Taize
Skoro jest tyle "ale" do spotkań Taize dlaczego tak wielu młodych ludzi mieniących się katolikami uczesteniczy w ich spotkaniach (de facto wyjazdy organizuje się z parafii rzym-kat) ? Dlaczego tak wielu młodych nie "widać" w kościele, a garną się na spotkania wspólnoty protestanckiej?

_________________
"Panie połóż mi ręce na głowę, inaczej nie wiadomo, co Ci dziś mogę wykombinować" - św. Filip Nereusz


Pn sty 04, 2010 18:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post Re: Taize
langusta napisał(a):
Skoro jest tyle "ale" do spotkań Taize dlaczego tak wielu młodych ludzi mieniących się katolikami uczesteniczy w ich spotkaniach (de facto wyjazdy organizuje się z parafii rzym-kat) ? Dlaczego tak wielu młodych nie "widać" w kościele, a garną się na spotkania wspólnoty protestanckiej? [podkr. moje - K.]
Co masz na myśli, pisząc o wspólnocie protestanckiej?
http://www.taize.fr/pl_rubrique478.html

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


Wt sty 05, 2010 10:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Taize
Cytuj:
dlaczego tak wielu młodych ludzi mieniących się katolikami uczesteniczy w ich spotkaniach


Bo są fajne, przyjemne, można poznać ciekawych ludzi ( także z zagranicy ), porozmawiać, pośpiewać, pomodlić się w miłej grupie ( a nie np. w nudnym kościele parafialnym ), przeżyć ciekawą przygodę itp. Ale mi tajemnica.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt sty 05, 2010 13:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 31, 2005 20:11
Posty: 145
Post Re: Taize
Johnny99- "nudnym kościele parafialnym ... przeżyć ciekawą przygodę"

Wiesz w ogóle po co chodzisz do kościoła ?

_________________
"Panie połóż mi ręce na głowę, inaczej nie wiadomo, co Ci dziś mogę wykombinować" - św. Filip Nereusz


Wt sty 05, 2010 19:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 02, 2009 19:55
Posty: 170
Post Re: Taize
Ekumenizm? Prawda, podobnie jak świeżość (Bułchakow ftw.), jest tylko jedna. Neoheglowskim komuszkom wara od Prawdy. Polecam przesłuchanie przemówienia JPII nad grobem Ghandiego, by zrozumieć co tzw. ekumenizm robi z wiarą w Jezusa Chrystusa.


Wt sty 05, 2010 20:34
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post Re: Taize
już NIE. więcej tutaj: http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3121571

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


So sty 09, 2010 13:06
Zobacz profil WWW
Post Re: Taize
Może zanim zacznie się straszyć Taize, protestantyzmem, należałoby sobie przeczytać i przemysleć tekst z Ewangelii wg św. Marka (9, 38-41.)


So sty 09, 2010 16:50
Post Re: Taize
AHAWA, przeczytalam twoj link i doczytalam sie jedynie, ze zostales potraktowany w Taize - twoim zdaniem - niewlasciwie, bo naruszyles zasady "ruchu drogowego". Wywnioskowales z tego jednak, ze byl to atak na ciebie, jako katolika (bo miales takie odczucie, a zadnych konkretnych przeslanek) i teraz na podstawie dyskusji na fforum twierdzisz, ze Taize jest nawiedzone przez szatanskiego duch protestantyzmu i jedynym powodem wyjazdow katolikow tam powinno byc nawracanie zblakanych?
W zwiazku z tym odpowiadasz na pytanie langusty
Cytuj:
Czy wizja ekumenizmu wspólnoty z Taizé jest wizją katolicką?
juz NIE?

A my sie dziwimy, ze muzulmanie (swiecie przekonani o tym, ze ich religia jest zwienczeniem objawienia Bozego do ludzi) nie chca nawet rozmawiac z chrzescijanami.
Kiedy my sami (kazdy przecietny chrzescijanin z osobna, a katolicy w szczegolnosci) uwazamy sie za lepszych i blizej prawdziwego Pana Boga od innych braci w Chrystusie.

A wlasciwie dlaczego?


So sty 09, 2010 17:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr mar 04, 2009 15:55
Posty: 728
Post Re: Taize
Kamala napisał(a):
AHAWA, przeczytalam twoj link i doczytalam sie jedynie, ze zostales potraktowany w Taize - twoim zdaniem - niewlasciwie, bo naruszyles zasady "ruchu drogowego". Wywnioskowales z tego jednak, ze byl to atak na ciebie, jako katolika (bo miales takie odczucie, a zadnych konkretnych przeslanek) i teraz na podstawie dyskusji na fforum twierdzisz, ze Taize jest nawiedzone przez szatanskiego duch protestantyzmu i jedynym powodem wyjazdow katolikow tam powinno byc nawracanie zblakanych?
Kamala, podziwiam Twoją łagodność. To nie było naruszenie zasady "ruchu drogowego" (trochę dwuznaczne okrślenie), tylko postawa emocjonalnej niedojrzałości, polegającej na niezdolności podporządkowania się autorytetom i mściwość posunięta do takiego stopnia, że po nieznacznym skarceniu uważa się dotychczasowych przewodników za "organizację działającą na szkodę Kościoła Katolickiego" i "zgubną dla młodzieży katolickiej". I gdzie się szuka oparcia - na skrajnie sekciarskim forum...

_________________
Obrazek
Ten post jest opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.


So sty 09, 2010 23:08
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Cz paź 02, 2008 11:06
Posty: 561
Post Re: Taize
AHAWA
To co piszesz o Taize, świadczy o tym, że powinieneś się leczyć i to specjalistycznie. Przez takich to osłów słowa Chrystusa o tym byśmy byli jedno, sa małorealne. Zawsze znajdą sie jakies szuje, które będa wszystko niszczyć na dodatek posługując się w sposób błędny Ewangelią.

AHAWA....Amen Tobie i tym innym co tak sądzą. Z zakałam i ekstremistycznymi oszołomami szkoda dyskutować. Do lamusa z niereformowalną bandą

_________________
Właściciele agencji towarzyskiej tym się różnią od polityków, że posiadają
umiejętność ogarnięcia bur..lu.


So sty 09, 2010 23:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL