Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Sukcesja apostolska a różne wyznania chrześcijańskie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Sukcesja apostolska a różne wyznania chrześcijańskie
krzysiekniepieklo napisał(a):
Mogę Ci to wyjaśnić. Nowe przymierze zostało zawarte podczas ostatniej wieczerzy z tymi dwunastoma, którzy w niej uczestniczyli. No a później cała reszta przyłączała się do tego przymierza. No i na tej zasadzie Kościół Chrystusa jest sukcesorem Izraela.
Mt 21
42 Jezus im rzekł: «Czy nigdy nie czytaliście w Piśmie: Właśnie ten kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła. Pan to sprawił, i jest cudem w naszych oczach15. 43 Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce. 44 Kto upadnie na ten kamień, rozbije się, a na kogo on spadnie, zmiażdży go».
45 Arcykapłani i faryzeusze, słuchając Jego przypowieści, poznali, że o nich mówi. 46 Toteż starali się Go pochwycić, lecz bali się tłumów, ponieważ miały Go za proroka.


Bóg się nie narzuca i nie zmusza tych, którzy sobie tego nie życzą.

Nowe Przymierze zostało zawarte z dwunastoma jak napisałeś, a tych dwunastu to byli sami Żydzi, każdy w jakiejś części z plemion Izraela.
Jak może się "cała reszta przyłaczyć do przymierza", skoro nie było ono z nimi zawarte? Sam napisałeś, że było tylko dwunastu?

A Twój werset mówi:
" Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce."

Że komuś jednak zabrano królestwo, by dać je innemu narodowi, a nie "całej reszcie"?


Wt wrz 08, 2020 9:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Sukcesja apostolska a różne wyznania chrześcijańskie
Przeemek napisał(a):
No nie wiem czy brakl instrukcji zasługuje na uwielbienie?
Aby uzyskać zbawienie, trzeba spełnić pewne warunki, skąd mam wiedzieć jakie, kiedy składający ofertę tego nie wyjaśni - czyli nie zostawi instrukcji?
........................................
Jezus zostawił wyraźne nauki jak Go naśladowac.

Zostawil wyrazne nauki ale nie instrukcje. Bo mozna kazde zdanie z Pisma Sw rozumiec literalnie lub mozna poszukiwac tego co Autor mial na mysli.


Wt wrz 08, 2020 13:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Sukcesja apostolska a różne wyznania chrześcijańskie
Przemek, w twojej odpowiedzi na mój ostatni post w tym temacie, czytam same sprzeczności. Bóg do Izraela mówi o nowym przymierzu, a ty poddajesz w wątpliwość czy jesteśmy nowym Izraelem, nic z tego co piszesz nie mogę zrozumieć , takie sprzeczności. Wyjaśnij na spokojnie jeszcze raz . Władza papierza nie wynika z Biblii, lecz z tradycji, która starsza jest od Biblii, to dlaczego uporczywie wciąż cytujecie Pismo Święte w odniesieniu do papieża , przecież to nonsens . To tak jak byście chcieli zrozumieć i wyjaśniać władzę Jagiełły za pomocą Konstytucji 3 Maja. Czy ty Krzysiek masz jakieś rozeznanie w tym co piszesz, czy nie?


Cz wrz 10, 2020 18:55
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Sukcesja apostolska a różne wyznania chrześcijańskie
Pomyślnie chociaż jeden raz logicznie. Jezus powiedział do jednego z Apostołów : Ponieważ objawił Ci to Bóg , to w takim razie to Ty jesteś wybrany, nikt tego nie zgadł kim Ja Jestem , tylko Ty. Więc mówię Ci, Ty jesteś Skałą , to Ty jesteś Skałą i Ja na tej Skale zbuduję mój Kościół i dzięki temu, że buduje na Skale Kościół ten będzie wieczny i nic Go nie zniszczy, bramy piekielne Go nie przemogą. Jezus mówi, że na Piotrze zbudował Kościół , a jak wiemy Piotr przecież umarł i nie żył wiecznie, czy Jezus w takim razie się pomylił? A czy w niebie tam gdzie jest teraz Piotr, czy tam mogą bramy piekielne dotrzeć i w ogóle istnieć , czy tam grozi coś Piotrowi? Czy Jezus musiałby swój Kościół utwierdzać na Skale gdyby On miał wieść sobie życie rajskie obok Boga, czy tam w niebie groziło by coś Kościołowi? Pomyślnie chociaż jeden raz w życiu logicznie. Jezusowi nie chodziło tylko oto że to Apostoł Piotr będzie tym Kościołem , kropka i nikt więcej , na nawet nie Kościołem a Skałą zwykłym budulcem , ale wiecznym budulcem , aby dzięki takiej opoce Jego Kościół był niezniszczalny. I tak oto mamy Kościół , który przecież nie poszedł do nieba wraz z Piotrem, wiec gdzie jest teraz ta Skała , Ona jest teraz tu, nadal na ziemi jest i będzie trwać aż do skończenia świata , nikt tej Skały nie usunie, żadne moce piekielne , a o Nią opiera się cały nasz Kościół i trwa . Pomyślnie chociaż jeden raz, zamiast wklejać głupoty w internecie . Zamiast wypisywać głupoty to nad jednym Tekstem Biblijnym powiedźcie trochę dłużej i wszystko się wyjaśni.


Cz wrz 10, 2020 19:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Sukcesja apostolska a różne wyznania chrześcijańskie
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Przemek, w twojej odpowiedzi na mój ostatni post w tym temacie, czytam same sprzeczności. Bóg do Izraela mówi o nowym przymierzu, a ty poddajesz w wątpliwość czy jesteśmy nowym Izraelem, nic z tego co piszesz nie mogę zrozumieć , takie sprzeczności. Wyjaśnij na spokojnie jeszcze raz .

We wszystkim co piszę kieruję się Objawieniem Boga i tam wszystko wyczytałem.
Nie ma ani jednego przypadku, w którym Pisma Nowego przymierza zrównywałyby Izrael z Kościołem. W jakim sensie Kościół ma stanowić nowy Izrael, zastępując Żydów? W jakim sensie Kościół nie może zastąpić Żydów jako narodu izraelskiego? Co mówi nam na ten temat Pismo? Według jakiej zasady interpretacji mielibyśmy rozstrzygać, kiedy "Izrael" oznacza Żydów, a kiedy Kościół? Szczególnie w kontekście Pisma?
Nawet w Nowej Ziemi na bramach nieba nazwy Izraelitów, a nie Kościoła będą wypisane :
"......dwunastu aniołów i wypisane imiona, które są imionami dwunastu pokoleń synów Izraela (Ap21)

Ewangelię 12 głosiło Izraelowi, nie poganom:
"(5) Tych to Dwunastu wysłał Jezus, dając im następujące wskazania: Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego! (6) Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela."(Mt10)
Ja tu widzę wyraźne rozdzielenie "Izraela" od reszty z której składał się Kościół - czyli pogan i Żydów?

A sytuacja Pawła, kiedy udowodnił, że jako Izraelita nadal przestrzega Prawa, a poganie zostali z tego zwolnieni:
(19) Powitawszy ich, opowiedział im szczegółowo, czego Bóg dokonał wśród pogan przez jego posługę. (20) Gdy to usłyszeli, chwalili Pana i powiedzieli: Widzisz, bracie, ile tysięcy Żydów uwierzyło, a wszyscy gorliwie trzymają się prawa. (21) Lecz o tobie słyszeli, że odwodzisz od Mojżesza wszystkich Żydów, którzy są wśród pogan, mówiąc, że nie mają obrzezywać dzieci ani żyć według swoich zwyczajów. (22) Cóż więc czynić? Z pewnością zejdzie się lud, bo usłyszą, że przybyłeś. (23) Zrób zatem to, co ci mówimy. Mamy tu czterech mężczyzn, którzy złożyli ślub. (24) Weź ich ze sobą, poddaj się wraz z nimi oczyszczeniu i pokryj za nich koszty, aby mogli ostrzyc głowy. Wtedy wszyscy poznają, że w tym, co o tobie słyszeli, nie ma nic z prawdy, ale że i ty sam postępujesz porządnie, przestrzegając prawa. (25) A co do pogan, którzy uwierzyli, napisaliśmy, postanawiając, aby niczego takiego nie zachowywali, tylko żeby się wystrzegali tego, co ofiarowane bożkom, i krwi, i tego, co uduszone, i nierządu. (Dz23)

Tu też wyraźny podział na zasady wynikające z przynależności do Izraela i osobne dla pogan którzy są częścią Kościoła razem z Żydami?

Inny_punkt_widzenia napisał(a):

Władza papierza nie wynika z Biblii, lecz z tradycji, która starsza jest od Biblii, to dlaczego uporczywie wciąż cytujecie Pismo Święte w odniesieniu do papieża , przecież to nonsens . To tak jak byście chcieli zrozumieć i wyjaśniać władzę Jagiełły za pomocą Konstytucji 3 Maja. Czy ty Krzysiek masz jakieś rozeznanie w tym co piszesz, czy nie?

Ja robię wręcz odwrotnie, udowadniam, że władza apostołów nie wynika z Biblii, jako protestant. Więc nie wiem, dlaczego skierowałeś ten teskt do mnie.


Pt wrz 11, 2020 11:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Sukcesja apostolska a różne wyznania chrześcijańskie
W więc Przemek przyznałeś się, że jesteś protestantem. To nam ułatwi rozmowę, bo wiem kim są protestanci. Jako protestant negujesz wszystko czego nie ma w Biblii, jak by to Biblia była podręcznikiem jakimś, lub instrukcją obsługi. Ok ja tego już w tobie nie wykorzenię, wyssałeś to z mlekiem matki i nikt tego kłamstwa w tobie nie wykorzeni, szkoda czasu. Ale jeżeli mamy rozmawiać to proszę cię abyś przynajmniej nie kłamał i nie pisał że kierujesz się objawieniem i z objawienia to wyczytałeś. Mam wątpliwości czy w ogóle czytałeś Pismo Święte, ta sprzeczność dotycząca Izraela aż nadto mnie o tym przekonuje. Musimy sobie wyjaśnić na początek, dlaczego Izrael utożsamiasz z żydami? Przede wszystkim kim dla ciebie są Izraelici i w ogóle skąd to słowo się wzięło? Zauważ , że znów nie mogę zrozumieć co napisałeś na początku swojego postu o Izraelu, o Kościele i Żydach, ja nic z tego co piszesz nie mogę zrozumieć, nic a nic nie mogę z tego wyczytać .


Pt wrz 11, 2020 18:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Sukcesja apostolska a różne wyznania chrześcijańskie
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Pomyślnie chociaż jeden raz logicznie. Jezus powiedział do jednego z Apostołów : Ponieważ objawił Ci to Bóg , to w takim razie to Ty jesteś wybrany, nikt tego nie zgadł kim Ja Jestem ,


A Ty rozumiesz to, co piszesz? Najpierw piszesz, że Bóg mu objawił, a później piszesz, że zgadł.
No, jedno z drugim w żaden sposób nie da się pogodzić.

Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Jezus mówi, że na Piotrze zbudował Kościół , a jak wiemy Piotr przecież umarł i nie żył wiecznie, czy Jezus w takim razie się pomylił? A czy w niebie tam gdzie jest teraz Piotr, czy tam mogą bramy piekielne dotrzeć i w ogóle istnieć , czy tam grozi coś Piotrowi? Czy Jezus musiałby swój Kościół utwierdzać na Skale gdyby On miał wieść sobie życie rajskie obok Boga, czy tam w niebie groziło by coś Kościołowi? Pomyślnie chociaż jeden raz w życiu logicznie. Jezusowi nie chodziło tylko oto że to Apostoł Piotr będzie tym Kościołem , kropka i nikt więcej , na nawet nie Kościołem a Skałą zwykłym budulcem , ale wiecznym budulcem , aby dzięki takiej opoce Jego Kościół był niezniszczalny. I tak oto mamy Kościół , który przecież nie poszedł do nieba wraz z Piotrem, wiec gdzie jest teraz ta Skała , Ona jest teraz tu, nadal na ziemi jest i będzie trwać aż do skończenia świata , nikt tej Skały nie usunie, żadne moce piekielne , a o Nią opiera się cały nasz Kościół i trwa . Pomyślnie chociaż jeden raz, zamiast wklejać głupoty w internecie . Zamiast wypisywać głupoty to nad jednym Tekstem Biblijnym powiedźcie trochę dłużej i wszystko się wyjaśni.


Bóg pomylić się nie może. Tą skałą jest nauka Jezusa, którą głosił Piotr. On swoich własnych nauk nie głosił i dlatego Jezus nazwał go "Piotr" - (skała). No a skała, na której jest zbudowany Kościół jest jedna i nie ma innej. Tą skałą jest nauka Jezusa, którą Piotr głosił.


So wrz 12, 2020 9:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Sukcesja apostolska a różne wyznania chrześcijańskie
Nie kolego Krzysiek... Mylisz się zasadniczo. Skała to Piotr " Petros" a nauka Jezusa to nauka Jezusa, lub dobra nowina Ewangelia. Mylisz pojęcia , których uczą najmłodszych dzieci w podstawówce, powinieneś się wstydzić .


So wrz 12, 2020 14:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Sukcesja apostolska a różne wyznania chrześcijańskie
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
W więc Przemek przyznałeś się, że jesteś protestantem. To nam ułatwi rozmowę, bo wiem kim są protestanci. Jako protestant negujesz wszystko czego nie ma w Biblii, jak by to Biblia była podręcznikiem jakimś, lub instrukcją obsługi. Ok ja tego już w tobie nie wykorzenię, wyssałeś to z mlekiem matki i nikt tego kłamstwa w tobie nie wykorzeni, szkoda czasu. Ale jeżeli mamy rozmawiać to proszę cię abyś przynajmniej nie kłamał i nie pisał że kierujesz się objawieniem i z objawienia to wyczytałeś. Mam wątpliwości czy w ogóle czytałeś Pismo Święte, ta sprzeczność dotycząca Izraela aż nadto mnie o tym przekonuje. Musimy sobie wyjaśnić na początek, dlaczego Izrael utożsamiasz z żydami? Przede wszystkim kim dla ciebie są Izraelici i w ogóle skąd to słowo się wzięło? Zauważ , że znów nie mogę zrozumieć co napisałeś na początku swojego postu o Izraelu, o Kościele i Żydach, ja nic z tego co piszesz nie mogę zrozumieć, nic a nic nie mogę z tego wyczytać .

Do niczego się nie przyznaję, ja o tym mówię od zawsze otwarcie, a tylko na tym forum od ok. 3 lat.

A jeśli chodzi o Twoją wypowiedzi jak:
"Biblii, jak by to Biblia była podręcznikiem jakimś, lub instrukcją obsługi."
To pewnie nawet katolicy i prawosławni tak nie myślą o Biblii, a szczególnie protestanci. Biblia nie jest instrukcją do wszystkiego, bo nie takie było zamierzenie jej autora i to jest oczywiste dla wszystkich chrześcijan.
Więc sam sobie stawiasz jakąś tezę, a potem nazywasz to moim kłamstwem - no tak to ja mogę wmówić Tobie każde kłamstwo.

I dlatego trzeba sobie wyjaśnić, dlaczego Ty nie utożsamiasz Izraela z Żydami? Takich "nowości" to pewnie chrześcijaństwo od początku swego powstania nie słyszało.....

Jedyna możliwość, to, że korzystasz z innej Biblii niż chrześcijaństwo, bo nie będę Ciebie obrzucał z góry oskarżeniami o kłamstwo, tak jak Ty to wolisz zrobić wobec mnie, kompletnie niemerytorycznie, zwyczajnie stwierdzając to na bazie wyssanego z palca stwierdzenia, do tego udając, że mój poprzedni post jakby nie istniał, a apostoł Paweł nic o Żydach w tym fragmencie Dziejów nie powiedział....... To tak, może by mi wyszło w takich okolicznościach "kłamstwo..."

Przyglądam się Twoim wypowiedziom i nic nie cytujesz z Biblii, tylko dużo stwierdzasz. Nie wiem z kim takie dyskusje o Biblii prowadzisz, to nie może za wiele wskazywać..... Może trzeba wyjaśnić jaką Ty Biblię czytasz, w której nie ma Żydów Izraelitów?

Może dlatego takie dziwne tezy stawiasz.......


So wrz 12, 2020 19:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Sukcesja apostolska a różne wyznania chrześcijańskie
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Nie kolego Krzysiek... Mylisz się zasadniczo. Skała to Piotr " Petros" a nauka Jezusa to nauka Jezusa, lub dobra nowina Ewangelia. Mylisz pojęcia , których uczą najmłodszych dzieci w podstawówce, powinieneś się wstydzić .



Mt 7

24 Każdego więc, kto tych słów moich słucha i wypełnia je, można porównać z człowiekiem roztropnym, który dom swój zbudował na skale. 25 Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom. On jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony. 26 Każdego zaś, kto tych słów moich słucha, a nie wypełnia ich, można porównać z człowiekiem nierozsądnym, który dom swój zbudował na piasku. 27 Spadł deszcz, wezbrały potoki, zerwały się wichry i rzuciły się na ten dom. I runął, a upadek jego był wielki».

No i tutaj masz wprost z nauki Jezusa, że to, co pisałem, to pochodzi wprost z tego, czego Jezus nauczał. No a Jezus nazwał Szymona Piotrem (skała), bo dokładnie głosił to, czego Jezus nauczał i nie głosił żadnych swoich własnych pouczeń, tak jak to czynił Paweł.


So wrz 12, 2020 21:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Sukcesja apostolska a różne wyznania chrześcijańskie
To mówisz Krzysiek, że tylko Szymon głosił to czego uczył Jezus, a reszta to co odstępcy? A co z tymi , którzy noszą imię Piotr, czy wśród nich nie znajdzie się jakiś odstępca?


Cz wrz 17, 2020 1:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Sukcesja apostolska a różne wyznania chrześcijańskie
Krzysiek w Biblii też jest napisane, że masz oczy ,ale nie widzisz, masz uszy, ale nie słyszysz i masz rozum, ale go nie używasz. Co z tego że posługujesz się fragmentami z Biblii skoro błędnie je rozumiesz.


Pt wrz 18, 2020 23:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Sukcesja apostolska a różne wyznania chrześcijańskie
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Krzysiek w Biblii też jest napisane, że masz oczy ,ale nie widzisz, masz uszy, ale nie słyszysz i masz rozum, ale go nie używasz. Co z tego że posługujesz się fragmentami z Biblii skoro błędnie je rozumiesz.


A na czym opierasz swoje przekonanie, że ja źle rozumiem, a Ty dobrze? No, ja Tobie nie piszę, że Ty źle rozumiesz. Dyskusja polega na tym, że przedstawia się kontrargumenty aby uzasadnić odmienny pogląd, a nie polega na tym żeby adwersarzowi pisać, że jest w błędzie ale do argumentów się nie odnosząc. Nie dyskutujesz ale wyrokujesz.
Bardzo piękny cytat z Mk 4. Tyle, że to może się odnosić do każdego i do Ciebie też.


So wrz 19, 2020 7:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Sukcesja apostolska a różne wyznania chrześcijańskie
W czwartek 17 wrz. O 1:04 zadałem ci pytanie na które nieodpowiedziałeś. Nadal czekam na odpowiedź.


So wrz 19, 2020 23:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 22, 2016 14:36
Posty: 1802
Post Re: Sukcesja apostolska a różne wyznania chrześcijańskie
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
W czwartek 17 wrz. O 1:04 zadałem ci pytanie na które nieodpowiedziałeś. Nadal czekam na odpowiedź.


A dlaczego miałbym odpowiadać na jakieś niepoważne pytanie?


N wrz 20, 2020 12:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL