Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 17:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Katolicy o sola scriptura (tylko Pisma) 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lut 18, 2012 17:39
Posty: 30
Post Re: Katolicy o sola scriptura (tylko Pisma)
Kozioł ja jestem katolikiem nie tylko z nazwy. Mój Kościół Rzymsko-Katolicki jest także otwarty na każdego człowieka. Kiedyś za PRLu, będąc w wojsku, pytano nas: Czy jesteś wierzący i praktykujący? I nie wolno nam było pójść w niedzielę do kościoła. Teraz można bez przeszkód wierzyć. Jestem zwykłym wierzącym, nie księdzem. Na pewno wiele nas dzieli. Dużo nas też łączy. Lepiej rozmawiać, niż ze sobą wojować. Niestety na forach internetowych na portalach chrześcijańskich padają słowa, które mogą zabić. Czy ktoś z protestanckich krytyków zastanowił się, jak bardzo niesprawiedliwy jest antyklerykalizm? Dziękuję za dialog. Każdy z nas odchodzi ze swoimi przekonaniami...


Cz mar 15, 2012 19:59
Zobacz profil
Post Re: Katolicy o sola scriptura (tylko Pisma)
Znów nie zrozumiałeś (albo ja ciebie) :( Mówimy tak różnymi pojęciami, że musielibyśmy długo w cztery oczy porozmawiać aby zrozumienie było obustronne. Ja nie jestem w otwartym kościele w sensie denominacji (chociaż faktycznie metodyści sa nadzwyczaj gościnni, w końcu ekumenizm to nasz postulat juz z 18 wieku, gdy inni wszystkich do diabła posyłali) ale metodyści są częścią kościoła Jezusa Chrystusa, tak samo jak ewangelicy, katolicy, prawosławni, anglikanie, baptyści, zielonoświątkowi i wszyscy inni chrześcijanie którch nie sposób w krótkiej notce wymieni.

Antyklerykalizm w Polsce nie wziął się z niczego. To efekt zarządzania nakazowo-restrykcyjnego kościołem coraz trudniej tolerowanego przez wiernych. W innych krajach znaleziono sposoby na łagodzenie tego ale w Polsce podział na kler i wiernych jest wręcz wzmacniany przez duchownych i konflikt się poszerza. Nie przypisuj antyklerykalizmu protestantom - też mamy księży i biskupów, ale poszukaj źródła w swoim kościele.

Z drugiej strony masz rację - często nie przebieramy w słowach w dyskusjach, ale nie ma to wiele wspólnego z naszym swiatopoglądem. To samo robią katolicy, protestanci czy ateiści. Umiar powinniśmy zachować wszyscy jako ludzie.


Pt mar 16, 2012 10:19
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL