Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Halloween 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz mar 29, 2012 9:52
Posty: 266
Post Re: Halloween
Jeszcze o Halloween: dzisiaj koleżanka powiedziała mi, że w jej parafii pani pastor co roku na Halloween oraz 1 listopada urządza w kościele połączone świętowanie wszystkich świętych połączone z zaduszkami z elementami halloween właśnie (pajęczyny, duchy) w formie atrakcyjnej dla dzieci. To oczywiście parafia (nie wiem czy to dobre słowo) protestancka - chyba luterańska. Czy protestanci z forum mogliby napisać czy to powszechna forma obchodów czy nie?

_________________
Take the risk of thinking for yourself, much more happiness, truth, beauty, and wisdom will come to you that way.
C.H.


Pt lis 02, 2012 11:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Halloween
z tego co słyszałem to oni to też o odrzucają


Pt lis 02, 2012 12:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 15, 2014 20:39
Posty: 10
Post Halloween
A mnie sie tam podoba Halloween.Biegnąc przez forum jak struś pędziwiatr,wpadłem:)na ściane:)czyli na zdanie ksiedza,ze Halloween w polsce powienien być ,albo nie,lepiej napisze,że nie jest akceptowany przez kościół.A to dlaczego?Mam troche lat:)kiedy mieszkałem w polsce,to świetowałem Wszystkich Świetych(czy w polsce są wszyszczy świeci?no tu mam wątpliwości:)Teraz kiedy mieszkam za granicą,poznałem pare lat temu Halloween.Mówie wam ,super zabawa.Dorośli i dzieci współgraja razem i sie świetnie bawią.Dekorują domy ,sklepy ogródki i drzwi i okna wszystkim co straszy:)Czy nie ma tu katolików?no jasne że są pełno ich tu.Tolerancja i jeszcze raz tolerancja.Wieczorem przebiarają sie za supermana czy babe jage:)i ruszają w miasto.W klubie na disco prawie wszyszczy sie przebierają i tańcują do rana.Ogólnie co kraj to obyczaj,świetują bo to ich kraj i nie mozna im tego zakazać.Wchodzi Halloween do Polski?chyba tak.Myśle że kościół obawia sie zachodu:)i 21 wieku i zmian.Zresztą jaki problem,jeśli dzieci mają ochote sie świetnie bawić?Wszystkich Świetych ,świeto,jest promowane przez kościół.Osobiście bardzo lubie polskie tradycje,i chodzenie na cmentarz by zapalić znicze,jako pamięć za zmarłych.Osobiście lubie bardziej ludzi ,którzy dbają o groby swoich bliskich cały rok,a nie tylko dwa dni,dekoracjami za Bóg wie jeden jaką kase,na pokaz!.Kiedy jestem tu w tym kraju ide pod wielki krzyż zapalić znicz,jako symbol pamięci za zmarłych .Nigdy nie zdarzyło mi sie bym patrzył w tym dniu z byka,czy z góry na tych co świetują Halloween.Mnie to wogóle nie przeszkadza co kto lubi i co świętuje.Kościół jakby zrobił sie troche bardziej nowoczesny:)miałby więcej zwolenników.A czy tolerancja i akceptacja ,nie powinna przypadkiem wyjść od tych co reprezentują Boga?Czyli świetujcie co kto lubi,bez patrzenia z pogardą na inne tradycje.Zawsze sie zastanawiałem w kościele,jak sie czuje człowiek ,który patrzy na tabernakulum,i nie akcetuje swego brata lub siostry?Czy patrzy w oczy Jezusowi ?czy pochyla głowe?ze wstydu.pozdr Duchy nie są takie złe:))

_________________
Jesli napiszecie coś na forum,i zaraz po tym ktoś was skrytykuje,to pamietajcie że to biały demon.Czyli poprostu diabeł:)


Pt paź 17, 2014 13:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 22, 2015 22:08
Posty: 225
Post Re: Halloween
Mnie by tam bardziej cieszyło, gdyby latały po forum tematy o Dziadach, ale i na to może kiedyś przyjdzie czas. Nic wszak nie jest wieczne.


N lut 22, 2015 22:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 03, 2017 11:13
Posty: 2
Post Re: Halloween
noOne napisał(a):
którzy uprawiali spirytyzm
Co to znaczy?


Wt paź 03, 2017 11:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL