Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Halloween 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz mar 29, 2012 9:52
Posty: 266
Post Halloween
Z okazji Halloween życzę uczestnikom forum wszystkiego najlepszego :-D

_________________
Take the risk of thinking for yourself, much more happiness, truth, beauty, and wisdom will come to you that way.
C.H.


Śr paź 31, 2012 13:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Halloween
Halloween to ZŁO - kult szatana

"Praktyka ta wywodzi się z USA, gdzie przejęto tę tradycję z kultów magicznych i satanistycznych, m.in. z obrzędów druidów (celtyckich kapłanów), którzy uprawiali spirytyzm, a nawet składanie ofiar z ludzi ku czci boga śmierci.

Nie jest przypadkiem, że Anton Sz. LaVey, autor “Biblii szatana”, powiedział, że “Halloween jest najważniejszym dniem w roku dla kościoła szatana”. Nie dziwi więc, że Noc Halloween (z 31 października na 1 listopada) łączy się w kalendarzu rytuałów satanistycznych z praktyką tzw. czarnych mszy i orgii seksualnych związanych z jednoczeniem się z demonami. Łączy się to także ze składaniem ofiar z ludzi (w większości dzieci) w kulcie satanistycznym, o czym świadczą wypowiedzi byłych satanistów, naocznych świadków tych zdarzeń."

http://dzieckonmp.wordpress.com/2012/10 ... t-szatana/

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Śr paź 31, 2012 14:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Halloween
http://info.wiara.pl/doc/1342677.Duchowa-szkoda
http://gosc.pl/doc/1345842.Byla-satanistka-o-Halloween

zalinkowane artykuły nie wyrażają moich poglądów
- zalinkowałam, bp warto przeczytać w związku z poruszonym tematem

chciałam nadmienić, że nie podobają mi się
"bale wszystkich świętych", "pochody wszystkich świętych"
czyli po prostu przebierańców

-pewnie ktoś wymyślił
że to będzie taka chrześcijańska konkurencja dla halloween
(odwiedzanie cmentarzy nie może być przeciwwagą
- to nie ta konkurencja)

uważam, że tradycja związana z dniem
wszyskich świętych jest piękną, głęboką tradycją
i nie trzeba niczego więcej

pochody "wszyskich świętych"
psują nastrój tego święta.

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Śr paź 31, 2012 15:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Halloween
jak ktoś nie spotkał się z "pochodem wszystkich świętych"
i nie wie o cio chodzi (raczej wątpię) to linkuję:

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Śr paź 31, 2012 15:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 29, 2012 9:52
Posty: 266
Post Re: Halloween
O co chodzi??? Przecież Wszystkich Świętych jest jutro! Już było wiele razy poruszane w innych wątkach, że różne święta i obrzędy chrześcijańskie mają elementy pogańskie i jakoś nikt nie oprotestowuje ich. Halloween to zabawa. Np moja córka zrobiła z masy cukrowej sztuczny palec, pomalowała z moją pomocą na realistyczne kolory i zjadła. Każdy pretekst do uśmiechu jest dobry B)

_________________
Take the risk of thinking for yourself, much more happiness, truth, beauty, and wisdom will come to you that way.
C.H.


Śr paź 31, 2012 15:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Halloween
muzzy napisał(a):
Każdy pretekst do uśmiechu jest dobry B)

wróżby i kpiny z Boga Stwórcy też ?

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Śr paź 31, 2012 15:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: Halloween
Ale co się tak właściwie "święci" w halołin? To jest święto CZEGO?


Śr paź 31, 2012 16:17
Zobacz profil
Post Re: Halloween
noOne napisał(a):
Nie jest przypadkiem, że Anton Sz. LaVey, autor “Biblii szatana”, powiedział, że “Halloween jest najważniejszym dniem w roku dla kościoła szatana”. Nie dziwi więc, że Noc Halloween (z 31 października na 1 listopada) łączy się w kalendarzu rytuałów satanistycznych z praktyką tzw. czarnych mszy i orgii seksualnych związanych z jednoczeniem się z demonami. Łączy się to także ze składaniem ofiar z ludzi (w większości dzieci) w kulcie satanistycznym, o czym świadczą wypowiedzi byłych satanistów, naocznych świadków tych zdarzeń."

Fabuła ciekawa, wręcz zachęcająca...dzięki za reklamę ;) .

muzzy napisał(a):
Halloween to zabawa. Np moja córka zrobiła z masy cukrowej sztuczny palec, pomalowała z moją pomocą na realistyczne kolory i zjadła. Każdy pretekst do uśmiechu jest dobry B)

A już myślałam, że jesteś racjonalistą :twisted: . A jednak czerpiesz przyjemność z korzystania z owoców czyichś urojeń :p
I przez ten racjonalizm polecasz zabawy "dla mas", popkulturowa papka, która czerpie z czyichś urojeń, a nie rozrywkę w postaci gier edukacyjnych ;)
Choć w konwencji Hallowen racjonalista by dał zestaw dla małego patologa- sekcja zwłok Frankesteina :D . Ewentualnie zestaw dla małego chirurga plastycznego. Ale mnie natchnął "The Rocky Horror Show" :roll:

jesienna napisał(a):
-pewnie ktoś wymyślił
że to będzie taka chrześcijańska konkurencja dla halloween

Plotki i ploteczki. Prawda jest prozaiczna:
Kościół w odpowiedzi na Hallowen wprowadził nowe święto: Dzień Zaduszny.

Agvis napisał(a):
Ale co się tak właściwie "święci" w halołin? To jest święto CZEGO?

Wszystkowiedząca Wikipedia napisał(a):
Może nią być rzymskie święto na cześć bóstwa owoców i nasion (Pomony) albo z celtyckiego święta na powitanie zimy[2]. Według tej drugiej teorii Halloween wywodzi się z celtyckiego obrządku Samhain. (...)
Druidzi (kapłani celtyccy) wierzyli, iż w dzień Samhain zacierała się granica między zaświatami a światem ludzi żyjących, zaś duchom, zarówno złym, jak i dobrym, łatwiej było się przedostać do świata żywych. Duchy przodków czczono i zapraszano do domów, złe duchy zaś odstraszano. Ważnym elementem obchodów Samhain było również palenie ognisk. Na ołtarzach poświęcano bogowi resztki plonów, zwierzęta i ludzi. Paląc chciano dodawać słońcu sił do walki z ciemnością i chłodem. Wokół ognisk odbywały się tańce śmierci[3]. Symbolem święta Halloween były noszone przez druidów czarne stroje oraz duże rzepy, ponacinane na podobieństwo demonów. Sądzi się, iż właśnie z potrzeby odstraszania złych duchów wywodzi się zwyczaj przebierania się w ów dzień w dziwaczne stroje i zakładania masek. Czarownice w towarzystwie czarnych kotów przepowiadały przyszłość.


Śr paź 31, 2012 16:58
Post Re: Halloween
Val napisał(a):
Nie jest przypadkiem, że Anton Sz. LaVey, autor “Biblii szatana”, powiedział, że “Halloween jest najważniejszym dniem w roku dla kościoła szatana”...

Łączy się to także ze składaniem ofiar z ludzi (w większości dzieci)

Hmmm to ciekawe, że juz słów LaVeya z Biblii Szatana - mówiacych, że satanista w żadnym wypadku nie złozyłby ofiary z dziecka (ani ze zwierzęcia), poniewaz w nich przejawia się najwyższa forma życia jako, że dzieci nie nauczyły się robic czegos wbrew sobie - już się nie przytacza.

I że ofiara z człowieka JEŚLI czasami jest praktykowana (sprawa indywidualna) to tylko w formie symbolicznej psychodramy.

No ale wtedy to juz nie ma czym owieczek straszyć, więc trzeba kłamać i manipulować.

muzzy napisał(a):
Z okazji Halloween życzę uczestnikom forum wszystkiego najlepszego :-D

Dziękuję i również życzę wszystkiego najlepszego :)


Śr paź 31, 2012 17:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: Halloween
A co dziś ludzie "święcą", obchodząc halołin? Mam wrażenie, że to jeszcze większa hipokryzja, niż obchodzenie Bożego Narodzenia przez niewierzących.


Śr paź 31, 2012 17:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Halloween
Właśnie przyszło kilka dziewczynek w wieku wczesnoszkolnym
wystylizowanych na wampiry i wiedźmy

"cukierek albo ... (nie pamiętam już co)"
cukierka nie dałam, mam drzwi pomazane
czarną i czerwoną szminką....

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Śr paź 31, 2012 19:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Halloween
trzeba dawać obrazki z swietymi bo to dzis wigilia wszystkich św

a nie dzień potępionych


Śr paź 31, 2012 19:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 29, 2012 9:52
Posty: 266
Post Re: Halloween
noOne napisał(a):
muzzy napisał(a):
Każdy pretekst do uśmiechu jest dobry B)

wróżby i kpiny z Boga Stwórcy też ?


A skąd wiesz, że Halloween obraża lub wkurza Twojego Boga???

_________________
Take the risk of thinking for yourself, much more happiness, truth, beauty, and wisdom will come to you that way.
C.H.


Cz lis 01, 2012 9:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 29, 2012 9:52
Posty: 266
Post Re: Halloween
Val napisał(a):
muzzy napisał(a):
Halloween to zabawa. Np moja córka zrobiła z masy cukrowej sztuczny palec, pomalowała z moją pomocą na realistyczne kolory i zjadła. Każdy pretekst do uśmiechu jest dobry B)

A już myślałam, że jesteś racjonalistą :twisted: . A jednak czerpiesz przyjemność z korzystania z owoców czyichś urojeń :p
I przez ten racjonalizm polecasz zabawy "dla mas", popkulturowa papka, która czerpie z czyichś urojeń, a nie rozrywkę w postaci gier edukacyjnych ;)
Choć w konwencji Hallowen racjonalista by dał zestaw dla małego patologa- sekcja zwłok Frankesteina :D . Ewentualnie zestaw dla małego chirurga plastycznego. Ale mnie natchnął "The Rocky Horror Show" :roll:


Oczywiście! Jak pisałem, każdy powód do uśmiechu jest dla mnie dobry. Dlatego lubię Halloween (nie obchodzę tego w żaden sposób, ale z córką podziwiamy dynie, pomysłowe dekoracje z duchami, wróżkami itp), ba - nawet lubię Boże Narodzenie! Nie chodze na pasterkę ani nie wierzę w chrześcijański wymiar tych świąt - to dla mnie to takie sentymentalne rodzinne święto z jeszcze fajniejszą otoczką niż Halloween, pretekst do obdarowywania najbliższych.

Czy doświadczanie muzyki, filmu, dobrej książki też nie jest poddawaniem się urojeniom? To, że nie nadaję świętom czy muzyce wymiaru mistycznego nie znaczy, że nie mogą mnie cieszyć B)

A na element edukacyjny przyjdzie czas, gdy córeczka podrośnie - teraz jest w wieku, że halloweenowe straszydła jej nawet nie przerażają B)

_________________
Take the risk of thinking for yourself, much more happiness, truth, beauty, and wisdom will come to you that way.
C.H.


Cz lis 01, 2012 9:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 29, 2012 9:52
Posty: 266
Post Re: Halloween
agvis napisał(a):
A co dziś ludzie "święcą", obchodząc halołin? Mam wrażenie, że to jeszcze większa hipokryzja, niż obchodzenie Bożego Narodzenia przez niewierzących.


Nie święcą, tylko świętują, ale najczęściej po prostu bawią się.

_________________
Take the risk of thinking for yourself, much more happiness, truth, beauty, and wisdom will come to you that way.
C.H.


Cz lis 01, 2012 9:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL