Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 12:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Następna strona
 Będzie jedność? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 19:45
Posty: 390
Post Re: Będzie jedność?
Helenka napisał(a):
Uważasz, że patriarcha Konstantynopola wysłał swojego przedstwiciela w celu towarzyskiego spotkania przy kawie?


Innych rezultatów tego typu spotkań nie ma. Od 50 lat nic się nie zmieniło i raczej nie zmieni. Właśnie dlatego kilka lat temu Kościół bułgarski uznał, że nie ma sensu tracić pieniędzy i czasu na kawę i ciastka i dlatego wycofał swoich przedstawicieli z tych rozmów.

Cytuj:
A kto z Was się "cisnął"?


Ty:

Helenka napisał(a):
Jeśli dojdzie do jakiegoś "kompromisu" (jeśli można mówić w tej sprawie op kompromisie), to część prawosławnych dołączy do Atosu.


Pn lis 26, 2012 13:50
Zobacz profil
Post Re: Będzie jedność?
sharp7 napisał(a):
Np. wspólne modlitwy tynieckich mnichów z buddystami...

Z buddystami nie ma ekumenizmu, co najwyżej dialog międzyreligijny.
A swoją drogą co przeszkadza Ci wspólna modlitwa? Czy mnisi tynieccy modlą się po buddyjsku?

sharp7 napisał(a):
W skrócie: Łączy nasz Jezus Chrystus. I Ten rodzaj jedności, o którym w.w cytacie, już mamy.

Nas łączy, ale czy z nami łączy pozostałych. Dla części prawosławnych nie jesteśmy Kościołem a sektą watykańską.
pudlasz napisał(a):
Ty:

Pytałeś, o ciskanie się braci odłączonych, a ja nie jestem z tej części chrześcijan. KK zawsze był na swoim miejscu od czasów Apostołów. Rzym zawsze był Stolicą Piotrową. I nie wyjeżdżaj mi z historią, że chrześcijaństwo najpierw powstało na wschodzie, bo Kościół jest zbudowany na fundamencie Apostołów, którego kamieniem węgielnym jest Chrystus. Jeśli chcesz wałkować historię, załóż temat.

pudlasz napisał(a):
Innych rezultatów tego typu spotkań nie ma. Od 50 lat nic się nie zmieniło i raczej nie zmieni. Właśnie dlatego kilka lat temu Kościół bułgarski uznał, że nie ma sensu tracić pieniędzy i czasu na kawę i ciastka i dlatego wycofał swoich przedstawicieli z tych rozmów.

No tak. Katolickie źródła kłamią, bo artykuł mówi wyraźnie, że pozostała tylko do rozstrzygnięcia kwestia papieża (prymatu i nieomylności). :?


Pn lis 26, 2012 14:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 19:45
Posty: 390
Post Re: Będzie jedność?
Helenka napisał(a):
No tak. Katolickie źródła kłamią, bo artykuł mówi wyraźnie, że pozostała tylko do rozstrzygnięcia kwestia papieża (prymatu i nieomylności). :?


Tylko?

To co oni rozstrzygnęli przez te 60 lat?


Pn lis 26, 2012 16:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 19:45
Posty: 390
Post Re: Będzie jedność?
Dalej nie odpowiedziałaś na pytanie co Ci Atos przeszkadza.


Pn lis 26, 2012 16:33
Zobacz profil
Post Re: Będzie jedność?
pudlasz napisał(a):
Dalej nie odpowiedziałaś na pytanie co Ci Atos przeszkadza.

Bardzo pobożne hasło mnichów.
Cytuj:
Tylko?
To co oni rozstrzygnęli przez te 60 lat?

Kto oni? Z tak postawionego pytania wynika, że Prawosławie nie stanowi jedności, a każdy sobie rzepkę skrobie.
Jeśli z różnic została tylko kwestia nieomylności papieża i prymatu, to chyba rozstrzygnięto wiele, jak sugeruje takie oświadczenie. Miałam nadzieję, że wiesz więcej na ten temat, ale chyba pod zły adres skierowałam prośbę o informację. Ciebie nie interesuje jedność, ale ewentualna konwersja całego KK na prawosławie. Ja pozostawiam tę kwestię Duchowi Świętemu, bo On działa w tych, którzy rozmawiają, a nie w tych co oponują i wywieszają hasła (nie mówię o Atosie, ale o Hajnówce tym razem).


Pn lis 26, 2012 16:49
Post Re: Będzie jedność?
"A swoją drogą co przeszkadza Ci wspólna modlitwa? Czy mnisi tynieccy modlą się po buddyjsku?"

Bardzo mi to przeszkadza Pani Helenko.
Nie modli się z wyznawcami fałszywej, pogańskiej religii przez, którą katoliccy egzorcyści mają coraz więcej roboty. Nie sypie się z nimi mandali i nie prosi się ich o podzielenie się i podszkolenie w medytacji... .
Zielone światło dla pogańskich praktych w katolickim klasztorze to już nie dialog miedzyreligijny, a zagrożenie duchowe.


Pn lis 26, 2012 18:29
Post Re: Będzie jedność?
sharp7 napisał(a):
Nie modli się z wyznawcami fałszywej, pogańskiej religii przez, którą katoliccy egzorcyści mają coraz więcej roboty. Nie sypie się z nimi mandali i nie prosi się ich o podzielenie się i podszkolenie w medytacji... .
Zielone światło dla pogańskich praktych w katolickim klasztorze to już nie dialog miedzyreligijny, a zagrożenie duchowe.

Możesz podrzucić dowód tej modlitwy i sypania mandalami, tudzież prośby o szkolenie w medytacji?


Pn lis 26, 2012 18:38
Post Re: Będzie jedność?
Cytuj:
Postępy dialogu międzyreligijnego... Benedyktyni z Tyńca będą się uczyć od tybetańskich mnichów. Czego? Między innymi medytacji i medycyny tybetańskiej. - To będzie wymiana doświadczeń. Liczymy na to, że nie będzie to jednorazowe spotkanie - mówi o. Bernard Sawicki, tyniecki opat.

Pięciu tybetańskich mnichów z najbardziej znanego tamtejszego klasztoru Ganden pod koniec lutego kilka dni spędzi w klasztorze Benedyktynów. Ze względu na sytuację polityczną musieli opuścić Tybet i zamieszkać w Indiach. Do Krakowa przyjadą w ramach projektu "Czas na Tybet", którego pomysłodawcami są Justyna Jan-Krukowska i buddysta dr Gendun Yonten.

- Chodzi o wymianę kulturalną, obronę praw człowieka i pomoc tybetańskim dzieciom. W listopadzie ubiegłego roku nawiązaliśmy współpracę z Benedyktyńskim Instytutem Kultury. Pomyśleliśmy, że Tyniec to będzie miejsce, w którym tybetańscy mnisi dobrze się poczują - mówi Justyna Jan-Krukowska. Jak twierdzi, tynieccy mnisi od razu zgodzili się gościć Tybetańczyków. - Położyli tylko nacisk na ekumeniczny i międzykulturowy wymiar tego spotkania - dodaje.

W prawie tysiącletniej historii opactwa to pierwsza taka wizyta. - Dla nas to niecodzienna okazja wymiany doświadczeń. Ich tradycja religijna jest starsza od naszej. Możemy wiele się od nich nauczyć - mówi o. Jan Paweł Konobrodzki. Benedyktyn prowadzi na co dzień medytacje w tynieckim klasztorze. - Poproszę braci z Tybetu, żeby podzielili się z nami swoimi medytacyjnymi technikami. Liczę na wspólną kontemplację - dodaje.

Jak twierdzi, zakonnicy chcą "maksymalnie wykorzystać czas spędzony z Tybetańczykami". Dlatego planowane są wspólne posiłki (wegetariańskie) i wspólna rekreacja. - Chcemy, żeby nasi goście odpoczęli, ale też dzielili się nie tylko z nami swoimi doświadczeniami - mówi. Dlatego spotkania z mnichami będą otwarte. W programie m.in. prelekcja "Tybet - jego ziemia, ludzie i kultura" połączona z projekcją zdjęć, dyskusja o sytuacji politycznej i przyszłości Tybetu (23 lutego). Dzień później mnisi będą mówić o przedmiotach sakralnych i rytualnych, a tybetańscy lekarze podzielą się swoim doświadczeniem medycznym i opowiedzą o tamtejszych metodach leczenia.

O. Bernard Sawicki, tyniecki opat, nie ma wątpliwości, że dla wspólnoty zakonnej będzie to historyczne wydarzenie. - Wiele nas łączy. I my, i oni walczymy o to, by być mnichami. Najważniejszym owocem takiego spotkania może być to, że na własnej skórze doświadczymy uniwersalnych wartości. Mam nadzieję, że nie skończy się na jednym spotkaniu - mówi.

Benedyktyni, goszcząc mnichów z Tybetu, chcą też dać sygnał, że włączają się w akcję solidarności z okupowanym przez Chiny Tybetem. - Uciekamy od polityki. Trzeba jednak bronić dobra i wartości, które w Tybecie giną - mówi o. Konobrodzki.

Tybetańczycy pojawią się też w Krakowie. Od 25 lutego do 1 marca w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha" będą sypali mandalę - symbol wolności i pokoju. Krakowianie będą też mieli okazję, by obserwować mnichów w rytualnym tańcu.



źródło: http://www.rodzinakatww.rodzinakatolick ... -buddystow


Pn lis 26, 2012 18:47
Post Re: Będzie jedność?
sharp7 napisał(a):
źródło: http://www.rodzinakatww.rodzinakatolick ... -buddystow

Jeszcze powinieneś dać link do Naszego Dziennika. Proszę odpowiedź na Twój zarzut:
http://ekai.pl/wydarzenia/x18562/oswiad ... dziennika/
I jak się do tego ustosunkujesz?
(ale chyba leci offtop. Powinien to być oddzielny temat).


Pn lis 26, 2012 18:50
Post Re: Będzie jedność?
(ostatni wpis, bo za chwile nas pogonią)

A co mogę napisać? Ks. Posacki zarzucił (http://gazetawarszawska.com/2012/08/23/ ... zy-zdrada/), a o. Zatorski zripistował. To co dla jednego jest sufitem, dla drugiego jest podłogą. Tłumaczenia Benedyktynów mnie nie satysfakcjonują, bo np. sypanie mandali w Tyńcu to czysty fakt, a taka praktyka jest dla katolika zagrożeniem duchowym, jakby o. Zatorski nie chciał tego "z dialogować"...


Pn lis 26, 2012 19:04
Post Re: Będzie jedność?
sharp7 napisał(a):
(ostatni wpis, bo za chwile nas pogonią)

W sumie to mój temat, ale przenoszę tu:
viewtopic.php?p=714914#p714914


Pn lis 26, 2012 19:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 19:45
Posty: 390
Post Re: Będzie jedność?
Helenka napisał(a):
Bardzo pobożne hasło mnichów.


Jakie hasło? Tak podpuszczam bo sprawiasz wrażenie, że coś Ci dzwoni ale nie bardzo wiesz skąd i co dokładnie.

Cytuj:
Kto oni?


Ci, którzy na tych spotkaniach piją kawę.

Cytuj:
Jeśli z różnic została tylko kwestia nieomylności papieża i prymatu, to chyba rozstrzygnięto wiele, jak sugeruje takie oświadczenie.


To co dokładnie? I w jaki sposób. Skoro jesteś tak entuzjastycznie do tego nastawiona to powinnaś wiedzieć.


Pn lis 26, 2012 19:45
Zobacz profil
Post Re: Będzie jedność?
pudlasz napisał(a):
Jakie hasło? Tak podpuszczam bo sprawiasz wrażenie, że coś Ci dzwoni ale nie bardzo wiesz skąd i co dokładnie.

Ja nie sprawiam wrażenia. Ja mam wiedzę na ten temat :P
A tu fascynaci:
http://img.pokazywarka.pl/images/8084/12708.jpg?AWSAccessKeyId=AKIAJSLBNACOS3UTO6HA&Signature=umClRhIIqGplJncWJSwP7bK0BsM%3D&Expires=1354042800
pudlasz napisał(a):
Ci, którzy na tych spotkaniach piją kawę.

Czyli kto? Z jednej strony heretycy, a z drugiej zdrajcy? Wywaliłeś już ich z Cerkwi za to że kumają się z heretykami?
pudlasz napisał(a):
To co dokładnie? I w jaki sposób. Skoro jesteś tak entuzjastycznie do tego nastawiona to powinnaś wiedzieć.

Właśnie usiłuję się dowiedzieć jak rozwiązano sprawę grzechu pierworodnego i Niepokalanego poczęcia. Myślałam, że mi w tym pomożesz, chyba że Ty kawy z heretyczką byś nie wypił :(


Pn lis 26, 2012 19:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 19:45
Posty: 390
Post Re: Będzie jedność?


To Knorozy k. Bielska Podlaskiego a nie Atos. Słaba ta Twoja wiedza.

Cytuj:
Czyli kto? Z jednej strony heretycy, a z drugiej zdrajcy? Wywaliłeś już ich z Cerkwi za to że kumają się z heretykami?


Jacy zdrajcy skoro poza piciem kawy nic tam nie zrobili? Ja bym nie potrafił tak marnować czasu ale prokastynacja to nie jest jakieś wielkie przewinienie.

Cytuj:
Właśnie usiłuję się dowiedzieć jak rozwiązano sprawę grzechu pierworodnego i Niepokalanego poczęcia. Myślałam, że mi w tym pomożesz, chyba że Ty kawy z heretyczką byś nie wypił :(


Piłem choćby dzisiaj. Szukaj, bo ja szukałem i nic a ten temat nie mogłem znaleźć.


Pn lis 26, 2012 20:07
Zobacz profil
Post Re: Będzie jedność?
pudlasz napisał(a):
To Knorozy k. Bielska Podlaskiego a nie Atos. Słaba ta Twoja wiedza.

A może naucz się czytać ze zrozumieniem. Napisałam, że to fascynaci Atosem, a nie że to Atos. Przejęli hasło i pewnie ideę.
pudlasz napisał(a):
Jacy zdrajcy skoro poza piciem kawy nic tam nie zrobili? Ja bym nie potrafił tak marnować czasu ale prokastynacja to nie jest jakieś wielkie przewinienie.

Czyli katolicy kłamią (gazeta)? No tak, czego można spodziewać się po heretykach?
pudlasz napisał(a):
Szukaj, bo ja szukałem i nic a ten temat nie mogłem znaleźć.

Oczywiście, że będę śledzić tę sprawę. Mam nadzieję, że jak coś kiedyś wpadnie Ci w oko na ten temat, to dasz mi znać. :)


Pn lis 26, 2012 20:38
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL