Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
 Będzie jedność? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: Będzie jedność?
Cytuj:
Wydaje mi się, że Ty kompletnie mnie wiesz o czym mówiłeś,

Ty nie rozumiesz tego, co cytujesz.

Cytuj:
a mówiłeś, że moi hierarchowie tylko grzecznościowo uznają Was za członków Kościoła.

Bo tak jest. We właściwym sensie nie jesteśmy Kościołem, bo wg was brakuje tego, co wg Was istotne i konstytutywne by być Kościołem.
Cytuj:
Przedstawiłam Ci naukę mojego Kościoła

Przedstawiłaś internetowa notkę jakiegoś autora, której zdaje się w ogóle nie rozumiesz.

Przedstaw mi proszę "naukę Twojego Kościoła", w której Twój Kościół, uznaje kościelny status naszych Kościołów. W której "wspólnoty eklezjalne" nazywa Kościołami. Nie ma takiej, bo nie może być, chyba, że zmieni się nauczanie Twojego Kościoła.
To nie ja biję pianę. Atakujesz, walisz bezpodstawnie na oślep, wyrażasz bezpodstawne sady, oskarżasz, osądzasz, a kiedy wychodzi ignorancja, uciekasz w anegdotki o świętach.

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


Pt gru 27, 2013 19:16
Zobacz profil
Post Re: Będzie jedność?
Piotr1 napisał(a):
Przedstawiłaś internetowa notkę jakiegoś autora, której zdaje się w ogóle nie rozumiesz.

Udowodnij, że nie rozumiem.
Piotr1 napisał(a):
Przedstaw mi proszę "naukę Twojego Kościoła", w której Twój Kościół, uznaje kościelny status naszych Kościołów.

W nawiasach tego cytatu masz potrzebne dokumenty. Oszukaj je.


Pt gru 27, 2013 20:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: Będzie jedność?
Helenka napisał(a):
Piotr1 napisał(a):
Przedstawiłaś internetowa notkę jakiegoś autora, której zdaje się w ogóle nie rozumiesz.

Udowodnij, że nie rozumiem.

Z stwierdzenia z LG15, że "Kościół, jest związany z licznych powodów" z, ujmując generalnie, "innymi chrześcijanami"; błędnie (przynajmniej z punktu widzenia aktualnej doktryny Twojego Kościoła) wnioskujesz, że uznajecie, że Kościół istnieje czy może istnieć poza widzialnymi ramami Waszego Kościoła, czy też, że "wspólnoty kościelne" są czy mogą być także urzeczywistnieniem jednego, świętego, katolickiego i apostolskiego Kościoła, jaki wyznajemy w Credo (a innego nie ma, bo Kościół jest jeden). Kluczowym jest LG8 - "Haec est unica Christi Ecclesia, quam in Symbolo unam, sanctam, catholicam et apostolicam profitemur, ........ Haec Ecclesia, in hoc mundo ut societas constituta et ordinata, subsistit in Ecclesia catholica, a successore Petri et Episcopis in eius communione gubernata."

Owo subsistit in bywało w różnorodny u Was sposób tłumaczone, jeszcze różniej interpretowane, natomiast Instrukcja Kongregacji Doktryny Wiary "Dominus Iesus" sprzeciwiając się interpretacjom dopuszczającym możliwość zaistnienia Kościoła poza widzialna wspólnotą z biskupem Rzymu, jasno stwierdza, że "jest ...sprzeczna z autentycznym znaczeniem tekstu soborowego interpretacja tych, którzy z wyrażenia "subsistit in" wyprowadzają tezę, że jedyny Kościół Chrystusa mógłby również trwać w niekatolickich Kościołach i Wspólnotach kościelnych. "Sobór natomiast wybrał słowo "subsistit" właśnie po to, by wyjaśnić, że jest tylko jedno "istnienie" prawdziwego Kościoła, a poza widzialnym z nim związkiem istnieją tylko "elementa Ecclesiae", które - będąc elementami Kościoła - zmierzają i prowadzą do Kościoła katolickiego".

Jeżeli więc "protestanci i prawosławni" przynależą w jakiś niepełny sposób do Kościoła, to przynależą do tego Kościoła, który trwa "subsistit" w widzialnym Kościele pod zwierzchnictwem biskupa rzymskiego, a nie gdziekolwiek indziej. Nasze "Wspólnoty" eklezjalne, nie mogą być więc przez Was być traktowane "we właściwym sensie" (sensu proprio), czyli tym sensie, o którym mowa w Credo, jako Kościół. Grzecznościowo, zwyczajowo, potocznie, w sensie analogicznym, jako nazwa prawna - tak; ale w znaczeniu właściwym słowa Kościół - tak jak je rozumiecie w swojej doktrynie - nie. Jedyny Kościół Chrystusa - wg aktualnej wykładni Waszej doktryny - nie może może istnieć, być obecny w innych niż Kościół pod zwierzchnictwem Rzymu, wspólnotach. Nie różni się to wiele od prawosławnych, którymi tak tu pogardzasz.


Piotr1 napisał(a):
Przedstaw mi proszę "naukę Twojego Kościoła", w której Twój Kościół, uznaje kościelny status naszych Kościołów.

W nawiasach tego cytatu masz potrzebne dokumenty. Oszukaj je.[/quote]
Zamiast czytać internetowe notki, może lepiej potaraj się o choć trochę bardziej systematyczną ii opartą na źródłach wiedzę. Jak na razie to ja tu powołuje się na nauczanie Twojego Kościoła, a nie na to, co ktoś, gdzieś o nim w Internecie napisał.

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


Pt gru 27, 2013 23:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 26, 2014 23:04
Posty: 15
Post Re: Będzie jedność?
sharp7 napisał(a):
Zależy kto jak rozumie słowo jedność

To co napisał Hosi jest praktycznie bez sensu (bez urazy). Albo jest jedność i wszyscy wierzą w to samo, albo każdy sobie rzepke skrobie i wtedy jedność jest tylko na papierze.

KK nie ustąpi w sprawie nieomylności Papieża (mam nadzieje) czy np. w sprawie dogmatu o Czyśćcu. Tak więc prawdziwej jedności nie bedzie nigdy.


bedzie, bedzie, bo to jest wolą BOga!a Jemu "nikt nie podskoczy"....Boże czyń, co zamierzyłeś, co zacząłeś...Alleluja....


So mar 01, 2014 0:20
Zobacz profil
Post Re: Będzie jedność?
noemi77 napisał(a):
sharp7 napisał(a):
Zależy kto jak rozumie słowo jedność

To co napisał Hosi jest praktycznie bez sensu (bez urazy). Albo jest jedność i wszyscy wierzą w to samo, albo każdy sobie rzepke skrobie i wtedy jedność jest tylko na papierze.

KK nie ustąpi w sprawie nieomylności Papieża (mam nadzieje) czy np. w sprawie dogmatu o Czyśćcu. Tak więc prawdziwej jedności nie bedzie nigdy.


bedzie, bedzie, bo to jest wolą BOga!a Jemu "nikt nie podskoczy"....Boże czyń, co zamierzyłeś, co zacząłeś...Alleluja....

Bóg nie będzie prowadził do jedności, która powstanie przez wykreślenie objawionych przez Niego prawd wiary, bo jakaś grupa chrześcijan je odrzuciła.


So mar 01, 2014 9:25

Dołączył(a): Śr lut 26, 2014 23:04
Posty: 15
Post Re: Będzie jedność?
ok,mam pytanko....
to dlaczego Bóg zaczął Odnowę swojego kościoła przez braci protestantów?Odnowa Charyzmatyczna)... weglug tego co napisałeś "taką grupę powinien kategorycznie odrzucić, skoro ona odrzuciła Jego prawdy wiary i za karę potępić jeszcze za to, ze zapoczątkowała takie zamieszanie w Kościele...
Z każdego grzechu, nawet tak strasznego jak rozłam w kościele Bóg wyciągnie dobro...na 100%...
Luter na łożu śmierci prosił o księdza, nie wiem czy doczekał się, i wyznał, ze gdyby wiedział co jego "tezy" narobią nigdy by ich nie ogłosił (druga sprawa, ze poparcie otrzymał od książąt niemieckich ze względów politycznych, a nie miłości do Pana Boga)....
a zupełnie mało kto wie, ze nie był zakonnikiem z powołania, ale za zabójstwo skrył się w zakonie, bo tam był nietykalny...takie fakty ujawniono na spotkaniu ks.egzorcystów na Jasnej Górze, konferencja Niemki,pani profesor, (nie znam nazwiska) która miała dostęp do orginalnych tekstów ,trzeba by sprawdzić dokładniej...


So mar 01, 2014 20:46
Zobacz profil
Post Re: Będzie jedność?
pudlasz napisał(a):
Wojtyła (papież Jan Paweł II) w swojej polityce personalnej w Rosji faworyzował Polaków. Jako, że Rosjanie niezbyt miło wspominają poprzednią polsko-katolicką akcję "misyjną" w Rosji (nic dziwnego), to podchodzili do niego z rezerwą. Nie wiem, czy Wojtyła (papież Jan Paweł II) był historycznym ignorantem, czy świadomie wywoływał u Rosjan niepokój. Faktem jest, że kiedy zastąpił go Niemiec (papież Benedykt XVI), a papieskim arcybiskupem moskiewskim zamiast Polaka został Włoch, to się lepiej zaczęli dogadywać.

Co słychać (...)? Wszyscy zdrowi?
ps. poprawiłam dla Ciebie, abyś w końcu zapamiętał.


So lis 28, 2015 17:00
Post Re: Będzie jedność?
I chyba o jedności można tylko pomarzyć:
http://www.fronda.pl/a/rosyjska-mniejsz ... 57719.html
@pudlasz: ciekawe skąd o tym wiem


So lis 28, 2015 19:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 19:45
Posty: 390
Post Re: Będzie jedność?
Cytuj:
@pudlasz: ciekawe skąd o tym wiem


Mam stalkera. Drugiego w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Jakos przeżyję. Co sprawia, że moim prywatnym życiem zaczynają interesować się jakieś creepy? Nie mam pojęcia.

Helenka napisał(a):
I chyba o jedności można tylko pomarzyć:
http://www.fronda.pl/a/rosyjska-mniejsz ... 57719.html



Debili nie brakuje.


Śr gru 02, 2015 20:45
Zobacz profil
Post Re: Będzie jedność?
pudlasz napisał(a):
Debili nie brakuje.

A gdyby adresatem był Łukaszenka byłoby ok?


Śr gru 02, 2015 21:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 19:45
Posty: 390
Post Re: Będzie jedność?
Helenka napisał(a):
pudlasz napisał(a):
Debili nie brakuje.

A gdyby adresatem był Łukaszenka byłoby ok?


To byłoby to samo.


Pt gru 04, 2015 15:44
Zobacz profil
Post Re: Będzie jedność?
pudlasz napisał(a):
To byłoby to samo.

Jaka metamorfoza :shock: , ale to miłe :)


Pt gru 04, 2015 19:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 19:45
Posty: 390
Post Re: Będzie jedność?
Helenka napisał(a):
pudlasz napisał(a):
To byłoby to samo.

Jaka metamorfoza :shock: , ale to miłe :)


Jaka metamorfoza? Za mało mnie stalkujesz i nic o mnie tak naprawdę wiesz.


So gru 05, 2015 15:51
Zobacz profil
Post Re: Będzie jedność?
pudlasz napisał(a):
Jaka metamorfoza? Za mało mnie stalkujesz i nic o mnie tak naprawdę wiesz.

Znamy sie z innego portalu :).


So gru 05, 2015 16:30

Dołączył(a): Wt lis 23, 2004 16:10
Posty: 552
Post Re: Będzie jedność?
Cytuj:
I chyba o jedności można tylko pomarzyć:
http://www.fronda.pl/a/rosyjska-mniejsz ... 57719.html


W Białymstoku nie ma w zasadzie Rosjan, a wspomniana organizacja składa się głównie z szefa - pani Haliny i sekretarza - jej syna. Tekst oprócz nich podpisały podobne jeszcze jakieś dwie osoby. Razem 4. W ogóle jest to coś, co kompletnie nie jest warte uwagi. List tego typu sygnowany przez 4 osoby jest kompletnie absurdalny i po prostu śmieszny.

_________________
http://www.ksiega-starcow.blogspot.com
http://www.orthphoto.net


Wt gru 08, 2015 18:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 288 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL