Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
 Pytanie do protestantów - jedność czy podział? 
Autor Wiadomość
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
Cytuj:
KK - nie jest pępkiem świata.


Racja! Tego świata pępkiem nie jest :)

Jednak to w KK jest Pełnia Objawienia.....czy może masz co do tego obiekcje?


Śr sty 16, 2013 10:37
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
humalog napisał(a):
Cytuj:
KK - nie jest pępkiem świata.


Racja! Tego świata pępkiem nie jest :)

Jednak to w KK jest Pełnia Objawienia.....czy może masz co do tego obiekcje?

No własnie KK jest w gronie kilku Kościołów i sekt uzurpujących sobie prawo do stwierdzenia, ze Kościół Jezusa zawiera się w nim, a nie on zawiera się w Kościele Jezusa. Jest juz o tym trochę wyzej. Dlatego katolicy tak dziwią się, ze inne Kościoły sa otwarte na wszystkich chrześcijan i mówią o jedności zachowując jednocześnie swą niezależność, odrębność.


Śr sty 16, 2013 13:36
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
Cytuj:
ze inne Kościoły sa otwarte na wszystkich chrześcijan i mówią o jedności zachowując jednocześnie swą niezależność, odrębność.



Wszak te "inne" Koscioły wywodzą sie z jednego Protestanckiego pnia. Nie potrafiły jednak pozostać w jedności....i podzieliły sie na setki (a może i tysiące) mniejszych. Teraz znów chcą pokazac jak to sie jednoczą zachowując odrębność :D

Przykład ogromnie nietrafiony.

Ty jako Metodysta jestes odzłączony od Kościoła anglikańskiego....Jak tam teraz wygląda Wasza "jedność w odrębności"?


Śr sty 16, 2013 14:00
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
Mogę spokojnie uczestniczyć w Wieczerzy u anglikanów, nawet moge czuć się zaproszony.
A ja zapraszam ciebie na nabożeństwo i Wieczerzę. Z naszej strony żadnych przeszkód nie ma (i być nie może, bo to Jezus jest gospodarzem Wieczerzy), czuj się specjalnie zaproszony. Skorzystasz?

A jezeli chcesz cos wiedzieć o ekumenizmie, czy jedności, to polecam tobie kolejny raz kazanie Wesleya (18 wiek) "Duch katolicyzmu". Tomasz Terlikowski także ci je poleca i uważa za nadal aktualne. Może jednak poświęcisz kilka chwil na przeczytanie i jeszcze kilka następnych na zadumę zanim ponownie sięgniesz po klawiaturę.


Śr sty 16, 2013 14:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
humalog napisał(a):
Cytuj:
ze inne Kościoły sa otwarte na wszystkich chrześcijan i mówią o jedności zachowując jednocześnie swą niezależność, odrębność.



Wszak te "inne" Koscioły wywodzą sie z jednego Protestanckiego pnia. Nie potrafiły jednak pozostać w jedności....

Jeżeli można użyć metafory pnia - to nie uważamy by ten "jeden pień" był akurat "protestancki", lecz wspólny - jest nim Chrystus. A powiedz mi z iloma Kościołami Twój Kościół potrafi pozostawać w jedności? Ma z tym raczej problem....

Cytuj:
i podzieliły sie na setki (a może i tysiące) mniejszych. Teraz znów chcą pokazac jak to sie jednoczą zachowując odrębność :D

Jesteśmy Kościołem a nie jesteśmy partią komunistyczną z systemu sowieckiego i jedność przez uniformizację nam nie odpowiada

Cytuj:
Ty jako Metodysta jestes odzłączony od Kościoła anglikańskiego....Jak tam teraz wygląda Wasza "jedność w odrębności"?

Kościół Rzymu i Kościół Anglii też są rozdzielone. Może powiesz teraz wygląda Wasza jedność?

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


Śr sty 16, 2013 14:44
Zobacz profil
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
@Kozioł


Dlatego, że jesteście z Anglikanami, ze tak się wyraże "blisko spokrewnieni".
Natomiast jeżeli chodzi o Mszę św. to takowej "nie posiadacie"....a na nabożeństwo to ja tez zapraszam. Zapraszam także na Mszę.....jako uczestnika, ale bez możliwości przyjęcia Jezusa w Komunii, gdyż istnieja róznice w pojmowaniu "Obecności", które sa nie do przeskoczenia. Chyba, że wy zaczniecie "Ją" (Obecność) pojmowac na nasz sposób (tego jednak wy nie przeskoczycie).


Ostatnio edytowano Śr sty 16, 2013 14:51 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Śr sty 16, 2013 14:45
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
Cytuj:
Jeżeli można użyć metafory pnia - to nie uważamy by ten "jeden pień" był akurat "protestancki", lecz wspólny - jest nim Chrystus. A powiedz mi z iloma Kościołami Twój Kościół potrafi pozostawać w jedności? Ma z tym raczej problem....


To nie KK odstapił od Lutra, tylko Luter wystapił z KK.
Kto więc ma powrócić? KK ma sie stac luterański?

Cytuj:
Jesteśmy Kościołem a nie jesteśmy partią komunistyczną z systemu sowieckiego i jedność przez uniformizację nam nie odpowiada


No więc sam widzisz, że "jedność" jest mrzonką.

Cytuj:
Kościół Rzymu i Kościół Anglii też są rozdzielone. Może powiesz teraz wygląda Wasza jedność?


Sory! Ale kto porzucił katolicyzm? Jak mi sie zdaje to Henryk VIII to uczynił bo mu sie nowej baby zachciało.....a potem "sprotestantyzował" sie anglikanizm.
Anglikanie moga wracać ( i wielu to robi). Nawet księża po uzyskaniu ważnych swieceń moga dalej być księżmi (nawet ci żonaci).
Droga do powrotu jest więc cały czas otwarta.


Śr sty 16, 2013 14:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
"ze inne Kościoły sa otwarte na wszystkich chrześcijan i mówią o jedności zachowując jednocześnie swą niezależność, odrębność."
Czyli uwazaja, ze wszystko jest w porzadku z wariatami typu "biskup robaczek 2".


Śr sty 16, 2013 16:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
robaczek2 napisał(a):
"ze inne Kościoły sa otwarte na wszystkich chrześcijan i mówią o jedności zachowując jednocześnie swą niezależność, odrębność."
Czyli uwazaja, ze wszystko jest w porzadku z wariatami typu "biskup robaczek 2".

Nie wiem o kim mowa i dlaczego miały by się wypowiadać czy jest w porządku czy nie, i w jaki sposób miałoby to z tego wynikać. O koniecznych i wystarczających kryteriach ustanowienia jedności kościelnej, już pisałem.

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


Śr sty 16, 2013 20:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
Piotr1 napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
"ze inne Kościoły sa otwarte na wszystkich chrześcijan i mówią o jedności zachowując jednocześnie swą niezależność, odrębność."
Czyli uwazaja, ze wszystko jest w porzadku z wariatami typu "biskup robaczek 2".

Nie wiem o kim mowa i dlaczego miały by się wypowiadać czy jest w porządku czy nie, i w jaki sposób miałoby to z tego wynikać. O koniecznych i wystarczających kryteriach ustanowienia jedności kościelnej, już pisałem.

Zacytowalem zdanie naszego przyjaciela, ze inne Koscioly(?) sa otwarte na wszystkich chrzescian z ktorego wynika, ze jezeli pojawi sie jakis wariat typu robaczek2, ktory stwierdzi, ze jest chrzescijaninem(?) i utworzy swoj Kosciol(?) to wszystko jest w porzadku - otwarte, zjednoczone zachowujac ...
Ja mam odpowiednia Kongregacje, ktora zajmuje sie tego typu wynalazcami. Ty masz chyba troche gorzej bo (nie wiem o kim mowa) wskazuje, ze sam musisz sie zajmowac badaniem czy wynalazek nr 12831 spelnia kryteria czy nie.


Śr sty 16, 2013 21:34
Zobacz profil
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
humalog napisał(a):
Cytuj:
KK - nie jest pępkiem świata.


Racja! Tego świata pępkiem nie jest :)

Jednak to w KK jest Pełnia Objawienia.....czy może masz co do tego obiekcje?



A którego świata - pępkiem jest KK?


Cz sty 17, 2013 17:03
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
Magdalena_i napisał(a):
humalog napisał(a):
Cytuj:
KK - nie jest pępkiem świata.


Racja! Tego świata pępkiem nie jest :)

Jednak to w KK jest Pełnia Objawienia.....czy może masz co do tego obiekcje?



A którego świata - pępkiem jest KK?


"Pepkiem" to nieprecyzyjne okreslenie, raczej "oczkiem w głowie" załozyciela KK - Jezusa Chrystusa :)


Cz sty 17, 2013 19:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
humalog napisał(a):
Cytuj:
Jeżeli można użyć metafory pnia - to nie uważamy by ten "jeden pień" był akurat "protestancki", lecz wspólny - jest nim Chrystus. A powiedz mi z iloma Kościołami Twój Kościół potrafi pozostawać w jedności? Ma z tym raczej problem....


To nie KK odstapił od Lutra, tylko Luter wystapił z KK.

Ani ks. dr Luter nie wystepował z KK, ani KK "nie odstapił". To są jedynie Twoje opinie. To jak Kościoły rzymskokatolicki i lutyerańskie z perspektyw wspólnie patrzą na Lutra masz tuaj: "Martin Luther - Witness to Jesus Christ"

Cytuj:
Kto więc ma powrócić? KK ma sie stac luterański?

Każdy ma wciąż i nieustannie powracać do Chrystusa, niezależnie od tego czy wyznaje Go w tradycji rzymskokatolickiej czy luterańskiej, czy reformowanej, czy prawosławnej czy innej. KK nie jest ani jedynie luterański ani jedynie rzymski, ani jedynie żadnej innej tradycji. Jest wszędzie tam gdzie zwiastowane są słowa Ewangelii i udzielane sakramenty, niezależnie od tradycji, w której to ma miejsce.

Cytuj:
Jesteśmy Kościołem a nie jesteśmy partią komunistyczną z systemu sowieckiego i jedność przez uniformizację nam nie odpowiada


No więc sam widzisz, że "jedność" jest mrzonką.[/quote]
Jestem chrześcijaninem i wierzę, ze obietnica Chrystusa mrzonką nie jest: On dał jedność swojemu Kościołowi i Kościół jej nigdy nie utraci. To kwestia wiary, bez wiary - jasne, że jest jedynie mrzonką, "głupstwem" o którym pisał Paweł.

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


So sty 19, 2013 10:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
robaczek2 napisał(a):
Piotr1 napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
"ze inne Kościoły sa otwarte na wszystkich chrześcijan i mówią o jedności zachowując jednocześnie swą niezależność, odrębność."
Czyli uwazaja, ze wszystko jest w porzadku z wariatami typu "biskup robaczek 2".

Nie wiem o kim mowa i dlaczego miały by się wypowiadać czy jest w porządku czy nie, i w jaki sposób miałoby to z tego wynikać. O koniecznych i wystarczających kryteriach ustanowienia jedności kościelnej, już pisałem.

Zacytowalem zdanie naszego przyjaciela, ze inne Koscioly(?) sa otwarte na wszystkich chrzescian z ktorego wynika, ze jezeli pojawi sie jakis wariat typu robaczek2, ktory stwierdzi, ze jest chrzescijaninem(?) i utworzy swoj Kosciol(?) to wszystko jest w porzadku - otwarte, zjednoczone zachowujac ...
Ja mam odpowiednia Kongregacje, ktora zajmuje sie tego typu wynalazcami. Ty masz chyba troche gorzej bo (nie wiem o kim mowa) wskazuje, ze sam musisz sie zajmowac badaniem czy wynalazek nr 12831 spelnia kryteria czy nie.

"o kim mowa" - jeżeli chodzi o moje wyznanie i przynależność kościelną - masz to w stopce. A z jakiej racji i po co miałbym się zajmować badaniem kto spełnia jakieś kryteria? I po co do tego jakieś Kongregacje? Dlaczego w ogóle jakaś Kongregacja miałaby się tym zajmować? Jest jakaś Kongregacja, która zajmuje się każdym "wynalazkiem"?

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


So sty 19, 2013 10:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
Piotr1 napisał(a):
A z jakiej racji i po co miałbym się zajmować badaniem kto spełnia jakieś kryteria?

Ooops zapomnialem o jednej z najwazniejszych roznic.
Krk rozumie slowa "idzcie i nauczajcie", "pas baranki moje" i inne jako wezwanie do ewangelizacji i odpowiedzialnosci za cala ludzkosc podczas gdy wszelkiej masci odkrywcy widza tylko siebie. Stad jezeli pojawi sie jakis wariat typu robaczek2 to "z jakiej racji i po co miałbym się zajmować badaniem kto spełnia jakieś kryteria".


So sty 19, 2013 17:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL