Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 16:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
 Pytanie do protestantów - jedność czy podział? 
Autor Wiadomość
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
Humalog - Chyba czegoś nie rozumiem, jeśli możesz wyjaśnij mi dużymi drukowanymi.

Sadzisz iż - KK - jest " oczkiem w głowie" - założyciela Kościoła Katolickiego Jezusa Chrystusa hmm...
Czyli jasno określasz , że KK ma wyłączność na Boga - dziwne stwierdzenie osoby " wierzącej"
Ale dobrze - skoro uważasz, że KK jest " oczkiem w głowie" to co z ludźmi którzy wierzą w Chrystusa , uwierzyli Chrystusowi a nie należą do KK???
Uważasz , że Chrystus Jest założycielem KK wyłącznie?
Ja uważam , że Jest założycielem Kościoła WSZYSTKICH ludzi którzy w Niego uwierzyli. Myślisz że ktoś kto nie należy do KK a wierzy Chrystusowi zostanie potępiony?


Pn sty 21, 2013 3:48
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
Magdalena

Wyjasniam dużymi drukowanymi literami:
KrK posiada PEŁNIĘ PRAWDY....o tym jako katoliczka powinnaś wiedzieć, gdyz tak właśnie KrK naucza.

Czy teraz jasne?

Oczywiście ty możesz sobie snuć własne przemyslenia, opowiadać jakies infantylne opowiastki. Faktu jednak nie zmienisz. Tak naucza Kosciół katolicki i Twoje życzenia by było inaczej nie maja tutaj żadnego znaczenia.


Pn sty 21, 2013 11:11

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
Czyli podsumowując: jedność protestantów polega na przyjęciu, że centralną postacią jest Chrystus, zaś jedność KRK - że papież?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn sty 21, 2013 13:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2733
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
Magdalena_i napisał(a):
Ja uważam , że Jest założycielem Kościoła WSZYSTKICH ludzi którzy w Niego uwierzyli

Dobrze uwazasz. Tylko co to znaczy ze w niego uwierzyli. Bo pieknymi haslami o prawdzie, wierze, pokoju, rownosci, prawach takich czy innych ludzi mowi wielu. Czyzby kazdy z nich slyszal "pas baranki moje".


Pn sty 21, 2013 14:07
Zobacz profil
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
JedenPost napisał(a):
Czyli podsumowując: jedność protestantów polega na przyjęciu, że centralną postacią jest Chrystus, zaś jedność KRK - że papież?


Błędnie interpretujesz, ale widać niewiele wiesz....musisz troche wiecej o tym poczytac :)


Pn sty 21, 2013 14:12
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
robaczek2 napisał(a):
Magdalena_i napisał(a):
Ja uważam , że Jest założycielem Kościoła WSZYSTKICH ludzi którzy w Niego uwierzyli

Dobrze uwazasz. Tylko co to znaczy ze w niego uwierzyli. Bo pieknymi haslami o prawdzie, wierze, pokoju, rownosci, prawach takich czy innych ludzi mowi wielu. Czyzby kazdy z nich slyszal "pas baranki moje".



Uwierzyli w " Zbawczą Prawdę Chrystusa" .
" Ktokolwiek we mnie wierzy , nie umrze, lecz żył będzie na wieki"
" Kto wierzy we mnie , nie we mnie wierzy , lecz w Tego który mnie posłał"


Pn sty 21, 2013 14:16
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
[quote="humalog"]Magdalena

Wyjasniam dużymi drukowanymi literami:
KrK posiada PEŁNIĘ PRAWDY....o tym jako katoliczka powinnaś wiedzieć, gdyz tak właśnie KrK naucza.

Czy teraz jasne?

Oczywiście ty możesz sobie snuć własne przemyslenia, opowiadać jakies infantylne opowiastki. Faktu jednak nie zmienisz. Tak naucza Kosciół katolicki i Twoje życzenia by było inaczej nie maja tutaj żadnego znaczenia.[/quote

Nie takie było pytanie Humalog.


Pn sty 21, 2013 14:17

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
@humalog

To inaczej: zasadniczą przeszkodą budowaniu jedności chrześcijan jest, jak rozumiem, to że protestanci nie podzielają opinii rzymskich katolików, jakoby tylko w KRK była obecna pełnia Objawienia, a od czasu do czasu i wyłożona ex cathedra nieomylność, tak? Ergo - wg. KRK wszystkie pozostałe wspólnoty chrześcijan mają mniejsze lub większe defekty, tak?


Sorry, ale dla mnie wychodzi z powyższego na to, że od wiary w Chrystusa ważniejsza jest dla Was wiara w orzeczenia hierarchów.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn sty 21, 2013 14:19
Zobacz profil
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
[quote="JedenPost"]@humalog

To inaczej: zasadniczą przeszkodą budowaniu jedności chrześcijan jest, jak rozumiem, to że protestanci nie podzielają opinii rzymskich katolików, jakoby tylko w KRK była obecna pełnia Objawienia, a od czasu do czasu i wyłożona ex cathedra nieomylność, tak? Ergo - wg. KRK wszystkie pozostałe wspólnoty chrześcijan mają mniejsze lub większe defekty, tak?


Sorry, ale dla mnie wychodzi z powyższego na to, że od wiary w Chrystusa ważniejsza jest dla Was wiara w orzeczenia hierarchów.[/quote




Brawo za wypowiedź.


Pn sty 21, 2013 14:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2733
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
Magdalena_i napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Magdalena_i napisał(a):
Ja uważam , że Jest założycielem Kościoła WSZYSTKICH ludzi którzy w Niego uwierzyli

Tylko co to znaczy ze w niego uwierzyli.


Uwierzyli w " Zbawczą Prawdę Chrystusa" .
" Ktokolwiek we mnie wierzy , nie umrze, lecz żył będzie na wieki"
" Kto wierzy we mnie , nie we mnie wierzy , lecz w Tego który mnie posłał"

Czyzbys uwazala, ze uwierzyc to znaczy cytowac wypowiedzi.


Pn sty 21, 2013 15:59
Zobacz profil
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
Nie , nie uważam tak...cytaty nie są odnośnikiem wiary.


Pn sty 21, 2013 16:05
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
Jeżeli chcecie dyskutować i obalać to co napisałem....to najpierw poczytajcie "Deklarację Dominus Iesus", a później wszelkie obiekcje wnoscie nie do mnie....ale do Benedykta XVI. Mozecie także poskarżyć sie na Jana Pawła II, który co prawda już nie żyje, ale gdy zył to tę Deklaracje podpisał. Moze jako błogosławiony wysłucha Was.....i potwierdzi co podpisał :)

Tak więc zapraszam do przeczytania:
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WR ... iesus.html

Z wyszczególnieniem rozdziału IV


Pn sty 21, 2013 20:10
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
Nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie ...jedyne co potrafisz to zasłaniać siebie " deklaracjami"


Wt sty 22, 2013 3:52
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
Magdalena_i napisał(a):
Nie potrafisz odpowiedzieć na proste pytanie ...jedyne co potrafisz to zasłaniać siebie " deklaracjami"


Całą odpowiedź masz w deklaracji.....Nie potrafisz czytać?
Jak ci to mam przetłumaczyc? Jasniej niż tam jest napisane nie da się.
To nie jest zasłanianie sie, ale jasna udokumentowanie tego czego naucza KrK.

Cytuj:
«Nie wolno więc wiernym uważać, że Kościół Chrystusowy jest zbiorem — wprawdzie zróżnicowanym, ale zarazem w jakiś sposób zjednoczonym — Kościołów i Wspólnot eklezjalnych. Nie mogą też mniemać, że Kościół Chrystusowy nie istnieje już dziś w żadnym miejscu i dlatego winien być jedynie przedmiotem poszukiwań prowadzonych przez wszystkie Kościoły i wspólnoty» 64. W rzeczywistości «elementy tego Kościoła już nam danego istnieją 'łącznie i w całej pełni' w Kościele katolickim oraz 'bez takiej pełni' w innych Wspólnotach» 65. «Same te Kościoły i odłączone Wspólnoty, choć w naszym przekonaniu podlegają brakom, wcale nie są pozbawione znaczenia i wagi w tajemnicy zbawienia. Duch Chrystusa nie wzbrania się przecież posługiwać nimi jako środkami zbawienia, których moc pochodzi z samej pełni łaski i prawdy, powierzonej Kościołowi katolickiemu» 66.



Masz tutaj fragment mówiący o KrK i innych Kosciołach.
Reszte sobie doczytaj.


Wt sty 22, 2013 7:39
Post Re: Pytanie do protestantów - jedność czy podział?
Ależ Humalog ja zapytałam Ciebie - JAK TY UWAŻASZ?
Jakie jest TWOJE zdanie , skoro powiedziałeś że KK jest " oczkiem w głowie Chrystusa"

Nic co do tej pory napisałeś nie było odpowiedzią na zadane pytanie.


Cz sty 24, 2013 3:25
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL