Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So mar 30, 2024 9:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 MARIA - MATKA BOŻA W WIDZENIU PROTESTANTÓW I KATOLIKÓW 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Cieplutki napisał
Cytuj:
Odpowiedz mi chociaż na pytanie:

Dlaczego szatan panicznie boi się wstawiennictwa Maryji w egzorcyzmach?Wiemy to z powszechnych wyznań z posłania Bożego egzorcystów.


Bracie ja wierzę że szatan Boi się tylko Boga.
Matka Jezusa i nikt z ludzi moim zdaniem według Ewangelii ni posiada takowej mocy aby szatanowi rozkazywać..
W Dziejach Apostolskich apostołowie wyganiali szatana uzdrawiali w Imieniu Jezusa Chrystusa
To po przez ręce Apostołów Chrystus dokonywał i dokonuje cudów. Maryja jako sama od Siebie nie posiada żadnej mocy sprawczej. Moc sprawczą Posiada Tylko Jezus . Jako jedyny pośrednik zbawienia..
Czyli szatan boi się Boga
POzdrawiam


Śr lut 11, 2004 21:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2004 16:10
Posty: 1251
Post 
Drogi Bracie Gudonow?
Czy ja śmiałbym zmyślać? :)

Polecam Ci pozycję

"Wyznania Egzorcysty" ks.Gabriel Amorth.

Informacje o niej znajdziesz na

www.paulus.pl

Autor napisał również inne książki oparte m.in. na doświadczeniach O.Candido, księdza rzymskokatolickiego, Egzorcysty Archidiecezji Rzymskiej- człowieka, który niósł pomoc najbardziej potrzebującym. Sam Bóg pomógł za jego [u]pośrednictwem ;) ludziom w liczbie około 30000 (sic!). [/u]

Podkreślam Twoje słowa:

Cytuj:
Bracie ja wierzę że szatan Boi się tylko Boga.
Matka Jezusa i nikt z ludzi moim zdaniem według Ewangelii ni posiada takowej mocy aby szatanowi rozkazywać..


Szanuję Twoje zdanie,masz prawo się mylić,
ale czy nie chcesz poznać Prawdy na ten temat?

Kościół jest filarem i podporą prawdy(1Tm3,15).


Według nauki Kościoła,opartej na Biblii wiadomo,że:

Matka Pana-Boga(Mt1,23;Łk1,43)
Którą mają błogosławić wszystkie narody(Łk1,48),
Maryja-Niewiasta w niebie(Ap12,1).

Ona zdepcze głowę szatanowi według Biblii.

Przesłałem już poprzednim razem Apologię na jej temat.
Zapraszam szczególnie na łamy:

www.kulty.info/apologetyka/maryja2.php

Czy Ty nie widzisz silnej więzi pomiędzy interpratacją nauki Kościoła Katolickiego,a faktem,że szatan boi się panicznie WSTAWIENNICTWA Maryji w Egzorcyzmach.

Chcąc to zrozumieć,zastanów się najpierw nad znaczeniem słowa wstawiennictwo.Nauka Patrystyczna wierzy w Świętych Obcowanie,które wy,bracia biblijnie wierzący ograniczacie TYLKO na pośrednictwo JEZUSA.

Już w pierwszych wiekach wierzono,że Ci,którzy są u trony Boga wstawiają się za nami.

Czy Apostołowie nie są,że tak powiem MNIEJSZYMI pośrednikami?
Czy ktoś,jak przemawia mocą Ducha Świętego nie jest ŻADNYM pośrednikiem,
czy taka osoba nie prowadzi do Jezusa,głównego pośrednika między nami a Bogiem Ojcem?

ZASTANÓW SIĘ.BEZ DARU OD BOGA NIE POZNASZ PRAWDY NA TEMAT MARYJI,JA JĄ POZNAŁEM.PROŚ O TO TAKŻE BOGA.

Z BOGIEM.
cieplutki@poczta.wiara.pl
www.odnowa-ostroleka.prv.pl
....................................................
"Bez pokory nie ma postępu duchowego.
Bez niej budowanie Królestwa Bożego w duszach jest niemożliwe"
Ks.Don Ottavio Michelini


Cz lut 12, 2004 11:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
jeśli kogoś intersuje historia mariologii, to zapraszam do lektury :)

http://www.apologetyka.katolik.pl/czyte ... /index.php


Pt cze 18, 2004 10:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2004 9:28
Posty: 42
Post 
Cieplutki
Cieplutki synowie Scewy arcykapłana, mói ci to coś.
A to, że szatan czyni rzekome cuda i znaki, aby o ile to możliwe zwieść wybranych.
Jeszcze jedno ci powiem:
bluźnisz Bogu. Jak ty śmiesz nazywać Marię matką Pana Boga?
Przecież Bóg jest wieczny, a ty wyraźnie temu zaprzeczasz, podobnie i Jezus (2 osoba trójcy), co zresztą wyraźnie napisano: "początek Jego od prawieków, od dni wieczności", co zauważa Micheasz prorok.
Stawiasz Marię na Równi z Bogiem Ojcem, jeszcze trochę i się okaże, że ona także jest Bogiem.
Mało na tym, nawet odzierać tak Boga z chwały, że Jego tytuł przyznawać człowiekowi (Ojciciec święty)? Co do tego, jak traktował pobożny Żyd w tym czasie zwrócenie się do Matki "niewiasto", to chyba dobrze wiesz, że to jest obraza. A Pan Jezus nie obraziłby swojej matki. Kim więc była Maria?
Maria była narzędziuem, któym posłużył się Bóg, aby Jezus przyszedł na świat. Nie była Jego matką, gdyż Bóg jest wieczny, a Jezus sam stwierdza: "Zanim Abraham był, Jam jest".
A ty móisz: Nie Panie mylisz się, urodziłeś się z Marii.
To jest po prostu absurd.

_________________
"lecz ja będę oczekiwał Pana, Boga mojego zbawienia" Micheasz 7.7


Pt cze 18, 2004 10:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
krzewiciel, poczytaj to, co sie miesci pod podanym wyzej adresem netowym :)

A tu ciąg dlaszy - ekumeniczny :)

http://www.apologetyka.katolik.pl/czyte ... /index.php


Pt cze 18, 2004 11:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
elka napisał(a):
krzewiciel, poczytaj to, co sie miesci pod podanym wyzej adresem netowym :)

A tu ciąg dlaszy - ekumeniczny :)

http://www.apologetyka.katolik.pl/czyte ... /index.php


No włąsnie poczytałem na katolickiej stronie i cytuje z tej strony

W kwestii czci maryjnej ewangelickie księgi wyznaniowe dokonują rozróżnienia. Maryi należy się wprawdzie nasza wdzięczność, Jej życie wzmacnia wiarę i służy nam za wzór. Mowy jednak być nie może o jakimkolwiek kulcie maryjnym:

Kościoły nasze uczą o czci świętych, iż świętych można stawiać jako wzór do naśladowania ich wiary i dobrych uczynków […]. Atoli Pismo święte nie uczy, abyśmy wzywali świętych lub ubiegali się o ich pomoc, jednego bowiem Chrystusa stawia przed nami jako pośrednika, przebłaganie, najwyższego kapłana i orędownika. Jego należy wzywać, bo przyrzekł, że wysłucha modlitw naszych (KA 21)


Bardzo Cikawe linki zwłaszcza treści dotyczące tych III pierwszych wiekow ..

Kult maryjny nie ma żadnego uwarunkowania biblijnego..
Ja to tak odbieram..
Pozdrówka


Pt cze 18, 2004 15:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
godunov, odbieraj :) tylko przeczytaj też drugi link ;)


Pt cze 18, 2004 18:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 01, 2004 8:55
Posty: 26
Post 
Ona zdepcze głowę szatanowi według Biblii.

Cieplutki,wg.Biblii to ONO zdepcze węża.To nie mMaria pokonała szatana tylko Jezus.Ponadto Jezus powiedział'W IMIENIU MOIM demony wypedzac będą.Imie JEZUS to imie ponad wszelkie imię.I nie ma innego imienia danego ludziom.Po co zapętlac i umniejszac JEGO dzieło???Proponuje rozwazyć słowa Jezusa na Krzyżu DOKONAŁO SIE.czas przeszły dokonsny.Coś zrobione doskonale.Jezus dokonał wszystkiego.To na Jego imę ma sie zgiąć każde kolano i każdy język ma wyznać Go Panem. Pozdrawiam


So cze 19, 2004 16:08
Zobacz profil
Post Maria - Matka Boża w widzeniu protestantów i katoloków
Bóg jest wieczny i nie potrzebował niewiasty aby przyjść na ziemię, ale tak chciał i tak uczynił
Maryja jest narzędziem, tak jak Abraham.
Jego także Bóg wybrał, aby stał się ojcem narodów.
Ewangelia wg. św. Jana 8,39, Żydzi mówią:"Ojcem naszym jest Abraham".
Zgodnie z wywodem, że Maryja jest tylko i li tylko "narzędziem", Jezus winien im wskazać niewłaściwość w określaniu Abrahama Ojcem.
Przecież jak sami często twierdzicie jest tylko jeden Ojciec i nikt ponad to. A jak reaguje Jezus?
Jego reakcja nie potwierdza waszych odniesień.
Jeśli "narzędziu" przysługuje tytuł Ojca, to dlaczego Matce Jezusa nie przysługuje żaden kult?
Inna perspektywa??


So cze 19, 2004 19:47

Dołączył(a): Wt mar 09, 2004 21:33
Posty: 732
Post Re: Maria - Matka Boża w widzeniu protestantów i katoloków
Alus napisał(a):
Jeśli "narzędziu" przysługuje tytuł Ojca, to dlaczego Matce Jezusa nie przysługuje żaden kult?
Inna perspektywa??

Bo kult przysługuje tylko Bogu - czcijcie Marię (nawet jako Matkę) tak jak Żydzi "czcili" Abrahama, a zobczycie, że wszystko będzie w najlepszym porządeczku i żaden kacerz sie nie czepi.

Gwarantuję!


N cze 20, 2004 5:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2004 9:28
Posty: 42
Post 
Alus.
Abraham był wzorem wiary, ale żydzi nie oddawali mu pokłonów i nie modlili się do niego, nie tworzyli jego figurek, nie nazywali synagog jego imieniem. A w KK? Ponad 2tyś kościołów jest poświęconych Maryi,a tylko 70 i to przewsażnie małych Jezusowi. Tym samym Maria staje się dla wielu ważniejsza do Jezusa. Mało na tym. Mówienie o ojcu w sensie duchowym nie ejst czymś złym, ale już tytułowanie Ojcze (a szczególnie święty) człowieka, to zrównanie go z wszechmocnym Bogiem, a to Mu się nie podoba. "Ja Pan, jestem Bogiem zazdrosnym, nie oddam mojej czci nikomu" i chyba to mówi za siebie. A w innym miejscu czytamy "Cóż maja umarli do spraw żywych?" Nawet Samuel nie był zachwycony wywołaniem go przez wróżkę w En Dor. A co dopiero ciągle takiego niepokoić.

_________________
"lecz ja będę oczekiwał Pana, Boga mojego zbawienia" Micheasz 7.7


N cze 20, 2004 16:29
Zobacz profil
Post 
Abraham, ojciec narodu żydowskiego, wybraniec Boga, przez niego cały naród jest "ludem świętym, kapłańskim".
Dlatego w ST nie czczono świętych, gdyż poprzez wybraństwo cały naród był święty, określenie "święty" było rzadko używane, gdyż było ono zarezerwowane dla wybranych czasów ostatecznych.
Ojcostwo Abrahama ma objąć wszystkich wybrańców nieba, dlatego nieprzemijającą ojczyzną wszystkich wierzących jest "łono Abrahama" - dlaczego nie Boga samego, czy nie jest to forma oddawania czci?
A błogosławieństwo ojca na najstarszego syna - błogosławieństwo pochodzące od Boga samego a przechodzące przez ręce Abrahama i przekazywane następnym pokoleniom?
Od kogo pochodzi świętość - czy nie od Boga, udzielanie się Boga ludziom:Abrahamowi, Maryi, święte księgi, dni...
Maryja - św. Łukasz przedstawia ją jako córkę Syjony, w znaczeniu w jakim podkładano pod te słowa w ST- Łk 1,26-56.
Anioł mówi: "raduj się" - są to słowa przypominające obietnice w ST przyjścia Zbawiciela Sof.3,14-17;Zch 9,9, "łaski pełna" - ukazuje Maryję jako przedmiot umiłowania Boga.
"Ja jestem Bogiem zazdrosnym" - zgodnie z postrzeganiami ludów pierwotnych:Bóg zazdrosny, mściwy, nie wybaczający do 7 pokolenia ....- czy o takim Bogu mówi Jezus, czy o Bogu, który jest Miłością.
"Miłość nie zazdrości"...
Maryja nie jest Bogiem, jest pośredniczką między ludźmi a Bogiem.
W objawieniach w Medjugorie Maryja zaznaczyła, że "łaski pełna" nie oznacza, jak często błędnie pojmują ludzie, że jest Ona dysponentką łask wszelkich.
Jest obdarzona łaską Boga i poprzez swoje modlitwy zanoszone do tronu Boga, wyprasza łaski dla modlących się o Jej wstawiennictwo.


Pn cze 21, 2004 9:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
Cytuj:
Maryja nie jest Bogiem, jest pośredniczką między ludźmi a Bogiem


a może zrezygnujmy z tego określenia? pośredniczka? - jedynym Pośrednikiem jest Jezus :) a wyjaśnianie pośrednictwa Maryi wiecej przynosi awantur niż korzysci :)

pozdrawiam


Pn cze 21, 2004 9:14
Zobacz profil
Post 
Odruchowo napisałam "pośredniczka", więc bardziej poprawnie może zabrzmi "orędowniczka".


Pn cze 21, 2004 9:32

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Krzewiciel

Dlaczego zatem w Piśmie Świętym wielokrotnie żyjących ludzi nazywa się świętymi?


Pn cze 21, 2004 19:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL