Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Dzialalnosc misji Kosciola Katolickiego, Fatima a ekumenizm 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 20, 2005 12:41
Posty: 22
Post Dzialalnosc misji Kosciola Katolickiego, Fatima a ekumenizm
Drodzy forumowicze mam pytanie. Bardzo dlugo myslalem nad tematem ktory powyzej zawarlem.. i chcialbym sie zapytac Was o jakas droge Prawdy - "jak to mam
rozumiec."

Matka Boga, Najświętsza Panienka w Orędziu Fatimskim powiedziala, ze ostatnim lekarstwem dla tego swiata jest codzienne odmawianie Rozanca sw.
Papiez Jan Pawel II mianowal o. Iwon Congara OP kardynalem, ktory jest przedstawicielem tzw. nowej teologii - miedzy innymi opowiadajaca sie za "anonimowym
chrzescijanstwem."

Mam teraz pytanie - jak sie ma Oredzie Fatimskie odnosnie nawracania sie na wiare katolicka i odmawianie Rozanca swietego, do gestow Jana Pawla II, ktory
ucalowal Koran[ http://www.deceptioninthechurch.com/popekiss.html ] (jednoczesnie dajac znak, ze szanuje to co jest tam zapisane, no i zgadza sie z tym, bo
nie szanuje sie klamstwa) czy mowienie o mozliwosci zbawienia w innych religiach (czy mozliwe jest tu mowienie o zlamaniu dogmatu "extra Ecclesiam nulla

sallus" - "poza Kosciolem nie ma zbawienia").
Papiez w drodze ekumenizmu nigdy nie powiedzial do zydow, muzulmanow czy buddystow "Nawracajcie sie i wierzcie w Ewangelie" (slowa Chrystusa). Wiec skoro
papiez nie upomnial pogan, to skad maja wiedziec, ze Matka Boga mowi o odmawianiu Rozanca sw. ?

Chcialbym sie zapytac po co nam dzis dzialalnosc misyjna, skoro istnieje wspierana przez wielu ludzi Kosciola teologia "anonimowych chrzescijan" wedle nowej

psychologii, ktora mowi o "nieuswiadomionej woli" (czy mozna tu mowic niejako o zlamaniu dogmatu o wolnej woli?). - No wiec skoro wszyscy i tak juz sa

chrzescijanami to po co katolicyzacja? Tak pro forma, zeby ladnie wygladalo?

Zreszta, skoro w islamie mozna sie zbawic, to po co sie zbawiac w katolicyzmie?

A gdzie slowa Chrystusa z Ewangelii sw.Jana, ktory mowil do zydow "wy z ojca diabla jestescie" ( Ew. sw. Jana 8,44).
Albo slowa Chrystusa, ze tylko w nim sie mozemy zjednoczyc, a kto by milowal co innego bardziej nie wejdzie do Krolestwa Bozego - "Nie mniemajcie, ze

przyszedlem zsylac pokoj na ziemie: nie przynioslem pokoju, ale miecz. Przyszedlem bowiem rozlaczyc syna z ojcem, jego corke z matka jej, i synowa ze swiekra

jej: i beda nieprzyjaciolmi czlowieka domownicy jego. Kto miluje ojca albo matke wiecej niz mnie, nie jest mnie godzien; i kto miluje syna albo corke wiecej

niz mnie, nie jest mnie godzien...." (Ewangelia sw. Mateusza 10,34)

No wiec skoro kazdy bedzie mial zbawienie, bo juz nawet jak nei chce jest chrzescijaninem ("anonimowym") to gdzie tu miejsce na kaotlicka Eschatologie i konsekwencje zycia ziemiskiego. No bo chyba nadal obowiazuja ostateczne rzeczy czlowieka "Czysciec, Niebo albo Piekło."
Ta teologia jest wspierana przez Jana Pawła II przez slowa zawarte w encyklice Redemptor hominis (1979) - z braku czasu nie przytaczam ich teraz, jesli

Drodzy Forumowicze beda sobie zyczyli, zrobie to.

Po co zatem Chrystus mowil, ze "a tego kto by sie mnie zaparl przed ludzmi, zapre sie i ja przed Ojcem moim, ktory jest w niebiesiech." (Ew. sw. Mateusza 10,33). Wiec, czyzby Bóg nie wiedzial, ze utworzyl ludzi z anonimową wolą, zamiast wolną wolą działania?
Jak moga uzyskac zbawienie ludzie, ktorzy nie tylko nie uznaja Chrystusa i Jego Matki (nie uznanie Jego Matki za NMP jest juz grzechem smiertelnym i za to chciala Najswietsza Maryja Panna pokute w postaci 5 pierwszych sobot miesiaca) ale takze walcza z Naszą Wiarą?

I mam jeszcze jedno pytanie - czy modlenie sie przy oltarzu z buddą moze byc grzechem przeciw pierwszemu przykazaniu?
"Nie bedziez mial bogow cudzych przedemna."
http://www.deceptioninthechurch.com/jp2.htm
No, a jesli uznamy ze bogowie pogan to nie demony, jak twierdzy Psalm 95, ktory wyznaja i kaotlicy i żydzi ("bogowie pogan to demony"), to znaczy, ze jesli oni modla sie do tego samego Boga a papiez modli sie przy oltarzu z buddą, to ja tez moge przejsc na buddyzm albo cos mniej wymagajacego niz katolicyzm ("no

bo mię sie nie chce") i tak i tak bede zbawiony.. ?

Nie rozumiem tylko jak sie maja slowa kardynala Wojtyly jeszcze z czasow pobytu w Krakowie "znak, ktoremu beda sie sprzeciwiac" (chodzi o Krzyz święty) - a slowa Jana Pawła II - ktory nie mowi o nawracaniu pogan na wiare katolicka.

Ps. mam nadzieje, ze nikt nie bedzie dyskutowal ze slowami Chrystusa z Ewangelii. Przepraszam za archaiczny dosc jezyk cytowanych fragmentow Pisma sw. - mam po ukochanej Babci (Pismo sw. jest wedle tlumaczenia najwybitniejszego tlumacza polskiego Pisma sw. ks. Eugeniusza Dąbrowskiego. A tekst ten zostal oficjalnie zaakceptowany i uznany przez papieza Jana XIII - co napisane jest we wprowadzeniu. x Eugeniusz pisal tez analize krytyczna do tzw. "Biblii Tysiaca Bledow" ("Tysiaclecia"), ktora byla tlumaczona z jezyka francuskiego przy pomocy protestanckich pism.)

Laudatur Iesus Christus!

_________________
Laudetur Iesus Christus !


Wt kwi 12, 2005 18:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 29, 2005 12:51
Posty: 106
Post 
jakby papież powiedział innemu liderowi religijnemu "Nawróc sie i wierz w Ewangelie" nie dało by to wiele. Pokazywać wiare chrzescijańska trzeba "od dołu" i na codzien

pozatym gwoli wyjaśnienia... ekumenizm to pojecie odnoszące się do jedności chrześcijan róznych wyznań a Ty mówisz o innych religiach i pokoju religijnym .


Śr kwi 13, 2005 19:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 20, 2005 12:41
Posty: 22
Post 
Dziękuje za odpowiedz Drogi Hrotheberth !
Wydaje mi sie, ze jednak ekumenizm to jednoczenie wszystkich religii w jednej. To samo za cel mialy organizacje New Age i masonskie frakcje, ktore za taki cel mialy czlowieka, ktory sie jednoczy w czlowieku.

Papiez mowil o kosciolach, ktore nie przeciagaja do siebie wiernych ale ida w kierunku Chrystusa... dziwi mnie jednak to, ze Jan Paweł II zignorował encyklike Mystyci Corporis Piusa XII, ktorz stwierdzal podobnie jak 19 wiekow kaotlicyzmu, ze to Kosciol kaotlicki jest jedynym Mistycznym Ciałem Chrystusa.

Gdyby ktos mial watpliwosci, to nie sie zastanowi czemu to nam sie objawia Najswietsza Panienka a nie zadnych schizmatykom czy heretykom... nie objawialaby sie klamcom, ale tym, ktorzy potrafia uszanowac jej pojawienie.

W kazdym badz razie bede wdzieczny, jak mi ktos wytlumacyz czemu papiez caluje pismo zawierajace klamstwa podlug naszej świetej Wiary?

_________________
Laudetur Iesus Christus !


Śr kwi 13, 2005 20:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 29, 2005 12:51
Posty: 106
Post 
Cristeros napisał(a):
Dziękuje za odpowiedz Drogi Hrotheberth !
Wydaje mi sie, ze jednak ekumenizm to jednoczenie wszystkich religii w jednej. To samo za cel mialy organizacje New Age i masonskie frakcje, ktore za taki cel mialy czlowieka, ktory sie jednoczy w czlowieku.

nie... ekumenizm to dialog wsród chrześcijan.
synkretyzm religijny to całkowicie co innego...
Cytuj:
Papiez mowil o kosciolach, ktore nie przeciagaja do siebie wiernych ale ida w kierunku Chrystusa... dziwi mnie jednak to, ze Jan Paweł II zignorował encyklike Mystyci Corporis Piusa XII, ktorz stwierdzal podobnie jak 19 wiekow kaotlicyzmu, ze to Kosciol kaotlicki jest jedynym Mistycznym Ciałem Chrystusa.

19 wieków katolicyzmu? o ile wiadomo z Soborów Powszechnych poza obręb wyrzucono arian ale cała reszta biskupów wschodu należała do Kościoła
Cytuj:
Gdyby ktos mial watpliwosci, to nie sie zastanowi czemu to nam sie objawia Najswietsza Panienka a nie zadnych schizmatykom czy heretykom... nie objawialaby sie klamcom, ale tym, ktorzy potrafia uszanowac jej pojawienie.

wyczuwam nienawiść której sie wyrzekam. nazwanie wszystkich kłamcami
to ewidentne oczernianie.
Cytuj:
W kazdym badz razie bede wdzieczny, jak mi ktos wytlumacyz czemu papiez caluje pismo zawierajace klamstwa podlug naszej świetej Wiary?

nie wiem. byl to moze wyraz szacunku dla muzułmanów. nie doszukiwałbym sie negatywnych intencji czy też jakiś powstach proislamskich. papieżowi chodziło o pokój i miłość.


Cz kwi 14, 2005 16:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Piszesz na forum
Cytuj:
W kazdym badz razie bede wdzieczny, jak mi ktos wytlumacyz czemu papiez caluje pismo zawierajace klamstwa podlug naszej świetej Wiary?

Według tego co mi wiadomo i Co miałem okazje sam zobaczyć . Papież błogosławił ( ten ostatni ) Ni e wiem jak Nowy to będzie to czynił!! Błogosławił Ewangelię
Czy to tez uważasz że Ewangelia zawiera kłamstwa Wiary..??
Piszesz
Cytuj:
Piusa XII, ktorz stwierdzal podobnie jak 19 wiekow kaotlicyzmu, ze to Kosciol kaotlicki jest jedynym Mistycznym Ciałem Chrystusa.

Gdzie to 19 wieków temu dokonano tego zapisu??? Że Kosciol kaotlicki jest jedynym Mistycznym Ciałem Chrystusa
Czyli konkretnie jaki dokument ten z z I lub II wieku potwierdza Twoją Teorie..??


Cz kwi 14, 2005 17:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Godunow - a Chrystus ma więcej Ciał?
Po co Ci dokument, skoro masz Pismo Św?

1 Kor 12:12-13
12. Podobnie jak jedno jest ciało, choć składa się z wielu członków, a wszystkie członki ciała, mimo iż są liczne, stanowią jedno ciało, tak też jest i z Chrystusem.
13. Wszyscyśmy bowiem w jednym Duchu zostali ochrzczeni, [aby stanowić] jedno Ciało: czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni. Wszyscyśmy też zostali napojeni jednym Duchem.
(BT)

Przypominam że katolicki znaczy powszechny...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz kwi 14, 2005 17:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 20, 2005 12:41
Posty: 22
Post 
Po kolei wg wpisow:

Drogi Hrotheberth, Matka Boska w jednym ze swych Orędzi sama mówiła o nienawisci do grzechu i tego co go powoduje.
Przez ekumenizm rozumie sie takze "dialog" z muzulmanami - tak to rozumial papiez.

Mysle, ze bardziej niz starac sie o pokoj i milosc miedzy ludzmi powinnismy sie bac gniewu Boga za apostazje.
Sama Ewangelia mowi:
2 List Jana

(10) Jeśli ktoś przychodzi do was i tej nauki nie przynosi, nie przyjmujcie go do domu i nie pozdrawiajcie go, (11) albowiem kto go pozdrawia, staje się współuczestnikiem jego złych czynów. (12)

albo:

Gdyby was gdzie nie chciano przyjąć i nie chciano słuchać słów waszych, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych! Zaprawdę, powiadam wam: Ziemi sodomskiej i gomorejskiej lżej będzie w dzień sądu niż temu miastu. (Mt 10:7-15)

Wiec jak to rozumiesz?

--------------------

Godunow - czy dla Ciebie Koran jest tozsamy z Pismem sw. katolików?
Czys ty zgłupł do reszty zarzucając mi takie rzeczy jak uwazanie Ewangelii za klamliwa? Przeciez nie kto inny ale ja sie na nia powoluje.

Chrystus sam utworzyl Kosciol. Kosciol jeden, a nie 500 odlamow. Kto nie przyjmuje tego do wiadomosci jest odszczepiencem.
Czyż Objawienia Matki Boskiej nie dowodza, ze Kosciol kaotlicki jest jedyna droga Prawdy? No chyba ze ktos nie uznaje tych objawien...
A co do dokumentow to Chrystus pisal na piasku, wiec trudno by bylo przedstawic Ci na papierze. Slowa Jego najblizszych uczniow sa dla mnie wystarczajacym dowodem.

---------------------------------------

Szanowna Jo-tko - katolicki znaczy powszechny, ale nie w sensie, ze kazdy kto sie na Chrystusa powoluje jest kaotlikiem, ale ze kazdy czlowiek moze do niego nalezec o ile przyjmie Jego prawdy Wiary, dogmaty i postanowienia.
A co do punktu 13 - droga kolezanko to chodzi o Żydów pod wzgledem narodowosciowym a nie religijnym. Albowiem Pan zbuzyl światynie w 3 dni i odbudowal ja na nowo (wiara chrzescijanska). Zauwaz, ze Zydzi napisane z duzej litery a nie z malej, czyli nazwa przedstawicieli danej religii (tak jak nei pisze sie Muzulmanie, ale muz. nie Chrzescijanie, ale chrzescijanie).

_________________
Laudetur Iesus Christus !


Cz kwi 14, 2005 19:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Cristeros...
Odpowiadałam godunowowi na jego zdanie... I nie bardzo rozumiem - do czego zmierza Twoja wypowiedź?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz kwi 14, 2005 19:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 20, 2005 12:41
Posty: 22
Post 
Droga Jo_tko, czyz bys podejzewala mnie, że nie zauwazylem Twej dobrej intencji w wypowiedzi, która zapewne stała w obronie Prawdy, której i ja Pragne dociekac.
Chciałem tylko dodac cos do Twej wypowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie.

_________________
Laudetur Iesus Christus !


Cz kwi 14, 2005 20:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Jotko cytowany przez Ciebie list do Koryntian. Dotyczy jedności nauczanie . Jedności czyli ni Ewangelii. Po przez wszystkie cz\łonki ( czytaj Kościoły ) W czasach Apostolskich May już mowę o Siedmiu kościołach..
A sama Nazwa Kościół katolicki weszła w użycie na pocz. II w. (Ignacy z Antiochii) I dlatego pytałem co ma na myśli przedmówca .
Cristeros pisze
Cytuj:
Godunow - czy dla Ciebie Koran jest tozsamy z Pismem sw. katolików?

Nic takiego nie istnieje jak Pismo Święte Katolików . Według Mojej wiedzy . Jest Pismo Święte z którego korzystają prawie wszytkie wyznania chrześcijańskie za małymi wyjątkami . Choćby Ewangelia Prawdy w Kościele Koptyjskim .
Co do Koranu Ten Zawiera Księgo Mojżeszowe . Fragmenty Ewangelii co prawda Ewangelii Barnaby . I nie widzę nic w tym zdrożnego ze papież oddał szacunek muzułmanom. Wszak ze oni wierzą w Tego Samego Boga co my . Czy możesz powiedzieć w 100 procentach że muzułmanin może nie być zbawiony???? .. Wszakże i Oni uznają Chrystusa trochę inaczej jak My ..Tylko Bóg może powiedzieć kto jest zbawiony nikt inny !!
Piszesz
Cytuj:
Chrystus sam utworzyl Kosciol. Kosciol jeden, a nie 500 odlamow. Kto nie przyjmuje tego do wiadomosci jest odszczepiencem.

Żaden Kościół nie jest Pawłowy Piotrowy . Lecz Kościół Chrystusowy , którego pasterzem jest Jezus Chrystus, żaden Papież Biskup etc. Tak jak wspomniałem wcześniej Dzieje Apostolskie podają że jest kilka kościołów . Pod przewodnictwem Chrystusa. Powiadasz 500 odmian doktrynalnie te 500 odmian nie wiele się miedzy sobą różni.. Wszystkim kościołom protestanckim przyświeca tylko Biblia .. Ale też z drugiej strony to przygaduje kocioł garnkowi.. Skoro Tak Twierdzisz że jeden jest Kościół to czemu dzielicie kościół katolicki od wewnątrz uznając Piusa za prawdziwego papieża a innych za heretyków..?
Czyli i Waszym Przypadku ta jedność jest na pisaku pisana!!


Pozdrawiam


Cz kwi 14, 2005 20:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 29, 2005 12:51
Posty: 106
Post 
Cristeros napisał(a):
Drogi Hrotheberth, Matka Boska w jednym ze swych Orędzi sama mówiła o nienawisci do grzechu i tego co go powoduje.
Mysle, ze bardziej niz starac sie o pokoj i milosc miedzy ludzmi powinnismy sie bac gniewu Boga za apostazje.

nienawsc do grzechu... w swoim sercu musimy to czuc i żałować... za swoje grzechy na które nasz Ojciec patrzy.
ale mimo swojej grzesznej natury chce wypełniać Chrystusowe przykazanie które streszcza 'całe Prawo i Proroków' "Będziesz miłował.."
i choćby mnie do krzyża przybijali powinienem miłować, głosić pokój a przede wsyztskim Ewangelie, chwaląc Boga i wyrzekając sie grzechu a grzechem jest jesli nei kochamy Boga i bliźniego. Amen.


Cz kwi 14, 2005 20:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 20, 2005 12:41
Posty: 22
Post 
Hrotheberth widze, ze dobry z ciebie czlowiek i w przeciwienstwie do innych nie kąsasz.. co nie jest czeste na tym forum.

J. polski jest piekny..ale w niektorych pojeciach dosc ubogi.
Milowanie nieprzyjaciol zawsze zapisywane bylo po lacinie jako do "inimicus" - czyli doslownie nieprzyjaciol.. nie natomiast "wrogow" czyli "hostis."
To tak jak z przykazaniem nie zabijaj - znajomy Zyd zwrocil mi na to uwage, bo po hebrajsku przykazanie "nie zabijaj" znaczy doslownie "nie morduj" - na "zabijaj" maja inny czasownik. Tlumaczenia maja to do siebie, ze moga niesc blad. To samo potwierdzili mi teolodzy, ktorzy badali ten temat.

Godunow, skoro ty Najswietszej Panienki nie uznajesz, to i dyskusja z Toba jest niewarta..bo jej slowa mnie bardziej przekonuja niz herezje, wynikajace z grzechu a nie z natchnienia Duchem sw.

_________________
Laudetur Iesus Christus !


Cz kwi 14, 2005 21:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Napisałeś na forum
Cytuj:
Milowanie nieprzyjaciol zawsze zapisywane bylo po lacinie jako do "inimicus" –

O miłowaniu nieprzyjaciół l swoich mowa jest na Kartach Nowego Testamentu.. Tyle tylko że Ten Nowy Testament Pierwotnie był napisany po aramejsku i po grecku – czyli zawsze po łacinie.. jest z Twojej strony mówiąc delikatnie nadużyciem !! A Na język łaciński z greki na początku III wieku dzieła chrześcijańskie tłumaczy i wydaje Niejaki Tertulian . Gość z Rzymu !!
Cristeros napisał
Cytuj:
Godunow, skoro ty Najswietszej Panienki nie uznajesz, to i dyskusja z Toba jest niewarta..bo jej slowa mnie bardziej przekonuja niz herezje, wynikajace z grzechu a nie z natchnienia Duchem sw.

Z Twojego Punktu widzenia może masz rację. Tyle tylko że to nie ma nic wspólnego z Tym co naucza Chrystus. Parę linijek wcześniej przywołujesz wypowiedź ( usiłujesz tłumaczyć) Chrystusa o miłowaniu nieprzyjaciół swoich.. To ja już Wole być tym heretykiem niż takim wyznawcą Chrystusa jak co niektórzy mieniący się za jedynie słusznych chrześcijan!!
Pozdrawiam


Pt kwi 15, 2005 7:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 20, 2005 12:41
Posty: 22
Post 
Godunow, poniewaz nie jestes katolikiem, trudno jest mi sie powolywac na autorytet pierwszej Osoby po Chrystusie tj. Matki Bożej.
Jesli to co mowi Matka Boga nie ma NIC wspolnego z tym co naucza Chrystus to ewidentnie jest to herezja.

Chcialbym powiedziec takze, ze swiety Kosciol katolicki (Mistyczne Ciało Chrystusa) jest hierarchiczny. Papiez jest w zastepstwie Chrystusa, tak jak i sw. Piotr byl w zastepstwie Chrystusa. Nauczanie jest tak dlugo wazne, jak dlugo kierowane jest Duchem sw. i nie zaprzecza dogmatom i prawdom uznawanym przez Kosciol sw.

Wczujmy sie na chwile w katolicką prawde i uznanie dla NMP.

Zalozmy taka ziemską sytuacje ktora wytlumaczy problem.
Chrystus, szef wielkiej firmy, ktora ma monopol na zbawianie ma swojego zastępce, ktory ma nieomylnosc we Wierze (o ile dziala zgodnie z tradycyjnym nauczaniem katolickim). Chrystus wyjezdza do swojego Ojca i stamtad bedzie ocenial dzialanie jego Firmy - Kosciola.
Na ziemi dzieja sie rozne rzeczy, swąd zjawia się w Świątyni Panskiej (herezje i mniejszy szacunek dla Majestatu Boga, lamanie pierwszego przykazania przez samych hierarchow Kosciola). Matka Chrystusa zjawia sie w La Salette i przepowiada - "Rzym straci Wiare i stanie sie siedziba Antychrysta." Wiele lat pozniej Matka Boga zjawia sie w Fatimie i daje ostatnie lekarstwo - Rozaniec sw. Jak zatem maja sie leczyc ci, ktorzy nie przyjmuja wartosci lekarstwa - Rozanca sw.?

Przeslanie Chrystusa nigdy nie bylo pacyfistyczne, pokojem obdarzal swoich uczniow, czyli przyszlych chrzescijan. Gdy go pytano przed Piłatem gdzie jest Jego Krolestwo, mowil, ze nie z tego swiata - bo ludzie broniliby go. Poniewaz sytuacja byla jasna - byl w niewoli, jasnem bylo, ze chodizlo o orężną obronę.

To tak samo jak z nastawianiem policzka. Widzialem tak wiele tlumaczen, ze mozna sobie reinterpretowac wielokrotnie. Ale najwazniejsze to "lico" - czyli jesli mowisz, ze jestes chrzescijanin (Twoje lico odslonione) i ktos mowi, ze chrzescijanie to smiecie i trzeba ich wymordowac (bije Cie w to lico) to nastawiasz drugie lico (ponownie mowisz jaka jest Twoja tozsamosc - chrzescijanska).

_________________
Laudetur Iesus Christus !


Pt kwi 15, 2005 11:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Piszesz
Cytuj:
Godunow, poniewaz nie jestes katolikiem, trudno jest mi sie powolywac na autorytet pierwszej Osoby po Chrystusie tj. Matki Bożej.

Nigdzie na kartach Ewangelii Chrystus nie powiada ten jest pierwszy a ten ostatni !! Co do Maryi Pyta Któż jest moją matką ? Któż jest mi bratem
I sam odpowiada Ten mi jest bratem ten mi jest matką kto wierzy we mnie
Piszesz dalej
Cytuj:
Papiez jest w zastepstwie Chrystusa, tak jak i sw. Piotr byl w zastepstwie Chrystusa.

W nigdzie nie ma napisane w Ewangeliach co by Piotr Zastępował Chrystusa. Nie mówiąc już o papieżach.!! Czyżby Chrystus na swoich zastępców wyznaczał morderców , gwałcicieli . Ludzi którzy odprawiali orgie seksualne na Watykanie , Mordowali swoich poprzedników. Włóczyli ich ciała po ulicach Rzymu . Żyli w związkach kazirodczych Czy wreszcie na urząd papieski powoływali własnych synów. Bo i takich papieży zna historia. Czy oni byli zastępcami Chrystusa?? [...]

Pozdro

[...] Godunow - nie zapędzaj się proszę w obelgach...- jo_tka


Pt kwi 15, 2005 14:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL