Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 14:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Ekumenizm i dialog miedzyreligijny. Czyli kontynuacja.... 
Autor Wiadomość
Post Re: Ekumenizm i dialog miedzyreligijny. Czyli kontynuacja...
Cytuj:
A bł Jan Paweł II "przeoczył" i nie wydał kategorycznego zakazu?


Alus

Wydał zakaz w 2004 r

Wklejałem go juz dwa, a wspominałem o nim chyba z dziesięc razy. Ja nie wiem co sie z Toba dzieje?
Wyłączyłas sie juz kompletnie?


Cz sty 24, 2013 11:48
Post Re: Ekumenizm i dialog miedzyreligijny. Czyli kontynuacja...
humalog napisał(a):
Cytuj:
A bł Jan Paweł II "przeoczył" i nie wydał kategorycznego zakazu?


Alus

Wydał zakaz w 2004 r

Wklejałem go juz dwa, a wspominałem o nim chyba z dziesięc razy. Ja nie wiem co sie z Toba dzieje?
Wyłączyłas sie juz kompletnie?

Kościół polski w drodze wyjątku uzyskał zezwolenie - pokaż, gdzie znajduje się zakaz tyczący konkretnie polskiego Kościoła.
Nadal będziesz utrzymywał, że biskupi polscy to oszuści?
Link z portalu wiara i gościa niedzielnego - rozmowa bp Dembowskiego pochodzą z 2007r i 2012r.....kłamczuchy? :o


Cz sty 24, 2013 11:56
Post Re: Ekumenizm i dialog miedzyreligijny. Czyli kontynuacja...
Alus, problem w tym, ze pozniejszy dokumet usuwal wszystkie poprzednie.
Dlaczego Kosciol w Polsce uwaza, ze jego to akurat nie dotyczy, jest bez podania konkretnego dokumentu zezwalajacego akurat jemu na podobne wyjatki, nie do wyjasnienia.

Gdyby taki papier byl, to przeciez co za problem go zeskanowac i zalinkowac?

Ja podejrzewam, ze nasi "specjalisci od spraw Bozych" nie sa na biezaco. Po prostu "zawsze tak bylo", wiec po co maja sie informowac i doksztalcac? Biskup ma zawsze racje.


Tyle, ze dzis juz tak (moim zdaniem na szczescie) nie jest. I to tez kolejny plus dla Watykanu, ze dzieki udostepnianiu wlasnyhc dokumentow publicznie, umozliwia korekte zachowan lokalnych. Nawet jezeli to robia wierni.
To tylko w Polsce wierny powinien byc ciemna owca, ktora nie pyta, nie podwaza autorytetow, tylko wypelnia kosciol i kase. Przepraszam, ale takie realia byly dla hierarchii przez wieki bardzo wygodne.


Ostatnio edytowano Cz sty 24, 2013 12:18 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Cz sty 24, 2013 12:14
Post Re: Ekumenizm i dialog miedzyreligijny. Czyli kontynuacja...
Tak z całą moca potwierdzam to co pisałem wcześniej.

Nie ma czegos takiego jak osobny zakaz dotyczący Kościoła w Polsce.
Jest zakaz dotyczący całego Koscioła katolickiego na całym swiecie bez żadnego wyjątku.Ten zakaz jest wpisany w Kodeks prawa kanonicznego.
By ten zakaz nie obowiazywał w jakiejkolwiek stronie swiata potrzebny jest indult czyli zezwolenie wydawane przez papieża na odstapienie od obowiązujących w prawie kanonicznym przepisów.
Takiego aktualnego i prawnie obowiązującego indultu dotyczącego tej sprawy obecnie NIE MA NIGDZIE!

Nie wiem czy linki kłamia bo chcą kłamać, czy dlatego, że zostały do tego zmuszone by przykryć smierdzącą sprawę i jawne przekroczenie prawa kanonicznego. To już sprawa sumienia tych co tam pisali.

Natomiast ktoś kto twierdzi, że taki ważny i aktualny indult istnieje jest....kłamcą bez wzgledu na to jaki jest jego stan i jaki kolor sutanny nosi.

Poza mna tłumaczy ci to już 4 czy pięc osób....a ty nadal swoje.


Cz sty 24, 2013 12:17
Post Re: Ekumenizm i dialog miedzyreligijny. Czyli kontynuacja...
Myśle, że w tym temacie zostało już wszystko powiedziane......kontynuacja nastąpi, gdyz "heretyki-lefebvrysty" i inne "kacerze -tradsy" trzymią reke na pulsie, a skragi zaszły wysoko :D

Jak cos sie zmieni to dam znac bo jestem wytrwałum "śledziem" tych wydarzeń :D

Po cichu jednak przeszedł mój post, który umiesciłem w tamtym temacie, a teraz go przeklejem:
Cytuj:
Mam też cos dla bramina
Coby mu popsuc dobre mniemanie o NieZgniłym Zachodzie

http://www.pch24.pl/francja--spiewy-i-m ... 834,i.html



Cytuj:
Cytuj:

Z kolei diecezja Soisson w ramach akacji „Zbliżenia z Muzułmanami” zorganizowała w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Soisson koncert śpiewów sakralnych. Wystąpił islamski chór Bractwa Allawiyya, kierowany przez Djibrila Talbiego i chór z katedry w Soisson pod batutą Jean-Pierra Jolliota. Po raz pierwszy we Francji śpiewy ku czci Allaha rozległy sie w katolickiej świątyni!

Read more: http://www.pch24.pl/francja--spiewy-i-m ... z2IpRT2E8S


Ciekawe która Kuria w Posce wpadnie na podobnie genialny pomysł Twierdząc oczywiście, że "Kosciół w Polsce zawsze był kilka kroków naprzód wobec reszty świata(stojącej nad przepaścią)" i marząc o jakimś niewymyslonym nawet dokumencie zezwalającym na takowe czyny....

Ja jednak sprafrazuje wielkiego poetę i napiszę:
" Ciesz sie późny wnuku!...
Jękły świątynne kamienie -
Kosciół sięgnął bruku --"


Czy własnie tak ma wyglądać ów "dialog religijny", że dopuszcza sie do profanacji świątyń katolickich?


Cz sty 24, 2013 12:31

Dołączył(a): Pt mar 30, 2012 21:11
Posty: 127
Post Re: Ekumenizm i dialog miedzyreligijny. Czyli kontynuacja...
Kael napisał(a):
Ajja, zakladajac, ze ciagle piszesz o homilii w trakcie Mszy sw, masz racje. Choc i gloszone przez kaplanow katolickich nie zawsze sa "prawowierne".

Nie uwazam jednak, ze jakiekolwiek wypowiedzi osob innych wyznan sa a priori zle i moga oni mowic tylko glupoty. Czasem warto posluchac osob innej tradycji chrzescijanskiej, ktore moga nam otworzyc oczy na rozne sprawy. Np ze inne wyznanie to nie od razu antychrysci, badz pokazac aspekty, ktore sa jak najbardziej chrzescijanskie, ale w naszej tradycji jakby zapomniane.

Nie o to chodzi. Pastor też może mądrze prawić(o ile ograniczy się do kwestii, które nie są sprzeczne z nauką katolicką a takiej gwarancji nikt nie da). Ba - u protestantów jest kładziony większy nacisk na głoszenie Słowa Bożego i na sztukę solidnego głoszenia kazań, więc od strony formalnej (jak głosić kazanie, by wierni słuchali i nie usypiali) pastor może być dobrym wykładowcą tej sztuki. Chodzi jednak nie o formę. Niech pan sobie wyobrazi pan taką sytuację: mamy w tym seminarium młodego człowieka, który stoi przed ważną decyzją. Ma porzucić świecki sposób życia. Czekać go będzie wiele wyrzeczeń - nie założy własnej rodziny, będzie pewnie wyśmiewany przez ludzi wrogich Kościołowi, będzie się musiał zmierzyć z krzywdzącymi stereotypami. Zamiast umacniać go w powołaniu do życia duchownego, które wiąże się z wyrzeczeniami(choć oczywiście ma i liczne radości), pokazuje mu się pastora, który jest niby-duchownym: stoi na ambonie, głosi katolikom kazanie, jest przyjmowany z honorami. Nie musi się niczego wyrzekać, a jest traktowany jak ksiądz i nawet tak tytułowany, choć przeciez nie ma żadnych święceń. Czy w młodym kleryku (czy kapłanie)nie wzbudzi to wątpliwości, poczucia niesprawiedliwości, że Kościół od niego tyle wymaga a innowierców bez święceń wpuszcza na ambonę i pozwala pełnić rolę pasterza?


Cz sty 24, 2013 12:52
Zobacz profil
Post Re: Ekumenizm i dialog miedzyreligijny. Czyli kontynuacja...
Kael napisał(a):
Alus, problem w tym, ze pozniejszy dokumet usuwal wszystkie poprzednie.
Dlaczego Kosciol w Polsce uwaza, ze jego to akurat nie dotyczy, jest bez podania konkretnego dokumentu zezwalajacego akurat jemu na podobne wyjatki, nie do wyjasnienia.

Gdyby taki papier byl, to przeciez co za problem go zeskanowac i zalinkowac?

Ja podejrzewam, ze nasi "specjalisci od spraw Bozych" nie sa na biezaco. Po prostu "zawsze tak bylo", wiec po co maja sie informowac i doksztalcac? Biskup ma zawsze racje.


Tyle, ze dzis juz tak (moim zdaniem na szczescie) nie jest. I to tez kolejny plus dla Watykanu, ze dzieki udostepnianiu wlasnyhc dokumentow publicznie, umozliwia korekte zachowan lokalnych. Nawet jezeli to robia wierni.
To tylko w Polsce wierny powinien byc ciemna owca, ktora nie pyta, nie podwaza autorytetow, tylko wypelnia kosciol i kase. Przepraszam, ale takie realia byly dla hierarchii przez wieki bardzo wygodne.

Zasada uniwersalna obowiązuje także Kościół...skoro na piśmie wydano pozwolenie, na piśmie powinno ono być cofnięte.
Tym bardziej, ze jest to wyjątkowa sytuacja - żaden lokalny Kościół nie uzyskał tego prawa.
W wyjątkowych sytuacja stosuje się wyjątkową procedurę.
Jeśli takowe cofniecie wydano to winno znajdować się na udostępnionych dokumentach Watykanu.
Osobiście nie jestem w stanie uwierzyć, że śp J. Glemp, który wedle wielu źródeł uzyskał to zezwolenie, w obliczu śmiertelnej choroby nie reaguje i nie prostuje sprawy, ujawniając cofniecie zezwolenia.
Świadomość, że za kilka/kilkanaście godzin stanie przed Panem i zda rachunek, pozwala mu umierać w kłamstwie? :o
Można wiele zarzucić duchowieństwu, ale nie uwierzę w kłamliwą arogancję w przededniu zgonu.
Gdybym w to uwierzyła, musiałabym wziąć rozbrat z instytucją Kościoła i przyznać rację podobnym paszkwilom
http://tradycja-2007.blog.onet.pl/2008/ ... nia-walka/
Dziękuję za podobne "trzymanie ręki na pulsie" :( :(

Nie porównywalna jest profanacja świątyń kościelnych poprzez słowo Boże wygłoszone przez pastora a zdarzające się kazania księży katolicki podburzających, pomawiających lub ubolewających czemu katastrofa nie zdarzyła się 7 kwietnia..
Pastor profanuje, a kibole wrzeszczący o wieszaniu komunistów przydają Kościołowi obrazu pełni miłości.


Cz sty 24, 2013 13:00
Post Re: Ekumenizm i dialog miedzyreligijny. Czyli kontynuacja...
Cytuj:
Zasada uniwersalna obowiązuje także Kościół...skoro na piśmie wydano pozwolenie, na piśmie powinno ono być cofnięte.
Tym bardziej, ze jest to wyjątkowa sytuacja - żaden lokalny Kościół nie uzyskał tego prawa.
W wyjątkowych sytuacja stosuje się wyjątkową procedurę.
Jeśli takowe cofniecie wydano to winno znajdować się na udostępnionych dokumentach Watykanu.


zastanawiam się czasem czy nie dyskutuje z przedszkolakiem.... :(

Zezwolenie zostało cofniete na piśmie, a dokładnie tutaj (trzeci już raz to wklejam):

INSTRUKCJA REDEMPTIONIS SACRAMENTUM:

Rodział III pkt 65:
Należy pamiętać, iż w myśl zapisu kan. 767 § 1 wszelkie wcześniejsze przepisy, które dopuszczały wiernych nie wyświęconych do wygłaszania homilii w czasie celebracji eucharystycznej uznaje się za zniesione. Owo dopuszczenie zostaje cofnięte, tak że nie może być przywrócone mocą żadnego zwyczaju.


Czy teraz Alus widzisz, że na piśmie w sposób wyraźny i nie budzący jakichkolwiek wątpliwości zezwolenie owo zostało cofnięte?

Władza zwierzchnia papieża ma to do siebie, ze może wydawać osobne indulty w ilości ogromnej i komu chce. Wystarczy jednak, ze pewnego pieknego dnia na pismie wydaje wyraźny zakaz i cofa wszelkie indulty....a wtedy juz nie jest potrzebna żadna szczegółowa werfyfikacja co zostało, a co nie zostało cofniete. Gdyz cofniete zostały "wszelkie wcześniejsze" dopuszczenia.
To biskupi musza prosic indywidualnie o indulty, a nie papiez prosic biskupów by łaskawie cofneli to co on wcześniej wydał.
Tobie chyba pod wpływem tych naszych kurialnych manipulantów całkiem się pomieszało i za chwile będziesz twierdzic, ze papiez nie miał takiego prawa bo....jakis tam biskup postanowił sobie inaczej.
Tak to może byc u Protestantów, ale nigdy w Kosciele katolickim.

Cytuj:
Nie porównywalna jest profanacja świątyń kościelnych poprzez słowo Boże wygłoszone przez pastora a zdarzające się kazania księży katolicki podburzających, pomawiających lub ubolewających czemu katastrofa nie zdarzyła się 7 kwietnia..
Pastor profanuje, a kibole wrzeszczący o wieszaniu komunistów przydają Kościołowi obrazu pełni miłości.


Jakikolwiek świecki wygłaszający homilie podczas Mszy św dopuszcza sie profanacji tejże. każdy pastor czy tez nawet biskup nie bedący ważnie wyswięcony w Kosciele katolickim jest tylko i wyłącznie osobą świecką nikim więcej.
Ksiądz katolicki posługujący sie homilią jako narzedziem służącym do wprowadzania niepokojów społecznych lub wzywającym do nienawiści takoz samo popełnia profanacje i grzech ciężki.

Nie jest jednak żadnym tłumaczeniem, ze z powodu kilku księzy profanatorów wolno dopuszczać do nastepnych profanacji. Wszystkie takie rzeczy nalezy dusić w zarodku.

Tak wiec Twój ostatni argument jest nie tylko niepoważny, ale dodatkowo nie na miejscu.


Cz sty 24, 2013 13:31
Post Re: Ekumenizm i dialog miedzyreligijny. Czyli kontynuacja...
Może z przedszkolakiem :) .....podobnie możesz traktować cały polski episkopat.


Cz sty 24, 2013 13:42
Post Re: Ekumenizm i dialog miedzyreligijny. Czyli kontynuacja...
Kończę dyskusje z Toba na ten temat, gdyz jest ona całkowicie pozbawiona sensu.
Ty nie przyjmujesz żadnych rozsądnych argumentów nie uznajesz zadnych obowiązujących przepisów. Żyj wiec sobie w tym względzie w swoim własnym swiecie, który wpoili ci obłudnicy na których sie powołujesz. Kim oni są nie bedę sie powtarzał bo padły juz tutaj i nazwiska i funkcje.

Zresztą jak przyjdzie czas i poznamy kolejne nowe fakty to nie omieszkac powrócić do tego tematu.


Teraz wracając do tego co chciałem juz dawno zacząc

Nikt nie powie ani slowa w temacie sprofanowania katolickich światyń wyciem islamskich chórów?


Cz sty 24, 2013 13:50
Post Re: Ekumenizm i dialog miedzyreligijny. Czyli kontynuacja...
Alus napisał(a):
Zasada uniwersalna obowiązuje także Kościół...skoro na piśmie wydano pozwolenie, na piśmie powinno ono być cofnięte.
Tym bardziej, ze jest to wyjątkowa sytuacja - żaden lokalny Kościół nie uzyskał tego prawa.
W wyjątkowych sytuacja stosuje się wyjątkową procedurę.
Jeśli takowe cofniecie wydano to winno znajdować się na udostępnionych dokumentach Watykanu.
Osobiście nie jestem w stanie uwierzyć, że śp J. Glemp, który wedle wielu źródeł uzyskał to zezwolenie, w obliczu śmiertelnej choroby nie reaguje i nie prostuje sprawy, ujawniając cofniecie zezwolenia.
Świadomość, że za kilka/kilkanaście godzin stanie przed Panem i zda rachunek, pozwala mu umierać w kłamstwie? :o
Można wiele zarzucić duchowieństwu, ale nie uwierzę w kłamliwą arogancję w przededniu zgonu.
Gdybym w to uwierzyła, musiałabym wziąć rozbrat z instytucją Kościoła i przyznać rację podobnym paszkwilom
http://tradycja-2007.blog.onet.pl/2008/ ... nia-walka/
Dziękuję za podobne "trzymanie ręki na pulsie" :( :(



Alus, przeciez jest cofniete na pismie. Przeczytaj jeszcze raz.
A jezeli akurat w Polsce nie jest, to co za problem to pismo pokazac?

Naprawde nie nalezy oczekiwac od sp prymasa Glempa, ciezko schorowanego czlowieka, zeby na lozu smierci, kiedy i tak pewnie nikt mu takich rzeczy nie mowil, prostowal jakies swoje decyzje sprzed lat.

Mnie akurat to specjalnie nie gorszy, bo ja cudow i samych swietych nadludzi od hierarchow nie oczekuje. Kosciol to nasza wspolna sprawa i po prostu dbajmy o niego wszyscy wzajemnie.
Nasza hierarchia tez w niedalekiej przyszlosci do tego dojrzy, bo po prostu bez wiernych sobie nie poradza.


Cz sty 24, 2013 14:11
Post Re: Ekumenizm i dialog miedzyreligijny. Czyli kontynuacja...
Obecnie jest już oficjalne zezwolenie z Watykanu, na to, aby podczas Mszy św. homilie głosił duchowny niekatolicki, bp. Dembowski, 14.01.2012r.
Czemu nie jest owo zezwolenie zamieszczone na stronach KKBiDS? - trudno powiedzieć.
Ale to jest ewidentny błąd hierarchów.


Cz sty 24, 2013 14:35
Post Re: Ekumenizm i dialog miedzyreligijny. Czyli kontynuacja...
A ta ciągle powtarza kłamstwo na które nie ma najmniejszego dowodu :D

Pewien klasyk mawiał, że kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje sie prawdą.....no cóż ten klasyk źle skończył :D


Cz sty 24, 2013 14:47
Post Re: Ekumenizm i dialog miedzyreligijny. Czyli kontynuacja...
humalog napisał(a):
A ta ciągle powtarza kłamstwo na które nie ma najmniejszego dowodu :D

Pewien klasyk mawiał, że kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje sie prawdą.....no cóż ten klasyk źle skończył :D

Powtarzam słowa biskupa.
Nic nie poradzę, że bardziej wierzę duchownym katolickim, niż lefebrystom mianujących posoborowy Kościół katolicki "wielką nierządnicą", a duchownych "wilkami".


Cz sty 24, 2013 14:50
Post Re: Ekumenizm i dialog miedzyreligijny. Czyli kontynuacja...
Ciekaw jestm czy równie manipulanckie kłamstwa maja w zanadrzu francuscy biskupi....skoro dopuszczaja muzułmanów do świątyń by ci wyli jakies piosneczki do swojego bóstwa...

Alus ty samemu papieżowi nie wierzysz...tak więc nie pisz wiecej o swojej wierze :D


Cz sty 24, 2013 14:52
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL