Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Konwersja prawosławnych do Krk 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Konwersja prawosławnych do Krk
Cytuj:
To Watykan przecież wymyślił tzw. "grzechy śmiertelne", "łaski uświęcające" i inne głupoty, decydujące na ziemi kto zostanie zbawiony, a kto nie.


@Pudlasz
to jest forum katolikow i ja sobie nie zycze zebys obrazal katolikow.

_________________
ksiądz


So kwi 06, 2013 21:26
Zobacz profil
Post Re: Konwersja prawosławnych do Krk
pudlasz napisał(a):
Jak nieekumenicznie i pysznie! A co z muzułmanami, buddystami, hinduistami?

Oni mnie o to nie pytali, ale skoro zarzucasz mi brak ekumenizmu (ten dotyczy chrześcijan, a całej reszty rozmowy miedzyreligijne, ale to szczegół :? ), więc odpowiem:
Trzecia grupa związana w jakiś sposób z Kościołem ustanowionym przez Chrystusa - to tzw. przyporządkowani do ludu Bożego. Grupę tę stanowią ci, którzy nie są ochrzczeni. Oto, co Sobór Watykański II mówi na ich temat:

„Ci wreszcie, którzy jeszcze nie przyjęli Ewangelii, w rozmaity sposób przyporządkowani są do Ludu Bożego. Przede wszystkim więc naród, który pierwszy otrzymał przymierze i obietnice i z którego narodził się Chrystus wedle ciała (por. Rz 9,4-5), lud dzięki wybraniu szczególnie umiłowany ze względu na przodków, albowiem Bóg nie żałuje darów i wezwania (por. Rz 11,28-29).

Ale plan zbawienia obejmuje także i tych, którzy uznają Stworzyciela, wśród nich zaś w pierwszym rzędzie muzułmanów; oni bowiem wyznając, iż zachowują wiarę Abrahama, czczą wraz z nami Boga jedynego i miłosiernego, który sądzić będzie ludzi w dzień ostateczny.

Także od innych, którzy szukają nieznanego Boga po omacku i wśród cielesnych wyobrażeń. Bóg sam również nie jest daleko, skoro wszystkim daje życie, tchnienie i wszystko (por. Dz 17,25-28), a Zbawiciel chciał, aby wszyscy ludzie byli zbawieni (por. 1 Tm 2,4). Ci bowiem, którzy bez własnej winy, nie znając Ewangelii Chrystusowej i Kościoła Chrystusowego, szczerym sercem jednak szukają Boga i wolę Jego przez nakaz sumienia poznaną starają się pod wpływem łaski pełnić czynem, mogą osiągnąć wieczne zbawienie.

Nie odmawia też Opatrzność Boża koniecznej do zbawienia pomocy takim, którzy bez własnej winy w ogóle nie doszli jeszcze do wyraźnego poznania Boga, a usiłują, nie bez łaski Bożej, wieść uczciwe życie. Cokolwiek bowiem znajduje się w nich z dobra i prawdy. Kościół traktuje jako przygotowanie do Ewangelii i jako dane im przez Tego, który każdego człowieka oświeca, aby ostatecznie posiadł życie” (KK 16).

http://www.teologia.pl/m_k/zag05-03.htm
Więc Twoje posądzenie o pychę jest przedwczesne.
pudlasz napisał(a):
Porzuca Kościół Chrystusowy i przechodzi do Watykanu.

i dostaje tam mieszkanie i pracę, a także obywatelstwo, czy zasiłek dla bezrobotnych?
pudlasz napisał(a):
Kościół nie decyduje. Nawet apostata, który odszedł do Watykanu z Kościoła ma na to szansę (aczkolwiek można przypuszczać, że będzie miał pod górkę). To Watykan przecież wymyślił tzw. "grzechy śmiertelne", "łaski uświęcające" i inne głupoty, decydujące na ziemi kto zostanie zbawiony, a kto nie.

To skąd ta pewność Orienta?
Co do reszty, z tej nienawiści pieprzysz jak potłuczony. Watykan jest państwem, a nie Kościołem i dopóki nie nauczysz się szacunku, nie wyzbędziesz się swojej pychy, lepiej zamilcz, bo czarno widzę Twoją drogę do zbawienia, gdyż z miłości będziemy sądzeni. Wszyscy, prawosławni też.


So kwi 06, 2013 21:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 19:45
Posty: 390
Post Re: Konwersja prawosławnych do Krk
Helenka napisał(a):
i dostaje tam mieszkanie i pracę, a także obywatelstwo, czy zasiłek dla bezrobotnych?


Były takie przypadki (aczkolwiek bardziej chodziło o przywileje polityczne).


Cytuj:
To skąd ta pewność Orienta?


Nie wiem. Nie jestem nim.

Cytuj:
Watykan jest państwem, a nie Kościołem


Ja tam się na waszym cezaropapizmie aż tak dobrze to nie znam.


Ostatnio edytowano So kwi 06, 2013 21:42 przez pudlasz, łącznie edytowano 1 raz



So kwi 06, 2013 21:39
Zobacz profil
Post Re: Konwersja prawosławnych do Krk
pudlasz napisał(a):
Były takie przypadki (aczkolwiek bardzie chodziło o przywileje polityczne).

No tak. Watykan różnymi sposobami wabi prawosławnych :lol: . Weź Ty człowieku przemyśl swoje postępowanie. Poczytaj Pismo Święte, bo z nauką Chrystusa jesteś bardzo na bakier.

Cytuj:
Ja tam się na waszym cezaropapizmie aż tak dobrze to nie znam
.
Że co ?? Przecież od wieków udowadniasz coś innego zarzucając katolikom nieznajomość doktryny katolickiej.


So kwi 06, 2013 21:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 19:45
Posty: 390
Post Re: Konwersja prawosławnych do Krk
Helenka napisał(a):
No tak. Watykan różnymi sposobami wabi prawosławnych


Owszem. Przed unią brzeską obiecano biskupom godności senatorskie. A potem się okazało, że ich nie dostali. Tak to jest, jak się zaufa Watykanowi :biggrin:

Cytuj:
Że co ?? Przecież od wieków udowadniasz coś innego zarzucając katolikom nieznajomość doktryny katolickiej.


Z doktryną nie najgorzej. Nie jest dobrze natomiast z ustrojem politycznym.


Ostatnio edytowano So kwi 06, 2013 21:45 przez pudlasz, łącznie edytowano 1 raz



So kwi 06, 2013 21:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 25, 2012 20:31
Posty: 45
Post Re: Konwersja prawosławnych do Krk
Helenka napisał(a):
To skąd ta pewność Orienta?

Jeśli skoczysz z 30 piętra na beton, to raczej na pewno się zabijesz. Oczywiście nie jestem Bogiem i nie wiem, czy może jednak przeżyjesz. Biorąc jednak pod uwagę znikomą szansę ujścia z życiem, wszyscy Ci powiedzą, że to skok który skończy się śmiercią.
Helenka - cytat ze wstawionego tekstu napisał(a):
oni bowiem wyznając, iż zachowują wiarę Abrahama, czczą wraz z nami Boga jedynego i miłosiernego, który sądzić będzie ludzi w dzień ostateczny.

Muzułmanie nie wierzą w tego samego Boga co chrześcijanie. To jest jakiś nonsens.


So kwi 06, 2013 21:45
Zobacz profil
Post Re: Konwersja prawosławnych do Krk
pudlasz napisał(a):
Owszem. Przed unią brzeską obiecano biskupom godności senatorskie. A potem się okazało, że ich nie dostali. Tak to jest, jak się zaufa Watykanowi :biggrin:

Nie. Tak to jest jak się dla władzy wyrzeka wszystkiego, co do tej pory stanowiło świętość. :biggrin:
Pazerność gubi :evil:


So kwi 06, 2013 21:46
Post Re: Konwersja prawosławnych do Krk
Orient napisał(a):
Jeśli skoczysz z 30 piętra na beton, to raczej na pewno się zabijesz. Oczywiście nie jestem Bogiem i nie wiem, czy może jednak przeżyjesz. Biorąc jednak pod uwagę znikomą szansę ujścia z życiem, wszyscy Ci powiedzą, że to skok który skończy się śmiercią.

Analogia godna poziomu betonu.
Orient napisał(a):
Muzułmanie nie wierzą w tego samego Boga co chrześcijanie. To jest jakiś nonsens.

A jest jakiś inny Bóg?


pudlasz
Cytuj:
Z doktryną nie najgorzej. Nie jest dobrze natomiast z ustrojem politycznym.

Co Ty chrzanisz? Udowadniałeś nie raz jaki to jesteś mocny z historii, a ustrój też do niej należy.
A na marginesie, to śmiem twierdzić, że swojej doktryny nie znasz.


So kwi 06, 2013 21:48

Dołączył(a): N lis 25, 2012 20:31
Posty: 45
Post Re: Konwersja prawosławnych do Krk
Helenka napisał(a):
A jest jakiś inny Bóg?

Nie wiem, skąd się bierze milczące założenie, że dowolni monoteiści wierzą w prawdziwego Boga czczonego przez chrześcijan.


So kwi 06, 2013 21:56
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 06, 2013 22:01
Posty: 1
Post Re: Konwersja prawosławnych do Krk
Ładnych słów używacie: wazeliniarz, głupoty, chrzanić itp. Czy aby na pewno dyskutują tu chrześcijanie.


So kwi 06, 2013 22:12
Zobacz profil
Post Re: Konwersja prawosławnych do Krk
Orient napisał(a):
Nie wiem, skąd się bierze milczące założenie, że dowolni monoteiści wierzą w prawdziwego Boga czczonego przez chrześcijan.

Żydzi też wierzą w innego Boga? Skoro Abraham jest ojcem ich wiary, to chyba Bóg jest ten sam, tylko, że uwierzyli iż Mahomet jest ostatnim prorokiem. A ponad to:

"Podobnie też inne religie, istniejące na całym świecie, różnymi sposobami starają się wyjść naprzeciw niepokojowi ludzkiego serca, wskazując drogi, to znaczy doktryny oraz nakazy praktyczne, jak również sakralne obrzędy. Kościół katolicki nic nie odrzuca z tego, co w religiach owych prawdziwe jest i święte.". (Deklaracja o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich )

I jeszcze jedno: Bóg pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni - " Zalecam więc przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi: za królów i za wszystkich sprawujących władze, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością. Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga, który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy." . (1 Tym 2, 1-4)


So kwi 06, 2013 22:21
Post Re: Konwersja prawosławnych do Krk
Hokan napisał(a):
Ładnych słów używacie: wazeliniarz, głupoty, chrzanić itp. Czy aby na pewno dyskutują tu chrześcijanie.

Nic co ludzkie nie jest nam obce :P


So kwi 06, 2013 22:22

Dołączył(a): N lis 25, 2012 20:31
Posty: 45
Post Re: Konwersja prawosławnych do Krk
Helenka napisał(a):
Żydzi też wierzą w innego Boga? Skoro Abraham jest ojcem ich wiary, to chyba Bóg jest ten sam, tylko, że uwierzyli iż Mahomet jest ostatnim prorokiem.

Skoro Świadkowie Jehowy twierdzą, że wierzą w jednego Boga a Chrystus jest według nich Synem Bożym, to znaczy, że wierzą w tego samego Boga co chrześcijanie.

Chrześcijanie są antytrynitarianami? Czy antytrynitarianie są chrześcijanami?


So kwi 06, 2013 22:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 01, 2013 0:52
Posty: 44
Lokalizacja: USA, Spoza Polski
Post Re: Konwersja prawosławnych do Krk
pudlasz napisał(a):

Porzuca Kościół Chrystusowy i przechodzi do Watykanu.



pudlasz Ty mój przyjacielu, skąd Ty jesteś taki pewny że Wasz Kościół jest Chrystusowy?
Po zachowaniu osób wyznania Prawosławnego, raczej bym się z tym nie zgodził.
Robicie i zachowujecie się , odwrotnie niż jest w Nowym Testamencie napisane.
Jesteście psychologicznie otumieni przez waszych Księży. A takie zachowanie wiernych nazywa się sekta.
Nie obrażając waszego kościoła, bo wiem że wierzycie w Jezusa i jest w Waszym kościele prawdziwe ciało Jezusa Chrystusa.
Ale zachowanie wasze przypomina sektę.


So kwi 06, 2013 23:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 01, 2013 0:52
Posty: 44
Lokalizacja: USA, Spoza Polski
Post Re: Konwersja prawosławnych do Krk
Orient napisał(a):
Helenka napisał(a):
Żydzi też wierzą w innego Boga? Skoro Abraham jest ojcem ich wiary, to chyba Bóg jest ten sam, tylko, że uwierzyli iż Mahomet jest ostatnim prorokiem.

Skoro Świadkowie Jehowy twierdzą, że wierzą w jednego Boga a Chrystus jest według nich Synem Bożym, to znaczy, że wierzą w tego samego Boga co chrześcijanie.

Chrześcijanie są antytrynitarianami? Czy antytrynitarianie są chrześcijanami?


Świadkowie Jechowi są do was bardzo podobni, im też się wydaje że są najmądrzejsi.



Orient - a czy doczekam się odpowiedzi od Ciebie na moje pytanie?

Boguslaw_New_Jersey napisał(a):
Orient napisał(a):
Osoby, które porzuciły Cerkiew prawosławną na rzecz jakiejkolwiek innej religii nie mogą, o ile nie powrócą do wiary prawosławnej przed śmiercią, liczyć na zbawienie.

a kto tak powiedział???
a nie w Nowym ani w Stary Testamencie na ten temat nic niema.



gdzie to jest napisane?


So kwi 06, 2013 23:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL