Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 REFORMACJA JAKO RATUNEK DLA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO 

Czy założenia Reformacji mogą przyczynić się do odbudowania zaufania do Kościoła Rzymsko-Katolickiego
Tak, są dobrą drogą. 30%  30%  [ 9 ]
Nie, to zła droga. 47%  47%  [ 14 ]
Nie wiem. 23%  23%  [ 7 ]
Liczba głosów : 30

 REFORMACJA JAKO RATUNEK DLA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
wyznanie wiary u katolików pozostaje tylko słowem i na to nic nie poradze. różnice pochodzą od różnicy rozumienia Słów Biblii. Protestanci we wzajemnych stosunkach nie patrzą różnice, bo one są minimalne. np / Baptysta z luteraninem nie patrzą na dzielące je różnice bo fundamentalne zasady mają te same. co innego stosunki baptysty i katolika. przy takich stosunkach zachodza olbrzymie kłutnie różnice. protestanci sie nie dzielą. protestancka jednosc zapisana jest w zasadach protestantyzmu i nie wyklucza jednosc o ktorej mowi chrystus. 4 zadady protestantyzmu nie wyszły od katolików, bo np. zasad solus chistus, która mówi, że Jezus jest jedynm odkupicielem, pośrednikiem i objawioną miłością Boża całkowicie przeczy katolicyzmowi. to samo z zasadą tylko piśmo święte. zasada ta też przeczy, bo katolicy obok biblii uznaja jeszcze objawienia, świetych i papieży.


Pt maja 30, 2003 0:39
Zobacz profil
Post 
Locowski dlaczego nie odpowiadasz na zadawane pytania : dlaczego nie napiszesz z ktorego jesteś zboru? wstydzisz się?

Widzę ,że nie masz szacunku dla imienia Jezus, bo piszesz małą literą to co święte - i godne czci

:!: :!: TYLKO JEZUS CHRYSTUS JEST JEDYNYM POŚREDNIKIM W DRODZE DO OJCA i JEDYNYM ODKUPICIELEM :!: :!: :!: :!: :!:

gdybyś dokładniej słuchał w przeszłości Kościoła Katolickiego i czytań podczas Mszy św to na pewno nie pisałbyś głupot w tej chwili i herezji :!: :!: A to co piszesz wypływa z twojej niewiedzy.

Ty locowski nawet nie wiesz czym jest Biblia dla ciebie--

Więc ci wyjaśniam :!: :!: BIBLIA czyli PISMO ŚW. JEST OBJAWIONYM SŁOWEM BOŻYM_ :!: :x dla Katolików, a czym jest dla ciebie?????????

LOCOWSKI - po twoich wypowiedziach, nie popartych słowami Pisma św widać, że jesteś neofitą, i to tak pewnie niedawno zwiedziony :!:

A w ogóle to pytam dlaczego założyłeś taki temat i po co w ogóle tu zaistniałeś-jaki masz w tym cel?????????


Tylko ,że ty nie potrafisz dokładnie czytać i nie odpowiadasz na pytania PYTAM JESZCZE RAZ JAK NIE WSTYDZISZ SIE DO KTÓREGO ZBORU NALEZYSZ TO NAPISZ


Pan Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy umoczył chleb w winie i podał Judaszowi mówiąc czyń co masz czynić ,

Ty locowski podobnie - przyjałeś Sakrament Eucharystii ,bo na pewno byłeś u Pierwszej Komunii św , i teraz zdradzasz Kościół , i teraz czynisz zło, w nienawiści do Katolików jako wyraz twojego wyrzutu sumienia :!: :!:

Jeżeli nie odpowiedz dokładnie kto ,kiedy i w jaki sposób uwiódł cię do wolnych chrześcijan i do jakiego zboru nalezysz to uważam ,że nie ma sensu dalej z tobą prowadzić dialogu.


Pt maja 30, 2003 6:05
Post Iocowski!
Masz jedną ogromną zaletę: twoje wypowiedzi wprowadzają zamieszanie, które co chwila ktoś prostuje i dzięki temu można się więcej dowiedzieć. Jednak czytając Twoje teksty czasami zastanawiam się, czy Ty rzeczywiście "nawróciłeś" się z katolicyzmu na protestantyzm, czy też weszłeś do jakieś sekty?


N lip 13, 2003 23:24

Dołączył(a): Pt lip 11, 2003 18:46
Posty: 677
Post 
Reformacja dziś ma inny wymiar strukturalny jak kiedyś, I KRzK czerpie wiele z łaski Chrystusa obdarowywującego również Kościoły protestanckie. Takim przykładem jest Ruch Charyzmatyczny, czy Taize. dzie nie istotne są różnice teologiczne ale wiara, która nas jednoczy - na Chwałę Bożą.

_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan


Śr lip 16, 2003 20:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 22, 2003 19:57
Posty: 94
Post 
zacznijmy reforme od wlasnych serduszek...a bedzie dobrze.

Pozdrawiam... :-D


N sty 11, 2004 12:30
Zobacz profil
Post 
zawsze gdziwiłem sie zasadzie TYLKO BIBLIA i jakoś nie mogłem zrozumieć jesli protestanci jestescie tacy biblijni to dlaczego jesteście tak podzieleni...
oprócz tego wykażcie może zasadność tej tezy w oparciu o PISMO ŚW.
według mnie (a było to na różnych listach dyskusyjnych poruszane) to zasada tylko Biblia jest zasadą niebiblijną

pytanie do twórcy topiku w czym reformacja miałaby pomóc ratować KK??
jakoś nie widzę tego wielkiego problemu w KK o którym pisze locowski

co do mojej przedmówczyni to się zgadzam że należy zacząć od siebie ale czy to wszystko??


Pt sty 23, 2004 0:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 28, 2004 13:12
Posty: 16
Post 
Jockey napisał(a):
zawsze gdziwiłem sie zasadzie TYLKO BIBLIA i jakoś nie mogłem zrozumieć jesli protestanci jestescie tacy biblijni to dlaczego jesteście tak podzieleni...
oprócz tego wykażcie może zasadność tej tezy w oparciu o PISMO ŚW.

Masz racje , jak wy protestanci kierujecie się Pismem Świętym dzielicie się, wyświęcacie kobiety, dopuszczacie do wyświęcenia biskupa geja(wiem ze Jezus kazał miłowac bliźniego, ale tez dal nam jakies zasady). Prezcież tak się nie żyje Pismem Świętym. Nie macie Najświętszej ofiary-Eucharystii, a ja nie umiem żyć bez Pana Jezusa obecnego w Najświęszym Sakramencie-to ejst dla nas widoczny znak.
A co do tematu, ostatnmio oglądalem film dokumantalny, nie pmiętam tytulu i powiedzieli ze Nasz papież mial zamiar zwołać jakiś sobór, ale wszyscy stwierdzili, że bylby to następny cios dla Kościoła i mogło by być wiele przeciwnikow i mogły by się tworzyć nowe odłamy. Naszczęście nie jest u nas tak jak u protestantów :-o


Cz lip 29, 2004 17:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Fidel napisał
Cytuj:
..wyświęcacie kobiety, dopuszczacie do wyświęcenia biskupa geja(wiem ze Jezus kazał miłowac bliźniego, ale tez dal nam jakies zasady)..


Jak by tak opisać jakich to księży katolickich czasami się wyświęca . Co czasami porabiają duchowni tegoż kościoła . . Reasumująć zło znajdziemy wszędzie.. Chyba że chcesz porównywać gdzie tych złych księży biskupów jest więcej czy u protestantów czy u katolików. A może ich najwięcej w innym wyznaniu . Widzisz potrzebę takiej klasyfikacji..?
Pozdrówka


So lip 31, 2004 6:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 28, 2004 13:12
Posty: 16
Post 
Tak tylko my wyświęcamy nie wiedząc o tym że człowiek jest homoseksualisto, to rodzi się potem. Ale nigdy świadomie biskup-papież nie wyswięcal geja czy lebijkę, zwlaszcza na księdza, a co juz mówić na biskupa. U nas to się objawia potem i oczywiscie papież robi wszystko żeby temu zaradzić. Ale o święceniu kobiet już się nie wypowiedziales?? dobrze wiesz, że to jest sprzeczne z Pismem Świętym, przecież w gronie dwunastu nie byłokobiety, Melchizedek też był meżczyzną. A wogóle nie podoba mi się jak Księża u was mają żony. Bo tu ejst jakieś wyrzeczenie. Ja napewno bym nie dal ofiary na żone , bo w tych czasach rzeczywiście jest ciężko. U nas celibat zawsze będzie i niech czuwa nad tym Boża Opatrznosć!


So lip 31, 2004 12:01
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 26, 2004 13:41
Posty: 60
Post 
godunow napisał(a):
Jak by tak opisać jakich to księży katolickich czasami się wyświęca . Co czasami porabiają duchowni tegoż kościoła . . Reasumująć zło znajdziemy wszędzie.. Chyba że chcesz porównywać gdzie tych złych księży biskupów jest więcej czy u protestantów czy u katolików. A może ich najwięcej w innym wyznaniu . Widzisz potrzebę takiej klasyfikacji..?
Pozdrówka
Gdyby całe chrześcijaństwo kierowało się „moralnością“ z kościoła protestanckiego, to na koniec świata nie trzeba by było długo czekać. A nadzieja zmartwychwstania i zbawienia obróciłaby się szybko w rozpacz beznadziejności potępienia.


So lip 31, 2004 20:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Fidel napisał
Cytuj:
Ja napewno bym nie dal ofiary na żone , bo w tych czasach rzeczywiście jest ciężko. U nas celibat zawsze będzie i niech czuwa nad tym Boża Opatrznosć!


Zapomniałeś napisać lub wolisz zmilczeć.. W kościel katolickim też są osoby duchowne które mają żony.. Kościół Unicki który podlega pod Rzym czyli jest częścią składową Kościoła Rzymsko-Katolickiego. I w Kościele Unickim są księża żonaci. Czy celibat jest dobrem ? Czy ma sens ? chyba tu była dyskusja na ten temat. .
Co do kapłaństwa kobiet . Jestem przeciwny tyle . Piszesz również
Cytuj:
Ale nigdy świadomie biskup-papież nie wyswięcal geja czy lebijkę,


Różni bywali wyświęcani .. Czy za widzą i zgodą.. Może tak może nie .. Fakt jak lubujesz się w tego typu sprawach możemy poszukać ciekawych przypadków ..Ale to chyba nie jest tematem tego topiku..
Scheader pisze
Cytuj:
Gdyby całe chrześcijaństwo kierowało się ?moralnością? z kościoła protestanckiego,
No tak gdyby dziadek zgolił brodę zgolił wąsy to byłby babcią. A tak dziadek napił się winka i gonił babkę wedle kominka. A potem sam uwierzyła że jest babką.
Pozdrawiam !!


So lip 31, 2004 22:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Schedar - może zechciej zauważyć, że nie ma czegoś takiego, jak jeden kościół protestancki i nie uogólniaj?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So lip 31, 2004 23:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 28, 2004 13:12
Posty: 16
Post 
Zapomniałeś napisać lub wolisz zmilczeć.. W kościel katolickim też są osoby duchowne które mają żony.. R
Powiem ci, że jesteś płytki, bo spierasz się o to , czego nie ma u nas w Kościel. Jak mozesz mówić, że księża mają żony, to są wyjątki keidy jakiemuś księdzu odbije(nielegalnie)ale takich ejst mało. Ale celibat jest i będzie. A u was wszyztsko jest legalnie
Różni bywali wyświęcani .. Czy za widzą i zgodą.. Może tak może nie ..
Jak nie wiesz to nie gadaj, jak ty moiżesz gadac moze tak czy nie, jestes beszczelny, takie zarzuty. Różni są ludzie, ale nikt od razu się nie ujawni jako że ejst gejem czy ma żonę, wychodzi to dopiero po święceniach kapłańskich, a wtedy Papież naklada ekskomunikę lub karę: oddalenie z kapłaństwa.
Scheader pisze
Cytuj:
Gdyby całe chrześcijaństwo kierowało się ?moralnością? z kościoła protestanckiego,

Scheader masz racje, wtedy nie bylo by zbawienia, jaki wy przykład dajecie jak u was tyle podziałów, poprostu wasza moralność spada poniżej zera. Przeczytaj sobie list naszego kardynala Razingera z Watykanu www.opoka.com.pl o związku mężczyzny i kobiety Pozdrawiam !![/quote]


N sie 01, 2004 12:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Fidel - spokojnie, nie irytuj się, bo nie masz racji.
1. W kościele rzymsko-katolickim księży obowiązuje celibat. Zgoda.
Choć mam niejasne wrażenie, że był taki przypadek w ostatnich latach, gdy wyświęcono już żonatego mężczyznę (z dyspensą Stolicy Apostolskiej), chyba w Niemczech (protestant, pastor, po zmianie wyznania chciał nadal pełnić posługę jako kapłan). Mogę się mylić.
Bez takiej dyspensy mężczyzna żonaty nie może przyjąć świeceń w KRzK.

Istnieje natomiast również kościół grekokatolicki (również katolicki, czyli powszechny, będący w pełnej jedności z Rzymem), w którym celibat nie obowiązuje.

2. Kan. 1029 Kodeksu postępowania kanonicznego - "Do święceń należy dopuszczać jedynie tych, którzy - według roztropnej oceny własnego biskupa albo kompetentnego przełożonego wyższego - po rozważeniu wszystkich okoliczności, mają nieskażoną wiarę, kierują się prawidłową intencją, posiadają wymaganą wiedzę, cieszą się dobrą opinią, mają nienaganne obyczaje, wypróbowane cnoty, jak również inne przymioty fizyczne i psychiczne, odpowiadające przyjmowanemu święceniu."

3. Praktykujący homoseksualista - jak z powyższego wynika - księdzem zostać nie może. Ale myślę, że ocena, czy człowiek który ma skłonności homoseksualne będzie w stanie wytrwać w celibacie w warunkach, w jakich będzie żył, należy do osób odpowiedzialnych za formowanie przyszłych kapłanów. Nie ma w każdym razie konkretnego obwarowania.

4. Jak już pisałam - nie ma czegoś takiego, jak jeden kościół protestancki. Jest wiele wyznań protestanckich, mających bardzo różne poglądy na kwestie moralności. Więc nie oskarżaj hurtem, bo bardzo wielu protestantów żyje zgodnie ze Słowem Bożym i w tym momencie tych ludzi obrażasz.
Tak samo jak obraża np. księży ten, kto uogólnia na wszystkich zarzuty o pedofilię, łamanie celibatu, chciwość, itp. - choć istnieją niestety przykłady zgorszeń i to całkiem liczne...

Pozdrawiam.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N sie 01, 2004 13:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 28, 2004 13:12
Posty: 16
Post 
No weisz każdy ma swoje upodobania co do religi, troszeczke masz racji, że jest wiele wyznać w kościele ptotestanckim, zalezy w jakim wyznaniu jest ten co sie wypowiada.


N sie 01, 2004 14:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL