Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna strona
 Korzenie... 
Autor Wiadomość
Post Re: Korzenie...
Kozioł napisał(a):
Kael napisał(a):
@olijula, ja wlasnie NIE jestem wszechwiedzaca.

Problem w tym, ze dla wielu Kosciol Chrystusowy nie istnieje tak naprawde i sa tylko jego "nurty" tudziez denominacje. W zwiazku z tym jest obojetne do ktorej sie nalezy. :(


@Alus, a to zauwazylas?
http://info.wiara.pl/doc/1900540.Pastor ... otestancki


Kościół Chrystusowy istnieje ponad denominacją, czy nurtem.

Ta teza nie wytrzymuje konfrontacji z rzeczywistością nauczania Chrystusa i Apostołów. Oni przekazali jedno nauczanie i jedną wiarę, a nie kilkadziesiąt tysięcy wersji zależnie od przekonań jakiejś grupy ludzi. Apostołowie wzywali do jedności w wierze i przestrzegali przed rozłamami. Biskupi nie są przez Ducha Świętego powołani pro forma.


Cz lut 27, 2014 10:26

Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 21:22
Posty: 751
Post Re: Korzenie...
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Kael napisał(a):
@olijula, ja wlasnie NIE jestem wszechwiedzaca.

Problem w tym, ze dla wielu Kosciol Chrystusowy nie istnieje tak naprawde i sa tylko jego "nurty" tudziez denominacje. W zwiazku z tym jest obojetne do ktorej sie nalezy. :(


@Alus, a to zauwazylas?
http://info.wiara.pl/doc/1900540.Pastor ... otestancki


Kościół Chrystusowy istnieje ponad denominacją, czy nurtem.

Ta teza nie wytrzymuje konfrontacji z rzeczywistością nauczania Chrystusa i Apostołów. Oni przekazali jedno nauczanie i jedną wiarę, a nie kilkadziesiąt tysięcy wersji zależnie od przekonań jakiejś grupy ludzi. Apostołowie wzywali do jedności w wierze i przestrzegali przed rozłamami. Biskupi nie są przez Ducha Świętego powołani pro forma.


A to ciekawe bo Chrystus też nauczał wiele innych rzeczy których Kościół się nie trzyma. Więc kto się odwrócił od nauczania Jezusowego i tworzy sobie swoje własne interpretacje? Nie mające nic wspólnego z przesłaniem Chrystusa?
Kościół już dawno się pogubił...... A może to KK odszedł od prawdziwego Kościoła?? Nie pomyślałeś o tym? Pewnie nie bo klapki ci na to nie pozwalają niestety.....
Tak to jest jak pozwala się innym myslec za siebie ;-)


Cz lut 27, 2014 10:30
Zobacz profil
Post Re: Korzenie...
@Koziol i @olijula uwazacie, ze Prawdy jako takiej nie zna zadna denominacja? Ze Prawda to jakis tam zlepek z wierzen kazdej denominacji? A ktore czesci nalezy wybrac, zeby do Prawdy sie zblizyc?

Osobiscie uwazam ze calosc depozytu wiary przechowal Kosciol katolicki. Rola nastepcy sw Piotra jest dla mnie niepodwazalna, co nie oznacza, ze uwazam, ze patriarchowie sa nieistotni. Choc akurat patriarcha moskiewski jakos nie tego....


Cz lut 27, 2014 10:31

Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 21:22
Posty: 751
Post Re: Korzenie...
Kael i takie twoje prawo. Możesz mieć swoje zdanie tak jak i inni. Każdy z nas ma rozum, serce i wolną wolę.
Ktoś z nas na pewno się myli i ktoś z nas z pewnością ma rację :-)
Jednaj całkowitej prawdy nikt z nas nie jest i nie będzie w stanie nigdy posiąść i to chyba jest oczywiste....

Rola św Piotra też została nagięta do własnych potrzeb.
I wiele wiele innych kwesti w KK także więc nie może on głosić czystej Jezusowej prawdy


Cz lut 27, 2014 10:39
Zobacz profil
Post Re: Korzenie...
olijula napisał(a):
A to ciekawe bo Chrystus też nauczał wiele innych rzeczy których Kościół się nie trzyma.

Jakieś przykłady?

Cytuj:
Więc kto się odwrócił od nauczania Jezusowego i tworzy sobie swoje własne interpretacje?

Ty.

Cytuj:
Kościół już dawno się pogubił......

Czy jesteś biskupem? Bo z tego co pamiętam, to biskupi są powołani do oceny, czy Kościół naucza właściwie...


Cz lut 27, 2014 10:48

Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 21:22
Posty: 751
Post Re: Korzenie...
hahaha yarpen nie rozśmieszaj mnie proszę. Ty pozwalasz aby biskupi za ciebie myśleli i odbierali ci wolną wolę, którą dał nam Bóg. Tak samo jak i rozum z którego czasem warto skorzystać wiesz?
Czemu pozwalasz by ktoś wkładał ci do głowy coś co sam uznał za dobre(bo opłacalne) a ty tego się kurczowo trzymasz nie sprawdzając i nie posługując się swoimi przemyśleniami i sercem.

Tak przynajmniej mi się wydaje biorąc pod uwagę twoje wpisy.

A przykładów na niebiblijne nauczanie kościoła jest całe mnóstwo włącznie z papiestwem, które jest wymysłem i błędną interpretacją jak i celibat i wiele wiele innych


Cz lut 27, 2014 10:52
Zobacz profil
Post Re: Korzenie...
olijula napisał(a):
Jednaj całkowitej prawdy nikt z nas nie jest i nie będzie w stanie nigdy posiąść i to chyba jest oczywiste....


To znaczy, ze uwazasz, ze Pan Jezus pozostawil nas na pastwe naszego rozumu?

To Komu ty wierzysz? Przeciez jest jasne, ze ty nigdy sama prawdy nei "posiadziesz".

Ja wierze Jezusowi i Duchowi sw, ze nigdy nie odstapia od Kosciola, ktory jest Mistycznym Cialem Chrystusa, a On jest jego glowa.

Ja nie wierze ludziom. Ja wierze w asystencje Ducha sw, bo On nas nie moze zdradzic. A to nie jest asystencja jednostkowa w tym sensie, ze kazdy moze posiasc cala prawde, zeby powiedziec: nie potrzebuje was, mi duch sw wszytsko objawil. O tym wlasnie pisal sw Pawel.
Wszystkie dary ktore otrzymujemy, otrzymujemy dla innych, zeby budowac Cialo Chrystusa. A nie zeby sie chlubic, ze "wiemy lepiej".
Pan Jezus tak sobie zyczyl, ze mamy byc wspolnota i byc zalezni jedni od drugich. to nasza pycha powoduje, ze chcemy byc niezalezni.


Ostatnio edytowano Cz lut 27, 2014 10:59 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Cz lut 27, 2014 10:57

Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 21:22
Posty: 751
Post Re: Korzenie...
Św Piotr nigdy nie był ponad innymi apostołami.
Miał jakąś władzę nad innymi? NIE
Czy w biblii jest napisane by księża byli bezżenni i bezdzietni? NIE
Jest napisane by biskup był dobrym mężem i ojcem. Więc o czym to świadczy???? Chyba nie o celibacie?
Napisane jest, żeby modlić się do posągów i oddawać im czesć?? NIE a tak KK nakazuje robić
Czy w Biblii jest napisane, że Maria miała tylko syna Jezusa??? NIE a wręcz przeciwnie - doczytaj
itd. itp..... Więc jakim prawem KK pozmieniał to o czym mówił Jezus? Czy myślisz, że podoba się Bogu??
Czy Jezus nakazał mówić do Piotra Ojcze święty?? NIE
To dlaczego nazywa się papieża OJcem Świętym
Biblia wyraźnie mówi Jeden jest Ojciec Święty, który jest w niebie!!!
To bluźnierstwo i ogromna pycha

Zastanówcie się czy tak to widział Chrystus??


Cz lut 27, 2014 10:59
Zobacz profil
Post Re: Korzenie...
@olijula, te brednie to sama wymyslilas?
Naprawde nie wiem, kto sie modli to posagow...
O celibacie slowa w Biblii nie ma? Naprawde? To moze pan Jezus byl zonaty?

Sw Piotr nie byl "ponad" w twoim ludzkim rozumieniu. Pan Jezus tez nie byl w tym rozumieniu ponad, bo w ludzkim "ponad" by apostolom nog nie umywal.

Moze zaczniesz od czytania Bbiblii tak jak jest napisana, a nie pojedynczych zdan? I bez uprzedzen, ze jak katolicy cos mowia, to na pewno to nieprawda.


Cz lut 27, 2014 11:12
Post Re: Korzenie...
Skoro przeniesiono mój protest jako nowy wątek, to korzystam z prawa założyciela:
Przenieście się ze swym sporem, z oftopem gdzie indziej.


Cz lut 27, 2014 11:16

Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 21:22
Posty: 751
Post Re: Korzenie...
kael no właśnie może zacznij czytać ze zrozumieniem.
Odnośnie celibatu proszę podaj mi przykład.
Ja ci mogę podać tekst który mówi o tym by księża mogli mieć żony

"Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony2, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, 3 nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, 4 dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. ...."

No właśnie skoro św Piotr nie był ponad to czemu papież ma być ponad?

A co do pozostawienia nas na pastwę naszego rozumu to właśnie uważam, że Jezus posłał do WSZYSTKICH Ducha Prawdy. Duch święty został dany każdemu człowiekowi a nie tylko biskupom.
Dlatego wierzę Bogu i Duchowi Świętemu i wierzę, że może mnie prowadzić w życiu jak obiecał Jezus.
Tylko nie każdy Duchowi na to pozwala i woli pozwolić się prowadzić się ludziom w których niekoniecznie działa Duch Święty albo też nie działają zgodnie z Jego wolą.

Właśnie dlatego, że wierzę, iż Bóg nas nie zostawił samym sobie staram się odnaleźć w sobie Ducha Prawdy i pozwolić Mu się prowadzić nie zważając na osądy innych bo nie one są istotne.


Cz lut 27, 2014 11:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 19, 2013 21:22
Posty: 751
Post Re: Korzenie...
To chyba nie do końca jest offtop ale ok kończe swoje wywody :-)


Cz lut 27, 2014 11:22
Zobacz profil
Post Re: Korzenie...
Koziol, a gdzie tu offtop? Ze kazdy "nurt" sobie wlasna prawde ustala nie dbajac o korzenie?


Cz lut 27, 2014 11:25
Post Re: Korzenie...
olijula napisał(a):
hahaha yarpen nie rozśmieszaj (...)

Czyli przykładów brak, bo to...
Cytuj:
A przykładów na niebiblijne nauczanie kościoła jest całe mnóstwo włącznie z papiestwem, które jest wymysłem i błędną interpretacją jak i celibat i wiele wiele innych

...nie są przykłady tych nauk Chrystusa, od których podobno odszedł Kościół katolicki, a o których wskazanie prosiłem, tylko standardowa lista zarzutów solascripturowców odnośnie nauk, dla których rzekomo nie ma potwierdzenia w Biblii.


Cz lut 27, 2014 11:33
Post Re: Korzenie...
No i z porządnego tematu zrobiła się zwykła pyskówa o wszystkim i o niczym.
Przestańcie trolować.


Cz lut 27, 2014 11:36
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL