Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Tajemny Plan - Fabian Błaszkiewicz 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt kwi 27, 2018 10:23
Posty: 2
Post Tajemny Plan - Fabian Błaszkiewicz
Witam, ostatnio trafiłem na kanał Youtoub'e "Tajemny Plan" zaciekawiony chęcią poznania zasad zgłębiania pisma jakie przedstawia tam autor. Dowiedziałem się jednak, że Fabian Błaszkiewicz to były Jezuita, który został usunięty z zakonu ze względu na nieposłuszeństwo przełożonym.

W związku z tym nasunęły mi się wątpliwości. Jaki jest stosunek kościoła katolickiego do tego Pana. Długo szukałem w Internecie i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Czy analiza Biblii autora jest prawidłowa? Czy są może inni bibliści, którzy prowadzą tego typu wykłady online, ale są mniej kontrowersyjni?


Pt kwi 27, 2018 10:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Tajemny Plan - Fabian Błaszkiewicz
krzy512 napisał(a):
Jaki jest stosunek kościoła katolickiego do tego Pana. Długo szukałem w Internecie i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi


Wydaje się, że informacja którą podałeś w swoim poscie nieco powyżej swojego pytania:
krzy512 napisał(a):
został usunięty z zakonu
może być uważana za dość jednoznaczną odpowiedź, co do stosunku Kościoła katolickiego do tego pana.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt kwi 27, 2018 12:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 27, 2018 10:23
Posty: 2
Post Re: Tajemny Plan - Fabian Błaszkiewicz
A jednak przeczytałem coś takiego:

"Po pierwsze, wraz z informacją o decyzji prowincjała pojawiły się w mediach zapewnienia, że nie ma ona związku z treścią nauczania suspendowanego zakonnika."

https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/komentarze/art,911,i-kto-to-mowi.html

Według artykułów kara dotyczyła nieposłuszeństwa przełożonym, a nauczanie było ok. Dlatego założyłem post o stosowności słuchania analiz biblijnych tego pana.


Pt kwi 27, 2018 12:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 30, 2018 9:10
Posty: 1
Post Re: Tajemny Plan - Fabian Błaszkiewicz
KRK ani Zakon nie odpowiada za aktualne nauczanie Fabiana. Nawet jeśli wcześniej było zgodne z nauczaniem Kościoła. Ani go nie potwierdza, ani nie neguje. Gdyby Fabian zidentyfikował się z jakąś Denominacją, to można by mówić o relacjach miedzy wspólnotami, na ile uznają swoje nauczanie.


Pn kwi 30, 2018 9:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 12, 2021 19:53
Posty: 12
Post Re: Tajemny Plan - Fabian Błaszkiewicz
Witam.

Odkopię ten temat, ponieważ ten pan dalej na YouTube wygłasza herezje. Mam znajomego, który w te herezje mocno wierzy.

Wyciągnął coś, co dla mnie jest sfabrykowane, ale nie wiem jak temu znajomemu wytłumaczyć że jest to nieprawda.

Skąd ludzie takie rzeczy wyciągają?

chodzi mi o ten skan, w którym na drugiej stronie jest wpis: Kapłan to drugi Chrystus i że to powiedział niby Kardynał Wyszyński.

https://1.bp.blogspot.com/-34AwjQqMESc/XF1TJnL_FrI/AAAAAAAANAg/91SCK-jpjV0DSQzK_s8fw9SiZouwHdCLgCLcBGAs/s1600/Wyszy%25C5%2584ski.jpg


Śr cze 29, 2022 18:23
Zobacz profil
Post Re: Tajemny Plan - Fabian Błaszkiewicz
https://zapytaj.wiara.pl/pytanie/pokaz/82a4f
Polecam odpowiedz.

Przejaskrawiona wypowiedz kard Wyszynskiego ja rozumiem jako przestroge dla (mlodych) ksiezy, zeby byli swiadomi odpowiedzialnosci, jaka na nich ciazy i kredytu zaufania ze strony Pana Jezusa i Kosciola.

Ale komus moze ta "wladza nad Bogiem" uderzyc do glowy i zrobi sam z siebie nieomylnego prawie-Pana-Boga, a moze nawet i ponad- Boga, no bo Mu w koncu "rozkazuje" (a nie wypelnia Jego nakaz) i pycha go zniszczy.


Śr cze 29, 2022 19:13

Dołączył(a): Wt paź 12, 2021 19:53
Posty: 12
Post Re: Tajemny Plan - Fabian Błaszkiewicz
Dzięki wielkie.


Śr cze 29, 2022 20:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 17, 2023 16:38
Posty: 1
Post Re: Tajemny Plan - Fabian Błaszkiewicz
Jaki jest ekumeniczny stosunek do osób przechodzących z jednego kościoła do innego?


Pt lis 17, 2023 19:43
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Tajemny Plan - Fabian Błaszkiewicz
W jakim sensie? Gdy ktoś staje się członkiem innego Kościoła, to po prostu się nim staje. Czy potem można przyjąć komunię świętą w swoim dawnym Kościele, to już zależy od tego nowego.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt lis 17, 2023 20:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL