Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 9:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 22  Następna strona
 Ekumenizm ogólnie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Ekumenizm ogólnie
robaczek2 napisał(a):
Kozioł napisał(a):
inaczej niż definiuje to KK

Jestem Ci bardzo wdzieczny za przyblizenie mi nauczania KK. Nie wiedzialem np. ze
"Katolicy uwazają, że kawałek chleba zamienia sie na stałe w ludzkie mięso"
Ale Cie pokrecili.

Przedstawiłem tobie argumenty bezpośrednie i pośrednie. Nie przedstawiłeś kontrargumentów.
Małgosiaa napisał(a):
No bo najwyraźniej nie wiesz, że katolicy to głaby nie z tej ziemi, którzy nie wiedzą w co wierzą, a teraz już wiesz :D

To samo dotyczy ciebie. Nie przedstawiłaś kontrargumentów na definicję transsubstancjacji i postanowień soborów. To twarde nauki, przyznaję. Wyśmiewanie nie jest kontrargumentem, jest oznaką ich braku.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt gru 28, 2018 21:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2734
Post Re: Ekumenizm ogólnie
Kozioł napisał(a):
Nie przedstawiłeś kontrargumentów.

Ostatnio sporo czytalem i ogladalem wykladow liderow roznych grup pochodzcych spoza KRK. Dostrzeglem wspolny mianownik: to my mamy racje a wszyscy swieci, ojcowie kosciola, papieze i nauczyciele sie mylili. Dla Ciebie zadne argumenty nigdy nie beda przekonujace dopoki nie dojdzie do Ciebie, ze moze jednak dawni nauczyciele jak Justyn, Ireneusz, czy Jan Zlotousty lub nowi jak Maksymilian Kolbe, Edyta Stein lub Jan Pawel II maja racje. Jest pycha. I jest pokora.


Pt gru 28, 2018 22:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1385
Post Re: Ekumenizm ogólnie
Nadal w temacie, choć nieco z innej strony:
Słyszeliście zapewne o różnych przypadkach profanacji Hostii, np. o wyjęciu jej tabernaculum i podeptaniu albo rzuceniu psu. Czy sądzicie, że zmartwychwstały Chrystus w uwielbionym ciele wystawiałby siebie na możliwość takiego pohańbienia? Czy nie wystarczy, że doświadczył hańby gdy zawisł na krzyżu? Tylko że wtedy zrobił to dla nas...

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pt gru 28, 2018 22:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2734
Post Re: Ekumenizm ogólnie
Wybawiony napisał(a):
wystawiałby siebie na możliwość takiego pohańbienia

Taa .. Smierc na krzyzu to maly pikus.


Pt gru 28, 2018 22:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1385
Post Re: Ekumenizm ogólnie
robaczek2 napisał(a):
Taa .. Smierc na krzyzu to maly pikus.

Czy to ma być kontrargument, czy może coś innego?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pt gru 28, 2018 23:02
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Ekumenizm ogólnie
Kozioł napisał(a):
To samo dotyczy ciebie. Nie przedstawiłaś kontrargumentów na definicję transsubstancjacji i postanowień soborów. To twarde nauki, przyznaję. Wyśmiewanie nie jest kontrargumentem, jest oznaką ich braku.

Żadne argumenty ani kontrargumenty nie docierają, więc po co? Nie zauważyłeś, że po prsetu zaprzestałam dyskusji nauczona doświadczeniem z różnych wątków (tu jeszcze raz spróbowałam i sama nie wiem po co)? Twierdzenie, że katolicy wierzą iż transupstancjacja to przemiana w ludzkie mięso przeważylło i zaowocowało tym, że zaczęłam studiować kulturę i sztukę rodem z filmu "Daleko od szosy".

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt gru 28, 2018 23:18
Zobacz profil
Post Re: Ekumenizm ogólnie
No, jeśli hasło: "metafizyka Arystotelesa" nie odmyka żadnej szufladki w umyśle, to trudno oczekiwać zrozumienia doktryny, której się broni. A wtedy pozostaje tylko pointa rodem z Gogola.

Przyznaję, nie mam czasu na lekturę pism pana A.; zapośredniczam wiedzę o jego pomysłach na tym forum, więc nie jest to wiedza pewna. Ale ja powinienem raczej dokończyć wreszcie Kojiki i sprawić sobie Nihon-koki. A katolicy?


So gru 29, 2018 0:04
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Ekumenizm ogólnie
ErgoProxy napisał(a):
A katolicy?

A katolicy? A katolicy nie muszą tłumaczyć dlaczego garbaty ma proste dzieci komuś, kto zamierza zrobić z tego kabaret.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 29, 2018 0:27
Zobacz profil
Post Re: Ekumenizm ogólnie
Nikt z niekatolików tutaj nie robi kabaretu z Arystotelesa. Facet miał pewną myśl; warto się z nią zapoznać, choćby po to, żeby… zmądrzeć.


So gru 29, 2018 1:29
Post Re: Ekumenizm ogólnie
Wybawiony napisał(a):
Nadal w temacie, choć nieco z innej strony:
Słyszeliście zapewne o różnych przypadkach profanacji Hostii, np. o wyjęciu jej tabernaculum i podeptaniu albo rzuceniu psu. Czy sądzicie, że zmartwychwstały Chrystus w uwielbionym ciele wystawiałby siebie na możliwość takiego pohańbienia? Czy nie wystarczy, że doświadczył hańby gdy zawisł na krzyżu? Tylko że wtedy zrobił to dla nas...

Jezus przed męką modli się - Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby stanowili jedno, jak Ty Ojcze we Mnie, Ja w Tobie, i aby stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał - sądzisz, że podział wyznawców Jezusa i wieczne spory kto ma rację, nie stanowią stałego pohańbienia????


So gru 29, 2018 8:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Ekumenizm ogólnie
robaczek2 napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Nie przedstawiłeś kontrargumentów.

Ostatnio sporo czytalem i ogladalem wykladow liderow roznych grup pochodzcych spoza KRK. Dostrzeglem wspolny mianownik: to my mamy racje a wszyscy swieci, ojcowie kosciola, papieze i nauczyciele sie mylili. Dla Ciebie zadne argumenty nigdy nie beda przekonujace dopoki nie dojdzie do Ciebie, ze moze jednak dawni nauczyciele jak Justyn, Ireneusz, czy Jan Zlotousty lub nowi jak Maksymilian Kolbe, Edyta Stein lub Jan Pawel II maja racje. Jest pycha. I jest pokora.

Szybko oceniasz.
Przecież nie piszę kto ma rację, bo ja nie definiuję w żaden sposób obecności Jezusa w (czasie) Wieczerzy. Wskazuję, że KRK definiuje ta obecność w ten, a nie inny sposób.

Co maja wspólnego Justyn Męczennik, Ireneusz z Lyonu, czy Jan Złotousty z definicją transsubstancjacji, która weszła jako dogmat 1000 lat po nich?
Zacytuje tu Zawisze Czarnego (kto zna J.Ćwieka, ten wie) : "No k...a bez jaj!".

Zapoznajcie się z metafizyką Arystotelesa zastosowana do tej definicji.
Realne ciało, to realne ciało: to mięso i krew.
Potwierdził to później Sobór Trydencki.
"Jeżeli ktokolwiek zaprzeczy, że ciało i krew razem z duszą i Bóstwem naszego Pana Jezusa Chrystusa, a więc cały Chrystus są prawdziwe, rzeczywiste i cieleśnie obecne w sakramencie Przenajświętszej Eucharystii i jeżeli twierdzi, że jest On tam tylko w sposób symboliczny — to niech będzie przeklęty!" (Sobór Trydencki)

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


So gru 29, 2018 9:41
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Ekumenizm ogólnie
Widzę, że ten wątek to idealny przykład ekumenizmu. Kłóćmy się. Zamiast argumentów obrzucajmy się zarzutami. No bo tylko my mamy rację, więc po co tłumaczyć to innym, skoro inni są kretynami i nic do nich nie dociera?

(Użyłem ironii, rzecz jasna).

_________________
MODERATOR


So gru 29, 2018 10:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1385
Post Re: Ekumenizm ogólnie
Czy określenie "cieleśnie", użyte w postanowieniu Soboru Trydenckiego rozumiecie tak samo jak ja, tzn. jako "fizycznie", czy może jakoś inaczej?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So gru 29, 2018 12:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1385
Post Re: Ekumenizm ogólnie
Alus napisał(a):
Jezus przed męką modli się - Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby stanowili jedno, jak Ty Ojcze we Mnie, Ja w Tobie, i aby stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał - sądzisz, że podział wyznawców Jezusa i wieczne spory kto ma rację, nie stanowią stałego pohańbienia????


Sądzę, że w Kościele, który jest Ciałem Chrystusa, dochodzi do znieważenia Głowy, którą jest Chrystus, wówczas gdy jakiś członek chce zająć jej miejsce, albo chce ustanowić innego członka w jej miejsce, albo usiłuje zająć miejsce innego członka, albo wywyższa się ponad inne członki, względnie uznaje jakieś członki za niepotrzebne w Ciele.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So gru 29, 2018 13:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2734
Post Re: Ekumenizm ogólnie
Wybawiony napisał(a):
Czy określenie "cieleśnie", użyte w postanowieniu Soboru Trydenckiego rozumiecie tak samo jak ja, tzn. jako "fizycznie", czy może jakoś inaczej?

Inaczej. Okreslenie "cielesnie" dla mnie jest najdalsze do swiata fizycznego i oznacza Cialo okreslone w "to jest Cialo Moje". Cialo Boga.


So gru 29, 2018 14:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL