Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona
 Ekumenizm ogólnie 
Autor Wiadomość
Post Ekumenizm ogólnie
Jak oceniacie ekumenizm? Osobiście jestem przeciw. Zaraz wyjaśnię dlaczego
Po co to było? Mianowicie dwa tysiące lat dbania o czystość wiary. Tyle krwi przelanej w jej obronie. A ktoś uznał sobie że np. Zbory prostestanckie są równym partnerem do rozmowy. I Duch Święty może w nich działać. To równie dobrze mogę przejść na jakąkolwiek wiarę, byleby wierzyć w Jezusa. I wszystko po najniższej linii oporu. Odrzucam transsubstancję, odrzucam moc sprawczą uczynków itd. Dalej kwestia wpuszczania do Kościołów jakiś zielonoświątkowców co by głosili swoje błędne nauki. To też niech ktoś się zastanowi. Dalej kwestia mszy, kto wpadł na pomysł żeby jedną z nowych mszy spisywać w duchu protestanckim? Zapraszam do rozmowy


Cz gru 20, 2018 10:24

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Ekumenizm ogólnie
Quinque napisał(a):
I wszystko po najniższej linii oporu.

Jak już to po "lini najmniejszego oporu". W tym powiedzeniu chodzi i wielkość oporu, a nie wysokość czy wielkość linii.
A żeby nie było, że tylko oftop to mi osobiście też nie do końca podobają się ustępstwa KRK w stosunku do pozostałych odłamów. Jak najbardziej popieram dyskusję, ale trzeba jasno powiedzieć, że to a to jest złe i w tym temacie nie ustąpimy.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Cz gru 20, 2018 10:33
Zobacz profil
Post Re: Ekumenizm ogólnie
Katolicyzm nie jest odłamem

Cytuj:
że to a to jest złe i w tym temacie nie ustąpimy


Słusznie. Również uważam że należy rozmawiać. Ale nie wolno pozwolić żeby heretycy dyktowali warunki. Co się obecnie dzieje. Np. W tamtym roku świętowano 500'lecie reformacji. To też jest chyba jakiś żart


Cz gru 20, 2018 10:41

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Ekumenizm ogólnie
Quinque napisał(a):
Np. W tamtym roku świętowano 500'lecie reformacji.

To, że świętowali protestanci, to ich sprawa. Nieporozumieniem było to, że głowa KRK uczestniczyła w tych obchodach. To trochę tak, jakbyśmy świętowali sukces powstań śląskich albo powstania wielkopolskiego.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Cz gru 20, 2018 11:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Ekumenizm ogólnie
Quinque napisał(a):
Słusznie. Również uważam że należy rozmawiać. Ale nie wolno pozwolić żeby heretycy dyktowali warunki. Co się obecnie dzieje. Np. W tamtym roku świętowano 500'lecie reformacji. To też jest chyba jakiś żart

Nie, to nie jest żart. To prawo obywateli.
Podobnie 31 października jest Święto Reformacji i jest to dzień wolny dla luteran.
Wielki Piątek jest dniem wolnym dla luteran, reformowanych i metodystów.

Quinque napisał(a):
Katolicyzm nie jest odłamem

Oczywiście, ze jest: obiektywnie patrząc, to odłączył się od Kościoła ortodoksyjnego. A ze uważa inaczej to trudno, jego prawo.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz gru 20, 2018 11:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Ekumenizm ogólnie
Kozioł napisał(a):
Nie, to nie jest żart. To prawo obywateli.
Podobnie 31 października jest Święto Reformacji i jest to dzień wolny dla luteran.
Wielki Piątek jest dniem wolnym dla luteran, reformowanych i metodystów.

Nikt nie krytykuje świętowania reformacji przez luteran. Krytyka odnosi się do udziału papieża w tych obchodach.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Cz gru 20, 2018 11:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Ekumenizm ogólnie
Padre77 napisał(a):
Nikt nie krytykuje świętowania reformacji przez luteran. Krytyka odnosi się do udziału papieża w tych obchodach.
To krytykujcie swojego papieża. Wasze prawo.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz gru 20, 2018 11:33
Zobacz profil
Post Re: Ekumenizm ogólnie
Padre77 napisał(a):
To trochę tak, jakbyśmy świętowali sukces powstań śląskich albo powstania wielkopolskiego.
Możesz rozwinąć tę myśl?


Cz gru 20, 2018 11:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Ekumenizm ogólnie
A Jana Pawła II nie skrytykujecie z powodu jego listu z okazji 500-lecia urodzin M.Lutra?

Choc może nie, bo potrafił zrobic coś takiego (sytuacja analogiczna do zrzeczenia sie przez B16 tytułu patriarchy Rzymu)
"W 1995 roku Jan Paweł II zrobił nawet rzecz wielką. Ogłosił, że Luter miał rację, twierdząc, iż człowiek nie jest zbawiony przez swoje dobre uczynki, ale tylko i wyłącznie przez samego Chrystusa, darem Jego łaski. (…) A co najlepsze – właściwie najgorsze – zaraz po ogłoszeniu, że Luter miał rację Jan Paweł II ogłosił wielki odpust. Ogłosił coś, z czym Luter, w imię swojej nauki o niezasłużonym zbawieniu, walczył na śmierć i życie. Nic dziwnego, że luteranie odczytali to jako afront.
Więc jak to było? Czy Jan Paweł II był wielkim ekumenistą? Czy też bałwochwalcą, irenistą i dwulicowcem?"
Autor: Tomasz Piątek, Antypapież, wyd. Krytyki Politycznej, Warszawa 2011.
źródło

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz gru 20, 2018 11:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Ekumenizm ogólnie
zefciu napisał(a):
Padre77 napisał(a):
To trochę tak, jakbyśmy świętowali sukces powstań śląskich albo powstania wielkopolskiego.
Możesz rozwinąć tę myśl?

Zmieniałem treść i nie poprawiłem wszystkiego.
Miało być: to tak jakby Niemcy świętowali sukces powstań śląskich albo powstania wielkopolskiego.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Cz gru 20, 2018 12:04
Zobacz profil
Post Re: Ekumenizm ogólnie
Kozioł napisał(a):
Nie, to nie jest żart


Dla mnie to protestanci mogą sobie świętować co chcą. Ale jeśli biskup katolicki bierze w tej szopce udział to jest to żałosne

Cytuj:
Oczywiście, ze jest: obiektywnie patrząc, to odłączył się od Kościoła ortodoksyjnego


Oczywiście źe łżesz. Kościół się podzielił a nie okłamał. Natomaist odłamem są protestanci i coraz to nowe sek... zbory które powstają na wskutek tego że ktoś sobie inaczej rozumie fragmenty z Pisma

W ogóle to spotkałem się z opinią że Sobór Watykański II poniżył samego Boga. Nie do końca się z tym zgadzam ale jak widać nie tylko mi pewne ustalenia SWII się nie podobają


Cz gru 20, 2018 14:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Ekumenizm ogólnie
Quinque napisał(a):
Oczywiście źe łżesz. Kościół się podzielił a nie okłamał.
Mocne słowa. Udowodnij, ze:
- łżę (czyli swiadomie mówię nieprawdę)
- KK sie rozdzielił, a nie oddzielił.
Potrafisz krzyczeć, obrażać. A potrafisz argumentować?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz gru 20, 2018 16:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Ekumenizm ogólnie
Myślę, że warto przypomnieć, co na temat jedności pisał pewien Żyd:
Cytuj:
Usiłujcie zachować jedność Ducha dzięki więzi , jaką jest pokój. Jedno nest Ciało i jeden Duch, bo też zostaliście wezwani do jednej nadziei, jaką daje wasze powołanie. Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest, jeden jest Bóg i Ojciec wszystkich, który działa ponad wszystkimi, przez wszystkich i we wszystkich.
...aż dojdziemy wszyscy razem do jedności wiary i pełnego poznania Syna Bożego, do człowieka doskonałego, do miary wielkości według Pełni Chrystusa.
...Natomiast żyjąc prawdziwie w miłości sprawmy, by wszystko rosło ku Temu, który jest Głową-ku Chrystusowi. Z Niego całe Ciało- zespalane i utrzymywane w łączności dzięki całej więzi umacniającej każdy z członków stosownie do jego miary-przyczynia sobie wzrostu dla budowania siebie w miłości.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Ostatnio edytowano Cz gru 20, 2018 17:07 przez Wybawiony, łącznie edytowano 1 raz



Cz gru 20, 2018 17:05
Zobacz profil
Post Re: Ekumenizm ogólnie
Quinque napisał(a):
Kościół się podzielił a nie okłamał.
To dziwne. Bo przecież na Mszy Świętej wyznajesz, że wierzysz w jeden Kościół. No to jak „Kościół się podzielił”?


Cz gru 20, 2018 17:05
Post Re: Ekumenizm ogólnie
zefciu napisał(a):
Quinque napisał(a):
Kościół się podzielił a nie okłamał.
To dziwne. Bo przecież na Mszy Świętej wyznajesz, że wierzysz w jeden Kościół. No to jak „Kościół się podzielił”?


Ciężko jest powiedzieć kto się od kogo oddzielił skoro istaniał jeden Kościół po czym jego drogi się rozeszły. Dlatego wolę mówić że się rozdzielił. Chociaż mi to wsio ryba bo nie uważam prawosławia za najbardziej Ortodoksyjne

W ogóle dziwna jest inna rzecz. Kozioł w swoim antykatolicyzmie i prawosławnych ciągotkach, zapomina że według prawosławia nie jest on nawet chrześcijaninem. Zresztą według prawosławia Quinque również nim nie jest


Cz gru 20, 2018 17:27
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL