Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 13:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Następna strona
 Ekumenizm ogólnie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Ekumenizm ogólnie
Kozioł napisał(a):
Są domniemane, bo nigdy nie zostały udowodnione, a opierają się tylko na wierze.
Wierzysz w cuda eucharystyczne?

Ja bym proponowal wprowadzenie do Twojego slownika wyrazenia "moim zdaniem". Ale jak chcesz.
Wierze w cuda Eucharystyczne. Np w zjawisko ktore mialo miejsce w Legnicy; opisane na stronie do ktorej link zamiescilem. Prezenterka jest dla mnie wiarygodna.


N gru 30, 2018 17:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Ekumenizm ogólnie
Czyli wierzysz, że tym razem chleb zamienił się w ludzkie mięso nie tylko w swej substancji ale także cechach?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


N gru 30, 2018 17:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Ekumenizm ogólnie
W zasadzie znak zapytania nie potrzebny, napisałeś jasno.
Zatem odwołaj oszczerstwo, w którym nazwałeś mnie kłamcą.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


N gru 30, 2018 17:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Ekumenizm ogólnie
Kozioł napisał(a):
W zasadzie znak zapytania nie potrzebny, napisałeś jasno.
Zatem odwołaj oszczerstwo, w którym nazwałeś mnie kłamcą.

Przykro mi. Twoje "Katolicy uwazają, że kawałek chleba zamienia sie na stałe w ludzkie mięso" jest klamstwem. Nikt tak nie uwaza.


N gru 30, 2018 17:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Ekumenizm ogólnie
robaczek2 napisał(a):
Kozioł napisał(a):
W zasadzie znak zapytania nie potrzebny, napisałeś jasno.
Zatem odwołaj oszczerstwo, w którym nazwałeś mnie kłamcą.

Przykro mi. Twoje "Katolicy uwazają, że kawałek chleba zamienia sie na stałe w ludzkie mięso" jest klamstwem. Nikt tak nie uwaza.

Dokładnie tak myślałem, ze będziesz jakieś wybiegi stosował.
Co ci tym razem przeszkadza w moim twierdzeniu? Pamiętaj, że nazywając mnie kłamcą ciężar dowodu przejąłeś na swoja stronę.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


N gru 30, 2018 18:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Ekumenizm ogólnie
Kozioł napisał(a):
Co ci tym razem przeszkadza w moim twierdzeniu? Pamiętaj, że nazywając mnie kłamcą ciężar dowodu przejąłeś na swoja stronę.

Przeszkadza mi Twoje zamilowanie do uogolnien. Jest ogromna roznica pomiedzy Twoim: "tym razem chleb zamienił się w ludzkie mięso" a "Katolicy uwazają, że kawałek chleba zamienia sie na stałe w ludzkie mięso".

Chociaz mialbym duze opory o sformulowaniu "ludzkie mieso" gdy mowie o Bogu. Ale Twoja sprawa.


N gru 30, 2018 18:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Ekumenizm ogólnie
robaczek2 napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Co ci tym razem przeszkadza w moim twierdzeniu? Pamiętaj, że nazywając mnie kłamcą ciężar dowodu przejąłeś na swoja stronę.

Przeszkadza mi Twoje zamilowanie do uogolnien. Jest ogromna roznica pomiedzy Twoim: "tym razem chleb zamienił się w ludzkie mięso" a "Katolicy uwazają, że kawałek chleba zamienia sie na stałe w ludzkie mięso".

Chociaz mialbym duze opory o sformulowaniu "ludzkie mieso" gdy mowie o Bogu. Ale Twoja sprawa.

Opory oporami ale twierdzenie o mięsie jest prawdziwe, choć faktycznie drażni.
Dobrze wiesz, że przez "katolicy" nie rozumiałem ogółu wierzących identyfikujących się z KK, a naukę w KK głoszoną.
Bo chyba nie kwestionujesz tego, że ów domniemany cud jest taką samą przemianą substancji jak przemiana eucharystyczna. A kwestionujesz?
Skoro nie (tak zakładam), to co ci jeszcze przeszkadza w wycofaniu się z oszczerstwa?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


N gru 30, 2018 18:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Ekumenizm ogólnie
Kozioł napisał(a):
Dobrze wiesz, że przez "katolicy" nie rozumiałem ogółu wierzących identyfikujących się z KK, a naukę w KK głoszoną.

Nie wiem. Nie ma takiej nauki. To Twoje i Twoich liderow urojenia na temat katolicyzmu.


N gru 30, 2018 18:40
Zobacz profil
Post Re: Ekumenizm ogólnie
robaczek2 napisał(a):
Gdzie tak pisze bo ja czytam: "fizyczna "rzeczywistosc""?

A rozumiesz, co czytasz? Bo potem wypowiadasz się: może to, może to. Czyli nie jesteś pewien swego.

robaczek2 napisał(a):
Moze nalezy zwrocic uwage na ustawienie cudzyslowu w wyrazie "rzeczywistosc" dla podkreslenia ontologicznego znaczenia zjawiska przemiany oplatka w cialo Chrystusa.

A co to jest: ontologia? Ontologia fizyki nie dotyczy?

robaczek2 napisał(a):
Moze "Ja Jestem" troche wykracza poza problemy fizyczne zwiazane z napedem autobusu elektrycznego.

Skoro trochę wykracza, to w większości obejmuje.


N gru 30, 2018 18:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Ekumenizm ogólnie
robaczek2 napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Dobrze wiesz, że przez "katolicy" nie rozumiałem ogółu wierzących identyfikujących się z KK, a naukę w KK głoszoną.

Nie wiem. Nie ma takiej nauki. To Twoje i Twoich liderow urojenia na temat katolicyzmu.

Wierzysz w "cuda" potwierdzające nauke katolicka o transsubstancjacji, a za chwile zaprzeczasz, ze taka istnieje.
To sie nazywa niekonsekwencja albo pójście w zaparte.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


N gru 30, 2018 18:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Ekumenizm ogólnie
ErgoProxy napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Moze "Ja Jestem" troche wykracza poza problemy fizyczne zwiazane z napedem autobusu elektrycznego.

Skoro trochę wykracza, to w większości obejmuje.

Tylko mlotek nie za bardzo sie nadaje.


N gru 30, 2018 19:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Ekumenizm ogólnie
Kozioł napisał(a):
Wierzysz w "cuda" potwierdzające nauke katolicka o transsubstancjacji, a za chwile zaprzeczasz, ze taka istnieje. To sie nazywa niekonsekwencja albo pójście w zaparte.

Nie za bardzo widze gdzie zaprzeczam. Myslalem ze wyrazilem sie jasno. Ale inaczej nie potrafie.
Mozesz pozostac przy swoim miesie.

Swoja droga rozmawialem z wieloma ludzmi z poza KRK i zawsze spotykalem sie z Eucharystia jako symbolem ale nasladowanie pogan z pierwszych wiekow to dla mnie nowosc. Czy to wszyscy Metodysci czy tylko Twoja grupa?


N gru 30, 2018 19:26
Zobacz profil
Post Re: Ekumenizm ogólnie
No dobrze, wiemy już że robaczek młotek ma zawsze pod ręką. A czym się odróżnia "rzeczywistość"? A co z ontologią?


N gru 30, 2018 19:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Ekumenizm ogólnie
ErgoProxy napisał(a):
No dobrze, wiemy już że robaczek młotek ma zawsze pod ręką. A czym się odróżnia "rzeczywistość"? A co z ontologią?

Tym ze rzeczywistosc mozna potraktowac mlotkiem a "rzeczywistosc" nie wiem czym. Ale "rzeczywistosc" istnieje poczawszy od Tego ktory Jest.


N gru 30, 2018 19:45
Zobacz profil
Post Re: Ekumenizm ogólnie
Czyli opowiadasz o nie wiadomo czym. A czy to nie-wiadomo-co przeczy rzeczywistości, czy jest z nią spójne? Bo gdyby jedno istniało obok drugiego, to zgoda; ale ponoć jedno się z drugim przenika i Ty takiego przenikania bronisz. Czy Bóg stworzył świat, którego nie da się zrozumieć?

A co z ontologią? Atomy i mięso to już nie ontologia?


N gru 30, 2018 19:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 330 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL