Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Dzień islamu 
Autor Wiadomość
Post Re: Dzień islamu
Wybawiony napisał(a):
zefciu napisał(a):
Ja myślałem, że to Duch Boży daje nam łaskę wiary. Okazuje się, że jest na opak.

Gal.3,2:
Cytuj:
Chcę się dowiedzieć od was tego jednego: Czy z uczynków Prawa otrzymaliście Ducha, czy ze słuchania wiary?

Rozumiem zatem, że taki np. Balaam nie wypowiadał się w Duchu Bożym?
Poza tym, jak w świetle takiej interpretacji rozumiesz słowa:
Cytuj:
A żaden nie może rzec: Pan Jezus, jedno w Duchu Świętym.
Skoro Ducha może otrzymać tylko już wierzący, to jak może uwierzyć, skoro tutaj Apostoł Paweł wskazuje na Ducha jako źródło wiary?


Cz sty 24, 2019 6:20

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Dzień islamu
Co do Balaama, to został on niejako przymuszony przez Ducha Bożego by pobłogosławić Izraelitów zamiast ich przeklnąć, na świadectwo dla króla Balaka, że jeśli Bóg na to nie pozwoli, to żaden człowiek nie może wykorzystać proroka dla własnego celu. Ze względu jednak na to, co Balaam uczynił później, został negatywnie oceniony zarówno w listach apostolskich, jak i w Apokalipsie.
Nas jednak powinno interesować to, co jest regułą a nie wyjątkiem (jak np. to, że Jan Chrzciciel został wypełniony Duchem już w łonie matki).Otóż napisane jest, że Chrystus jest sprawcą naszej wiary. Kiedy więc głoszony jest Chrystus-Żywe Słowo (a więc przekazywana jest w wierze prawda), to Duch Św. przekonuje słuchacza o tym, że głoszone poselstwo jest prawdą (co jest równoznaczne ze wzbudzeniem w nim wiary), natomiast już sam słuchacz decyduje o tym, czy okaże posłuszeństwo wierze. Jeśli tak się stanie, to otrymuje w darze Ducha, ktory staje sie jego wewnętrznym świadectwem, pieczęcią Bożą, jak również tym, który odtąd będzie go prowadził i obdarzał łaską, która jest w Jezusie Chrystusie.
Oczywiste jest to, że jedynie pod wpływem Ducha można świadomie i z przekonaniem powiedzieć, że Jezus jest Panem. Nie oznacza to jednak, że nie istnieje "techniczna" możliwość by wypowiedzieć takie słowa, choćby nawet z drwiną.
Tak więc nie ma żadnej sprzeczności pomiędzy cytowanymi przez Ciebie i mnie fragmentami Pisma.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz sty 24, 2019 17:14
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dzień islamu
Wybawiony napisał(a):
Kiedy więc głoszony jest Chrystus-Żywe Słowo (a więc przekazywana jest w wierze prawda), to Duch Św. przekonuje słuchacza o tym, że głoszone poselstwo jest prawdą (co jest równoznaczne ze wzbudzeniem w nim wiary), natomiast już sam słuchacz decyduje o tym, czy okaże posłuszeństwo wierze. Jeśli tak się stanie, to otrymuje w darze Ducha, ktory staje sie jego wewnętrznym świadectwem, pieczęcią Bożą, jak również tym, który odtąd będzie go prowadził i obdarzał łaską, która jest w Jezusie Chrystusie.

No popatrz, a św. Paweł prześladował tych, co głoszą Chrystusa. Wcale ich nie słuchał, a wręcz zwalczał. Może przypomnisz co się stało w drodze do Damaszku?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz sty 24, 2019 18:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Dzień islamu
No właśnie.Nie słuchał.Dlatego Bóg zainterweniował w szczególny sposób, by Szaweł zaczął słuchać.W czym więc problem?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz sty 24, 2019 19:27
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dzień islamu
Problem w tym, że jeszcze niedawno twierdziłeś, że aby otrzymać Ducha Biożego trzeba słuchać Ewangelii.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz sty 24, 2019 19:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Dzień islamu
Może jeszcze twierdziłem, że jeśli ktoś przeczyta Ewangelię albo zobaczy ją w formie obrazowej to nie może się nawrócić? :)

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz sty 24, 2019 20:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL