Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Dzień islamu 
Autor Wiadomość
Post Re: Dzień islamu
Małgosiaa napisał(a):
Tyle, że Quinque nie cytuje nauczania UNK, a nawet nie wspomina o nim. Powołuje się na odległą historię i w dodatku wybiórczo.
No to należy mu to wykazać. Wskazać, że coś wyrywa z kontekstu. Albo że znaczenie słów się zmieniło. Albo że coś źle rozumie. Ale tutaj tego nie ma. Mamy za to zupełnie nieuzasadnione insynuacje, że Quinque nie zna Ewangelii. Mamy jakieś pogardliwe odzywki „EOT”. Mamy zupełnie stwierdzenia, że „się zmieniło”. Mamy jakieś ad personam, że przecież Quinque wcale nie jest lepszy.

I nie, nie uważam Quinque za dyskutanta idealnego. Ale w tym wątku to on spotkał się z agresją.


Pn sty 21, 2019 7:03
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dzień islamu
Wielokrotnie podawałam ten link (nauczanie w pigułce): http://www.teologia.pl/m_k/zag05-03.htm
To, że Quinque szuka potwierdzenia swoich teorii przed wiekami oznacza, że za wszelką cenę broni swojego stanowiska cechującego się wrogością do tego co inne.
Tu viewtopic.php?p=1016541#p1016541 dowód, że Quinque ignoruje linki (spójrz na odpowiedź Quinque - co cytuje).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn sty 21, 2019 8:35
Zobacz profil
Post Re: Dzień islamu
Małgosiaa napisał(a):
Wielokrotnie podawałam ten link (nauczanie w pigułce): http://www.teologia.pl/m_k/zag05-03.htm
No dobra. A co konkretnie tutaj odnosi się do tego, co mówi Quinque?
Cytuj:
To, że Quinque szuka potwierdzenia swoich teorii przed wiekami oznacza, że za wszelką cenę broni swojego stanowiska cechującego się wrogością do tego co inne.
Dlaczego? To znaczy, że wierzy on, że doktryna chrześcijańska jest niezmienna. Coś w tym złego?
Cytuj:
Tu viewtopic.php?p=1016541#p1016541 dowód, że Quinque ignoruje linki (spójrz na odpowiedź Quinque - co cytuje).
No Quinque poprosił, abyś mu napisała, co konkretnie z tego co napisał jest sprzeczne z doktryną katolicką. Czekamy więc na Twoją odpowiedź.


Pn sty 21, 2019 9:23

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Dzień islamu
zefciu napisał(a):
I nie, nie uważam Quinque za dyskutanta idealnego. Ale w tym wątku to on spotkał się z agresją.


Ciekawe spostrzeżenie :-| Przypomnę fragmenty pierwszych postów Quinque w tym wątku:
Quinque napisał(a):
Ktoś mi wyjaśni czym jest ta farsa?(...)

Quinque napisał(a):
Kit to możesz wciskać dzieciom(...)


Pn sty 21, 2019 9:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Dzień islamu
No to jak z tym Islamem?
Moze jestem naiwny ale wierze, ze Bog czasami interweniuje bezposrednio w historie.
Juz kilkakrotnie tak sie zdarzylo w przypadku antagonizmu pomiedzy Chrzescijanstwem i Islamem i gdy zostanie przekroczona jakas granica interwencja nastapi znowu.


Pn sty 21, 2019 15:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Dzień islamu
Gdyby Bóg nie interweniował w życie ludzi, to nikt nie mógłby złożyć żadnego świadectwa Jego opieki, pomocy, rozwiązania problemu itd.
A co do Dnia Islamu, to nie tylko że (jak zauważył zefciu) z teologicznego punktu widzenia nie ma on żadnego sensu, ale na dodatek wyrządza szkodę muzułmanom dając im fałszywą nadzieję na zbawienie.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt sty 22, 2019 11:30
Zobacz profil
Post Re: Dzień islamu
Wybawiony napisał(a):
wyrządza szkodę muzułmanom dając im fałszywą nadzieję na zbawienie.
A to znowu jakaś niepojęta dla mnie teza.


Wt sty 22, 2019 12:26
Post Re: Dzień islamu
A to czego zefciu nie rozumie? No chyba nie trzeba cytować św. Augustyna Co głosił "poza Kościołem nie ma zbawienia"?


Wt sty 22, 2019 12:37
Post Re: Dzień islamu
Quinque napisał(a):
A to czego zefciu nie rozumie? No chyba nie trzeba cytować św. Augustyna Co głosił "poza Kościołem nie ma zbawienia"?
Ale co obchodzi muzułmanina to, co powiedział św. Augustyn?


Wt sty 22, 2019 12:39

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Dzień islamu
A to dlaczego? Czyż istnieje jeszcze jakaś inna droga do Ojca niż Jeus Chrystus? Czy można być zbawionym przez wypełnianie (dobrych) uczynków? Czy muzułmanie posiadają wiarę Abrahama? Albo czy ktoś niezbawiony jest w stanie pełnić wolę Ojca?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt sty 22, 2019 12:48
Zobacz profil
Post Re: Dzień islamu
Wybawiony napisał(a):
A to dlaczego? Czyż istnieje jeszcze jakaś inna droga do Ojca niż Jeus Chrystus? Czy można być zbawionym przez wypełnianie (dobrych) uczynków? Czy muzułmanie posiadają wiarę Abrahama? Albo czy ktoś niezbawiony jest w stanie pełnić wolę Ojca?

Przeczytaj sobie Konstytucję Dogmatyczną o Kościele, zwłaszcza dział Lud Boży.
To, że poszczególni chrześcijanie usiłują zaanektować niebo tylko dla siebie, nie zmienia nauki Kościoła.


Wt sty 22, 2019 12:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Dzień islamu
Alus napisał(a):
Przeczytaj sobie Konstytucję Dogmatyczną o Kościele, zwłaszcza dział Lud Boży.
To, że poszczególni chrześcijanie usiłują zaanektować niebo tylko dla siebie, nie zmienia nauki Kościoła.

Oczywiscie.
Nie za bardzo rozumiem jak mozna ignorowac mnostwo wskazowek Jezusa przekazanych w Biblii.
Np kto jest matka i bracmi - analogicznie jak rozumiec "poza Kosciolem nie ma zbawienia"
Cytowalem niedawno sw. Justyna: "Otoz ci co wiedli zycie z Slowem zgodne, sa chrzescijanami chocby uchodzili za ateuszow jak na przyklad wsrod Grekow Sokrates, Heraklejtos i do nich podobni"


Wt sty 22, 2019 13:06
Zobacz profil
Post Re: Dzień islamu
Wybawiony napisał(a):
A to dlaczego?
A to dlatego, że jest muzułmaninem. I dlatego św. Augustyn nie jest dla niego autorytetem. To jest takie trudne?
Cytuj:
Czyż istnieje jeszcze jakaś inna droga do Ojca niż Jeus Chrystus?
A kto w ogóle twierdzi, że jest? Lub chociaż sugeruje?
Cytuj:
Albo czy ktoś niezbawiony jest w stanie pełnić wolę Ojca?
Pewnie zależy od odłamu protestantyzmu, jak na tę sprawę się zapatruje. Z perspektywy katolicyzmu czy ortodoksji jest to pytanie bez sensu.


Wt sty 22, 2019 13:06

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Dzień islamu
Alus napisał(a):
Wybawiony napisał(a):
A to dlaczego? Czyż istnieje jeszcze jakaś inna droga do Ojca niż Jeus Chrystus? Czy można być zbawionym przez wypełnianie (dobrych) uczynków? Czy muzułmanie posiadają wiarę Abrahama? Albo czy ktoś niezbawiony jest w stanie pełnić wolę Ojca?

Przeczytaj sobie Konstytucję Dogmatyczną o Kościele, zwłaszcza dział Lud Boży.
To, że poszczególni chrześcijanie usiłują zaanektować niebo tylko dla siebie, nie zmienia nauki Kościoła.

Przeczytałem i nigdzie nie jest napisane ,że członkiem Ludu Bożego (Kościoła) jest ktoś, kto nie posiada Ducha Chrystusowego.A to, że Bóg chce aby wszyscy zostali zbawieni jest oczywistością, skoro Jezus umarł za wszystkich.
Dobrze, że stwierdzono tam, iż muzułmanie twierdzą, że wyznają wiarę Abrahama. Oczywiście jest to nieprawda. Gdyby bowiem rzeczywiście wyznawali jego wiarę, to musieliby odrzucić Koran. Nie muszę chyba dodawać, że nie wierzą oni w Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt sty 22, 2019 16:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Dzień islamu
zefciu napisał(a):
Cytuj:
Czyż istnieje jeszcze jakaś inna droga do Ojca niż Jeus Chrystus?
A kto w ogóle twierdzi, że jest? Lub chociaż sugeruje?
-Jak to kto? Papież w cytowanej wcześniej wypowiedzi.
Cytuj:
Albo czy ktoś niezbawiony jest w stanie pełnić wolę Ojca?
Pewnie zależy od odłamu protestantyzmu, jak na tę sprawę się zapatruje. Z perspektywy katolicyzmu czy ortodoksji jest to pytanie bez sensu.

-Czy chcesz powiedzieć, że nie da się odpowiedzieć na pytanie, czy posiadanie Ducha Chrystusowego, Ducha łaski jest konieczne do pełnienia woli Bożej?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt sty 22, 2019 16:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL