Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 uzielonoświątkowienie chrześcijaństwa 
Autor Wiadomość
Post uzielonoświątkowienie chrześcijaństwa
No własnie. O co to chodzi? [ciach... obrażanie innego wyznania chrześcijańskiego. M] zielonoświątkowa szybko się rozrasta. Ludzie na ich spotkaniach rzucają się po ziemi, śmieją się histerycznie i nazywają to działaniem Ducha Świętego. Przecież nigdzie w Ewangelii działanie DŚ, nie zostało tak przedstawione. Czy ci ludzie nie myślą? 550 milionów ludzi nie przeczytało Biblii? Albo chociaż nie sprawdziło jak się sprawy Mają?

Moje pytanie brzmi, o co tu chodzi?

Najgorsze jest to że do naszego Kościoła te [ciach.. j.w. M.] praktyki przenikneły, i mamy teraz jakieś odnowy w Duchu Świętym, Oazy czy neokatechumenat. Ten ostatni, no cóż. Jego założycielem jest heretyk który stwierdził że Kościół skończył się na Nicei, a odrodził się na SWII. Warto też spojrzeć na obrazy tego całego Kiko, przecież to wygląda jakby malowała je osoba chora psychicznie

Gdzie są biskupi, księża, zakonnicy i zakonnice?
[ciach... j.w. KZ jest uznany za wyznanie chrześcijańskie. M.]


Wt cze 18, 2019 16:14
Post Re: uzielonoświątkowienie chrześcijaństwa
Quinque napisał(a):
Jego założycielem jest heretyk który stwierdził że Kościół skończył się na Nicei, a odrodził się na SWII.
A będzie cytat?
Cytuj:
Warto też spojrzeć na obrazy tego całego Kiko, przecież to wygląda jakby malowała je osoba chora psychicznie
Obrazek
Cytuj:
Gdzie są biskupi, księża, zakonnicy i zakonnice?
Sprecyzuj pytanie.
Cytuj:
Będę używał nazwy sekta, gdyż nawet "tradycyjni" protestanci ich tak nazywają
To protestanci są teraz Twoim autorytetem?


Wt cze 18, 2019 16:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: uzielonoświątkowienie chrześcijaństwa
Quinque napisał(a):
Będę używał nazwy sekta, gdyż nawet "tradycyjni" protestanci ich tak nazywają

Zdecydowanie temu zaprzeczam. Kościół Zielonoświątkowy nie jest dla mnie sektą.
Określenie "sekta" jest dziś w j.polskim pejoratywne.

Quinque napisał(a):
Warto też spojrzeć na obrazy tego całego Kiko, przecież to wygląda jakby malowała je osoba chora psychicznie
Czyżby? Co ci się nie podoba w jego freskach?

To co robisz jest po prostu wredne, obrzydliwe. Skąd w tobie tyle nienawiści do ludzi?

Cytuj:
Gdzie są biskupi, księża, zakonnicy i zakonnice?
Biskupi nie podzielają twojego widzenia rzeczy. Magisterium po bacznym przyglądaniu się pozwala na działanie Oazie (co tak na prawdę o niej wiesz?), czy Neokatechumenatu. Uważają także za ważny SW2, bo w końcu postanowienia SW2 to postanowienia Magisterium .
Wychodzi na to, ze to ty wypowiadasz się wbrew nauczaniu Magisterium KK i robisz to publicznie.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Wt cze 18, 2019 16:34
Zobacz profil
Post Re: uzielonoświątkowienie chrześcijaństwa
zefciu napisał(a):
A będzie cytat?

https://www.youtube.com/watch?v=XMYrdckG-gk neokatechumenat - sekta, protestancka herezja. ks. prof. Michał Poradowski
Cytuj:
Warto też spojrzeć na obrazy tego całego Kiko, przecież to wygląda jakby malowała je osoba chora psychicznie

https://www.youtube.com/watch?v=UlR2LEtWRxA

osobiście z tej listy usunął bym dwa obrazy, ale reszta...? z tymi obrazami jest coś bardzo nie tak. Bałbym sie iść w nocy do toalety gdyby coś takiego wisiało na korytarzu. Dobrze ktoś skomentował te obrazy, że wyglądają jak namalowane przez schizofrenika. Od siebie dodam że jak kilka lat uczyłem się o sztuce(chociaż nie był to mój ulubiony przedmiot) i jej historii tak nijak nie przypomina to kubizmu
Cytuj:
Sprecyzuj pytanie

konkretnie biskup powinień zakazać tych praktyk u siebie w diecezji
Cytuj:
To protestanci są teraz Twoim autorytetem?

nie są. Ale jak już sekciarze nazywają sekciarzy sekciarzami to już się warto zastanowić

Nie mam zamiaru nie używać określenia sekta, tylko dlatego że kogoś ono go obraża

[skoro nie masz zamiaru, to ten zamiar zostanie wymuszony - ostrzeżenie. M]


Wt cze 18, 2019 18:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: uzielonoświątkowienie chrześcijaństwa
Quinque napisał(a):
Najgorsze jest to że do naszego Kościoła te sekciarskie praktyki przenikneły, i mamy teraz jakieś odnowy w Duchu Świętym, Oazy czy neokatechumenat.

Czy Odnowa, Oaza i Neokatechumenat to też sekty?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Wt cze 18, 2019 18:53
Zobacz profil
Post Re: uzielonoświątkowienie chrześcijaństwa
Quinque napisał(a):
zefciu napisał(a):
A będzie cytat?

https://www.youtube.com/watch?v=XMYrdckG-gk
neokatechumenat - sekta, protestancka herezja. ks. prof. Michał Poradowski
Czyli nie będzie cytatu. Będzie link do filmu na youtubie, gdzie syntezator mowy czyta fragmenty książki, której nie napisał Kiko (najwyraźniej Quinque uznaje mnie za osobę niewidomą bądź niepiśmienną). Ja zaś prosiłem o konkretny cytat, gdzie Kiko mówi o tym, że Kościół się „skończył w Nicei”.

Cytuj:
https://www.youtube.com/watch?v=UlR2LEtWRxA
Wychodzi na to, że gdyby tym obrazom nie towarzyszyło niepokojące pierdzenie w tle oraz szalony zoom, to nie byłyby takie straszne. Gdyby bowiem było inaczej, Quinque wkleiłby linka do galerii.

Cytuj:
nijak nie przypomina to kubizmu
A ma przypominać kubizm?


Śr cze 19, 2019 7:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 24, 2018 11:32
Posty: 433
Post Re: uzielonoświątkowienie chrześcijaństwa
Moderacja wycina słowo "sekta"?
Przecież to czysto naukowo-społeczne określenie, ściśle zdefiniowane, podobnie jak denominacja czy kościół.

Sekta to "młody" związek religijny, denominacja jest bardziej złożona i już nie uwieszona na osobie jednego guru, zaś kościół to "forma dojrzała".
Stąd też Kościoła Katolickiego sektą nazwać nie można, a jakieś tam grupki post-ewangelickie można, a nawet trzeba.


Śr cze 19, 2019 9:58
Zobacz profil
Post Re: uzielonoświątkowienie chrześcijaństwa
Palmer napisał(a):
Przecież to czysto naukowo-społeczne określenie, ściśle zdefiniowane, podobnie jak denominacja czy kościół.
Słowo „imbecyl” też miało kiedyś naukowe, zdefiniowane ilościowo znaczenie. Obecnie jednak jest słowem o jednoznacznym wydźwięku obraźliwym. Zatem już nie stosuje się go w profesjonalnej ocenie psychiatrycznej.


Śr cze 19, 2019 10:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: uzielonoświątkowienie chrześcijaństwa
Palmer napisał(a):
Stąd też Kościoła Katolickiego sektą nazwać nie można
Pierwotnie "sekta" oznaczało stronnictwo, odłam i oznaczało grupę powstałą na wskutek rozłamu. I tu jak najbardziej pasuje to określenie do patriarchatu Rzymu (KRK), który odłączył sie od prawosławia.
Niemniej dziś określenie to ma znaczenie pejoratywne i w takim zostało przez @Quinque użyte.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr cze 19, 2019 10:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: uzielonoświątkowienie chrześcijaństwa
Palmer napisał(a):
Przecież to czysto naukowo-społeczne określenie, ściśle zdefiniowane, podobnie jak denominacja czy kościół.

Sekta to "młody" związek religijny, denominacja jest bardziej złożona i już nie uwieszona na osobie jednego guru, zaś kościół to "forma dojrzała".
Stąd też Kościoła Katolickiego sektą nazwać nie można, a jakieś tam grupki post-ewangelickie można, a nawet trzeba.


Nie wiem, z jakiego słownika wziąłeś te "naukowo-społeczne określenia, ściśle zdefiniowane", ale chyba to było digitus sordidum. Według tych definicji każdy Kościół był kiedyś denominacją a przedtem sektą, nawet ten katolicki? Tylko kwestia czasu i pewnych struktur organizacyjnych?

Pentakostalizm ma na karku nieco ponad 100 lat, jest więc mniej więcej równolatkiem Polskokatolicyzmu. Jest drugim co do wielkości związkiem protestanckim w PL, a warto też przypomnieć, że jeszcze jako część ZKE zieloni byli obecni w PRE. Powody, dlaczego teraz nie są, nie mają AFAIK nic wspólnego z wyznawanymi wierzeniami lub poglądami, ani tym bardziej z kwestią jakiegoś hipotetycznego sekciarstwa, przynajmniej na ile można się dowiedzieć z internetu.

I jak jesteśmy przy definicjach, to w KRK od ostatniego soboru używa się określenia Kościół dla tych niekatolickich denominacji, które mogą się powołać na ciągłość Tradycji (czyli prawosławie, a z pewnymi zastrzeżeniami - anglikanizm), a dla reszty wyznającej pewne wspólne treści wiary jest zarezerwowana nazwa "wspólnoty kościelne". Ale tak dla jednych jak i dla drugich stosuje się określenie "chrześcijanie". <1>

<1> https://portal.tezeusz.pl/2009/01/21/ko ... n-gentium/ Lumen Gentium, KK 15.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr cze 19, 2019 10:40
Zobacz profil
Post Re: uzielonoświątkowienie chrześcijaństwa
Kozioł napisał(a):
I tu jak najbardziej pasuje to określenie do patriarchatu Rzymu (KRK), który odłączył sie od prawosławia

Mówi to osoba której religia powstała w XVIII wieku. Jako popłuczyny popłuczyn reformacji
Cytuj:
Niemniej dziś określenie to ma znaczenie pejoratywne i w takim zostało przez @Quinque użyte

Oczywiście że w taki sposób. Bo nie można nazywać inaczej bezsensownej religii zwanej protestantyzmem

zefciu napisał(a):
Będzie link do filmu na youtubie, gdzie syntezator mowy czyta fragmenty książki, której nie napisał Kiko

Napisał profesor teologii i socjologii, o poglądach Kiko Arugello
Cytuj:
Ja zaś prosiłem o konkretny cytat, gdzie Kiko mówi o tym, że Kościół się „skończył w Nicei”.

W filmie zostały zawarte poglądy Kiko
Cytuj:
Wychodzi na to, że gdyby tym obrazom nie towarzyszyło niepokojące pierdzenie w tle oraz szalony zoom, to nie byłyby takie straszne

Nie skupialem się na muzyce. Gdyby tak było nie napisałbym że dwa obrazy nie powinny się znaleźć na tej liście

Palmer napisał(a):
Moderacja wycina słowo "sekta"?

Taką polityka. Sekciarzy nie można nazywać sekciarzami. Zboczeńców zboczeńcami. Heretyków nie nazywa się heretykami tylko braćmi odłączonymi

A teraz wróćmy do meritum


Śr cze 19, 2019 10:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: uzielonoświątkowienie chrześcijaństwa
Quinque napisał(a):
...
Cytuj:
Niemniej dziś określenie to ma znaczenie pejoratywne i w takim zostało przez @Quinque użyte

Oczywiście że w taki sposób. Bo nie można nazywać inaczej bezsensownej religii zwanej protestantyzmem
...
Palmer napisał(a):
Moderacja wycina słowo "sekta"?

Taką polityka. Sekciarzy nie można nazywać sekciarzami. Zboczeńców zboczeńcami. Heretyków nie nazywa się heretykami tylko braćmi odłączonymi

Czyli podtrzymujesz swoje stanowisko, ze np. Kościół Zielonoświątkowy to sekta w znaczeniu pejoratywnym? Nie wycofujesz się?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr cze 19, 2019 11:10
Zobacz profil
Post Re: uzielonoświątkowienie chrześcijaństwa
Quinque napisał(a):
Napisał profesor teologii i socjologii, o poglądach Kiko Arugello
Ale ja się nie pytałem, co napisał profesor teologii i socjologii, tylko co powiedział Kiko. Poprosiłem o cytat. Dostałem filmik, którego nie da się oglądać.
Cytuj:
W filmie zostały zawarte poglądy Kiko
Może zostały, może nie. Prosiłem o cytat. Nie dostałem go.
Cytuj:
Nie skupialem się na muzyce.
Nie dało się. Filmik jest celowo tak spreparowany, aby budzić emocje niepokoju.
Cytuj:
Gdyby tak było nie napisałbym że dwa obrazy nie powinny się znaleźć na tej liście
Widać jesteś bardziej spostrzegawczy, niż target takich filmików.

Cytuj:
Taką polityka.
Jeśli masz argumenty, to Ci ta polityka nie powinna przeszkadzać.
Cytuj:
A teraz wróćmy do meritum
No to wróćcie i uzasadnijcie wreszcie te wypowiedzi z pierwszego posta.


Śr cze 19, 2019 14:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: uzielonoświątkowienie chrześcijaństwa
Można mieć dużo zastrzeżeń do Neo, sam mam parę, mógłbym wrzucić na listę. Ale stawianie znaku równości między Neo a Oazy, między Kiko niego a ruchy protestanckie ma jeden problem, a mianowicie, że strona protestancka AFAIK jest - obok katolickich tradycjonalistów - najbardziej znanymi krytykami Drogi. Sam QQ to gdzieś wyżej zauważył, choć jak zwykle opacznie zrozumiał. Dla protestantów Oazy to ekumenizm, Neo to prozelityzm. Albo jeszcze prościej: Oazy są "fajne" a Neo jest "niefajny".

Choć, tak między nami, to dosyć typowe dla QQ, że nie potrafi, że nie chce rozróżniać, bo wróg to wróg, więc wsio rawno.



PS: Nie wiem, czy dotyczy to wszystkich protestantów, ale swego czasu na forum.protestanci.info to był tenor ocen Neo, potwierdzony wyrywkowo przez innych protestanckich userów na innych forach.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr cze 19, 2019 14:27
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: uzielonoświątkowienie chrześcijaństwa
Quinque napisał(a):
Mówi to osoba której religia powstała w XVIII wieku. Jako popłuczyny popłuczyn reformacji
Quinque napisał(a):
Oczywiście że w taki sposób. Bo nie można nazywać inaczej bezsensownej religii zwanej protestantyzmem
Quinque napisał(a):
Taką polityka. Sekciarzy nie można nazywać sekciarzami. Zboczeńców zboczeńcami. Heretyków nie nazywa się heretykami tylko braćmi odłączonymi

Taka polityka, że jeśli chcesz dyskutować, to rób to z szacunkiem, krytykuj z szacunkiem, bez obrażania, ale że jak widać, jest to niemożliwe, czas na odpoczynek i przemyślenia. Jako, że to będzie 3 ostrzeżenie, ban.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr cze 19, 2019 14:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL