Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 5:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Holy Fire 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt paź 14, 2003 18:09
Posty: 11
Post Holy Fire
CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ!!!

Witam Paschalnie.
Czy słyszeliście o Cudzie Ognia Świętego schodzącego co roku dla Prawosławnego Patriarchy z Grobu Pańskiego przed Wielkanocą wyliczaną wg. kanonów prawosławnych!!!
Naprawdę warto!! można z działu Photo I Wideo ściągnac krótkie filmiki obrazujące w/w temat.

http://www.holyfire.org/file/Polish_Cud_Ognia.htm

P.S. Mozna by na stronie głównej choc napomknąć coś na ten temat a nie zachwycac się ekskomuniką w kościele prawosławnym, a może ten temat jest niewygodny dla kogoś :oops: ?
Pozdrawiam wszystkich ludzi dobrej woli.


Pn maja 03, 2004 22:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
marku, pisząc coś w taki sposób :

Cytuj:
Mozna by na stronie głównej choc napomknąć coś na ten temat a nie zachwycac się ekskomuniką w kościele prawosławnym,


sugerujesz, ze ktokolwiek z współtworzących ten portal katolików "zachwyca" sie kłopotami w kościele prawosławnym :( przykre to...

owszem, napisane to zostało i ja osobiscie sie z tego cieszę, ale tylko z faktu - ze uzyskałam tu informację... a ze bolesna dla prawosławnych... cóz, w kazdym kosciele popełniane są błedy i nie jest dobrym rozwiązywaniem dla nich przemilczanie ich

widzisz, media są od tego, by informować, a "dobra wola" czytających prowadzi ich do radości ze zła, albo do ogarnięcia modlitwą jakiegoś bolesnego zdarzenia

wiec nie osądzaj za wczesnie intencji osób podającyh informacje - chyba ze je dobrze znasz...

a co do wspomnianego przez ciebie cudu... nie słyszałam o nim i dzięki, ze o nim napisałeś
najbardziej ujęły mnie słowa z artykułu:

Cytuj:
Ten cud, jak większość innych cudów, jest otoczony niewytłumaczalnymi okolicznościami. Kiedy spotkałem w Jerozolimie arcybiskupa Tybru Alexiosa, powiedział mi: "Cud nigdy nie został sfilmowany i pewnie nigdy nie będzie. Cudów nie można dowieść. Aby cud przyniósł owoce w życiu człowieka potrzebna jest wiara. Bez aktu wiary nie ma cudu w pełnym tego słowa znaczeniu. Prawdziwy cud w tradycji chrześcijańskiej ma tylko jeden cel: rozszerzyć Łaskę Bożą wśród stworzenia, a Bóg nie mógłby rozszerzać Swej Łaski gdyby nie wiara jego stworzeń. Tak więc nie może być cudu bez wiary."


Boże, przymnóż mi wiary...


Wt maja 04, 2004 8:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL