Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 16:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Co mnie boli? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Lucyna
Cytuj:
Ciekawe tylko, dlaczego wśród protestantów namnożyło sie, tyle odłamów?
Tylko ci protestanci, którzy opuszczają KK później tak zajadle Go atakują.


odpowiedź jest prosta,przynajmniej dla mnie
cywilizacja bizantyńska
polecam by to zrozumieć książki Feliksa Konecznego
a szczególnie tę pod tytułem: "Cywilizacja Bizantyńska"




Leszek Jan niesamowity tekst
dzieki za niego
:lol:
doczytałem sie w nim tego samego zdrowego podejścia do sprawy wiary jak u F. Konecznego
sprawy niektóre dotyczace protestantyzmu poruszał i F. Koneczny pomiedzy pisaniem o swojej nauce o cywilizacji [w wyjasnieniach takiego zachowania]
to co zacytowałeś naprawde ukazuje w jasnym swietle te sprawy


heretyku Haereticus jak na razie czerwone wtrącenia administrujących to forum wskazuja na to, że to ty obrażasz
poza tym znajdujesz sie poza KK a przez to poza droga do Chrystusa
nie tylko próbujesz nawoływac do porzucenia wiary katolickiej ale jeszcze twierdzisz, iz człowiek wyzuty z etyki katolickiej to człowiek prawdziwie wolny
czyli propagujesz zasade "równaj w dół"


_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Pt sty 20, 2006 19:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Lucyna pytała o autora tekstu polemizującego z protestancką zasadą "sola scriptura". Nie wiem, kto jest autorem tego tekstu; znalazłem go na stronach lefebrystów.

http://www.piusx.org.pl/zw/index.php?nr=3&id=0399


Pt sty 20, 2006 20:05
Zobacz profil
Post 
Dziękuję bardzo Leszku J.
Ja ze swojej strony polecam krotki tym razem artykuł pt. "Władza Piotra".

http://www.mateusz.pl/ksiazki/es-uwk/es-uwk_i_06.htm


Pt sty 20, 2006 21:22

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
jo_tka napisał(a):
Skoro są słabe, to je obal.


Nie, bowiem to prowadziłoby do dalszej dyskusji poza tematem, czym absolutnie nie jestem zainteresowany.

Mieszek napisał(a):
Lucyna
Cytuj:
Ciekawe tylko, dlaczego wśród protestantów namnożyło sie, tyle odłamów?
Tylko ci protestanci, którzy opuszczają KK później tak zajadle Go atakują.


odpowiedź jest prosta,przynajmniej dla mnie
cywilizacja bizantyńska
polecam by to zrozumieć książki Feliksa Konecznego
a szczególnie tę pod tytułem: "Cywilizacja Bizantyńska"


Głupoya, nic więcej tylko głupota. Tylko ostatni nieuk może tak twierdzić, albo głupiec.

Mieszek napisał(a):
heretyku Haereticus jak na razie czerwone wtrącenia administrujących to forum wskazuja na to, że to ty obrażasz
poza tym znajdujesz sie poza KK a przez to poza droga do Chrystusa


Idąc drogą do Chrystusa mysiałem wyjść poza katolicyzm i lepiej od niego trzymać się z dala, co coraz lepiej widzę. Bo tam piorą ludziom mózgi. Niestety. Chciałem zauważyć, że sam Kościół katolicki naucza, że twierdzenie, że "tylko my mamy monopol na prawdę, a poza nami to tylko zło i bąd, że tylko u nas można się zbawić", to cechy sekty. Ciekawe dlaczego niektórzy z uporem próbują pokazać Kr-k jako sektę?

Co do czerwonego komentarza, to nie wiem czemu się pojawił bo zaatakowałem głupotę podanego przez Ciebie tekstu, a ani ciebie, ani katolicyzmu. Ja przyszedłem tu dociec czemu jestem przez niektórych nienawidzony - wyjaśnić pewne rzeczy na spokojnie. A zaczęło się od twoich nienawistnych wpisów, wspaniały katoliku. Błąd popełniłem! Naprawdę błą, którego żałuję! Po próżno tu szukałem zrozumienia i wsparcia. Bo zapomniałęm, że przyłażą tu pewnie też tacy prawdziwi katolicy. A ja powinienem szukać prawdziwych chrześcijan, uczniów Chrystusa.

Ciebie niestety na to nie stać, żeby dostrzec we mnie po prostu człowieka, do którego nalezy podejść z miłością i zrozumieniem. Moi przyjaciele z chrystusowego Kościoła baptystycznego tak właśnie do ludzi podchodzą, choć są sceptyczni, jak ja, wobec katolicyzmu.

A Ty, zamiast pokazywać, że oblicze katolicyzmu jest inne, że ja się myliłem, to wolisz mnie w tym upewniać. Ciekawe dlaczego robisz wszystko, żeby mi zohydzić jeszcze bardziej katolicyzm. Bardzo ciekawe.

Mieszek napisał(a):
nie tylko próbujesz nawoływac do porzucenia wiary katolickiej


W którym miejcu rzekomo nawołuję tu do porzycenia wiary katolickiej? Może jakieś urojenia?

Mieszek napisał(a):
ale jeszcze twierdzisz, iz człowiek wyzuty z etyki katolickiej to człowiek prawdziwie wolny


A gdzie ja piasłem o jakiejś etyce? Co do etyki Kr-k trzyma się tej ogólnochrześcijańskiej. Ja tylko twierdzę, że z chwilą gdy stanąłem poza Kr-k i jego naukami, poczułem się wolny. Bo dogmaty, nakazy i zakazy katolickie mnie niewoliły. A dziś jestem wolnym i szczęśliwym człowiekiem. I za to spotykam się z aktami nienawiści.

Mieszek napisał(a):
czyli propagujesz zasade "równaj w dół"



No, zabawne... Przez jakieś półtora tysiąca lat, to Kr-k stosował bardzo ostro tą metodę. To protestanci upowszechniali wśród ludu Biblię. Protestanci zakładali świetne szkoły, a także sekta ariańska - żadne katolickie nie mogły się z nimi równać. Dopiero Jezuici się ibydzili i zaczęli konkurować, a jak już wytrzebili uczelnie protestanckie, to poziom nauczania w ich szkołach spadł, bo już nie był potrzebny. Protestanci przyczynili się znacznie do rozwoju nauki, podczas, gdy Kr-k stawał dosłownie na głowie, żeby ją hamować...

Wiesz, jeden z moich baptystycznych przyjaciół powiedział kiedyś mi: "Nie chodzi o to, żeby wyrywać ludzi z ich Kościołów, ale by nie tylko do nich chodzili, ale zaczęli się zastanawiać DLACZEGO tam chodzą." Ja też nie stosuję żadnych metod wyrywania ludzi z Kościoła - ani tu, ani na swoim blogu. Do nikogo nie mówię (piszę): "TY MUSISZ ZMIENIĆ KOŚCIÓŁ". Jak ktoś sam dojdzie do podobnych wniosków jak ja - smucić się nie będę :-o - ale jak nie, to ufam, że zacznie myśleć. Bo ludzie nie zawsze myślą o tym dlaczego jest tak a tak. Jest to więc ciągnięcie w górę, a nie w dół. No chyba, że ktoś uważa, że katolik nie powinien muśleć, bo może to być szkodliwe dla jego katolicyzmu.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pt sty 20, 2006 23:39
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Leszek, Jan napisał(a):
Lucyna pytała o autora tekstu polemizującego z protestancką zasadą "sola scriptura". Nie wiem, kto jest autorem tego tekstu; znalazłem go na stronach lefebrystów.

http://www.piusx.org.pl/zw/index.php?nr=3&id=0399


No to teraz już się nie dziwię. Bractwo Puysa X chciałoby ściągnąć chrześcijaństwo do poziomu średniowiecznego. Ale, ale... przecież oni są ekskomunikowani i katolik rzymski nie może się ich naukami kierować. Czyżbyś był lefebvrystą, a nie rzymskim-katolikiem. O! To może bardzo poprawić wizerunek Kr-k w moich oczach!

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pt sty 20, 2006 23:42
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Nasuwa mi się jeszcze takie spostrzeżenie:

Chrześcijanin - niekatolik bywa w naszym kraju traktowany przez niektórych katolików gorzej niż niewierzący. Bo niewierzący, to człowiek, którego trzeba nawracać. A niekatolikowi, to się wypomina, że rzekomo zdradził Chrystusa.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


So sty 21, 2006 1:21
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Haereticus, podałem konkretne argumenty sprzeciwiające się zasadzie "sola Scriptura". Od tego czasu wypowiadałeś się kilkakrotnie, ale ani razu nie podjąłeś dyskusji z tymi argumentami.
Jeśli nie chcesz dyskutować, a tylko wylewać swoje żale na tym forum i obrażać katolików, to nie widzę sensu twojej tutaj obecności.


So sty 21, 2006 8:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Leszek, Jan napisał(a):
Haereticus, podałem konkretne argumenty sprzeciwiające się zasadzie "sola Scriptura". Od tego czasu wypowiadałeś się kilkakrotnie, ale ani razu nie podjąłeś dyskusji z tymi argumentami.


1. Nie mam ochoty wchodzić w off-topa, odchodząc od głównego tematu.
2. Podjąc dyskusję można nad poważnymi argumentami, a te są warte co najwyżej śmiechu. Napisał to jakiś kompletny oszołom, nie majacy rzetelnych podstaw.

Leszek, Jan napisał(a):
Jeśli nie chcesz dyskutować, a tylko wylewać swoje żale na tym forum i obrażać katolików, to nie widzę sensu twojej tutaj obecności.


1. Nie uzyłęm względem katolików żadnego obraźliwego słowa czy sformułowania.
2. Nie wylewam swoich zali, ale pytam dlaczego jestem prześladowany.
3. Też przestaję widzieć sens swojej tu obecności, bo za mało tu świadków Chrystusa.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


So sty 21, 2006 9:14
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Jeszcze raz powtórzę, co już napisałem: Mam nauczkę na przyszłość, by nie zwracać się do katolików z żadną kwestią dotyczącą wiary. To bez sensu!

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


So sty 21, 2006 9:15
Zobacz profil WWW
Post 
Myśl ta bardzo wiąże się z tym wszystkim, co zostało napisane.

"Zbytnia wrażliwość jest pychą, która nie zna miłości, pozwala zapomnieć przykazanie o przebaczaniu, odstrasza dusze przyjaciół, czyni nas znienawidzonymi przez wszystkich dopóki nie znajdziemy kogoś silniejszego od nas, kto nas zdemaskuje. Wtedy rozpoczynają się trudności, zły humor, złości i kompromitacja...”
św. Jan Bosko


So sty 21, 2006 17:05
Post 
Haereticus - to ma sens, pod warunkiem posługiwania się w swojej argumentacji prawdą, rzetelnością.
Piszesz - "Protestanici przyczynili się znacznie do rozwoju nauki, podczas gdy KrK stawał dosłownie na głowie, żeby ją hamować"...
Historyk, socjolog Daniel J. Boorstin w książce "Poszukiwacze - dzieje ludzkich poszukiwań sensu świata", pisze:
- "Kościół i klasztor stworzyły miejsca dla uniwesytetów" (str 105).
- "Przed XIIIw w większości miast europejskich powstały cechy rzemieślnicze i gildie kupiecki. Teraz swoje gildie mieli utworzyć równiez uczeni. Przy wielkich katedrach od dawna zakładano szkoły, w których wykładano program sztuk czy też nauk wyzwolonych (gramatyka, retoryka, ligika, dialektyka, geometria, astronomia, muzyka). Tak było przez wieki, nim ośrodkami twórczości intelektualnej o daleko szerszym zakresie stały się uniwersytety ze swoimi wydziałami teologii, prawa i medycyny.
Program uniwesytetów wyszedł poza wąski krąg 7 nauk wyzwolonych, a one same stały się instystucją, która miała wyrosnąć na trzecią obok cesarstwa i Kościoła, czyli obok władzy doczesnej i duchowej, potęgę średniowiecznego świata" (str 106).
XIII wiek-średniowiecze....gdzie tam jeszcze do "świetnych szkół protestanckich.


N sty 22, 2006 11:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Alus i nie tylko to bowiem dla kapłana który znał sie na medycynie zawsze było wolne miejsce!
bardzo chciano wszędzie takich kapłanów!!!

sekty jak wiadomo już same z siebie dziela a nie łącza
juz sam sposób argumentowania Haereticusa poprzez punktowanie zdradza przez mode stylu jaki panuje atakujaca cywilizacje
czcza gatka bez argumentów
jedynie "ładne słowa"
i nie za bardzo ugrzecznione
co powoduje, iz myślę,ze dopiero zaczyna swoja "kariere" Haereticus


Haereticus
Cytuj:
że "tylko my mamy monopol na prawdę


tak
bo prawda jest tylko jedna
nie ma wielu prawd
my ciągle poszukujemy prawdy
a u protestantów jej nie ma...


Leszek Jan
Cytuj:
Haereticus, podałem konkretne argumenty sprzeciwiające się zasadzie "sola Scriptura". Od tego czasu wypowiadałeś się kilkakrotnie, ale ani razu nie podjąłeś dyskusji z tymi argumentami.
Jeśli nie chcesz dyskutować, a tylko wylewać swoje żale na tym forum i obrażać katolików, to nie widzę sensu twojej tutaj obecności.

Lucyna
Cytuj:
Haereticus, stanowczo protestuje przeciwko temu byś opluwał Święty Kościół Katolicki! Nikt tu na forum nie oczernia Babtystow, nie obraza Waszych pastorów, oraz nie wyzywa Ciebie od głupków wiec bardzo proszę byś i Ty tego nie robił.


rozalka
Cytuj:
No tak :| Najpierw zrobiłeś z siebie ofiarę (vide pierwsze posty), a teraz sam atakujesz.

Cytat:
A tradycja Kr-k z cała pewnością nie zawiera nauk Chrystusa. Kościół zresztą o tym tylko mówi, nie mając żadnych na to dowodów. Więc te zapewnienia nie mają absolutnie zadnej wartości.

To są już poważne oskarżenia i widać jak do nas, katolików, podchodzisz.
Zapomniałam, że Duch Św. nie działa w KK i go nie prowadzi, bo prowadzi tylko protestantów, a baptystów nadzwyczajnie :|
Wiesz, wobec takich arumentów rzeczywiście trudno dojść do dialogu...

Pozdrawiam.


ciekawe czemu Haereticusie uwazasz ,ze to ja i wogóle katolicy cie obrazają
zacytowałem ci te teksty bys je szczególnie rozważył
i sie zastanowił
moze samo istnienie katolików cię obraża??
to by był logiczny wniosek z tego co tu sie czyta od ciebie
przeczytaj jeszcze raz wiec to co sadza inni co sie tu spotkali z tobą o twoim sposobie mówienia o hmmm miłości?

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


N sty 22, 2006 17:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Alus! Częściowo zgoda.Wiele w tym racji, ale z drugiej strony Kościół na przestrzeni wieków działał jak hamulec. Nie wszystkie nauki dopuszczano. Niektóre teorie naukowe zabraniano głosić. Księgi palono. Ktoś, kto odstawał naukowo od pojęć Kościoła, stawał się heretykiem.O herezję oskarzono (fakt, że już po śmierci) i Mikołaja Kopernika! Kościół wspierał tą naukę, którą uznawał.

Mieszek napisał(a):
Alus i nie tylko to bowiem dla kapłana który znał sie na medycynie zawsze było wolne miejsce!
bardzo chciano wszędzie takich kapłanów!!!


Medycyna, to jeszcze nie nauka. Zresztą wielu średniowiecznych medyków bywało bardziej szamanami niż lekarzami.

Mieszek napisał(a):
sekty jak wiadomo już same z siebie dziela a nie łącza
juz sam sposób argumentowania Haereticusa poprzez punktowanie zdradza przez mode stylu jaki panuje atakujaca cywilizacje
czcza gatka bez argumentów
jedynie "ładne słowa"
i nie za bardzo ugrzecznione
co powoduje, iz myślę,ze dopiero zaczyna swoja "kariere" Haereticus


1. Nie mam nic wspólnego z żadną sektą, a jeśli uważasz inaczej, to możemy się spotkać w sądzie i niech sąd powie, jak jest. Słowo "sekta" może zostać uznane za obraźliwe - wiele było takich przypadków - więc zastanów się i zacznij dobierać słowa jak człowiek odpowiedzialny. Bo póki co zachowujesz się arogancko i nieodpowiedzialnie.
3. Pisanie w punktach... Ha, ha , ha! jak już nie miałeś się czego czepić to czepiasz się takich duperelków! Niepoważny jesteś!
3. "Nie za bardzo ugrzecznione" - pewnie wolisz, zebym pisał grzecznie, a fałszywie.Co jest niegrzecznego? Że krytykuję nauki katolickie? To nie jest niegrzeczność, a stwierdzanie faktu, że w katolicyzmie są wielkie błędy i wypaczenia. A ty wolisz się pluć i obrażac, bo - widać - nie masz przeciw temu argumentów.

Mieszek napisał(a):
Haereticus
Cytuj:
że "tylko my mamy monopol na prawdę


tak
bo prawda jest tylko jedna
nie ma wielu prawd
my ciągle poszukujemy prawdy
a u protestantów jej nie ma...


No - typowo denno-katolicka argumentacja! Prawda jest w słowie Pana - protestanci się go ściśle trzymają, więc mają prawdę. A katolicyzm został zwiedziony. Piszę ostro, bo dość już mam tej błazenady, jaką tu odstawiasz.

Mieszek napisał(a):
Leszek Jan
Cytuj:
Haereticus, podałem konkretne argumenty sprzeciwiające się zasadzie "sola Scriptura". Od tego czasu wypowiadałeś się kilkakrotnie, ale ani razu nie podjąłeś dyskusji z tymi argumentami.
Jeśli nie chcesz dyskutować, a tylko wylewać swoje żale na tym forum i obrażać katolików, to nie widzę sensu twojej tutaj obecności.

Lucyna
Cytuj:
Haereticus, stanowczo protestuje przeciwko temu byś opluwał Święty Kościół Katolicki! Nikt tu na forum nie oczernia Babtystow, nie obraza Waszych pastorów, oraz nie wyzywa Ciebie od głupków wiec bardzo proszę byś i Ty tego nie robił.


rozalka
Cytuj:
No tak :| Najpierw zrobiłeś z siebie ofiarę (vide pierwsze posty), a teraz sam atakujesz.

Cytat:
A tradycja Kr-k z cała pewnością nie zawiera nauk Chrystusa. Kościół zresztą o tym tylko mówi, nie mając żadnych na to dowodów. Więc te zapewnienia nie mają absolutnie zadnej wartości.

To są już poważne oskarżenia i widać jak do nas, katolików, podchodzisz.
Zapomniałam, że Duch Św. nie działa w KK i go nie prowadzi, bo prowadzi tylko protestantów, a baptystów nadzwyczajnie :|
Wiesz, wobec takich arumentów rzeczywiście trudno dojść do dialogu...

Pozdrawiam.


ciekawe czemu Haereticusie uwazasz ,ze to ja i wogóle katolicy cie obrazają
zacytowałem ci te teksty bys je szczególnie rozważył
i sie zastanowił
moze samo istnienie katolików cię obraża??
to by był logiczny wniosek z tego co tu sie czyta od ciebie
przeczytaj jeszcze raz wiec to co sadza inni co sie tu spotkali z tobą o twoim sposobie mówienia o hmmm miłości?


Nie potrafisz wskazać nic, gdzie bym obraził katolików. Ustnienie katolików samo w sobie mnie nie obraża, jak również istnienie innych ludzi, których trzeba prowadzić do Chrystusa. Za to katolików - jak np. Ciebie - obraża każde słowo podważające nauki katolicie, prawda? Protestant raczej się nie onraża, jak ktoś podważa jego nauki - katolik często, wręcz bywa to regułą. Co za głupota!

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn sty 23, 2006 8:43
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Mieszek napisał(a):
Cytuj:
że "tylko my mamy monopol na prawdę


tak
bo prawda jest tylko jedna
nie ma wielu prawd
my ciągle poszukujemy prawdy
a u protestantów jej nie ma...



Każda sekta naucza, ze tylko ona posiada pełnię prawdy, a wszyscy inni zbładzili. I zanim się obrazisz radzę sprawdzić, co na ten temat mówi Kr-k. Specjialiści z Kr-k opracowali "cechy sekty" - starczy sprawdzić jak wiele z nich opasuje do Kr-k, zwłaszcza w jego "polakatolickiej wresji", jaka się tu uwidacznia.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn sty 23, 2006 8:47
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
A swoją drogą wypadałoby dodać za Janem Husem - jednym z najwybitniejszych teologów katolickich średniowiecza: "O święta naiwności!"

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn sty 23, 2006 9:05
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL