Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 18:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona
 Co mnie boli? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Haereticus:
Cytuj:
Nieprawda. Nicejsko - konstantynopolskie wyznanie wiary jest wspólne dla większości Kościołów.. Co złego i błędnego - odrzucono, dobre zostawiono.

Czyli sam potwierdzasz, że protestanci zaczęli majstrować przy Bożym Objawieniu, odrzucając z Tradycji to, co im nie odpowiadało. Po prostu wiara protestantów to - "zrób to sam", aby ci było wygodnie.


Śr sty 18, 2006 5:52
Zobacz profil
Post 
Polecam wszystkim a w szczególności Haereticusowi artykuł pt. "Trudna droga do jedności". Traktuje on o ekumenizmie i jest autorstwa o. Karola Meissnera OSB.
Zachętą do przeczytania niech będzie ten fragment.


"Między wszystkimi wymienionymi wspólnotami wiernych zachodzi różnica właśnie w tym, co przyjmuje każda z nich za depozyt prawd objawionych. Niektórzy wyobrażają sobie, że sytuacja wszystkich wyznań pragnących dążyć do jedności we wierze jest podobna do biegaczy stojących obok siebie na linii na startu, że jedność da się osiągnąć przez pewnego rodzaju kompromis, ustalenie w trakcie dialogu w co właściwie będziemy razem wierzyli. Jest to wyobrażenie równie nie odpowiadające rzeczywistości, co naiwne.

Kościół katolicki
Przyjmuje Stary i Nowy Testament, Bóstwo i człowieczeństwo Jezusa Chrystusa, Bóstwo Ducha Świętego i pełnię jego działania uświęcającego i jednoczącego w Kościele, tzn. posługę biskupa Rzymu — następcy św. Piotra, Urząd Nauczycielski Kościoła, pełnię Sakramentów, rolę Matki Syna Bożego w dziele Zbawienia.

Kościoły Wschodnie prawosławne, tzw. kościoły narodowe, Bractwo św. Piusa X — czyli wspólnota arcybiskupa Lefebvra.
Różnią się od Kościoła Katolickiego nie przyjmowaniem pełni nauczającego i jednoczącego działania Ducha Świętego, które urzeczywistnia się i wyraża w posłudze biskupa Rzymu — następcy Piotra Apostoła oraz kolegium biskupów.


Kościoły Wschodnie monofizyckie, nestoriańskie itd.
Pytania dotyczące zjednoczenia
dwóch natur: boskiej i ludzkiej w Chrystusie. Pozostawanie w oddzieleniu wskazuje na niepełne rozumienie Kościoła (problem działania Ducha Świętego).

Wspólnoty ewangelickie: Luteranie, wyznanie augsburgsko–reformowane, anglikanie, ogromna liczba różnorodnych wspólnot o charakterze ewangelicznym: baptyści, zielonoświątkowcy, itd. itd.
Przyjmując Objawienie Nowego Przymierza, nie przyjmują uświęcającego nauczającego i jednoczącego działania Ducha Świętego: roli Matki Zbawiciela w dziele Odkupienia i Zbawienia, widzialnego Kościoła, pełnej liczby sakramentów, Urzędu Nauczycielskiego Kościoła, roli następcy św. Piotra itd. Za istotny dla swej wiary przyjmują autorytet określonego nauczyciela.

Arianie, antytrynitarze różnych denominacji, m.in. tzw. Badacze Pisma Świętego czyli Świadkowie Jehowy itd.
Przyjmując Objawienie Nowego Przymierza nie wierzą w Troistość Osób Jednego Boga, a w następstwie w nic z tego, co wynika i co wiąże się z prawdami o Bóstwie Jezusa Chrystusa, o udzieleniu Ducha Świętego Kościołowi.

Wyznawcy religii Mojżeszowej
Przyjmując objawienie się Boga Jedynego Abrahamowi odwołują się do tradycji patriarchów Starego Przymierza. Za fundamentalny dla swej wiary przyjmują autorytet Mojżesza. Nie przyjmują objawienia Nowego Przymierza w Jezusie z Nazaretu, stale jeszcze oczekują na Zbawiciela czyli Mesjasza (Chrystusa).

Wyznawcy Mahometa (Mahometanie)
Przyjmując objawienie się Boga Jedynego Abrahamowi odwołują się do tradycji patriarchów Starego Przymierza. Jednak za decydującego o ich wierze, jedynego godnego wiary proroka przyjmują Mahometa."


Śr sty 18, 2006 14:48
Post 
cały artykuł jest na stronie
http://www.mateusz.pl/okarol/ekumenizm.htm


Śr sty 18, 2006 14:50

Dołączył(a): N paź 09, 2005 13:54
Posty: 226
Post 
jezus Chrystus jest Drogą do zbawienia. "Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie". Ale też jedynym Kościołem założonym przez Jezusa jest Kościół katolicki. Inne założyli ludzie, wyłamujac się z macierzy. Oczywiscie, niektórzy w dobrym celu, założeniu, ale efekt był żałosny, bo doszło do herezji, do ewidentnej sprzeczności z Ewangelią.

_________________
"Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia."


Śr sty 18, 2006 17:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Haereticus
Cytuj:
Żadne dobro nie wymazuje zła i okrucieństwa.

:|
powiedz to jeszcze raz cos wymyslił ale nie mi tylko Chrystusowi

wtedy Chrystus będzie juz wiedział co z tym fantem zrobić

swoja droga myśle , ze sie nie zdziwi i jestem pewien, ze Bóg wie co z was za ziółka
a ciebie wysle na kurs przyspieszony "wiadomości o Zbawicielu" :razz:


Haereticus
Cytuj:
Mieszek napisał:
Cytat:
Kiedyś mnie fizycznie obronił (!) przed szatanem! Tak! Spotkałem w swoim życiu szatana - nie "mistycznie", ale w swiecie rzeczywistym!


teraz to przeczytałem
wole nie pytać się kto nim był...

Haereticus
To był Jezus Chrystus, Syn Boga, Zbawiciel... Powtarzam to jeszczeraz, bo jak widzę kolega niezbyt mocny w trudnej sztuce czytania.


pytałem o to kto był tym twoim Szatanem
skoro go spotkałeś w świecie niemistycznym...



"sztuka czytania" :o
a co mam twoje pisma traktować jako poezje :| :co:
:hahaha: dobre sobie...



Cytuj:
Tak na marginesie - słowo "domokrążca obraźliwe nie jest. I każdy zdrowo muślacy człowiek na taki zarzut by zdrowo rechotał.


fakt jest jednak taki iz pewien domokrążca sie na to słowo oburzył gdy z nim rozmawiałem...


Leszek, Jan
Cytuj:
Haereticus:
Cytat:
nie uznaję pełni prawdy innej, niż ta zawarta w Biblii.

Leszek, Jan
Boże Objawienie (pełnia Prawdy) znajduje się w dwóch źródłach: w Piśmie świętym i w Tradycji.


czyli KK widzi dobrze i pogan którzy jak Rzymianie dochodzili z własnej pracy do tego co jest piękne i dobre
dlatego czerpiemy od nich z ich tradycji jak i z greckiej pełnymi garściami nie odrzucając tego co mądre i prawe



Haereticus
Cytuj:
A mi chodzi tylko o jedno: dlaczego ludzie nie potrafią przejść do porządku nad tym, że wierzę i myślę inaczej? U cieszyć się, że szukam drogi do Boga, a nie wydzierać na mnie o to, że ta moja ścieżka prowadzi gdzie indziej, niż to wskazuje Kościół katolicki. A skąd wiadomo im? Miże to ta moja ścieżka jest lepsza, pewniejsza? Ja pragnę żyć trzymając się Słowa Bożego jako jedynego wyznacznika. Nie można zbładzić trzymając się tego, co mówi Bóg!


można
biblie czytało wielu przestępców...

a i Judasz zdradził choć znał sam Chrystusa
ale pytanie zachodzi czy dla ciebie wazniejsze jest romawianie z Chrystusem i słuchanie go "na zywo" jak apostołowie
czy dla ciebie biblia jest wazniejsza

Lucyna
Cytuj:
cyt:
"[...]Za istotny dla swej wiary przyjmują autorytet określonego nauczyciela.[...]"


i wszystko jasne Lucyno :lol:

spodobało mi się Lucyno z tego cytatu od o. Karola Meissnera OSB szczególnie to na poczatku co zacytowałaś

cyt:
"Między wszystkimi wymienionymi wspólnotami wiernych zachodzi różnica właśnie w tym, co przyjmuje każda z nich za depozyt prawd objawionych. Niektórzy wyobrażają sobie, że sytuacja wszystkich wyznań pragnących dążyć do jedności we wierze jest podobna do biegaczy stojących obok siebie na linii na startu, że jedność da się osiągnąć przez pewnego rodzaju kompromis, ustalenie w trakcie dialogu w co właściwie będziemy razem wierzyli. Jest to wyobrażenie równie nie odpowiadające rzeczywistości, co naiwne. [...]"


rzeczywiście nie brakuje doktrynerów syntezowania i spajania
budowania mostów mijających miłość
łączenia tam gdzie trzeba dzielić i rozłączać a takze dzielenia tam gdzie trzeba łączyć

syntez przede wszyskim nie ma między nami katolikami łacińskimi [cywilizacja łacińska] a sekciarzami bo oni sa w zasadzie wszyscy z cywilizacji bizantyńskiej
to ta cywilizacja nam maci wewnątrz KK i wydaje sekty
jaka jest bez katolicyzmu pokazał sam Hitler

natomiast poganie slusznie krzycza ze lepsza jest tradycja od nich niż katolicka-nie dodają tylko słowa bizantyńska
odrzucaja w czambuł wszystko i żywia nienawiść do nas
tylko my wiemy o tym co się wewnątrz nas dzieje i sie z tym uporac nie mozna


ktos powiedział , że wojna kolejna to wojna cywilizacji

miał rację.. poniekąd
bo ta wojna trwa ciągle i jest prowadzona duchowo
czasem tylko powoduje dalszy rozwój wypadków w strone materialna


gdyby spojrzec okiem na całość dokonań sekciarzy
to można dojść do wniosków pewnych i dość ciekawych

medytacja zamiast kontemplacji i przedkładana ponad nauke
poezja wykładnikiem nauki
ciało nad duchem-tu szczególnie wybieranie sobie co jest lekkie i przyjemne


_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Śr sty 18, 2006 21:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Leszek, Jan napisał(a):
Haereticus:
Cytuj:
Nieprawda. Nicejsko - konstantynopolskie wyznanie wiary jest wspólne dla większości Kościołów.. Co złego i błędnego - odrzucono, dobre zostawiono.

Czyli sam potwierdzasz, że protestanci zaczęli majstrować przy Bożym Objawieniu, odrzucając z Tradycji to, co im nie odpowiadało. Po prostu wiara protestantów to - "zrób to sam", aby ci było wygodnie.


Tradycja nie jest Bożym objawieniem. Bożum objawieniem jest to, o czym czytamy w Biblii. A w tzw. "tradycji" jest wiele rzeczy sprzecznych z Biblią. Kto więc dopasował sobie wiarę metodą "zrób to sam"? czy wiesz, że Biblia zabrania czczenia wizerunków i tego, co stworzone (a więc i ludzi) w jakikolwiek sposób?

Lucyna napisał(a):
Polecam wszystkim a w szczególności Haereticusowi artykuł pt. "Trudna droga do jedności". Traktuje on o ekumenizmie i jest autorstwa o. Karola Meissnera OSB.


Nieźle się ubawiłęm czytając ten tekst. Niezły komediant. Oczywiście wszysyc powinni wrócić pod władzę "nieomylnego" papieża, bo tylko Kt-k ma monopol na bycie chrześcijańskim. Słabo mi się robi, jak takie głupoty czytam.

Black-White Sheep napisał(a):
jezus Chrystus jest Drogą do zbawienia. "Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie". Ale też jedynym Kościołem założonym przez Jezusa jest Kościół katolicki. Inne założyli ludzie, wyłamujac się z macierzy. Oczywiscie, niektórzy w dobrym celu, założeniu, ale efekt był żałosny, bo doszło do herezji, do ewidentnej sprzeczności z Ewangelią.


Proszę mi wskazać, gdzie w Biblii jest wymieniony Kościół rzymsko - katolicki. Jeśli to Chrystus go założył, to niewątpliwie jest tam o nim mowa. :PPP

Mieszek napisał(a):
Haereticus
Cytuj:
Żadne dobro nie wymazuje zła i okrucieństwa.

:|
powiedz to jeszcze raz cos wymyslił ale nie mi tylko Chrystusowi

wtedy Chrystus będzie juz wiedział co z tym fantem zrobić

swoja droga myśle , ze sie nie zdziwi i jestem pewien, ze Bóg wie co z was za ziółka
a ciebie wysle na kurs przyspieszony "wiadomości o Zbawicielu" :razz:


1. Mówię o rzeczywistości ludzkiej, a nie boskiej. Bóg prawie każdy grzech odpuści, jeśli człowiek się pokaja. A organizacja religijna, która ma zło na koncie nie jest godna szacunku i zaufania.
2. Szczytem arogancji jest nazywanie prawdziwych chrześcijan "ziółkami". Ale przecież p. Jezusa nauczał pogardzania ludźmi, prawda? Ale ja znam prawdziwego Jezusa, który nauczał o miłości i szacunku, więc ty chyba jakiegoś innego. Wątpię, żeby Chrystus się przyznał do tych bzdur i arogancji, jakie tu rzucasz.

Mieszek napisał(a):
Haereticus
Cytuj:
Mieszek napisał:
Cytat:
Kiedyś mnie fizycznie obronił (!) przed szatanem! Tak! Spotkałem w swoim życiu szatana - nie "mistycznie", ale w swiecie rzeczywistym!


teraz to przeczytałem
wole nie pytać się kto nim był...

Haereticus
To był Jezus Chrystus, Syn Boga, Zbawiciel... Powtarzam to jeszczeraz, bo jak widzę kolega niezbyt mocny w trudnej sztuce czytania.


pytałem o to kto był tym twoim Szatanem
skoro go spotkałeś w świecie niemistycznym...


A ja Ci dalej dopisałem, że to był szatan osobiście, panie nie znający dobrze sztuki czytania. To nie był człowiek. Poza tym nie jest moją winą, że nie potrafisz się jasno wyrazić o co Ci chodzi i czasem trzeba się domyślać.

Mieszek napisał(a):

"sztuka czytania" :o
a co mam twoje pisma traktować jako poezje :| :co:
:hahaha: dobre sobie...


[...] - rozalka - za obrażanie

Mieszek napisał(a):
Cytuj:
Tak na marginesie - słowo "domokrążca obraźliwe nie jest. I każdy zdrowo muślacy człowiek na taki zarzut by zdrowo rechotał.


fakt jest jednak taki iz pewien domokrążca sie na to słowo oburzył gdy z nim rozmawiałem...


No tak - jak ktoś się o głupca uczy, tą mądrości po nim oczekiwać nie mozna.

Mieszek napisał(a):
Leszek, Jan
Cytuj:
Haereticus:
Cytat:
nie uznaję pełni prawdy innej, niż ta zawarta w Biblii.

Leszek, Jan
Boże Objawienie (pełnia Prawdy) znajduje się w dwóch źródłach: w Piśmie świętym i w Tradycji.


czyli KK widzi dobrze i pogan którzy jak Rzymianie dochodzili z własnej pracy do tego co jest piękne i dobre
dlatego czerpiemy od nich z ich tradycji jak i z greckiej pełnymi garściami nie odrzucając tego co mądre i prawe


A jaki to ma związek z tym, co tu cytujesz? Dzięki natomiast, że przyznajesz, że tradycja jest jednak ludzka, a nie objawieniem Bożym!


Mieszek napisał(a):
Haereticus
Cytuj:
A mi chodzi tylko o jedno: dlaczego ludzie nie potrafią przejść do porządku nad tym, że wierzę i myślę inaczej? U cieszyć się, że szukam drogi do Boga, a nie wydzierać na mnie o to, że ta moja ścieżka prowadzi gdzie indziej, niż to wskazuje Kościół katolicki. A skąd wiadomo im? Miże to ta moja ścieżka jest lepsza, pewniejsza? Ja pragnę żyć trzymając się Słowa Bożego jako jedynego wyznacznika. Nie można zbładzić trzymając się tego, co mówi Bóg!


można
biblie czytało wielu przestępców...


Tak i wielu się nawróciło do Pana. Np. Nicky Ceyz, który był bandziorem w Nowym Roku, a dziś jest pastorem w Jego Kościele. Poza tym koelejna odpowiedź bez związku z cytatem. Radzę pójść do szkoły i nauczyć się czytania ze zrozumieniem i udzielania logicznych odpowiedzi.

Mieszek napisał(a):
a i Judasz zdradził choć znał sam Chrystusa
ale pytanie zachodzi czy dla ciebie wazniejsze jest romawianie z Chrystusem i słuchanie go "na zywo" jak apostołowie
czy dla ciebie biblia jest wazniejsza


Bóg przemawie przez Biblię, a także do konkretnego człowieka. Od dawna pokazuje mi już co zrobić. Także i teraz pokazuje dlaczego nie warto mieć nic wspólnego z Kr-k - choćby z powodu takich ludzi, jak Ty, pełnych nienawiści do bliźniego zamiast miłości, jeśli tylko ten bliźni się z Wami nie zgadza.

Mieszek napisał(a):
rzeczywiście nie brakuje doktrynerów syntezowania i spajania
budowania mostów mijających miłość
łączenia tam gdzie trzeba dzielić i rozłączać a takze dzielenia tam gdzie trzeba łączyć


Co za brednie?

Mieszek napisał(a):
syntez przede wszyskim nie ma między nami katolikami łacińskimi [cywilizacja łacińska] a sekciarzami bo oni sa w zasadzie wszyscy z cywilizacji bizantyńskiej
to ta cywilizacja nam maci wewnątrz KK i wydaje sekty
jaka jest bez katolicyzmu pokazał sam Hitler


!. Nie przypominam sobie, żeby Hare Krishna, Świadkowie Jehowy, Misja Czaitanii, czy inne sekty miały coś wspólnego z Bizancjum.
2. Cieszę się jednak, bo Bóg zabezpieczył mnie przed sektami i zadna nie ma szans mnie zagarnąć, bo poznałem Mego Pana i nie zamierzam Go opuścić na rzecz jakiejś duchowej tandety.
3. A co Hitler ma z tym wspólnego? Ani nie miał z sektami, ani z protestantyzmem? A tylko z okultyzmem? Po co więc go tu wplatasz? A! Zapomnaiełm! Podobno wywodził się on z rodziny katolickiej! Może o to ci więc lata?

Mieszek napisał(a):
natomiast poganie slusznie krzycza ze lepsza jest tradycja od nich niż katolicka-nie dodają tylko słowa bizantyńska
odrzucaja w czambuł wszystko i żywia nienawiść do nas
tylko my wiemy o tym co się wewnątrz nas dzieje i sie z tym uporac nie mozna


Czy myślisz może o "dzikich" z dżungli Amazonki, Afryki i P.-N.G.? A może o wyznawcach religii wschodu? A może o sektach neopogańskich? Nie wiem, ale nikt z nich nie ma nic wspólnego z kulturą u wiarą bizantyjską. Inna sprawa, że Bizancjum stało na wysokim pozuimie kulturalnym, untelektualnym i duchowym. A więc kolejne bzdury. Czyżby w Kr-k nie uczono logicznego myślenia i wypowiadania się?

Mieszek napisał(a):
ktos powiedział , że wojna kolejna to wojna cywilizacji

miał rację.. poniekąd
bo ta wojna trwa ciągle i jest prowadzona duchowo
czasem tylko powoduje dalszy rozwój wypadków w strone materialna
[/color]


A ja wiem kto wygra. Ostateczne zwyciestwo należy do Pana i tych, co Jemu służą, pozostajac wiernym Jezusowej Ewangelii co do słowa.

Mieszek napisał(a):
gdyby spojrzec okiem na całość dokonań sekciarzy
to można dojść do wniosków pewnych i dość ciekawych

medytacja zamiast kontemplacji i przedkładana ponad nauke
poezja wykładnikiem nauki
ciało nad duchem-tu szczególnie wybieranie sobie co jest lekkie i przyjemne



1. A jaka jest róznica pomiędzy medytacją a kontemplacją? Może mnie oświeć? Bo mnie uczono, że to jedno i to samo - i to uczono mnie tego w katolicyzmie!
2. Sekciarze... Czyli "chrześcijanie" Rzymsy poganie nazywali chrześcijaństwo sektą. Widocznie jesteś jednym z nich?
3. Wolę naukę protestancką niż katolickie baśnie i legendy.
4. O, to katolicy stawiają na "ciało". Ciekawych rzeczy się tu dowiaduję? Brrrr! Co za okropność. Naprawdę powinienem się czym prędzej przyłaczyć do tych, co uczą o tym, że duch jest ważniejszy od ciała!

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Cz sty 19, 2006 0:25
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Haereticus:
Cytuj:
Tradycja nie jest Bożym objawieniem. Bożum objawieniem jest to, o czym czytamy w Biblii. A w tzw. "tradycji" jest wiele rzeczy sprzecznych z Biblią.

Gdyby nie Tradycja, nie byłoby kanonu Pisma świętego, gdyż kanon został ustalony na podstawie Tradycji.
W samym Piśmie świętym czytamy, że nie wszystko, czego nauczał Jezus Chrystus, zostało zapisane, ale to nie znaczy, że Apostołowie nauczali tylko tego, co spisali Ewangeliści, wręcz przeciwnie.
Które to są rzeczy z Tradycji sprzeczne z Pismem świętym.


Cz sty 19, 2006 7:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Tradycja z Pismem Świętym nie ma nic wspólnego. Pismo Święte zostało zredagowane przez Boga rękami ludzi - tak to formuują bibliści katoliccy. A niezgodności jest wiele. Myślę, że człowiek bystry sam może się w to zagłebić. Polecam choćby poszperać w dobrych publikacjach protestanckich.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Cz sty 19, 2006 9:19
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Jeśli to ma być odpowiedź na moje stwierdzenia, że:
- dzięki Tradycji posiadamy kanon Pisma świętego,
- nie wszystko, co głosił Jezus Chrystus i Apostołowie, zostało zapisane w Piśmie świętym,
to nie jest to odpowiedź na temat.
Wreszcie nie przedstawiłeś rzekomych sprzeczności między Pismem świętym a Tradycją.


Cz sty 19, 2006 9:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Haereticus
Cytuj:
Tradycja nie jest Bożym objawieniem. Bożum objawieniem jest to, o czym czytamy w Biblii. A w tzw. "tradycji" jest wiele rzeczy sprzecznych z Biblią. Kto więc dopasował sobie wiarę metodą "zrób to sam"? czy wiesz, że Biblia zabrania czczenia wizerunków i tego, co stworzone (a więc i ludzi) w jakikolwiek sposób?


a wiesz , że zabrania także spozywania świń i zwierząt podziemnych np kretów?

więc uważaj na jadłospis by ci też przypadkiem deska z ryby nie spaćkała deski i sztućców z mięsa..
bo musisz być według tego prawa objawionego Mojżeszowi czysty
a takie zachowanie jest niedopuszczalne!...



Cytuj:
Mieszek napisał:
Haereticus
Cytat:
Żadne dobro nie wymazuje zła i okrucieństwa.


Mieszek
:|
powiedz to jeszcze raz cos wymyslił ale nie mi tylko Chrystusowi

wtedy Chrystus będzie juz wiedział co z tym fantem zrobić

swoja droga myśle , ze sie nie zdziwi i jestem pewien, ze Bóg wie co z was za ziółka
a ciebie wysle na kurs przyspieszony "wiadomości o Zbawicielu" Razz


Haereticus
Mówię o rzeczywistości ludzkiej, a nie boskiej....



a ja przeczytałem: "żadne" to dla mnie znaczy, że ani te, ani tamte, ani siamte, ani owamte
po prostu żadne
poza tym dobro jest jedno bo jeden jest Bóg który jest totalnie dobry a każde dobro jest z Niego a w Nim bierze swój poczatek...


Leszek Jan myślę, że Haereticus nie za bardzo rozumie to iż cały ST jest napisany przez osoby narzucające z góry swoje prawa poprzez religię
a piszacy to z wymyslu swojego i to sie nazywa u niego...objawieniem

bowiem nie wierzy w działanie Ducha Świętego
my myslimy o tym, iż działał mimo tego "a priori" pod natchnieniem Ducha Świętego
to jaki kto wybierze sposób na przekazanie od Boga rzeczy mu przekazanych zależy od niego samego
może to źle zrobić lub dobrze,może też odrzucic i powiedzieć Bogu nie....

mamy tu do czynienia z cywilizacją żydowską która jest cywilizacją sakralną
znaczy to, że dla nich niemożliwym jest czytać , spac i jeść niereligijnie
na wszystko maja jakis przepis prawny i by doprawdy nie grzeszyć musza się znać na prawie
z tąd tłumaczy sie takie ciągotki do prawniczenia u Żydów

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Cz sty 19, 2006 19:49
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Leszek, Jan napisał(a):
Jeśli to ma być odpowiedź na moje stwierdzenia, że:
- dzięki Tradycji posiadamy kanon Pisma świętego,
- nie wszystko, co głosił Jezus Chrystus i Apostołowie, zostało zapisane w Piśmie świętym,
to nie jest to odpowiedź na temat.


Owszem - jest to odpowiedź. Napisałem, że Pismo Święte nie ma z tradycją nic wspólnego, o czym mówią księżą. Nie wszystko o czym mówił Jezus zostało zapisane - fakt. Ale zapisane zostało wszystko, co naprawdę ważne. A tradycja Kr-k z cała pewnością nie zawiera nauk Chrystusa. Kościół zresztą o tym tylko mówi, nie mając żadnych na to dowodów. Więc te zapewnienia nie mają absolutnie zadnej wartości.

Leszek, Jan napisał(a):
Wreszcie nie przedstawiłeś rzekomych sprzeczności między Pismem świętym a Tradycją.


A czytać nie umiesz? Nie łaska znaleźć teksty źródłowe?

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Cz sty 19, 2006 22:00
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Mieszek napisał(a):
Haereticus
Cytuj:
Tradycja nie jest Bożym objawieniem. Bożum objawieniem jest to, o czym czytamy w Biblii. A w tzw. "tradycji" jest wiele rzeczy sprzecznych z Biblią. Kto więc dopasował sobie wiarę metodą "zrób to sam"? czy wiesz, że Biblia zabrania czczenia wizerunków i tego, co stworzone (a więc i ludzi) w jakikolwiek sposób?


a wiesz , że zabrania także spozywania świń i zwierząt podziemnych np kretów?

więc uważaj na jadłospis by ci też przypadkiem deska z ryby nie spaćkała deski i sztućców z mięsa..
bo musisz być według tego prawa objawionego Mojżeszowi czysty
a takie zachowanie jest niedopuszczalne!...


Gdybyś był cokolwiek bystrzejszy, [...] Spidy to byś wiedział, że pewne rzeczy ze ST nie są obowiązujące. Umiałbyś rozróżnić
zalecenia religijne od higienicznych. Z innych powodów Bóg zakazał czczenie figur i wszelkiego stworzenia (jest to bałwochwalstwo), z innych spożywanie zwierząt "nieczystych". Zresztą ten ostatni zakaz został wyraźnie zniesiony w NT.


Mieszek napisał(a):
Cytuj:
Mieszek napisał:
Haereticus
Cytat:
Żadne dobro nie wymazuje zła i okrucieństwa.


Mieszek
:|
powiedz to jeszcze raz cos wymyslił ale nie mi tylko Chrystusowi

wtedy Chrystus będzie juz wiedział co z tym fantem zrobić

swoja droga myśle , ze sie nie zdziwi i jestem pewien, ze Bóg wie co z was za ziółka
a ciebie wysle na kurs przyspieszony "wiadomości o Zbawicielu" Razz


Haereticus
Mówię o rzeczywistości ludzkiej, a nie boskiej....



a ja przeczytałem: "żadne" to dla mnie znaczy, że ani te, ani tamte, ani siamte, ani owamte
po prostu żadne


A to już mnie nie obchodzi, co ci się zdaje... Jak ty się dopatrujesz jakichś innych treści niż ja przekazuję, to ty masz problem, a nie ja.

Mieszek napisał(a):
poza tym dobro jest jedno bo jeden jest Bóg który jest totalnie dobry a każde dobro jest z Niego a w Nim bierze swój poczatek...


Bóg jest dobry i sprawiedliwy. A ponieważ jest sprawiedliwy, to średniowieczni zbrodniarze, w tym i papieże, o ile się nie pokajali za swe nieprawości, nie ujrzą nieba, a piekło. Mord w imię Chrystusa jest wciąz mordem - a przez to, że sobie ówczesny Kościół mordując imieniem Chrystusa mordę za przeproszeniem wycierał czyni to zbrodnią jeszcze okrutniejszą. A Bóg się do zbrodniarzy nie przyznaje. I nie uratuje się zbrodniarz, jeśli się prawdziwie nie nawrócił - nawet jeśli był papieżem.


Mieszek napisał(a):
Leszek Jan myślę, że Haereticus nie za bardzo rozumie to iż cały ST jest napisany przez osoby narzucające z góry swoje prawa poprzez religię
a piszacy to z wymyslu swojego i to sie nazywa u niego...objawieniem


Kolejny przykład katolickiej arogancji. Jak się z kimś nie zgadzamy, to go wyśmiać i znieważyć. A może ja rozumiem prawdy z Biblii lepiej niż ty, a ty jesteś na nie ślepy? Poza tym jako chrześcijanina bardziej mnie dotyczy NT niż ST - z ST przede wszystkim przykazania, i to w wersji nie sfałszowanej, jak w katolicyzmie.

Mieszek napisał(a):
bowiem nie wierzy w działanie Ducha Świętego


Owszem - wierzę. Wsapniale jego działanie widać wśród baptystów. Wśród katolików natomiast jakoś trudno jego wpływ dostrzec. Gdybym nie wierzył w działanie Ducha Świętego, to nie byłbym chrześcijaninem. Poza tym jestem świadomy, że nikt inny, ale Duch Swięty postawił na mej drodze baptystów.

Mieszek napisał(a):
my myslimy o tym, iż działał mimo tego "a priori" pod natchnieniem Ducha Świętego
to jaki kto wybierze sposób na przekazanie od Boga rzeczy mu przekazanych zależy od niego samego
może to źle zrobić lub dobrze,może też odrzucic i powiedzieć Bogu nie....


A może byś tak formułował wypowiedzi logicznie, tak, żeby były zrozumiałe?

Mieszek napisał(a):
mamy tu do czynienia z cywilizacją żydowską która jest cywilizacją sakralną
znaczy to, że dla nich niemożliwym jest czytać , spac i jeść niereligijnie
na wszystko maja jakis przepis prawny i by doprawdy nie grzeszyć musza się znać na prawie
z tąd tłumaczy sie takie ciągotki do prawniczenia u Żydów


[...] Spidy Bądź łaskaw nie odbiegać tak dalece od tematu. [...] Spidy

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Cz sty 19, 2006 22:15
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
No tak :| Najpierw zrobiłeś z siebie ofiarę (vide pierwsze posty), a teraz sam atakujesz.

Cytuj:
A tradycja Kr-k z cała pewnością nie zawiera nauk Chrystusa. Kościół zresztą o tym tylko mówi, nie mając żadnych na to dowodów. Więc te zapewnienia nie mają absolutnie zadnej wartości.

To są już poważne oskarżenia i widać jak do nas, katolików, podchodzisz.
Zapomniałam, że Duch Św. nie działa w KK i go nie prowadzi, bo prowadzi tylko protestantów, a baptystów nadzwyczajnie :|
Wiesz, wobec takich arumentów rzeczywiście trudno dojść do dialogu...

Pozdrawiam.

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


Cz sty 19, 2006 22:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
A ja wracam do pytania początkowego:

Dlaczego tak wielu katolików nie stać na to, by uszanować moją wiarę, moją drogę do Boga? Dlaczego obraża się mnie i wyśmiewa, bo śmiem wierzyć inaczej? Ja nie chcę nikogo ranić. Ja chcę tylko móc normalnie żyć w tym kraju i nie dostawać co chwila po głowie, bo "myślę niepoprawnie". Bo to jest kraj dla wszystkich, a nie katolicki - katolicyzm tu nie rządzi, a katolikom wydaje się inaczej. ja marzę o chwili, gdy każdy Kościół będzie w tym kraju traktowany tak samo. Kiedy ludzie przestaną gadać kłamstwa i brednie o inaczej wierzących. Kiedy baptyści, czy zielonoświątkowcy będą mogli liczyć na takie same przywileje jak katolicy (swego czasu zielonoświatkowcom nie wydano zgody na budowę kaplicy w Częstochowie, bo... "to takie katolickie miasto", jak argumentowały władze). Czekam na taki czas, gdy protestant będzie na równi traktowany z katolikiem. Ja nic innego nie chcę, jak tylko tego, bym nie był opliwany za to, że się nie zgadzam z Kr-k. Bo mam prawo się nie zgadzać i mam prawo mówić o tym, że się nie zgadzam i wskazywać, jakie są moje zarzuty. Mam prawo, jako Polak, nie być katolikiem. A tymczasem ytaktuje mnie się jak zdrajcę Chrystusa. To jest dla mnie niegodziwością...

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Cz sty 19, 2006 22:25
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
* traktuje

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Cz sty 19, 2006 22:26
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL