Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 0:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Co mnie boli? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Haereticus:
Cytuj:
O herezję oskarzono (fakt, że już po śmierci) i Mikołaja Kopernika! Kościół wspierał tą naukę, którą uznawał.

Jeśli już zabierasz się do oskarżania Kościoła katolickiego, to przedtem poszperaj trochę, żebyś nie pisał bzdur, jak w wypadku Kopernika.
Jak wiadomo dzieło Kopernika "O obrotach ciał niebieskich" ukazało się drukiem w roku jego śmierci w 1543. Wcześniej przez około 20 lat jego badania były publikowane w częściowych opisach na różnych uniwersytetach katolickich. Wiadomo także, że Kopernik swoje drukowane dzieło zadedykował papieżowi i że było ono - wtedy jeszcze jako teoria, gdyż obliczenia Kopernika zawierały pewne błędy, chociaż jego intuicja szła w dobrym kierunku - szerzone bez przeszkód w kręgach uczonych. Dopiero około 1611 r., gdy pojawiła się sprawa Galileusza i podtrzymywanie przez niego oraz jego oponentów niesłusznej opinii, że Pismo święte wyjaśnia budowę świata, książka Kopernika znalazła się na indeksie.


Pn sty 23, 2006 9:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Ja się xzabieram do oskarżania Kościoła katolickiego? Fakty są oskarżeniem? Gdybyś poczytał trochę rzetelnej literatury na temat, w którym się odzywasz, to byś takig głupot nie pisał. kopernik miał szczęście, ze umarł w roku publikacji, bo jego dzieło wywołało taką burzę, że groził mu może nawet proces o herezję. Tak się składa, że o historii co nieco wiem.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn sty 23, 2006 9:57
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Właśnie podałem ci fakty łatwo dostępne, których jednak nie przyjmujesz do wiadomości, ale dalej rzucasz kalumnie na katolików.


Pn sty 23, 2006 10:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Włąśnie podałeś "fakty" niezgodne z prawdą. Poza tym angażujesz mnie tutaj w jakiegoś off-topa. Wszystko, byle poza tematem! :?

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn sty 23, 2006 10:38
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Sam wyciągnąłeś Kopernika, a teraz mi piszesz, że to nie na temat. Podałem ci fakty wraz z datami i okolicznościami, które łatwo można sprawdzić w pierwszej lepszej książce lub w necie, w odpowiedzi przeczytałem: wcale nie, bo nie.


Pn sty 23, 2006 10:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Tak się składa, że z publikacji historycznych wynika zupełnie co innego. A co do off-topa, to od początku niektórzy dązyli tu, by odejść od niewygodnego im tematu.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn sty 23, 2006 10:48
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Uprzejmie proszę moderator o posprzątanie - usunięcie postów, które nic tu nie wnoszą.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn sty 23, 2006 10:49
Zobacz profil WWW
Post 
Haereticus, prosiłeś o wskazanie, gdzie obrażasz KK i innych ludzi.
Bardzo proszę przeczytaj uwaznie jeszcze raz te fragmenty Twojej wypowiedzi i zastanów się czy służą one życzliwemu dialogowi.
Najpierw, bowiem należy wymagać od siebie.


"Całkowicie odrzucam kult Maryi i świętych, jako (wybaczcie ostre słowo!) bałwochwalstwo... Byłem w La Salette, Fatimie, Lourdes i to, co tam widziałem i czego się dowiedziałem napełniło mnie obrzydzeniem, a serce wątpliwościami".

"[...] czy wiesz, ze Kościół katolicki zafałszował dziesieć przykazać?"


"Tak się składa, że nie mogę ranić Chrystusa zwracając się ku niemu. Chyba, że Kościół rzymsko-katolicki jest Chrystusem. A nie jest".


"Kościół katolicki ma na rękach krew i tego uczą na lekcjach historii'.


"Nie potraficie odpowiedzieć na pytanie, skad w niektórych katolikach jest tyle pychy i złości?"


"To, czego mnie nauczano w Kr-k, to czego naucza Kr-k nie jest prawdą".

"Jak coś się nie podoba, to wierny ma cicho siedzieć. Wierny nie ma nic do powiedzenia tak naprawdę w swoim Kościele i na nic nie ma wpływu - ma być tylko pokorną owieczką i dawać na tacę (nie gniewaj się, ale dobrze znam środowiska księzy i wiem, ile w nich materializmu!).">


"Moja teoria jest taka, ze są przesiąknięci szkodliwymi naukami, jakie wciąż głosi część duchownych'.

"Na tronie papieskim zasiadali mordercy i lubieżnicy. Byli papieże, którzy czerpali korzyści z nierządu (nawet sobie jeden burdel urządził na Lateranie)".


"Gdyby kolega coś na ten temat więcej wiedział, niż wiadomości z podstwówki, wówczas może mielibyśmy ciekawy temat do dyskusji'.

"Nieźle się ubawiłęm czytając ten tekst. Niezły komediant".


"No tak - jak ktoś się o głupca uczy, tą mądrości po nim oczekiwać nie mozna".


"Radzę pójść do szkoły i nauczyć się czytania ze zrozumieniem i udzielania logicznych odpowiedzi".


"Także i teraz pokazuje dlaczego nie warto mieć nic wspólnego z Kr-k - choćby z powodu takich ludzi, jak Ty, pełnych nienawiści do bliźniego zamiast miłości, jeśli tylko ten bliźni się z Wami nie zgadza".

"Czyżby w Kr-k nie uczono logicznego myślenia i wypowiadania się?"


"Wolę naukę protestancką niż katolickie baśnie i legendy".


", to katolicy stawiają na "ciało". Ciekawych rzeczy się tu dowiaduję? Brrrr! Co za okropność. Naprawdę powinienem się czym prędzej przyłaczyć do tych, co uczą o tym, że duch jest ważniejszy od ciała".

" czytać nie umiesz? Nie łaska znaleźć teksty źródłowe?"

"dybyś był cokolwiek bystrzejszy, [...] o byś wiedział, że pewne rzeczy ze ST nie są obowiązujące. Umiałbyś rozróżnić".

"ord w imię Chrystusa jest wciąz mordem - a przez to, że sobie ówczesny Kościół mordując imieniem Chrystusa mordę za przeproszeniem wycierał czyni to zbrodnią jeszcze okrutniejszą"


"...z katolikami bardzo trudno gadać, bo często nie widzą dalej, niż czybek własnego nosa"


"...kościół katolicki zdecydowanie nie jest "święty".


"Głupoya, nic więcej tylko głupota. Tylko ostatni nieuk może tak twierdzić, albo głupiec".


"Idąc drogą do Chrystusa mysiałem wyjść poza katolicyzm i lepiej od niego trzymać się z dala, co coraz lepiej widzę. Bo tam piorą ludziom mózgi".


"Napisał to jakiś kompletny oszołom, nie mający rzetelnych podstaw".


Pn sty 23, 2006 17:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
Haereticus
Cytuj:
No - typowo denno-katolicka argumentacja! Prawda jest w słowie Pana - protestanci się go ściśle trzymają, więc mają prawdę. A katolicyzm został zwiedziony. Piszę ostro, bo dość już mam tej błazenady, jaką tu odstawiasz.


Cytuj:
Każda sekta naucza, ze tylko ona posiada pełnię prawdy, a wszyscy inni zbładzili.



ciekawie napisałes
jednak ja i tak stwierdze , ze nie ma dwóch ani więcej prawd
jest jedna prawda


problemy leżą po stronie cywilizacyjnej
nie jest możliwe by dwie osoby spoza kregu jednej cywilizacji sie dogadały
brak współmierności niszczy wszystkie próby i słowa
to zbyt wielka potęga by możliwa była synteza

i zapewne to cie boli
i nic innego


ja to nazwałem
wiem,że macie inną nauke która twierdzi wprost, iż jest jedna cywilizacja
kojarzy sie ją z technokracją a więc tym co zwie się postepem naukowym i jego szczeblami
i tak mamy podziały ksiązkowe na cywilizacje pary,cywilizacje węgla i stali...
ile czasu zajmie dojście naukowe do tego co Koneczny odkrył już dawno..
nie wiem
ale wiem jedno, że sie tak jak do Kopernika tak i do Konecznego jeszcze wróci..

głowna róznicą jest jednak cała metoda życia zbiorowego
nie tylko więc religia i wiara w Ducha Świętego
tak jak pisał cytowany przez Lucyne O. KAROL MEISSNER OSB

http://www.mateusz.pl/okarol/ekumenizm.htm
Cytuj:
wiąże się nieodłącznie z nauką o nieustannej obecności i działaniu Ducha Świętego w Kościele. Toteż wszyscy wierzący w Chrystusa, którzy nie przyjmują nauki o Kościele jako widzialnym Ciele Chrystusa, którzy nie przyjmują Urzędu Nauczycielskiego Kościoła ani roli biskupa Rzymu — następcy Piotra na jego stolicy, przyjmują ograniczoną liczbę Sakramentów, i nie przyjmują wiarą roli Matki Bożej w dziele Zbawienia, w gruncie rzeczy nie przyjmują prawdy o uświęcającym (doskonalącym) i jednoczącym wierzących działaniu Ducha Świętego

wiąże sie to wprost z niezrozumieniem protestantów także i Haereticusa co do Ducha Świetego choc twierdzi inaczej...
powodem: podstawa róznicy cywilizacyjnej własnie

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Pn sty 23, 2006 19:13
Zobacz profil
Post 
Mała myśl na marginesie. Do książek Feliksa Koneczngo wracam często, i ciągle go odkrywam na nowo.
Ostatnio znów wróciłam do jego 2 pozycji: "O ład w historii" i "Święci w dziejach narodu polskiego".
Jestem wdzięczna prof. M.Giertychowi, bo to za jego przyczyną książki Konecznego są dostępne w Polsce.


Pn sty 23, 2006 19:30

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Licyno! Tylko głupiec się obraża o przypominanie historycznych faktów. Żaden z przytoczonych przez Ciebie cytatów nie jest obraźliwy.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Wt sty 24, 2006 6:52
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Mieszek napisał(a):
Haereticus
Cytuj:
No - typowo denno-katolicka argumentacja! Prawda jest w słowie Pana - protestanci się go ściśle trzymają, więc mają prawdę. A katolicyzm został zwiedziony. Piszę ostro, bo dość już mam tej błazenady, jaką tu odstawiasz.


Cytuj:
Każda sekta naucza, ze tylko ona posiada pełnię prawdy, a wszyscy inni zbładzili.



ciekawie napisałes
jednak ja i tak stwierdze , ze nie ma dwóch ani więcej prawd
jest jedna prawda


I ty tu pokazujesz dobitnie, że nie mają jej katolicy.

Mieszek napisał(a):
problemy leżą po stronie cywilizacyjnej
nie jest możliwe by dwie osoby spoza kregu jednej cywilizacji sie dogadały
brak współmierności niszczy wszystkie próby i słowa
to zbyt wielka potęga by możliwa była synteza


Móisz pewnie o Chińczykach i Indianach, prawda? Fakt, że ciężko tak odmniennym cywilizacjom się porozumieć. Ale co to ma do tematu?Ma szczęście u nas to cywilizacja europejskia - chyba, że ty jesteś Chińczykiem albo Indianinem

Mieszek napisał(a):
i zapewne to cie boli
i nic innego


Nie - ja już napisałęm co mnie boli: chamskie traktowanie przez niektórych katolików - głupia gadanina wymierzona w mój sposób postrzegania wiary.

Mieszek napisał(a):

ja to nazwałem
wiem,że macie inną nauke która twierdzi wprost, iż jest jedna cywilizacja
kojarzy sie ją z technokracją a więc tym co zwie się postepem naukowym i jego szczeblami
i tak mamy podziały ksiązkowe na cywilizacje pary,cywilizacje węgla i stali...
ile czasu zajmie dojście naukowe do tego co Koneczny odkrył już dawno..
nie wiem
ale wiem jedno, że sie tak jak do Kopernika tak i do Konecznego jeszcze wróci..


O czym ty gadasz? Człowieku naucz sie pisać na temat. Co do tego ma postęp naukowy, cywilizacja, itp., że ktoś z katolików na mnie pisze obraźliwe posty na forach?

Mieszek napisał(a):
głowna róznicą jest jednak cała metoda życia zbiorowego
nie tylko więc religia i wiara w Ducha Świętego


Czy rózni nas wiara w Ducha Świętego? Czyżby więc katolicy nie wierzyli w Ducha Świętego? Bo protestanci wierzą u się Jemu poddają!

Mieszek napisał(a):
tak jak pisał cytowany przez Lucyne O. KAROL MEISSNER OSB
http://www.mateusz.pl/okarol/ekumenizm.htm
Cytuj:
wiąże się nieodłącznie z nauką o nieustannej obecności i działaniu Ducha Świętego w Kościele. Toteż wszyscy wierzący w Chrystusa, którzy nie przyjmują nauki o Kościele jako widzialnym Ciele Chrystusa, którzy nie przyjmują Urzędu Nauczycielskiego Kościoła ani roli biskupa Rzymu — następcy Piotra na jego stolicy, przyjmują ograniczoną liczbę Sakramentów, i nie przyjmują wiarą roli Matki Bożej w dziele Zbawienia, w gruncie rzeczy nie przyjmują prawdy o uświęcającym (doskonalącym) i jednoczącym wierzących działaniu Ducha Świętego

wiąże sie to wprost z niezrozumieniem protestantów także i Haereticusa co do Ducha Świetego choc twierdzi inaczej...
powodem: podstawa róznicy cywilizacyjnej własnie


Proszę mi napisać, gdzie Biblia mówi o Kościele katolickim, papieżach i kulcie mamusi Jezusa. Bo słowom ludzi wierzyć nie można - tylko słowu Bożemu zawartemu w Biblii.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Wt sty 24, 2006 7:01
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Cytuj:
Proszę mi napisać, gdzie Biblia mówi o Kościele katolickim, papieżach i kulcie mamusi Jezusa

Napisz mi, gdzie jest np. mowa w Piśmie świętym o Trójcy Przenajświętszej, o tym, jak ma dzisiaj odbywać się Eucharystia, którego dnia w ciągu roku należy obchodzić narodzenie Jezusa Chrystusa?


Wt sty 24, 2006 8:12
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Leszek, Jan napisał(a):
Cytuj:
Proszę mi napisać, gdzie Biblia mówi o Kościele katolickim, papieżach i kulcie mamusi Jezusa

Napisz mi, gdzie jest np. mowa w Piśmie świętym o Trójcy Przenajświętszej, o tym, jak ma dzisiaj odbywać się Eucharystia, którego dnia w ciągu roku należy obchodzić narodzenie Jezusa Chrystusa?


1. Jak w Piśmie Świętym może być mowa o Piśmie Świętym? Może trochę byś pomyślał?
2. O Trójcy Świętej jest, choćby w słowach Chrystusa
3. No właśnie - o Eucharystii nie ma ani słowa, więc katolicka Eucharystia nie jest zgodna z Biblią - miło, że to ty to stwierdzasz. W Biblii jest mowa: "a oni trwali na łamaniu chleba i na modlitwie". Tak czynią obecnie baptyści.
4. W sumie Boże Narodzenie jest katolickim wymysłem. Ale to miła i pożyteczna duchowo tradycja. Niemniej - kolejny pozabiblijny wymysł katolików (jednak dający się z Biblią pogodzić, w odróznieniu od np. kultu obrazów i osób). To ty to stwierdziłeś, nie ja.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Wt sty 24, 2006 8:21
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
1. Nie zadałem takiego pytania: "Jak w Piśmie Świętym może być mowa o Piśmie Świętym?" Zachętę do myślenia mógłbyś wobec tego skierować do siebie.
2. W których słowach Jezus Chrystus o istnieniu Boga Trójjedynego?
3. O Eucharystii mówi Pismo święte: grecki wyraz eucharistein pojawia się w odniesieniu do Ostatniej Wieczerzy u Łukasza 22,19 i u św. Pawła 1 Kor 11,24). Przypominam, że moje pytanie dotyczyło tego, jak ma się dzisiaj odbywać Eucharystia?
4. Jeśli Boże Narodzenie jest katolickim wymysłem, nie mającym uzasadnienia w Piśmie świętym, to czy należy stąd wnioskować, że Jezus Chrystus nigdy się nie narodził, bo jest to fakt pozabiblijny?
Chcę przypomnieć, że pytałem o informację zawartą w Piśmie świętym, a dotyczącą daty narodzenia Jezusa Chrystusa.

W swych pytaniach nie poruszyłem zagadnień dotyczących świętych i obrazów.


Wt sty 24, 2006 9:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL