Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 10:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Dyskryminacja 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Berea napisał(a):
Dyrektor naszej szkoly prosil nas o znalezienie kogoś, kto wyglosiby pogadankę o sketach( w ramach jakiegoś tam programu). Akurat znalam taką osobę, powiedzialam o tym,dyrektor wyrazil zgodę.
Niesety, po interwencji katechety i księdza proboszcza odmówiono temu czlowiekowi prawa glosu. CZemu? Bo jest zielonoświątkowym pastorem.


A swoją drogą. W rozmowie z jednym człowiekiem rzuciłem pomysł, by przed wakacjami dla nauczycieli i młodziezy zrobićspotkanie ze specjalistami od sekt. Bardzo pomysł poparł. jak mu powiedziełm, że dobrze byłoby zaprosić znakomiyego teologa adwentystycznego, który wiele mądrych rzeczy o sektach napisał, mój znajomy zaczął się buntować: "Dlaczego zapraszać niekatolika? Mało to u nas znawców tematu?" Nie ważne, że może ten adwentysta wie więcej, bo... jest adwentystą.

Ten sam człowiek (współpracujemy z jedną gazetą) krzywi się ile razy jest na naszych łamach news dotyczący protestantów. Pamiętam jak kiedyś mi powiedział: "Pisać o wydarzeniach pewnie należy, ale tego, co robią promować nie możesz". Na szczęście nie ma on żadnych wpływów, ani też prawa głosu. Na szczęśćie też szef jest innego zdania.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn lut 06, 2006 2:37
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Cytuj:
A jak daleko od tego, co jest w Piśmie Świętym odszedł Kościół katolicki? Zastanawiałeś się nad tym? I wskaż mi proszę, gdzie w Piśmie Świętym jest mowa o jakiejś tradycji.Pierwsi chrześcijanie nie znali immego objawienia poza nauką apostolską i Biblią.

Strzeliłeś, Heretyku, byka, jak piorun. Nie znasz albo nie uznajesz tak oczywistego faktu, że bez Tradycji nie byłoby Pisma świętego. A mówiąc nawiasem nauka apostolska, czyli to, co nie zostało spisane, to właśnie Tradycja. Przecież dopiero pod koniec IV wieku ustalono kanon Pisma świętego.


Pn lut 06, 2006 7:31
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
1. Bądź łaskaw zachowywać poprawną pisownie mojego nicka.
2. Tradycja i nauka apostolska to nie to samo - nauka apostołów została zawarta w NT.
3. Tradycja jest wymysłem ludzi służącym uwiarygodnieniu pozabiblijnych, czy wręcz sprzecznych z Biblią nauk.

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn lut 06, 2006 12:17
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So paź 15, 2005 16:29
Posty: 448
Post 
No, proszę...Leszk-Janie, zatem uważasz, że "moja wspólnota"( a która to "moja wspólnota"?) odchodzi od niektórych prawd biblinych. Ciekawa jestem, o które ci chodzi.

Pelnia objawienia...poza Pismem Świętym...(przyznasz, że wiele dogmatów kk w ogóle nie ma umocowania w Biblii). Tylko, że wtedy musisz zaufać ludziom, którzy te dogmaty tworzą. Wierzyć, że chociaż nie ma na nie potwierdzenia w Piśmie, są one od Boga. I tu dla mnie pojawia się problem: skąd wiadomo, że ludzi ci to prorocy? Jakie wobec nich stosowac kryteria oceny? Mamy "badać proroctwa". Ale musi być jakieś odniesienie, jakieś uzasadnienie. Nie można li tylko bazować na "objawieniu" kogoś tam, to zbyt ryzykowne. Bo skąd ja mogę wiedzieć, że papież /biskup czy inny święty kk ma rację, a nie jakiś, np. buddysta czy "harekrisznowiec"(oni też mają "porawdy objawione"poza Biblią)? Skąd ten kredyt zaufania?

Nie, ja wolę się trzymać Pisma Świętego, w tym również zasady: gdzie milczy Biblia, tam i my milczymy.

:)


Pn lut 06, 2006 12:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Haereticus napisał(a):
1. Bądź łaskaw zachowywać poprawną pisownie mojego nicka.
2. Tradycja i nauka apostolska to nie to samo - nauka apostołów została zawarta w NT.
3. Tradycja jest wymysłem ludzi służącym uwiarygodnieniu pozabiblijnych, czy wręcz sprzecznych z Biblią nauk.

1. Nie zmieniłem znaczenia twojego przydomka, a ponieważ jesteśmy w Polsce i piszemy po polsku nie widzę potrzeby stosować się do pisowni obcojęzycznych.
2. Nawet NT zawiera informacje stwierdzające, że nie wszystko, czego nauczał Pan Jezus zostało w nim zapisane, stąd wniosek, że apostołowie uczyli tego, czego nie ma w NT.
3. Wobec tego Biblia też jest wymyślona przez ludzi, bo jeśli w oparciu o Tradycję stwierdzono, które Księgi wchodzą w skład Pisma świętego, to uznając twój pogląd na Tradycję należy jednocześnie przyjąć, że Biblia to też wymysł ludzi.


Pn lut 06, 2006 12:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
[...] - proszę nie obrażać - rozalka

Leszek, Jan napisał(a):
2. Nawet NT zawiera informacje stwierdzające, że nie wszystko, czego nauczał Pan Jezus zostało w nim zapisane, stąd wniosek, że apostołowie uczyli tego, czego nie ma w NT.


Wobec tego proszę o DOWÓD, że tradycja wywodzi się z nauk apostolskich. O DOWÓD, a nie o czczą gadaninę. I to w osobnym temacie, żeby tu nie zaśmiecać.

Leszek, Jan napisał(a):
3. Wobec tego Biblia też jest wymyślona przez ludzi, bo jeśli w oparciu o Tradycję stwierdzono, które Księgi wchodzą w skład Pisma świętego, to uznając twój pogląd na Tradycję należy jednocześnie przyjąć, że Biblia to też wymysł ludzi.


Co za bzdury!

Koniec off-topa!

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn lut 06, 2006 12:45
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt mar 09, 2004 21:33
Posty: 732
Post 
meritus napisał(a):
Może coś nie tak jest z baptystami? Czy oni porozumieli sie z innymi Kościołami chrześcijańskimi w/s wzajemnego uznawania chrztu, czy dalej chrzczą konwertytów jeszcze raz?


15 lat temu wstąpiłem do Kościoła Baptystów i mimo iż byłem ochrzczony poza nim, nikt nie oczekiwał, że sie ochrzczę powtórnie.

Baptyści uznają i zawsze uznawali za ważny każdy chrzest przyjęty na wyznanie wiary, niezaleznie od tego, w jakim kościele go udzielono.


Cytuj:
Istnieje też zbór na Pomorzu, ktory pozwolił sobie na spotkaniu ekumenicznym dopuścić do świadectwa neofitkę, która opowiadała jak to odnalazła prawdę u baptystów i jak błądziła będąc uprzednio katoliczką.


tak bywa

Można być katolikiem i błądzić - jesłi nie trafisz na sensownego księdza, lub jakiś ruch, to niestety może tak być. Sam tego doświadczyłem.


Pn lut 06, 2006 14:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 09, 2004 21:33
Posty: 732
Post 
Leszek, Jan napisał(a):
Wcale się nie dziwię tej odmowie w kontekście wystąpienia zielonoświątkowego pastora Wilkersona w czerwcu ubiegłego roku we Wrocławiu, gdzie utożsamiał Kościół katolicki z apokaliptyczną bestią i nawoływał do swoistej krucjaty.


byłeś i słyszałeś?

Czy opierasz się na "relacji" księdza (juz biskupa) Siemieniewskiego, który albo niewiele pojął z tego kazania, albo przefiltrował je przez sito swoich uprzedzeń, albo zwyczajnie przeinaczył jego sens?


pastor Wilkerson nie mówił o Kościele Katolickim, tylko o "skostniałych strukturach kościelnych". Każdy, kto zna twórczość D.Wilkersona, wie doskonale, że jego zdaniem dotyczy to wielu wspólnot chrzecijańskich. Nie oszczędza on także amerykańskich zielonoświątkowców. Jednak jeśłi ks. Siemieniewski poczuł, ze dotyczy to także jgo Kościoła, to cóż - sam wie najlepiej :)


Pn lut 06, 2006 14:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Cytuj:
Wobec tego proszę o DOWÓD, że tradycja wywodzi się z nauk apostolskich. O DOWÓD, a nie o czczą gadaninę. I to w osobnym temacie, żeby tu nie zaśmiecać.

Przecież to bardzo proste. Zanim NT został spisany, głoszono to, co usłyszano. Pismo święte nie zawiera całego głoszonego ustnie przekazu. Poszczególne księgi NT były pisane z myślą o konkretnych adresatach, stąd też na przykład różnice w Ewangeliach także synoptycznych. Wreszcie w oparciu o co, jak nie o ustną Tradycję, ustalono kanon Biblii w okresie, w którym krążyły liczne pisma podające się za natchnione lub za takie przez wielu uważane.


Pn lut 06, 2006 15:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
motek napisał(a):
Baptyści uznają i zawsze uznawali za ważny każdy chrzest przyjęty na wyznanie wiary, niezaleznie od tego, w jakim kościele go udzielono.


No właśnie, ale prawosławie, katolicyzm i kościoły rwangelickie nie chrzczą zasadniczo na wyznanie wiary. Tylko ewangeliczni.

Leszek, Jan napisał(a):

Przecież to bardzo proste. Zanim NT został spisany, głoszono to, co usłyszano. Pismo święte nie zawiera całego głoszonego ustnie przekazu. Poszczególne księgi NT były pisane z myślą o konkretnych adresatach, stąd też na przykład różnice w Ewangeliach także synoptycznych. Wreszcie w oparciu o co, jak nie o ustną Tradycję, ustalono kanon Biblii w okresie, w którym krążyły liczne pisma podające się za natchnione lub za takie przez wielu uważane.


Słowa, słowa, słowa... Tak, ja wiem, że katolicy potrafią pięknie gadać broniąc swoich racji. Jak magnetofony powtarzają w kółko to samo. Szkoda tylko, że nie potrafią dać żadnych przekonujących dowodów na popracie swych tez odnośnie rzekomo-to-świętej tradycji. Słowa, słowa, słowa - nic więcej!

[...]

[...] - jo_tka

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Pn lut 06, 2006 17:17
Zobacz profil WWW
Post 
Haereticus, powiedz proszę, dlaczego ciągle rozmawiasz na tym forum z katolikami "magnetofonami"?
Czy baptyści nie maja swojego forum? Tam przecież znajdziesz to, czego oczekujesz.
A Twoje "słowa, słowa, słowa" nie oznaczają czasem, ze taśma Ci się zacięła?


Pn lut 06, 2006 19:08

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Widzę, że bardzo zależy Wam na tym, abym sobie stąd poszedł. :cry: A ja powiem tak: u protestantów przynajmniej nikt nikogo nie wygania, nikomu nie mówią, że ma szukać gdzie indziej, a im dać spokój. Nie pasuje Ci, że podałem kilka faktów, czy to, że skomentowałem, że "tradycja" nie ma żadnego oparcia w rzeczywistości?

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Wt lut 07, 2006 0:19
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N gru 11, 2005 7:46
Posty: 662
Post 
Lucyna napisał(a):
A Twoje "słowa, słowa, słowa" nie oznaczają czasem, ze taśma Ci się zacięła?


Taśma to się zacięła raczej tym, co wciąż gadają o tradycji, a nie potrafią wskazać żadnego potwierdzenia dla niej. Ja tak samo mogę powtarzać jakąś bzdurę... Czy trzeba w nią wierzyć? Dla mnie coś, co nie ma uzasadnienia biblijnego - jako dla chrześcijanina - nie ma żadnej wartości. [...], czy raczej zbędny bagaż. I coraz więcej katolików czuje tak, jak ja. Wiem dobrze, bo rozmawiam z ludźmi. I przez tradycję i dogmaty Kr-k traci ciraz więcej ludzi, a ten ruch się jeszcze zwiększy.

[...] - jo_tka

_________________
Chrześcijaństwo to nie przynależność do takiego czy innego Kościoła - to życie z Bogiem, wiara przypieczętowana przyjeciem chrztu.


Wt lut 07, 2006 0:24
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Heretyk:
Cytuj:
skomentowałem, że "tradycja" nie ma żadnego oparcia w rzeczywistości?

To są właśnie słowa, słowa, słowa... bez pokrycia. Konkretne fakty otrzymałeś, choćby odnośnie do powstania kanonu NT, ale je odrzuciłeś, bo nie pasują do przyjętych z góry i bez liczenia się z rzeczywistością Kościoła uczniów "Samochrzciciela". Liczy się przede wszystkim to: "zrób to sam", nawet w dziedzinie religii objawionej, jaką jest chrześcijaństwo.


Wt lut 07, 2006 9:02
Zobacz profil
Post 
Przypuszczam, ze istnieje w naszym kraju dyskryminacja administracyjna innych wyznań. Napewniej bierze sie ona z nieznajomości rzeczy i z braku wiedzy zwykłych prostych urzędników, a czasami nawet i księzy. Bo szczerze mówiac to nie każdy z nich jest... hmmm, ze tak powiem kompetentny w zabieraniu głosu na temat innych wyznań.

Jednak wina jest po obu stronach...czego swiadectwem moga byc słowa Haereticusa:

Cytuj:
Dla mnie coś, co nie ma uzasadnienia biblijnego - jako dla chrześcijanina - nie ma żadnej wartości. Śmieć poprostu, czy raczej zbędny bagaż.


Skoro w taki sposób chcesz dyskutować...to nie ma o czym. Skoro Tradycja Koscioła katolickiego jest dla Ciebie "śmieciem" .....to nie dziw sie, ze katolicy nie maja do takich jak ty zaufania.
"Góra" potrafi sie porozumieć, ale jezeli "dół" dalej bedzie mówił o smieciach.....to do porozumienia nigdy nie dojdzie.
Moze najpierw należałoby poznac jak powstała Tradycja i nie mylic ja z tradycja pisana mała litera, a pozniej dopiero komentować...


P.S.
Chrzest dzieci jest uzasadniony wyraznie w Biblii......wystarczy poczytac Dzieje Apostolskie i fragmenty mówiace o "chrzcie całych domów" - a więc wszystkich niezależnie od wieku. Jako baptysta powinienes znac Biblie, dlatego nie podam ci namiarów.....jak nie znajdziesz to daj znać, chetnie służe.


Wt lut 07, 2006 9:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL