Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 169 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Chrzest dzieci. 
Autor Wiadomość
Post Re: Chrzest dzieci.
To jeden, czy chrzcimy sie jak polewamy woda w dyngusa?

I gdzie w Biblii znalazles, ze mozna tak sobie umierac z Chrystusem jak sie zachce? Dla pierwszych chrzescijan mozna sie bylo tez ochrzcic tylko raz, bo bylo to juz wtedy zanurzenie w smierci Chrystusa i powstanie do zycia z Nim.

Ale do tego trzeba znac Biblie i pisma Ojcow Kosciola, ktore o chrzcie mowia. Obrzedy chrztu z namaszczeniami olejami itp to nie wymysl katolikow XXI wieku.

A jesli chrzescijanin po chrzcie nagrzeszyl to mial i spowiedz i pokute publiczna. I to miesiacami.


Cz kwi 20, 2017 6:44

Dołączył(a): Śr lut 24, 2010 15:30
Posty: 295
Post Re: Chrzest dzieci.
servus napisał(a):
Jest jeden chrzest na odpuszczenie grzechów połączony zwykle z wyznaniem wiary.
Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby go powtórzyć w wieku dorosłym. Tą sprawę konsultujemy z Bogiem.


Możesz wskazać jakieś źródło biblijne, które mówi o o konsultowaniu z Bogiem powtórnego chrztu, czy to tylko niebiblijna tradycja Twojego wyznania?


Cz kwi 20, 2017 8:35
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Chrzest dzieci.
BlueDraco napisał(a):
servus napisał(a):
Możesz wskazać jakieś źródło biblijne, które mówi o o konsultowaniu z Bogiem powtórnego chrztu, czy to tylko niebiblijna tradycja Twojego wyznania?

Objawienie 3:17 Ponieważ mówisz: Bogaty jestem i wzbogaciłem się, i niczego nie potrzebuję, a nie wiesz, żeś pożałowania godzien nędzarz i biedak, ślepy i goły,
Biedni są ludzie, którzy tak trzymają się litery prawa i tzw. tradycji.


Cz kwi 20, 2017 18:46
Zobacz profil
Post Re: Chrzest dzieci.
Czyli nie masz faragmentu na potwierdzenie.
Albo nie rozumiesz polskiego i wklejasz cokolwiek z Biblii na zasadzie chybił-trafił


Cz kwi 20, 2017 18:49
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Chrzest dzieci.
servus napisał(a):
Objawienie 3:17 Ponieważ mówisz: Bogaty jestem i wzbogaciłem się, i niczego nie potrzebuję, a nie wiesz, żeś pożałowania godzien nędzarz i biedak, ślepy i goły,
Biedni są ludzie, którzy tak trzymają się litery prawa i tzw. tradycji.


A gdzie tu jest o tym, że Bóg domaga się od ciebie ponownego chrztu?
W jaki sposób z jednego wersetu Ap 3,17 wyciągasz wniosek, że biedni są ludzie, którzy trzymają się litery prawa i tzw. tradycji?

Żebyśmy się zrozumieli: nie przeczę, że być może są biedni, ale na którym poziomie abstrakcji taki wniosek wyciągasz z tego wersetu?

No chyba, że nie wyciągasz, tylko piszesz, co ci spod palców na klawiaturę spłynie?
Jeśli tak, to naprawdę nikt nie będzie cię czytał, ani poważnie traktował.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz kwi 20, 2017 18:53
Zobacz profil WWW
Post Re: Chrzest dzieci.
servus po 2000 lat, jak kazdy “reformator“ sklada sobie swoja wiare na swoja miare.
Prawde i to co Bog chcial nam objawic w Jezusie ma w .... glebokim powazaniu. Byle kto moze mu wmowic co chce, bo szuka sobie nauczycieli ktorzy mu kadza a zdrowej nauki unika.

Jak tysiace i miliony ktore niszcza Cialo Chrystusa id wiekow.


Cz kwi 20, 2017 19:20

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Chrzest dzieci.
Ef 4:5 bt5 "Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest."

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt kwi 21, 2017 17:03
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Chrzest dzieci.
medieval_man napisał(a):
servus napisał(a):
Objawienie 3:17 Ponieważ mówisz: Bogaty jestem i wzbogaciłem się, i niczego nie potrzebuję, a nie wiesz, żeś pożałowania godzien nędzarz i biedak, ślepy i goły,
Biedni są ludzie, którzy tak trzymają się litery prawa i tzw. tradycji.

A gdzie tu jest o tym, że Bóg domaga się od ciebie ponownego chrztu?
W jaki sposób z jednego wersetu Ap 3,17 wyciągasz wniosek, że biedni są ludzie, którzy trzymają się litery prawa i tzw. tradycji?

Jak interpretujemy te dwa wyrazy? "ślepy i goły"
Medieval..
Przystąpienie do chrztu jest świadomą decyzją. Chrzest musi poprzedzić akt wiary, wyznanie wiary. Jestem byłym katolikiem. W moim przypadku wyznanie wiary znacznie poprzedziło chrzest. Ale już w trakcie tego aktu, który trwał ok. pół godziny wiedziałem, że spotykam się z Bogiem. To się po prostu wie. Miałem to szczęście, że wcześniej pomodliła się za mnie inna osoba.
Najważniejszy jest akt wiary. Wcześniej, podobnie jak Ty, i inne osoby z tego forum, nie chciałem o tym słuchać. Uważałem te osoby, które za mnie się modliły za sektę. Nie rozumiałem tego. Mówiłem im, że znam Jezusa od dziecka, w odpowiedzi na ich twierdzenie, że każdy musi poznać Jezusa i trwać w Nim aby zostać zbawionym. Była to dla mnie czysta abstrakcja.
Dlaczego nie chcecie słuchać mnie i każdej innej osoby zrodzonej z Bożego Ducha, mimo tego że nie namawiamy Was do odejścia z kościoła?
Zastanówcie się nad tym.
Każdy człowiek, jak pisze Jan, jest niewolnikiem grzechu. Od urodzenia. I tragiczne w swoich skutkach jest mniemanie, że chrzest bez wyznania wiary zmywa grzech. Czym jest grzech w takim kontekście. Jest to niewola w mocach ciemności. Z których jesteśmy wyrwani wyłącznie poprzez wyznanie wiary. A wyznaniem wiary jest opowiedzenie się po stronie sił światłości. Wyznanie jest deklaracją, chrzest podpisem. Dlaczego to możemy zrobić? Ponieważ Jezus 2000 lat temu wykupił wszystkich ludzi z pod ich praw do nas ale nie od panowania nad nami. To my sami musimy się teraz opowiedzieć, po której stronie chcemy spędzić wieczność.
Te moce sił ciemności, które mają nas w swych sidłach od urodzenia, i sterują nami.. naszymi myślami i postępowaniem... i nie dopuszczają światła Prawdy do naszych umysłów.
Jezus powiedział do Piotra "idź precz ode mnie szatanie!" oraz "kto nie jest dzieckiem Bożym, pozostaje dzieckiem diabła".
Te siły sprzysiężone dzisiaj przeciwko nam, w przeszłości dane nam były do pomocy i miały nad nami władzę. Władzę nad naszymi umysłami. W akcie ich buntu automatycznie staliśmy się ich niewolnikami.
Wyrwanie kogokolwiek z tej niewoli umysłu wymaga wiele poświęcenia, zaangażowania wielu osób i wielu środków.
Te moce wiedziały, że przyjdzie ratunek i na czym będzie on polegał. Dla nich, panowanie nad nami jest ich "być albo nie być". One chcą ratować swoją skórę. Dlatego od kilku tysięcy lat wcześniej przygotowywały grunt pod to wielkie zwiedzenie, z którym mamy do czynienia dzisiaj. I nie mam tu na myśli konkretnego kościoła. Ludzie już zbawieni i narodzeni na nowo są w każdym kościele. Jednak jest to bardzo mały procent w ogólnej populacji ludzkiej.
Dlatego jest mowa w Nowym Testamencie o "wąskiej bramie" a sam Jezus zadał pytanie "czy Syn Człowieczy zastanie wiarę, gdy powróci?".


So kwi 22, 2017 10:04
Zobacz profil
Post Re: Chrzest dzieci.
Jak to bylo?
servus napisał(a):
Niepotrzebnie piszesz takie długie teksty i poruszasz wiele wątków.


Biorac pod uwage wypowiedzi servusa, ktory wstydzi sie przyznac jaka denominacja go (prze)chrzcila
viewtopic.php?p=949395#p949395
to moja teza o luznym zbiorze wyzwolonych z Ciala Chrystusa chrzescijan sie potwierdza.

Ale to nie dziala. A przynajmniej nie z automatu i nie tak, jak sobie servus wydumal. Znam wielu przechrzczonych przwz zielonoswiatkowcow, ktorzy po fazie uniesien, cudow i niewzruszonej wiary, dzis pluja na Boga i kazde wyznanie.

Ale niech servus sie teraz unosi w tej emocjonalnej bance “Panie, Panie“.
Czy mu sie to podoba czy nie, bedzie rozliczony z uczynkow, z pokory i z konkretnego posluszenstwa.
Nie z przezyc duchowych.


So kwi 22, 2017 10:34
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Chrzest dzieci.
servus napisał(a):
medieval_man napisał(a):
servus napisał(a):
Objawienie 3:17 Ponieważ mówisz: Bogaty jestem i wzbogaciłem się, i niczego nie potrzebuję, a nie wiesz, żeś pożałowania godzien nędzarz i biedak, ślepy i goły,
Biedni są ludzie, którzy tak trzymają się litery prawa i tzw. tradycji.

A gdzie tu jest o tym, że Bóg domaga się od ciebie ponownego chrztu?
W jaki sposób z jednego wersetu Ap 3,17 wyciągasz wniosek, że biedni są ludzie, którzy trzymają się litery prawa i tzw. tradycji?

Jak interpretujemy te dwa wyrazy? "ślepy i goły"
Medieval..
Przystąpienie do chrztu jest świadomą decyzją.



Ponawiam proste pytanie:
A gdzie tu jest o tym, że Bóg domaga się od ciebie ponownego chrztu?
W jaki sposób z jednego wersetu Ap 3,17 wyciągasz wniosek, że biedni są ludzie, którzy trzymają się litery prawa i tzw. tradycji?


Nie zakrzykuj mnie pustym wielosłowiem, tylko odpowiedz.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So kwi 22, 2017 10:50
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Chrzest dzieci.
medieval_man napisał(a):

Ponawiam proste pytanie:
A gdzie tu jest o tym, że Bóg domaga się od ciebie ponownego chrztu?
W jaki sposób z jednego wersetu Ap 3,17 wyciągasz wniosek, że biedni są ludzie, którzy trzymają się litery prawa i tzw. tradycji?


Nie zakrzykuj mnie pustym wielosłowiem, tylko odpowiedz.

Znam narodzonych na nowo chrześcijan, którzy po wyznaniu wiary, nie mieli potrzeby chrzcić się. Wszystko zależy od woli Bożej. W kościele katolickim jest pewna liczba osób zbawionych ale Bóg nie każdemu mówi aby ponownie się ochrzcili. Musicie mieć świadomość, że Bóg na wiele spraw nie patrzy z naszego poziomu.
Cytuję:
"Te moce sił ciemności, które mają nas w swych sidłach od urodzenia, i sterują nami.. naszymi myślami i postępowaniem... i nie dopuszczają światła Prawdy do naszych umysłów."


So kwi 22, 2017 11:31
Zobacz profil
Post Re: Chrzest dzieci.
Jakos mi to ezoterycznie brzmi.
Czyzbys uwazal, ze stwarza na demiurg? Ze Bog od poczecia wydaje nas w rece szatana?

Ktora to sekta tak glosi?


So kwi 22, 2017 11:49
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Chrzest dzieci.
Ponownie nie widzę odpowiedzi na moje pytanie.

Przypominam, że:
- zapytałem gdzie w Ap 3,17 znajduje się wezwanie do ponownego chrztu?
- odpowiedziałeś, że znasz narodzonych na nowo..... bla, bla, bla... czyli nie odpowiedziałeś na pytanie.

Naprawdę nie uczyli cię w szkole rozumienia tekstu pisanego?

Poza tym upominam: zasady pisowni słownictwa religijnego obowiązujące na tym forum, z którymi musiałeś zapoznać się podczas rejestracji nakazują pisanie Kościół, a nie kościół, gdy mowa o organizacji, instytucji, ogóle wiernych.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So kwi 22, 2017 11:54
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Chrzest dzieci.
servus napisał(a):
W kościele katolickim jest pewna liczba osób zbawionych.
Widzę, że masz dojścia i informacje. Zapytaj może, czy chwat jest na liście zbawionych, poczułbym sie spokojniej wiedząc to

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So kwi 22, 2017 12:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Chrzest dzieci.
medieval_man napisał(a):
Ponownie nie widzę odpowiedzi na moje pytanie.

Przypominam, że:
- zapytałem gdzie w Ap 3,17 znajduje się wezwanie do ponownego chrztu?
- odpowiedziałeś, że znasz narodzonych na nowo..... bla, bla, bla... czyli nie odpowiedziałeś na pytanie.

Naprawdę nie uczyli cię w szkole rozumienia tekstu pisanego?

Poza tym upominam: zasady pisowni słownictwa religijnego obowiązujące na tym forum, z którymi musiałeś zapoznać się podczas rejestracji nakazują pisanie Kościół, a nie kościół, gdy mowa o organizacji, instytucji, ogóle wiernych.


Skąd taka agresja u Was do mojej osoby.. Zastanówcie się nad tym i nad sobą.


So kwi 22, 2017 12:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 169 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL