Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 169 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Chrzest dzieci. 
Autor Wiadomość
Post Re: Chrzest dzieci.
Bo trolle w koncu nas wkurzaja.


So kwi 22, 2017 12:14

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Chrzest dzieci.
chwat napisał(a):
servus napisał(a):
W kościele katolickim jest pewna liczba osób zbawionych.
Widzę, że masz dojścia i informacje. Zapytaj może, czy chwat jest na liście zbawionych, poczułbym sie spokojniej wiedząc to


Znam osobiście takie osoby.


So kwi 22, 2017 12:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Chrzest dzieci.
Kael napisał(a):
Bo trolle w koncu nas wkurzaja.

Więc proszę zastanowić się skąd to wynika. Jak jest tego przyczyna. Brak zdolności do wysłuchania co też inna osoba może mieć do przekazania.


So kwi 22, 2017 12:16
Zobacz profil
Post Re: Chrzest dzieci.
No to jaka sekta ciebie ochrzcila? Badz ochrzci? Wstydzisz sie swojej wiary? Czyli ukrywasz w ciemnosci. A to od zlego pochodzi....


So kwi 22, 2017 12:17

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Chrzest dzieci.
Kael napisał(a):
No to jaka sekta ciebie ochrzcila? Badz ochrzci? Wstydzisz sie swojej wiary? Czyli ukrywasz w ciemnosci. A to od zlego pochodzi....

Jestem chrześcijaninem. Wiernym sługą i uczniem Pana mojego Jezusa Chrystusa.


So kwi 22, 2017 12:23
Zobacz profil
Post Re: Chrzest dzieci.
A wyznanie wiary w ktorej gminie zlozyles?


So kwi 22, 2017 12:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Chrzest dzieci.
Większość protestantów uznaje katolicki chrzest:

Kościół ewangelicko-augsburski
Kościół ewangelicko-metodystyczny
Kościół ewangelicko-reformowany

Może odpowiedniej było by porozmawiać najpierw we własnym gronie i tam poszukać wyjaśnienia wątpliwości?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So kwi 22, 2017 12:58
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Chrzest dzieci.
servus napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Ponownie nie widzę odpowiedzi na moje pytanie.

Przypominam, że:
- zapytałem gdzie w Ap 3,17 znajduje się wezwanie do ponownego chrztu?
- odpowiedziałeś, że znasz narodzonych na nowo..... bla, bla, bla... czyli nie odpowiedziałeś na pytanie.

Naprawdę nie uczyli cię w szkole rozumienia tekstu pisanego?

Poza tym upominam: zasady pisowni słownictwa religijnego obowiązujące na tym forum, z którymi musiałeś zapoznać się podczas rejestracji nakazują pisanie Kościół, a nie kościół, gdy mowa o organizacji, instytucji, ogóle wiernych.


Skąd taka agresja u Was do mojej osoby.. Zastanówcie się nad tym i nad sobą.


Gdzie widzisz w moim poście agresję?
Poza tym: w kilku wątkach, w których bierzesz udział prezentujesz z czapy wzięte pseudo-argumenty.
Nie odpowiadasz na pytania tylko za każdym razem szukasz wykrętów.

Stań w końcu w prawdzie.

Czy doczekamy się odpowiedzi na pytania:
- gdzie w Ap 3,17 znajduje się wezwanie do ponownego chrztu?
- do jakiego Kościoła czy jakiej grupy należysz?

Czy znowu zarzucisz cytatem albo ogólnikiem?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So kwi 22, 2017 13:23
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Chrzest dzieci.
Kael napisał(a):
A wyznanie wiary w ktorej gminie zlozyles?

Wyznanie wiary jest moją osobistą sprawą i Boga. W samochodzie na parkingu... Wiele osób przychodzi do Jezusa w samotności.. Szczególnie na skutek osobistego kryzysu. Bóg można by rzec, wykorzystuje takie sytuacje. Dusza musi być gotowa do przyjęcia Jezusa i chrztu w Duchu.
Myślę, że zdecydowana większość przeżyła to we własnej "komorze".


So kwi 22, 2017 16:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Chrzest dzieci.
medieval_man napisał(a):
- zapytałem gdzie w Ap 3,17 znajduje się wezwanie do ponownego chrztu?

Gdzie widzisz w moim poście agresję?
Poza tym: w kilku wątkach, w których bierzesz udział prezentujesz z czapy wzięte pseudo-argumenty.

Nigdzie nie napisałem, że Biblia mówi o ponownym chrzcie. Napisałem jedynie, że jest to osobista sprawa między mną a Bogiem.
To co zaznaczyłem pogrubieniem świadczy, że nie jesteś chrześcijaninem Medieval, bądź może byłeś ale nie chodzisz już w duchu Bożym.


So kwi 22, 2017 16:59
Zobacz profil
Post Re: Chrzest dzieci.
O nie servus, wyznanie wiary skladasz publicznie przed Kosciolem. Jezeli robisz to sobie prywatnie, to Pan Jezus nie przyzna sie do ciebie, jak ty nie przyznajesz sie do Niego przed ludzmi

Masz racje, ze Biblia nie mowi nic o ponownym chrzcie. Biblia mowi wprost o jednym chrzcie na odpuszczenie grzechow i wszczepieniu w Chrystusa, ale widac nowomodni chrzescijanie traktuja nawet Biblie baaardzo swobodnie.

Czyli jestes sobie chrzescijaninem bez wspolnoty i zobowiazan i to niebiblijnym.
I o czym mamy dyskutowac z toba? O filmikach “prorokow“ na youtubie i nowych wymyslach interpretacji Biblii bez powiazania z okolicznosciami powstania?
A po co?


So kwi 22, 2017 19:17

Dołączył(a): N kwi 16, 2017 10:49
Posty: 185
Post Re: Chrzest dzieci.
Kael napisał(a):
O nie servus, wyznanie wiary skladasz publicznie przed Kosciolem. Jezeli robisz to sobie prywatnie, to Pan Jezus nie przyzna sie do ciebie, jak ty nie przyznajesz sie do Niego przed ludzmi

Błędna interpretacja wersetów, doczytajmy dalej w Mateusza 10, czego ta wypowiedź dotyczyła
(32) Każdego więc, który mię wyzna przed ludźmi, i Ja wyznam przed Ojcem moim, który jest w niebie;
(33) Ale tego, kto by się mnie zaparł przed ludźmi, i Ja się zaprę przed Ojcem moim, który jest w niebie.
(34) Nie mniemajcie, że przyszedłem przynieść pokój na ziemię; nie przyszedłem przynieść pokój, ale miecz.
(35) Bo przyszedłem poróżnić człowieka z jego ojcem i córkę z jego matką, i synową z jej teściową.
(36) Tak to staną się wrogami człowieka domownicy jego.

(37) Kto miłuje ojca albo matkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien; i kto miłuje syna albo córkę bardziej niż mnie, nie jest mnie godzien.
(38) I kto nie bierze krzyża swego, a idzie za mną, nie jest mnie godzien.

(40) Kto was przyjmuje, mnie przyjmuje, a kto mnie przyjmuje, przyjmuje tego, który mnie posłał.


So kwi 22, 2017 19:38
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Chrzest dzieci.
I znowu nie na temat. A podstaw do ponownego chrztu dalej brak...

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So kwi 22, 2017 19:47
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr lut 24, 2010 15:30
Posty: 295
Post Re: Chrzest dzieci.
Następnym krokiem będzie reinterpretacja przykazań "między Tobą i Bogiem". Np. w Biblii stoi "nie cudzołóż", ale jak pseudobiblijny ze szczerym sercem ustali sobie z Bogiem, to może i pocudzołożyć, bo się na nowo narodził i chodzi w Duchu, więc wie lepiej.

Odlatujesz... ;)


So kwi 22, 2017 19:50
Zobacz profil
Post Re: Chrzest dzieci.
No, jak po upomnieniu przez Kosciol i braku poprawy u brata trzeba go traktowac jak “poganina i celnika“, to jest to to przesladowanie jakie servus zacytowal?

Zanim zaczniesz rzucac cytatami z Biblii bez sensu, po prostu ja przeczytaj i postaraj sie zrozumiec. Cokolwiek.

Wylacz youtuba i internet, wez Biblie i czytaj.


So kwi 22, 2017 19:56
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 169 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL