Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 652 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Następna strona
 Katolicy - Prawosławni 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post Katolicy - Prawosławni
Jakie są różnice?

zapraszam do rozmowy


Śr maja 21, 2003 22:46
Zobacz profil
Post 
Fajnie ze ktos wpadl na pomysl tego dzialu.
Niestety niezbyt dobrze znam Prawoslawie, ale chetnie poczytam gdy ktos obeznany zdecyduje sie wkleic tu jakis post.
Mam nadzieje ze nasi bracia wyznania prawoslawnego takze tutaj zawitaja.
Protestanci juz sa obecni ( i bardzo dobrze!!!) czekamy teraz na prawoslawnych.

pozdrowka


Cz maja 22, 2003 9:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
też się dobrze nie znam na prawosławiu, ale wiem, ze prawosławni z katolikami, tak jak protestanci z katolikami różnią się w wieczerzy Pańskiej. protestanci i prawosławni mają wieczerze pod 2 postaciami.


Pt maja 23, 2003 21:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
locowski napisał(a):
też się dobrze nie znam na prawosławiu, ale wiem, ze prawosławni z katolikami, tak jak protestanci z katolikami różnią się w wieczerzy Pańskiej. protestanci i prawosławni mają wieczerze pod 2 postaciami.

Panie Locowski jak można coś twierdzić jeśli się tego niezna, i na jakiej podstawie porównuje pan te trzy wiary , a z tego dwie że są identyczne?
czy mógłby pan coś bardziej jaśniej określić i na źródła się powołać?


So maja 24, 2003 2:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
kiedyś widzałem program, jak pop udzielał wieczerze pod dwiema postaciami, ale tylko to zapamiętałem z tego programu.


So maja 24, 2003 12:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
To jeszcze nic nieświadczy panie Locowski, sama telewizja ma wiele do życzenia. Różnicą jest np w dniach którychobchodzą święta, oraz w jaki sposób wyznają Boga (...).


So maja 24, 2003 12:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
a czy różnica dni ważna ?. jakie są wg. wiarygodne zrodla ?. czy jednym ze zrodel wiedzy nie może być telewizja ?.


So maja 24, 2003 13:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Panie Locowski telewizja służy jako środek masowego przekazu, więc nie wszystkie FAKTY są rzetelne (szczególnie wiedząc że telewizja też lubi preferować formy żartu). A więc zalecam poczekać gdy inni będą pisać na ten temat tu i coś dopowiadać, a nie wyciągać pochopnych wniosków które są przypuszczeniem, a zobaczeniem jednego fragmentu o prawosławiu jeszcze nic nie świadczy. Każda wiara wyznaje jednego boga i każda wiara mówi że ich wyznanie jest najlepsze.


So maja 24, 2003 13:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 12:49
Posty: 320
Post 
tam był obraz a nie informacja. pozatym nie skomentuje tego.


So maja 24, 2003 14:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
A po co jest Bogu tyle różnych religii? Czy ktos pokusił się o orientacyjne policzenie tych Wielkich i mniejszych? Słyszałam, że na świecie są religie mające kilku wyznawców :)
Pytam dlatego, bo jeżeli to On wszystkim rządzi (a chyba na pewno On decyduje o tym w jaki sposób mają ludzie Go czcić ?) to dlaczego ludziom przychodzi do głowy tyle różnych sposobów na rozumienie Boga?
Może Bog ma poczucie humoru? Może lubi róznorodność? A może wie, że każdy jest inny i każdy jest potencjalnym twórcą swojej niepowtarzalnej drogi (ścieżki ?) do swojego Pana i Stwórcy?
Czy nie prościej i bezpieczniej dla ludzi byłoby mieć w wyryty w plecionce genów taki jeden właściwy, oznakowany jak w górach szlak, prowadzący do zbawienia przez Prawdziwego Boga?
:)


So maja 24, 2003 17:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 23, 2003 19:09
Posty: 11
Post 
Cytuj:
A po co jest Bogu tyle różnych religii?


A żeby było ciekawiej i barwniej na świecie ;) ...

To jak się czci Boga to zależy wyłącznie od tradycji i historii kraju w którym się rozwija. Choćby we wszystkich krajach była na początku ta sama religia, to i tak większość z nich poszłaby swoją drogą, bądź z własnej woli bądź z przymusu (np. wskutek izolacji kraju, czego przykładem może być kościół ormiański). Przecież każdy naród ma inną mentalność. Nie ważne jak, ale ważne, że w ogóle czci Boga.

_________________
Pan moją mocą i tarczą! Moje serce Jemu zaufało! <Ps 28>


So maja 24, 2003 20:43
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
tyle religi jest ze zględu na ludzi gdyz sie dogadać pomiędzy sobą nieumieją.


So maja 24, 2003 21:26
Zobacz profil
Post Nigdy razem ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
Tak ten tytuł wpisałem nie przez przypadek. Ojciec i matka są właśnie tych różnych wyznań. Gdybyście przeżyli to co ja to odechciałoby Wam się wiary w Boga. Ja poszedłem w drugą stronę bo inaczej bym zwariował. Uznałem, że obie są równoważne i tak je traktuję. Jestem katoliko-prawosławnym (prawosławno-katolikiem) i .............................................
..................... właśnie się dowiedziałem, że w świetle przepisów obu wyznań grzeszę swym postępowaniem. Zobaczcie:
http://www.wiara.pl/zapytaniatresc.php?iden1=1053284038
http://www.wiara.pl/zapytaniatresc.php?iden1=1053460275

Niestety tylko serwis katolicki udzielił mi odpowiedzi. Serwis Prawosławny milczy.


Pn cze 02, 2003 17:34
Post 
Drogi Marku!

W swoim życiu doświadczasz szczególnie boleśnie tej rany, którą jest podział między chrześcijanami. Doskonale Cię rozumiem, choć Ty sam najlepiej wiesz, jak to boli. Wydaje mi się, że nie możesz patrzeć na swoje życie jako na coś tylko i wyłącznie grzesznego. Powinieneś ciągle starać się dostrzegać dobro, czyli działanie Boga, i dobro czynić.

Oczywiście te odpowiedzi, które uzyskałeś w naszym serwisie, są prawdziwe i jak najbardziej kompetentne. Nie wiem, ile masz lat, ale domyślam się, że ok. 18-25. Z pewnością możesz więc dokonać wyboru Kościoła, w którym pragniesz żyć. Zdaję sobie sprawę z tego, że to wybór trudny, także ze względu na rodziców, którzy sami będąc różnych wyznań powinni wychować Cię jednak tylko w jednym z nich. Ale to już zupełnie inna kwestia.

A co do pytania w temacie "Nigdy razem ?!?!?!", to mamy nadzieję, że kiedyś będziemy razem, choć ta droga do jedności po 1000 lat podziału jest bardzo trudna. Nie tracimy jednak nadziei na jedność Kościoła i również Ty, a może szczególnie Ty, takiej nadziei nie powinieneś tracić i wyrażać ją w modlitwie do Boga w Trójcy Jedynego, którego wyznają zarówno prawosławni, jak i katolicy. Te Kościoły mają do siebie pod względem dogmatycznym najbliżej, ale pod względem czysto ludzkim chyba daleko.

Pamiętaj ciągle o słowach modlitwy Jezusa z Ostatniej Wieczerzy:
"Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno" (J 17,11b). W Bogu nasza nadzieja :!:


Wt cze 03, 2003 9:05
Post 
Zachęcam do lektury tego artykułu :)


Wt cze 03, 2003 9:09
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 652 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL