Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 6:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 335 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona
 Ekumenizm - tak, ale jaki? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post 
Spidy napisał(a):
To, że pełnię łaski i prawdy Bóg powierzył Kościołowi katolickiemu nie jest tożsame ze zdaniem: "pełnia prawdy jest w Kościele katolickim". To niby drobna różnica, ale zupełnie zmienia sens zdania.

W słowach Spidy'ego widzę mądrość i pokorę, których brakuje Tomkowi...
Szkoda, że nie ma więcej takich katolików(?) jak Spidy :)

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Śr lip 12, 2006 7:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
Cytuj:
To, że pełnię łaski i prawdy Bóg powierzył Kościołowi katolickiemu nie jest tożsame ze zdaniem: "pełnia prawdy jest w Kościele katolickim". To niby drobna różnica, ale zupełnie zmienia sens zdania.

zasada niesprzeczności....logika, nic wiecej, to zdanie jest sprzeczne,
Cytuj:
Bóg powierzył prawdę Kościołowi w czasie. Czy znaliśmy całą prawdę o Zbawieniu 100 lat po Wniebowstąpieniu Chrystusa? Nie. Ani 1000 lat później (choć wtedy już bardziej). Teraz też przecież ciągle jesteśmy w drodze do pełnej Prawdy, ale już bogatsi o natchnienia św. Augustyna, św. Tomasza...

To nie tak, Bóg objawia prawde poprzez swój Kościół. Jako katoik nie potrzebują dyskusji w ewangelikami czy protestantami aby zrozumiec prawdę, wstarczy mi nauczanie Magisterium. Bóg działa przez swój Kościół. Duch Sw czuwa nad nim i go ciagle prowadzi.

p.s. czy jeden z forumowiczów nie wystąpił jakis czas temu w programie w TVN, tali talk show tytuły nie pamietam bo żadko to ogladam....było o konwersji etc.

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Śr lip 12, 2006 9:51
Zobacz profil WWW
Post 
Kamyk napisał(a):
Cytuj:
Panno przemożna, która wyniszczyłaś wszystkie herezje całego świata, wyzwól świat chrześcijański z sideł szatańskich


Czy to nie podpada pod herezje? Czy to nie są czasami "tereny" zarezerwowane dla Chrystusa?


Odpowiem w tym wątku, ponieważ wątek źródłowy został zablokowany nim zdążyłem odpowiedzieć.

Cytuj:
Odpust (Racc. 113):100 dni raz na dzień za odmówienie tej modlitwy z sercem skruszonym i nabożnie. (Leon XIII. Reskr. Św. Kongr. Odp. d. 19 grudnia 1885).

Cyt. za: Odpusty. Podręcznik dla duchowieństwa i wiernych. Opracował na podstawie niemieckiego dzieła Księdza Fr. Beringera SI Ks. Augustyn Arndt SI. To wydanie szczególnie zatwierdzone zostało przez Św. Kongregację Odpustów. Kraków 1890, ss. 236-237. (Tytuł oryginalny: Modlitwa o nawrócenie heretyków).


Papieże raczej nie mają w zwyczaju przyznawać odpustów za heretyckie modlitwy ;-)


Śr lip 12, 2006 11:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 22, 2006 10:26
Posty: 8
Post 
Trochę nie bardzo rozumiem czego tak niektórzy radzą innym żeby omijać moją witrynę. Ja myślę że jasno już sie określiłem także i na temat ekumenizmu - viewtopic.php?t=7678&postdays=0&postorder=asc&start=90 a tam wszyscy nabrali wody w usta, a tylko jeden "haeretykus" coś tam dopowiedział. "Piłujecie" mojego Księdza Jarka a on już, jako - "jbagi", myślę, że się "wybronił" na http://forum.fidelitas.pl/viewtopic.php ... 0825ee2257 Dopiero jak ujrzycie "Wędrówkę Pielgrzyma" John'a Bunyan'a (film fabularny) to może zmienicie zdanie...
Ale i tak, jeśli "nie ujrzycie cudów i znaków - nie uwierzycie"..

_________________
Zwyciężam przez krew Baranka i słowo mego świadectwa; zachowuję przykazania Boże i wiarę Jezusową; trwam przy świadectwie o Jezusie [Ap 12,11; Ga 2,20; Ap 14,12 i 19,10 ]


N lip 23, 2006 18:51
Zobacz profil WWW
Post 
Alberto napisał(a):
"Piłujecie" mojego Księdza Jarka a on już, jako - "jbagi", myślę, że się "wybronił"


ROTFL :-) Oj, jak się wybronił :-) a jakie dyrdymały plótł w tej pogadance, do której link puścili :-)


N lip 23, 2006 19:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 22, 2006 10:26
Posty: 8
Post 
chrześcijanin napisał(a):
Jako protestant radzę omijać witrynę alberto.pl z daleka....
I Ty Brutusie przeciwko mnie? Myślałem że jak mam też innego księdza Dariusza Suszka w mp3, który przez godzinę gada a przez następne pół godz odpowiada na pytania jednego Pastora z Kościoła Bożego w Chrystusie - to, jesteśmy sztama. Ale: "kto ze mną nie zbiera - rozprasza" ktoś kiedyś rzekł. A Ty, zacny Torquemado, to myślałem że to Jezus zbawia anie Kościół jak sugerujesz pod swą kreską...

_________________
Zwyciężam przez krew Baranka i słowo mego świadectwa; zachowuję przykazania Boże i wiarę Jezusową; trwam przy świadectwie o Jezusie [Ap 12,11; Ga 2,20; Ap 14,12 i 19,10 ]


N lip 23, 2006 21:26
Zobacz profil WWW
Post 
Alberto napisał(a):
A Ty, zacny Torquemado, to myślałem że to Jezus zbawia anie Kościół jak sugerujesz pod swą kreską...


Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem.
I wygoogluj sobie ciąg dalszy, jeśli nie znasz.


N lip 23, 2006 21:51

Dołączył(a): Pn lip 03, 2006 11:49
Posty: 122
Post 
Alberto napisał(a):
myślałem że to Jezus zbawia a nie Kościół jak sugerujesz pod swą kreską...

Jezus zbawia :arrow: kościół prowadzi do zbawienia\prawdy i świętości itp. :aniol:


N lip 23, 2006 21:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 18, 2006 10:47
Posty: 228
Post 
Alberto napisał(a):
chrześcijanin napisał(a):
Jako protestant radzę omijać witrynę alberto.pl z daleka....
I Ty Brutusie przeciwko mnie? Myślałem że jak mam też innego księdza Dariusza Suszka w mp3, który przez godzinę gada a przez następne pół godz odpowiada na pytania jednego Pastora z Kościoła Bożego w Chrystusie - to, jesteśmy sztama. Ale: "kto ze mną nie zbiera - rozprasza" ktoś kiedyś rzekł. ...

Zgadzam się, że w KRzK jest wiele niebiblijnych praktyk i przekonań, ale to nie znaczy, że:
1) w katolicyżmie nie ma Jezusa
2) mamy wylewac wiadro pomyj na KRzK

Zaś komiksy o Alberto Rivierze uważam za prymitywną propagandę...


Wt lip 25, 2006 14:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 22, 2006 10:26
Posty: 8
Post 
chrześcijanin napisał(a):
Zaś komiksy o Alberto Rivierze uważam za prymitywną propagandę...
; no, z trzecią częścią Alberta już nic nie da się zrobić ale IV, to wykaż tam nieścisłości a Twój głos nie będzie zlekceważony jak i innych tudzież zainteresowanych.. a Turkumenadzie powiem że w swym podpisie o wiele lepiej napisałby że by trzymać się przede wszystkim tylko i wyłącznie Jezusa a wiara później przyjdzie bo dla mnie to tak jakby piło się wodę z cysterny (może nawet i dziurawej) niż z samego źródła i to wyskakującej ku żywotowi wiecznemu...
________
'O Jahwe, zanurzam się w blasku Twojej obecności'..;
'Kto nie czci Jezusa, nie czci i Ojca' / J 17,11/

_________________
Zwyciężam przez krew Baranka i słowo mego świadectwa; zachowuję przykazania Boże i wiarę Jezusową; trwam przy świadectwie o Jezusie [Ap 12,11; Ga 2,20; Ap 14,12 i 19,10 ]


Śr lip 26, 2006 12:06
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lip 03, 2006 11:49
Posty: 122
Post 
chrześcijanin napisał(a):
Zgadzam się, że w KRzK jest wiele niebiblijnych praktyk i przekonań

:?:
chrześcijanin napisał(a):
1) w katolicyżmie nie ma Jezusa

Cóż za pycha :shock:
chrześcijanin napisał(a):
2) mamy wylewac wiadro pomyj na KRzK

Lepiej prawda niż kłamstwo :?


Śr lip 26, 2006 12:22
Zobacz profil
Post 
Alberto: Quicumque jest uznawane przez protestantów, więc się lekutko ośmieszasz krytykując ten tekst. Ale tak już jest z fanatykami - bronią Pisma którego nie znają, atakują Tradycję której nie znają.


Śr lip 26, 2006 12:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 18, 2006 10:47
Posty: 228
Post 
yeszaya napisał(a):
chrześcijanin napisał(a):
1) w katolicyżmie nie ma Jezusa

Cóż za pycha :shock:


Nie mogę ! Co za gościu ! :shock:

Oto przykład jak można zmienić czyjąś wypowiedź forumowicza przez jakże drobny zabieg - wycięcie słowa nie.


Śr lip 26, 2006 14:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 18, 2006 10:47
Posty: 228
Post 
Alberto napisał(a):
chrześcijanin napisał(a):
Zaś komiksy o Alberto Rivierze uważam za prymitywną propagandę...
; no, z trzecią częścią Alberta już nic nie da się zrobić ale IV, to wykaż tam nieścisłości a Twój głos nie będzie zlekceważony jak i innych tudzież zainteresowanych..


Powiedz, po co zajmujesz się tymi komiksami ?
Do czego to ma prowadzić ?
To co robisz nie jest konstruktywną krytyką KRzK. Pogłębiasz tylko podział między katolikami a protestantami.


Śr lip 26, 2006 15:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 22, 2006 10:26
Posty: 8
Post 
zefciu napisał(a):
Alberto: Quicumque jest uznawane przez protestantów, więc się lekutko ośmieszasz krytykując ten tekst. Ale tak już jest z fanatykami - bronią Pisma którego nie znają, atakują Tradycję której nie znają.
"atakują Tradycje której nie znają".. i chyba w tym problem bo Jezus stał na stanowisku, że żadne ludzkie nauki nie mogą być wynoszone ponad nakazy Boskie a chyba Pismo Swięte jest tylko i wyłącznie takowym nakazem.. Jezus potępiał Tradycję, która znosi naukę Biblii, wprowadzając sprzeczne z nią zasady (Mk 7,6-8). Sobór zdaje się Trydencki uznał ludzką Tradycję za autorytet w sprawach wiary równy Biblii. W praktyce jednak Tradycja stoi ponad Pismem Swiętym. W Izajasza 14,14 pisze o takim jednym, który chciał być równy Najwyższemu. Zuważ, że ów gość chciałbyć tylko Jemu równy, a nie więcej..
Quicumque zaś mogłoby być uznawane przez protestantów wtedy, gdyby zamiast tych nieszczęsnych słów - "wiary katolickiej", były słowa - "Jezusa"; wtedy jabym nawet jako pierwszy podpisał się pod owym "Quicumque". A co do owych Tradycji, to "wszelkie Pismo(Słowo Boże) jest natchnione" a "Tradycja"..?
Kiedy siedm synów Scewy zaklinało innych to wystąpił ZłY DUCH i ryknął:
"Jezusa znam i wiem kto Paweł, ale ta "Tradycja",- to co to za 'jedna'..?
Widzisz, w linku BOOKS mam takie b. krótkie opracowanie pt. "Kobieta i
bestia", taki średni traktat - prawie broszurka, i tam głównym wątkiem jest
kwestia ekumenizmu. Itak więc, gdyby nie "dylemat" - http://alberto.pl/dylemat.php to może nawet nie zabierałbym tu głosu a tak, walczę o "wiarę raz świętym podaną".. I jeszcze co do komiksów to mi się wydaje Zacny Chrześcijaninie, że obca jest Ci pierwsza część jego historii bo tam znajduje się główny motyw/powód tych wszystkich części, gdzie on, jako 10-cio letni chłopiec nad grobem świeżo zmarłej matki łamie patyk i ślubuje, że nie spocznie jeśli nie dojdzie sedna sprawy, mówiąc: "Mamo, jeśli zostanę kapłanem to być może wtedy odnajdę odpowiedzi i poznam prawdę"... No i ja, także wierząc mocno w słowa Jezusa, że jak "się pozna prawdę to ona oswobodzi/wyzwoli, dlatego wrzuciłem na stronę te następne części alberta i teraz przymierzam się do części ostatniej (szustej)..

_________________
Zwyciężam przez krew Baranka i słowo mego świadectwa; zachowuję przykazania Boże i wiarę Jezusową; trwam przy świadectwie o Jezusie [Ap 12,11; Ga 2,20; Ap 14,12 i 19,10 ]


Pt lip 28, 2006 12:33
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 335 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL