Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 16, 2024 6:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Do jakiego kosciola należycie? 

Do jakiego kościoła należycie
1.rzymsko-katolickiego 83%  83%  [ 71 ]
2.prawosławnego 5%  5%  [ 4 ]
3.greko-katolickiego 1%  1%  [ 1 ]
4.ewangelicko-augsburskiego 1%  1%  [ 1 ]
5.zielonoświatkowców 2%  2%  [ 2 ]
Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich - MORMONI 0%  0%  [ 0 ]
Kościoła Chrześcijan Baptystów 1%  1%  [ 1 ]
Żadnego 7%  7%  [ 6 ]
Liczba głosów : 86

 Do jakiego kosciola należycie? 
Autor Wiadomość
Post Re: Do jakiego kosciola należycie?
Ja jako metodysta to juz w ogóle swojego worka nie widzę. Protestantem nie jestem (przeciwko niczemu nie protestowałem, a pod protestem złożonym w sejmie Rzeszy w Spirze żaden metodysta nie podpisywał się), prędzej ewangelikiem, a w zasadzie to tak po części ewangelikiem i ewangelicznym :D

Nie cierpię gdy wszystkie kościoły niehistoryczne wrzuca się do jednego worka "protestanci".
Jestem ciekaw jak by sie w jednym worku poczuli katolicy, prawosławni i pozostałe kościoły wschodnie. Wygodnie by im na pewno nie było :twisted:


Pt sie 12, 2011 22:10

Dołączył(a): Pt sie 12, 2011 13:26
Posty: 30
Post Re: Do jakiego kosciola należycie?
Kozioł napisał(a):
Ja jako metodysta to juz w ogóle swojego worka nie widzę. Protestantem nie jestem (przeciwko niczemu nie protestowałem, a pod protestem złożonym w sejmie Rzeszy w Spirze żaden metodysta nie podpisywał się), prędzej ewangelikiem, a w zasadzie to tak po części ewangelikiem i ewangelicznym :D

Nie cierpię gdy wszystkie kościoły niehistoryczne wrzuca się do jednego worka "protestanci".
Jestem ciekaw jak by sie w jednym worku poczuli katolicy, prawosławni i pozostałe kościoły wschodnie. Wygodnie by im na pewno nie było :twisted:


Gdyby ankietę robił jakiś muzułmanin, pewnie tak by i było:
Jesteś:
1. Szyitą
2. Sunnitą
3. Szyitą z Iraku
4. Sunnitą z Turcji
5. Chrześcijaninem
6. Błędnie uważasz, że Twój naród był wybrany

- ot, i weź tu wybierz :)
I jak tutaj właśnie nie poczuć międzychrześcijańską solidarność? :)

---
muzyka organowa


Pt sie 12, 2011 22:29
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lip 17, 2006 13:04
Posty: 10
Post Re: Do jakiego kosciola należycie?
Kościół jest jeden i jest Kościół Pana Jezusa. Mówi o tym wyraźnie św. Paweł w I Liście do Koryntian, rozdział 12:

(11) Wszystko zaś sprawia jeden i ten sam Duch, udzielając każdemu tak, jak chce. (12) Podobnie jak jedno jest ciało, choć składa się z wielu członków, a wszystkie członki ciała, mimo iż są liczne, stanowią jedno ciało, tak też jest i z Chrystusem. (13) Wszyscyśmy bowiem w jednym Duchu zostali ochrzczeni, [aby stanowić] jedno Ciało: czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni. Wszyscyśmy też zostali napojeni jednym Duchem.

Mylicie więc dwa pojęcia: Kościół i zarejestrowany związek wyznaniowy. Związków wyznaniowych zarejestrowanych w sądzie jest wiele, ale Kościół jest tylko jeden.

Do tego jedynego Kościoła nie można się zapisać poprzez wypełnienie dokumentów w kancelarii parafialnej. Trzeba przeżyć to, co Pan Jezus nazywa "nowym narodzeniem". Jeśli nie pokutowałeś ze swoich grzechów, nie uczyniłeś Chrystusa najważniejszą osobą w swoim życiu, i nie wierzysz, że umarł za Ciebie, płacąc całą grzywnę, którą ty byłeś winien - to w takiej sytuacji na nic zda się dokument w kancelarii.

_________________
-------------------------------------
protestanci.org


Cz paź 27, 2011 13:57
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: Do jakiego kosciola należycie?
Sunrise2000 napisał(a):
Kościół jest jeden i jest Kościół Pana Jezusa. Mówi o tym wyraźnie św. Paweł w I Liście do Koryntian, rozdział 12:.....

Z tym się wszyscy zgadzają.

Sunrise2000 napisał(a):
Mylicie więc dwa pojęcia: Kościół i zarejestrowany związek wyznaniowy. Związków wyznaniowych zarejestrowanych w sądzie jest wiele, ale Kościół jest tylko jeden.

Do tego jedynego Kościoła nie można się zapisać poprzez wypełnienie dokumentów w kancelarii parafialnej. Trzeba przeżyć to, co Pan Jezus nazywa "nowym narodzeniem". Jeśli nie pokutowałeś ze swoich grzechów, nie uczyniłeś Chrystusa najważniejszą osobą w swoim życiu, i nie wierzysz, że umarł za Ciebie, płacąc całą grzywnę, którą ty byłeś winien - to w takiej sytuacji na nic zda się dokument w kancelarii.

Tu już uprawiasz teologię kościoła, związaną z ewangelikalną tradycją w Kościele i związanymi z nią Kościołami, natomiast nie podzielaną, przez inne Kościoły.
Autor/ka tego wątku nie popelnił/a więc "pomyłki" a jedynie uznaje inna teologię, związany/a jest z inną niż ewangelikalna forma chrześcijaństwa. To, że Tobie ona odpowiada, nie znaczy, że jesteś sam/a na świecie; są jeszcze choćby protestanci, katolicy różnych proweniencji czy prawosławni.

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


Cz paź 27, 2011 14:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL