Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 15:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Marta Robin i Cud Eucharystii... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
O grzech sam zapytałeś,

ze sposobem myślenia JPII, o którym piszesz wypada mi się jedynie zgodzić, o samym o. Pio się nie wypowiadam, bo to nie moja działka

lereeeek napisał(a):
ale tak jak pisalem wczesniej nie można przejść obojętnie wobec takich rzeczy bo one są i nie udawajmy że ich nie ma


Dlaczego "nie można"? Swiat dzisiaj pędzi za wszelkimi udziwnieniami, ale to nie powód że "musimy" pedzić razem ze światem. Nie twierdzę, że dziwnych rzeczy nie ma, ale jedynie watpię, by dla wiary (przynajmniej chrzescijańskiej) miało to jakiekolwiek poważne znaczenie.

lereeeek napisał(a):
ja rozumiem braci protestantów że dla nich liczysię tylko Pismo ś


Chyba raczej nie rozumiesz ani braci protestantów ani sióstr :). Nie jesteśmy chasydami... :)

lereeeek napisał(a):
osoby jak właśnie Marta Robin swoje zdolności zawdzięczają szatanowi


A co protestanci mają mieć wspólnego z jakąś Martą Robin? To chyba katoliczka, niech się tym wasi biskupi martwią, skad to pochodzi. Chyba sobie z tym poradzą bez wzywania na pomoc protestantów? :)
Może pochodzic od Boga, może pochodzić od szatana, może mieć całkiem naturalne podłoże... nie wiem, i nie do mnie ani do mojego zboru należy ocenianie tego.


N lis 04, 2007 21:36
Zobacz profil
Post 
Protestanci nic nie mają wspolnego ale z taki opiniami z ich strony sie spotykam ...

kolejna sprawa a dlaczego rzeczy dziwne np stygmaty nie mają mieć dla Chrzescijan znaczenia? Skoro ktoś nosi na sobie rany Chrystusa to jednak budzi sensacje! bo jednak nie jest to zjawisko częste ... mnie natomiast zastanawia dlaczego bracia i siostry protestanci nie interesują sie takimi zjawiskami ? Często spotykam sie wrecz z okresleniem " Mnie to nie obchodzi nic nie wiem o tym "


Pn lis 05, 2007 14:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
Starałem się wytłumaczyc dlaczego nie gonimy za sensacjami i dlaczego dla człowieka wierzacego nie sa potrzebne.
W innym wypadku podczas Wieczerzy czytalibyśmy Superekspress a w czasie modlitwy porannej Fakt... :) Tam dopiero sesnsacji nie brakuje.


Pn lis 05, 2007 14:50
Zobacz profil
Post 
teoretycznie masz racje !! Dla Chrzescijanina wystarczającym dowodem powinno być Słowo Boże ale ja jestem taki Chrzescijaninem który na swojej drodze sie zagubił ... i zwątpilem i dzieki osobą swiętym wróciłem do Boga ... juz nie chodzi o te stygmaty czy dar bilokacji itp ale samo zycie tych osob czyli bezgraniczna ufność Bogu ...nawet w przypadku cieprienia ...


Pn lis 05, 2007 16:52
Post Re: Marta Robin i Cud Eucharystii...
Marta Robin ur. 1902, zm. 1981 - a więc pod koniec XX w. Zgodnie ze wszelkimi źródłami, od 1929 co środę przyjmowała konsekrowaną hostię, która była jej jedynym pokarmem aż do śmierci. Do jej domu, w którym żyła, sparaliżowana (najprawdopodobniej wirusowym zapaleniem mózgu), przybywało wielu ludzi, w tym niewierzących i ateistów, chcących wykazać oszustwo. Nikomu z nich się to nie udało. Wielu się nawróciło.

Protestanci starają się w miarę możliwości ignorować to trwające 52 lata wydarzenie, mamrocząc coś o zbędnej sensacji i poznaniu drogą rozumu. To oczywiste, że muszą tak czynić, aby ocalić się od jedynego źródła zbawienia, jakim jest Najświętsza Eucharystia.
Ślepi nauczyciele ślepych. Nawet nie warto z nimi dyskutować, aby przestawając z takimi, samemu nie stracić wiary.


Pn lut 20, 2012 15:13
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL