Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 22:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czy taka modliwa katolików ma sens..? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post Czy taka modliwa katolików ma sens..?
Ano przyjrzyjmy się jak to kochane siostry i bracia w wierze się modlą.

Zwierciadło sprawiedliwości,
Przyczyno naszej radości,
Wieżo Dawidowa,
Wieżo z kości słoniowej
Nie wypisujcie tylko że to jest porównanie poetyckie ..
Moim zdaniem to jawne bluźnierstwo .
Powiem więcej obraza Matki Chrystusa..
Zwierciadło sprawiedliwości - które występuje w czarach i magii ma się modlić za nami .. Czysto pogaństwa zaczerpnięte..!!!
Królowo wyznawców- których wyznawców muzułman taoizmu etc?
Królowo Apostołów, To apostołowie mieli niby królową ??Gdzie to napisane..?

Królowo Patriarchów,
Królowo Proroków A to Prorocy i Patryjarchowie .. znali Maryję Matkę Jezusa .. Modlili się do niej czy jak??
A do której tej w Częstochowie czy Licheniu a Może w Ostrej Bramie..?
Pozdrówka


Śr maja 05, 2004 17:13
Zobacz profil
Post 
Godunowie

Jestes typowym przykladem NEOFITY, ktory sam nie ma pojecia kim jest.
Kiepski z Ciebie protestant.....ale kiepski tez byles jako katolik. Nie wiadomo czy sie cieszyc, ze odszedles czy tez wspolczuc protestantom.

Nie masz pojecia o czym piszesz, a wiec zioniesz nienawiscia.....sam siebie kolego nienawidzisz, bo sam tez nie potrafisz sie okreslic.

Zastanow sie co piszesz, bo takimi tekstami osmieszasz swoje aktualne wyznanie.


pozdrowka


Śr maja 05, 2004 17:25
Post 
Belizariusz napisał(a):
Godunowie

Jestes typowym przykladem NEOFITY, ktory sam nie ma pojecia kim jest.
Kiepski z Ciebie protestant....


Godunow to protestantant?
No nic... pomogę ewangelikowi...

Co powiecie na taki fragment pieśni maryjnej:
"(...) podaj rękę
niewytrwałym - skracaj mękę
- Maryjo..."

Czy "skracaj mękę" to prośba o eutanazję?

I jeszcze:
"A kiedy Ojciec rozgniewany siecze -
- szczęśliwy kto się do Matki uciecze"

Maryja w tej pieśni stoi w opozycji(!) wobec Boga-Ojca; w opozycji niczym sam Książe Ciemności..., co zresztą przedstawiane jest na obrazach katolickich: Bóg miota piorunami, a ludzie chronią się pod płaszczem Maryi.... porównaj: "chroń nas, płaszczem swej opieki".

I co?
Znajdziemy, jak chcemy trochę nie-ewangeliczności w Tradycji.... prawda?
:lol:


Śr maja 05, 2004 18:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Belizariusz sobie napisał
Cytuj:
Jestes typowym przykladem NEOFITY, ktory sam nie ma pojecia kim jest.
Kiepski z Ciebie protestant.....ale kiepski tez byles jako katolik. Nie wiadomo czy sie cieszyc, ze odszedles czy tez wspolczuc protestantom.

Faktycznie ocena zaiste godna prawowitego katolika.!!
A według jakiego wzorca dokonałeś tego pomiaru Ty byłeś tym wzorcem ..?
Całe szczęście ze cała armia katolików nie wzoruje się na Tobie..!!!!(punkt odniesienia..?)
Belizariusz napisał
Cytuj:
Nie masz pojecia o czym piszesz, a wiec zioniesz nienawiscia.....sam siebie kolego nienawidzisz, bo sam tez nie potrafisz sie okreslic.

Ale wiem że to ty jesteś niezmiernie pojęty !! Ty inne stanowisko pojmujesz zawsze jako nienawiść faktycznie co chwila mi nienawiść wkładasz. .Pewnie ją sam w sobie do nie katolików posiadasz.!!! Typowy przykład podejście niektórych członków jedynie słusznej religii w tym kraju. Tak dal przypomnienia jedyna już partia była..
Mimo to pozdrawiam beż nienawiści !! :)

Techtavaniekatholiptica
Cytuj:
t

Godunow to protestantant?
No nic... pomogę ewangelikowi...

Co powiecie na taki fragment pieśni maryjnej:
"(...) podaj rękę
niewytrwałym - skracaj mękę
- Maryjo..."

Czy "skracaj mękę" to prośba o eutanazję?

Witaj
Jestem protestant podsumowany wyżej niezmiernie pozytywnie przez brata w wwierze.!!
Jakby tak poczytać wiele katolickich modlitw to naprawdę można ciekawe wnioski.. wyciągnąć..
Wiele przypomina wręcz pogańskie modlitwy . Bałwochwalstwo etc.
Jedynie można się pocieszać ze wielu nie zna znaczenia wymawianych słów ..
I odmawiają na zasadzie modlitewnych młynków mnichów buddyjskich.!

Techtavaniekatholiptica
Cytuj:
Maryja w tej pieśni stoi w opozycji(!) wobec Boga-Ojca; w opozycji niczym sam Książe Ciemności..., co zresztą przedstawiane jest na obrazach katolickich: Bóg miota piorunami, a ludzie chronią się pod płaszczem Maryi.... porównaj: "chroń nas, płaszczem swej opieki"

Wielu katolików bardziej czci Maryje jak samego Boga..!!
A to już jest grzechem Nie będziesz mieć Bogów cudzych przede mną. !!

W tym przypadku mamy tu jawny taki przykład..
Maryja chroni przed Bogiem czyli mu się sprzeciwia..
No nasuwają się skojarzenie !!!
Pozdrawiam :razz:


Cz maja 06, 2004 7:53
Zobacz profil
Post 
re godunow

Moja ocena jest wynikiem nie tylko powyzszego postu....ale takze tego poprzedniego, ktory zostal napisany w bardzo wulgarnym tonie!!!

Zostal usuniety......szkoda....bo pokazal by Cie w odpowiednim swietle.

Nikt ci kolego nie nakazuje czczic Maryje....ale nie obrazaj naszej wiary w sposob wulgarny.
Zaden prawdziwy protestant (a znam takowych) , nie napisal by tak obrazliwego postu!!

pozdrowka


Cz maja 06, 2004 8:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
viewtopic.php?p=14103#14103

w tamtym temacie toczy sie bardziej merytoryczna dyskusja....

godunov, wybacz, tez czytalam tamten tekst - twoj pierwotny - cóz, nie jestem osobą, która jakoś mocno czci Maryję, ale myśle, ze tobie brakowalo wtedy elementarnego poczucia szacunku dla Matki Jezusa....

smutne :( a tak sie bijemy o to, by naszych matek nie obrażać...


Cz maja 06, 2004 8:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Re Belizariusz i elka
napiano
Cytuj:
Zostal usuniety......szkoda....bo pokazal by Cie w odpowiednim swietle.

To nie ja go usunąłem ..
I piszecie
Cytuj:
wybacz, tez czytalam tamten tekst

Oceniacie a kasujecie no cóż to czysta hipokryzja.!
Wklejcie pokażcie te obrażające słowa katolików co niby tam miały . Być.!!
I tą wielką obrazę uczuć katolickich . Czy obrazę Pana Boga ..!!

Bo daleko bardziej moim zdaniem tekst tej litanii obraża Pana Boga niż mój Post katolików !! (zwrócilem się tam bracia i siostry w wierze)
Taki to miłao dać wydźwięk !!
Pozdrówka


Cz maja 06, 2004 9:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 22, 2003 13:28
Posty: 32
Post 
godunow, być moze masz rację, ale jesli przedstawiasz ją w ten sposób, to nawet ludziom po "twojej" stronie jest trudno ją przyjąć.

_________________
zapyta Bóg w swym niebie, co dałem Mu od siebie....


Pt gru 24, 2004 2:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
marcinsky napisał(a):
godunow, być moze masz rację, ale jesli przedstawiasz ją w ten sposób, to nawet ludziom po "twojej" stronie jest trudno ją przyjąć.
.
Ja mam na tyle szacunek na ile przedstawia To Ewangelia.. !!
Ewangelia nic nie pisze o modlitwie do matki Jezusa Chrystusa..
Zresztą pierwsze dwa wieki chrześcijaństwa maja bardzo krytyczne podejscie do Matki Jezusa Chrystusa. Nikt by nie osmielił się jej nazwać MAtką Boża . To tak na marginesie.!!
Pozdrawiam


Wt gru 28, 2004 21:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
1) To, że Maryja jest Matką Bożą jest niezaprzeczalne, tak jak niezaprzeczalna jest Boskość Jezusa Chrystusa na podstawie świadectwa Pisma Świętego.
2) Maryja jako Matka Chrystusa Króla jest królową, figurą - uosobieniem cnót Kościoła.
3) Wszelkie modlitwy kierowane do Maryi, czy świętych są zawsze skierowane do Boga jako ostatecznego adresata. Takie jest nauczanie Kościoła katolickiego wbrew zaklinaniom braci protestantów, którzy niestety odpadli od jedności i to często daleko. Archanioł Gabriel oddał cześć Maryi mówiąc, że jest "pełna łaski" i "Pan jest z nią" - przez chwalenie stworzenia pochwalił działa Boga.
4) Określenie zwierciadło sprawiedlwiości wobec Maryi nie jest utożamieniem jej z magicznym przedmiotem, lecz jest stwierdzeniem, że Maryja jest odzwierciedleniem Bożej sprawiedliwości.
5) Wiadomo których wyznawców Maryja jest królową.
6) Maryja jest jedna.
7) Na nienawiści do Kościoła katolickiego bracie protestancie niestety nie dojdziemy do jedności.


Wt gru 28, 2004 23:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
zapisane na poczatku tematu zwroty pochodza z litanii loretanskiej... takimi tekstami zwracali sie ludzie w loretto proszac Maryje o pomoc... teksty ktore uumieszczone zostaly w tamtym miejscu zostaly spisane i... powstala z tego litania

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Wt gru 28, 2004 23:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 22, 2003 13:28
Posty: 32
Post 
godunow nie chodzi mi o to:)
Popieram CIebie w tym co myslisz, uwazam jednak ze wyrazasz to zbyt agresywnie i obraźliwie:(
"Czy jest między wami ktoś mądry i rozumny? Niech to pokaże przez dobre postępowanie uczynkami swymi, nacechowanymi łagodnością i mądrością."
Zachęcam do postępowania wg tych słów:)

_________________
zapyta Bóg w swym niebie, co dałem Mu od siebie....


Śr gru 29, 2004 1:22
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 08, 2005 12:57
Posty: 38
Post a gdzie ekumenizm?
Witam:)
wiecie co? może zamiast szukać różnic poszukać tego co nas zcala? chyba i katolicy i protestanci wyszli by na tym lepiej...

a co do osoby Matki Chrystusa... jestem katolikiem i kiedyœ nawet jako katolik miałem olbrzymie opory by modlić sie do niej i wogóle uznać jš z a kogoœ znaczšcego.teraz natomias moje zdanie się zmieniło... powód? proste... skoro Jezus (Bóg) jest mojm ojcem (jak karzdego kto w niego wierzy) a ja jego synem to logicznie myœlšc do prawidłowego wychowania mnie w wierze potrzebna jest przecierz MATKA ("oto Matyka twoja") pozdrawiam wszystkich:)

_________________
this the Gospel of Jesus Christ...


So sty 08, 2005 14:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post 
Malt, nie tak dawno byłam w podobnej sytuacji do ciebie - nie umiałam się modlić do Matki Jezusa (nie mówiąc już o świętych)... wykiełkowało sobie we mnie - NIE.
Tak na marginesie - to chyba było spowodowane wcześniejszą fascynacją protestantyzmem :) .
Dziwnie mi z tym było :|, z jednej strony - niby ok, ale .... gdzieś tam - drażniło mnie, że nie miałam pojęcia skąd się to we mnie wzięło :clever: ....
Jak "naturalną" modlitwą dla mnie była - "Zdrowaśka" - tak, już nie umiałam....
Po kilku dniach, zaczęłam się modlić o to, żeby Bóg coś z tym "fantem" zrobił, gdyż to była w jakimś sensie - taka blokada wewnętrzna, z którą mi było źle.
Byłam kiedyś u znajomych, i nie wiem już jak to się stało, w każdym bądź razie - ktoś z nich powiedział bardzo ważne (dla mnie przynajmniej) słowa:
To nie jest tak, że Maryję stawia się wyżej od Boga, czy też na równi z Nim. Nie w tym rzecz, aby odbierała ona to, co należy się Bogu (...). Z Maryją do Chrystusa, a przez Chrystusa do Boga Ojca.....

Zapomniałam o nich, do czasu, gdy... ta moja "przeszkoda" zniknęła, nawet nie wiem kiedy....
Kiedy jeszcze ją miałam, pamiętam, że cała "Zdrowaśka" - była dla mnie jakimś kłamstwem, oszustwem....
Kiedy zniknęła - w ogóle nie mogłam zrozumieć - dlaczego miałam takie opory, przecież....

Jedynym wytłumaczeniem - było dla mnie to, że może.... w końcu moja wiara zaczęła dojrzewać, skoro pojawiły się wątpliwości... może jakas próba... ;)
Ludzie przechodzą różne etapy, raz jest z górki a raz pod....
Mogę dodać jeszcze jedną rzecz :), przed moją górką, nie prosiłam prawie nigdy o wstawiennictwo świetych, i to się zmieniło jednak.
Teraz pomagają mi takie prośby... zwłaszcza w tym czasie :), a Maryja.... ona teraz jest właśnie tą największą "powierniczką". :)

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


So sty 08, 2005 20:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Godunow proponuje poczytaj teksy Lutra o Maryji! Napisal wiele wspanialych homilii. Np. komentarz do Magnificat, to jedno z najlepszych dziel o Maryji jakie czytalem. Sa tam tez modlitwy DO Maryji. Niestety pozniejszy rozwoj polityczny i podkreslenie wszystkiego co antykatolickie spowodowa odrzucenie tez kultu maryjnego.

W Szwecji wsrod protestantek powstal zakon nazywaja siebie one "Corki Maryji". poznaj wiec proponuje bogactwo zawarte w Twojej wierze.

Nie wiesz czy pamietasz wesele w Kanie, Maryja tam mowi robcie cokolwiek wam powie (Jezus), po co to ewangelista umiescil wedlug Ciebie?

Przeczytaj list do Jakuba, wiem ze jest ledwo tolerowany, przez protestantow, ale tam juz jest odniesienie do zwierciadla. Nie jest to wiec wziete z bajeczek sredniowiecznych.

Powiedz mi tez prosze dlaczego tak nagle stajesz w obronie Maryji?
Czemu teraz tak dbasz o to by Jej katolicy nie obrazali? :lol:


N sty 09, 2005 17:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL