Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 11:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Ekumenizm jest antymaryjny 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 19:21
Posty: 48
Post 
Ekumenizm nie jest antymaryjny. Antymaryjny moze byc conajwyzej irenizm ekumenizmem przez niektorych nazywany. Antymaryjnosc ekumenizmu to kompletna bzdura.

_________________
Leszek, Jan o sspx: Księża z tego bractwa są ekskomunikowanymi lefebrystami.


Śr sie 09, 2006 22:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 18:40
Posty: 121
Post 
Jan_UK napisał(a):
Ekumenizm nie jest antymaryjny. Antymaryjny moze byc conajwyzej irenizm ekumenizmem przez niektorych nazywany. Antymaryjnosc ekumenizmu to kompletna bzdura.


To dlaczego znajomi ewangelicy nie chcą ze mną różańca odmawiać?

_________________
haft krzyżykowy dom moda uroda


Śr sie 09, 2006 22:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 19:21
Posty: 48
Post 
Wynika to z blednego rozumienia slowa "ekumenizm". Ekumenizmem nie jest udawanie zgody tam gdzie jej nie ma i dazenie do jednosci kosztem prawdy, lecz dazenie do powrotu bladzacych do pelnej jednosci z Kosciolem. Ekumenicznym bylo by gloszenie im prawdziwej nauki Jezusa Chrystusa i Jego Kosciola, lub odmawianie rozanca w intencji ich powrotu do Kosciola.

_________________
Leszek, Jan o sspx: Księża z tego bractwa są ekskomunikowanymi lefebrystami.


Śr sie 09, 2006 22:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 18:40
Posty: 121
Post 
Jan_UK napisał(a):
Wynika to z blednego rozumienia slowa "ekumenizm". Ekumenizmem nie jest udawanie zgody tam gdzie jej nie ma i dazenie do jednosci kosztem prawdy, lecz dazenie do powrotu bladzacych do pelnej jednosci z Kosciolem. Ekumenicznym bylo by gloszenie im prawdziwej nauki Jezusa Chrystusa i Jego Kosciola, lub odmawianie rozanca w intencji ich powrotu do Kosciola.


Zgadzam się.

Tylko dlaczego duża część "katolików" pragnie kanoznizacji kuzyna Rogera, którego wizja ekumenizmu polegała na przemilczaniu różnic i udawaniu jedności?[/code]

_________________
haft krzyżykowy dom moda uroda


Śr sie 09, 2006 23:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 19:21
Posty: 48
Post 
Nie znam takich, ale zawsze mozna wyslac do nich egzorcyste.

_________________
Leszek, Jan o sspx: Księża z tego bractwa są ekskomunikowanymi lefebrystami.


Śr sie 09, 2006 23:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 04, 2006 18:40
Posty: 121
Post 
Jan_UK napisał(a):
Nie znam takich, ale zawsze mozna wyslac do nich egzorcyste.


no coś ty, przecież kuzyn Roger nie był ekskomunikowanym schizmatykiem, jak ci wstrętni lefebryści ;)

_________________
haft krzyżykowy dom moda uroda


Śr sie 09, 2006 23:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
matylda_mj napisał(a):
Jan_UK napisał(a):
Nie znam takich, ale zawsze mozna wyslac do nich egzorcyste.


no coś ty, przecież kuzyn Roger nie był ekskomunikowanym schizmatykiem, jak ci wstrętni lefebryści ;)

Był protestantem - bratem odłączonym. Jak kto woli (oczywiście :? z życzliwości - schizmatykiem).

Popularna jest historia o tym, że Roger chciał przejść na katolicyzm - na co Jan Paweł II przekonał go, aby pozostał w swojej wspólnocie i tak służył pojednaniu chrześcijan.

Co więcej - Roger przyjmował przecież Komunię, wielokrotnie z rąk papieża.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz sie 10, 2006 8:00
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lip 06, 2006 7:53
Posty: 201
Post 
ToMu napisał(a):
matylda_mj napisał(a):
Jan_UK napisał(a):
Nie znam takich, ale zawsze mozna wyslac do nich egzorcyste.


no coś ty, przecież kuzyn Roger nie był ekskomunikowanym schizmatykiem, jak ci wstrętni lefebryści ;)

Był protestantem - bratem odłączonym. Jak kto woli (oczywiście :? z życzliwości - schizmatykiem).

Popularna jest historia o tym, że Roger chciał przejść na katolicyzm - na co Jan Paweł II przekonał go, aby pozostał w swojej wspólnocie i tak służył pojednaniu chrześcijan.

Co więcej - Roger przyjmował przecież Komunię, wielokrotnie z rąk papieża.


Tym gorzej dla sługi Bożego, którego zapyta o to Najwyższy.


129. ...Kościół uznaje także, że w pewnych okolicznościach, w sposób wyjątkowy i pod pewnymi warunkami, można się zgodzić, a nawet zalecić dopuszczenie do tych sakramentów [komunii eucharystycznej oraz do sakramentów pokuty i namaszczenia chorych] chrześcijan innych
Kościołów i Wspólnot eklezjalnych.

130. W przypadku niebezpieczeństwa śmierci szafarze katoliccy mogą udzielić tych sakramentów w warunkach niżej podanych (nr 131).
W innych przypadkach zaleca się usilnie, by biskup diecezji (...) dał wskazania ogólne, pozwalające ocenić sytuację w przypadku wielkiej i naglącej konieczności oraz zweryfikować warunki niżej podane (nr 131)

131. Warunki, według których szafarz katolicki może udzielać sakramentów Eucharystii, pokuty i namaszczenia chorych osobie ochrzczonej, znajdującej się w sytuacji podanej wyżej (nr 130), są następujące:
* chodzi o to, by osoba ta nie miała możliwości udania się, celem otrzymania upragnionego sakramentu, do szafarza własnego Kościoła lub Wspólnoty eklezjalnej,
* by prosiła o dany sakrament w pełni dobrowolnie,
* by przejawiała katolicką wiarę w ten sakrament
* i by była należycie dysponowana
Dyrektorium Ekumeniczne z 25 marca 1993 r.


"Ktokolwiek spożywałby Baranka, nie będąc członkiem Kościoła, dopuszcza się profanacji"
Św. Hieronim, list 51 ad Damasum


"Zakazane jest udzielanie sakramentów Kościoła katolickiego heretykom albo schizmatykom, nawet gdyby błądzili w dobrej wierze i o nie prosili. Najpierw muszą się wyrzec swoich błędów i zostać przyjęci do Kościoła katolickiego".
Kodeks Prawa Kanonicznego z 1917 r., kanon 731

Jeden jest powszechny Kościół wiernych, poza którym nikt w ogóle nie bywa zbawiony.
Dogmat - Sobór Laterański IV (1215)

Wiara nas składnia do utrzymywania i wyznawania, że jest jeden Kościół, święty, katolicki i apostolski. My w niego wierzymy mocno i tę wiarę bez zastrzeżenia wyznajemy. Poza nim nie ma zbawienia ani odpuszczenia grzechów, zgodnie z tym, co mówi Oblubieniec w Pieśni nad Pieśniami: "Jedna jest gołębica moja, doskonała moja, jedynaczka matki mojej, wybrana rodzicielki mojej" [Pnp 6,8].
Dogmat - Sobór Laterański V (1516), sesja XI zatwierdzająca bullę "Unam sanctam" Bonifacego VIII (1302)


Cz sie 10, 2006 8:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 20:43
Posty: 682
Post 
Hmm, ciekawe. Pedz i wstrzymaj proces beatyfikacyjny, bo jak widac JPII sprzeciwil sie "Swietej Tradycji".

_________________
Kto przeczy, że istnieją idee, ten jest poganinem, bo przeczy, że istnieje Syn


Cz sie 10, 2006 8:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt mar 09, 2004 21:33
Posty: 732
Post Re: Ekumenizm jest antymaryjny
maciek_z_gdanska napisał(a):
Teza moja jak wyżej. Jak się Państwo do niej ustosunkujecie? Bo ja twierdzę, że ekumenizm per se jest antymaryjny.


jeśli Maryja nawet w imie pojednania chrześcijan nie byłaby w stanie zrezygnować z bycia otaczaną kultem (po to by otoczyć kultem jej Syna) to moim zdaniem nie jest ona tożsama z osobą biblijnej Miriam z Nazaretu - matki Chrystusa - pokornej służebnicy Pańskiej


Cz sie 10, 2006 9:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
vvv napisał(a):
ToMu napisał(a):
matylda_mj napisał(a):
Jan_UK napisał(a):
Nie znam takich, ale zawsze mozna wyslac do nich egzorcyste.


no coś ty, przecież kuzyn Roger nie był ekskomunikowanym schizmatykiem, jak ci wstrętni lefebryści ;)

Był protestantem - bratem odłączonym. Jak kto woli (oczywiście :? z życzliwości - schizmatykiem).

Popularna jest historia o tym, że Roger chciał przejść na katolicyzm - na co Jan Paweł II przekonał go, aby pozostał w swojej wspólnocie i tak służył pojednaniu chrześcijan.

Co więcej - Roger przyjmował przecież Komunię, wielokrotnie z rąk papieża.


Tym gorzej dla sługi Bożego, którego zapyta o to Najwyższy.


129. ...Kościół uznaje także, że w pewnych okolicznościach, w sposób wyjątkowy i pod pewnymi warunkami, można się zgodzić, a nawet zalecić dopuszczenie do tych sakramentów [komunii eucharystycznej oraz do sakramentów pokuty i namaszczenia chorych] chrześcijan innych
Kościołów i Wspólnot eklezjalnych.

130. W przypadku niebezpieczeństwa śmierci szafarze katoliccy mogą udzielić tych sakramentów w warunkach niżej podanych (nr 131).
W innych przypadkach zaleca się usilnie, by biskup diecezji (...) dał wskazania ogólne, pozwalające ocenić sytuację w przypadku wielkiej i naglącej konieczności oraz zweryfikować warunki niżej podane (nr 131)

131. Warunki, według których szafarz katolicki może udzielać sakramentów Eucharystii, pokuty i namaszczenia chorych osobie ochrzczonej, znajdującej się w sytuacji podanej wyżej (nr 130), są następujące:
* chodzi o to, by osoba ta nie miała możliwości udania się, celem otrzymania upragnionego sakramentu, do szafarza własnego Kościoła lub Wspólnoty eklezjalnej,
* by prosiła o dany sakrament w pełni dobrowolnie,
* by przejawiała katolicką wiarę w ten sakrament
* i by była należycie dysponowana
Dyrektorium Ekumeniczne z 25 marca 1993 r.


"Ktokolwiek spożywałby Baranka, nie będąc członkiem Kościoła, dopuszcza się profanacji"
Św. Hieronim, list 51 ad Damasum


"Zakazane jest udzielanie sakramentów Kościoła katolickiego heretykom albo schizmatykom, nawet gdyby błądzili w dobrej wierze i o nie prosili. Najpierw muszą się wyrzec swoich błędów i zostać przyjęci do Kościoła katolickiego".
Kodeks Prawa Kanonicznego z 1917 r., kanon 731

Jeden jest powszechny Kościół wiernych, poza którym nikt w ogóle nie bywa zbawiony.
Dogmat - Sobór Laterański IV (1215)

Wiara nas składnia do utrzymywania i wyznawania, że jest jeden Kościół, święty, katolicki i apostolski. My w niego wierzymy mocno i tę wiarę bez zastrzeżenia wyznajemy. Poza nim nie ma zbawienia ani odpuszczenia grzechów, zgodnie z tym, co mówi Oblubieniec w Pieśni nad Pieśniami: "Jedna jest gołębica moja, doskonała moja, jedynaczka matki mojej, wybrana rodzicielki mojej" [Pnp 6,8].
Dogmat - Sobór Laterański V (1516), sesja XI zatwierdzająca bullę "Unam sanctam" Bonifacego VIII (1302)

Nie jest filozofią podanie kilograma cytatów.

Może napisz wprost zarzut: zarówno wobec papieża (że mu komunie dawał) jak i wobec Rogera (przyjmował komunię, heretyk jeden...) :?:

Już to kiedyś pisałem - proponuję postulować palenie na stosach: np. zwolenników aborcji albo homoseksualistów. Przecież pewnie kiedyś też jakiś święty popierał palenie takich na stosach...

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz sie 10, 2006 13:08
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lip 06, 2006 7:53
Posty: 201
Post 
ToMu napisał(a):
Może napisz wprost zarzut: zarówno wobec papieża (że mu komunie dawał) jak i wobec Rogera (przyjmował komunię, heretyk jeden...) :?:

Już to kiedyś pisałem - proponuję postulować palenie na stosach: np. zwolenników aborcji albo homoseksualistów. Przecież pewnie kiedyś też jakiś święty popierał palenie takich na stosach...


Zmarłego osądził sprawiedliwie Najwyższy Sędzia.

A po co palić na stosach?
Ez 33, 11 Powiedz im: Na moje życie! - wyrocznia Pana Boga. Ja nie pragnę śmierci występnego, ale jedynie tego, aby występny zawrócił ze swej drogi i żył. Zawróćcie, zawróćcie z waszych złych dróg! Czemuż to chcecie zginąć, domu Izraela?

Ale miłość chrzęścijańska wymaga, aby mówić tym, co siedzą w błocie i żreją strąki ze świniami, że czynią zło i narażają się na potępienie. A nie uśmiechać się i mówić jesteście "ok", a piekła i tak nie ma, bo Bóg jest miłosierny, bawcie się dobrze i będzie "w porzo".

_________________
Leszek, Jan napisał: "Ponieważ jestem bardzo inteligentny, nie będę się wdawał w próżne dyskusje."


Cz sie 10, 2006 13:21
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
Ciąg dalszy dyskusji został przeniesiony tu: viewtopic.php?t=8812

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


Cz sie 10, 2006 19:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 26, 2006 20:02
Posty: 12
Post 
Ja się zgadzam z jego tezą. Jedynym co może łączyć wszystkie kościoły to jest coś co jest zapisane w biblii, czego o kulcie maryjnym nie można powiedzieć. Pozatym "antymaryjny" to duże słowo. Ja bym to zwęził do "antykultomaryjny" :)


Cz gru 07, 2006 16:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Cytuj:
coś co jest zapisane w biblii, czego o kulcie maryjnym nie można powiedzieć

Czyżby? Z Magnificatu: "Odtąd sławić mnie będą wszystkie pokolenia"
EOT


Cz gru 07, 2006 16:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL