Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czy kłótnia może byc dobra? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Czy kłótnia może byc dobra?
Nie kłócą się ludzie, których nic nie łączy lub są sobie obojętni.
No i jeszcze to kwestia temperamentu - znałam kochające się małżeństwo, które nie kłóciło się ani razu (wiem to od nich i nie mam powodów żeby nie wierzyć) - ale to byli bardzo nietypowi (w sensie osobowości i temperamentu) ludzie.

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Wt kwi 16, 2013 14:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 09, 2012 12:00
Posty: 55
Post Re: Czy kłótnia może byc dobra?
Najlepiej się nie kłócić tylko szczerze porozmawiać o swoich odczuciach, uczuciach, i pretensjach.


Wt maja 07, 2013 7:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 22, 2016 14:09
Posty: 7
Post Re: Czy kłótnia może byc dobra?
jeśli z kłótni wynika jakieś rozwiązanie problem a sama kłótnia nie polega na rzucaniu wyzwisk, to może z niej wyniknąć coś dobrego, ale musi być konstruktywna, zmieniająca w nas złe cech. Ale jeśli jej celem jest tylko wyrzucenie tego co nam leży na wątrobie to nie może ona być dobra


Wt lis 22, 2016 18:58
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn gru 12, 2016 9:55
Posty: 12
Post Re: Czy kłótnia może byc dobra?
Zależy kto się kłóci i jak się kłóci. Ja uważam, że kłótnia może być bardzo konstruktywna i oczyszczająca. Zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że zbliżająca. Oczywiście jeśli w intencjach masz tylko udowodnienie swojej racji to kłótnia jest wyniszczająca. Ja staram się wyjaśniać rzeczy na spokojnie ale jak już zaczynam się kłócić to nie robię tego z ogromną zaciekłością... raczej wynika to z tego, że bardzo mi na tej drugiej osobie zależy a emocje czasem znajdują ujście na różne sposoby.


Wt sty 23, 2018 9:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 23, 2018 11:26
Posty: 2
Post Re: Czy kłótnia może byc dobra?
Trochę odkopany temat :) Podobno dobrą parę/znajomość można "poznać po tym jak się kłóci" :) bo właśnie ta kłótnia pozwala szybko oczyścić atmosferę lub być wstępem do budującej związek rozmowy o potrzebach i wzajemnych oczekiwaniach. Można powiedzieć, że dobrą kłótnię poznamy gdzie nikt nie czuje się skrzywdzony, sponiewierany czy przegrany po tym :)


Cz lut 01, 2018 20:36
Zobacz profil
Post Re: Czy kłótnia może byc dobra?
rpatyk88 napisał(a):
Trochę odkopany temat :) Podobno dobrą parę/znajomość można "poznać po tym jak się kłóci" :) bo właśnie ta kłótnia pozwala szybko oczyścić atmosferę lub być wstępem do budującej związek rozmowy o potrzebach i wzajemnych oczekiwaniach. Można powiedzieć, że dobrą kłótnię poznamy gdzie nikt nie czuje się skrzywdzony, sponiewierany czy przegrany po tym :)
To czy kłótnia jest dobra czy zła zależy od obserwatorów. Np. dla niemieckich sąsiadów polskiego małżeństwa kłótnia jest zła, ale już dla Jugendamtu w sumie dobra [...]


Ostatnio edytowano Śr lut 14, 2018 16:45 przez Soul33, łącznie edytowano 1 raz

oszczerstwo



Cz lut 01, 2018 21:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Czy kłótnia może byc dobra?
Blaszak, może jednak wyhamuj. To nie jest temat o Jugendamtach a założenie z Twojego wpisu jest oszczerstwem.

Zasadniczo pytanie było, czy kłótnia może być dobra, a nie czy ktoś może mieć z niej jakieś korzyści.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr lut 14, 2018 10:00
Zobacz profil
Post Re: Czy kłótnia może byc dobra?
Kłótnia może być dobroczynna w społeczności, w której wyrażanie swojej opinii bądź obrona swoich praw jest jawnie lub skrycie zabroniona. Jeżeli jednak jest to jedyny sposób autoekspresji - dowodzi patologii.
Przykład:
Dzisiejsze społeczeństwo wręcz karze ostrzeżenia kierowane do agresora, który przekracza kolejne granice prywatności. Nie wolno używać podniesionego głosu. "Proszę tu nie krzyczeć!". Nie wolno zrugać. Nie wolno grozić. Nie wolno odepchnąć agresora, bo to przecież napaść!
Skutek - od łagodnego protestu do ostrej pyskówki prowadzi właściwie jeden próg. To właśnie jest patologia.


Śr lut 14, 2018 14:03

Dołączył(a): Śr maja 09, 2018 15:21
Posty: 1
Post Re: Czy kłótnia może byc dobra?
Kłótnia czasem jest dobra w związku. Przede wszystkim osoby w związku wiedzą czego druga osoba wymaga i jakie ma potrzeby. To jest zdecydowanie lepsze niż tzw "ciche dni". Aczkolwiek kłótnia sama w sobie nie jest absolutnie dobra i pozytywna.


Śr maja 09, 2018 15:26
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL